» »

Opeku sm se z vročim oljem...

Opeku sm se z vročim oljem...

1
2
»

krneki0001 ::

otago je izjavil:

Komentar k medu:
Manuka honey, zelo pribljubljen v NZ, sem svoj cas posiljal domov. Pomagalo starsem pri opeklinah in vnetjih.


Ja, včasih se medicinskega medu ni dobilo v evropi, pa so ljudje pošiljali iz Nove Zelandije in Avstralije gor. Danes pa to dobiš že v lekarnah. Pomaga pa zelo pri opeklinah in ranah.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

FrRoSt ::

Če se ti ni prst že posušu, lahko namažeš z Bepantenom :)) ta ima še nekaj pozitivnih učinkovin razkuževanja, lahko mažeš tudi s čim drugim, če gre kolikor toliko za čisto in mastno kremo, ... lahko skočiš v lekarno; .... kaj bi tja hodil, kar po spletu se posvetuješ in naročiš Jekoderem s poštno dostavo na dom, če nimajo svoje dostave,... ;)

Skratka: Štor, kakršen si, si lahko vesel, če ne boš ostal brez roke....8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zmaugy ::

harvey je izjavil:

jb_j je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Med lahko vsebuje spore klostridija, zato se na primer otrokom mlajšim od 12 mesecev ne da medu, ker nimajo dovolj močne želodčne kisline in bi lahko prišlo do infekcije.
Rana ne vsebuje želodčne kisline...>:D, torej morda ni najboljša ideja mazati jo z neobdelanim medom.


jao, a veš da ti verjamem po filingu,
a si doktor?

pa tut če nis, je nivo odgovora na nivoju zdravnika.

Filing je napačen :D, če boš stavil se ne zanašaj na filing, ker toksin (botox), ki je nevaren od Clostridium botulinum se bo iz spor, ki so v medu potem tvoril v prisotnosti kisika, not. Bakterije, ki bi se razvile iz spečih spor živijo namreč v okolju brez kisika. Na konici prsta pa je kisika dovolj, da ne bo ne duha ne sluha o efektu, ki bi ga bil deležen dojenček.


"Antibiotics may be used for wound botulism"

Botulism @ Wikipedia

zmaugy ::

Tudi meni se je pred časom sicer zdelo čudno, kako bi se lahko botulizem pojavil na rani, ki je prezračena in sem tudi sam nehal uporabljati med za zdravljenje ran.
Danes sem ravnokar potem še enkrat šel čitat o tem in kot kaže je zadeva povezana z zlorabo drog, kar ima smisel, ker pride do okužbe pod kožo, v tkivu etc.
Kljub temu pa sam zaenkrat ne bom spet uporabljal medu za rane, čeprav se verjetno res ne moreš okužiti s klostridijem na ta način (ali pa je okužba zelo malo verjetna).

zee ::

OP: Nasvetov si dobil dovolj, dasiravno bi bilo bolje, da si opeklino pogleda zdravnik.

Zaradi tega in zaradi offtopic debate temo zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aloe Vera Forever livin products nategancija ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6321599 (2771) PacificBlue
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437343 (5895) GupeM
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359798 (42166) Dajarra
»

Kako inaktivirati strup žuželk (osa, čebela..)

Oddelek: Loža
4814896 (13733) LitralSM
»

opečen od sonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518079 (6326) Paramedic

Več podobnih tem