» »

2 modema in dostop do (osebnih) podatkov

2 modema in dostop do (osebnih) podatkov

melix78 ::

Živjo,

čez dan uporabljam 2 različna wi-fija oz. 2 različna modema (na 2 zelo oddaljenih lokacijah)... VEDNO Z ISTIM LAPTOPOM... npr. doma (modem1) in v službi (modem2).

Zanima me, če 'lastnik' modema 2 lahko dostopa do podatkov oz. 'sledi', ki jih pustim, ko dostopam do interneta prek modema št.1... npr. katere spletne strani sem obiskoval in kaj sem dol pobiral, gesla, ipd.

Hvala za pomoč in lep pozdrav!

starfotr ::

Vse se da.

joze67 ::

Če je obiskana spletna stran še na http, se da prestreči vse.
Če je na https, mora on znati, ti pa nič paziti, da prestreže vse (gesla ipd). Lahko pa spremlja, kam se povezuješ.
Če uporabiš VPN, ne vidi nič. No, razen če nazaj ne dostopaš do stortve na njegovem omrežju...

Torej uporabi VPN.

melix78 ::

*hipotetični scenarij A:
i. Celo nedeljo popoldne sem na FB in nalagam gor neke slike ter poberem dol še neke pdf datoteke in malo uporabljam program za torrente (vse prek modema 1).
ii. Preden grem spat, zbrišem vso zgodovino in piškotke od nedelje.
QA: A lahko naslednji dan v službi 'lastnik' modema2 pridobi podatke o moji dejavnosti (nedelja pop.) (katere spletne strani sem obiskoval, gesla in kaj vse sem dol potegnil)?


**hipotetični scenarij B:
i. Dopoldne v službi, delam prek laptopa, pobiram dol neke datoteke, se prijavljam v neko sistem etc. (vse prek modema 2).Na koncu zbrišem vso zgodovino in piškotke.
ii. Popoldne grem na seminar s svojim laptopom in grem na internet (wifi, vse prek modema 3) v predavalnici.
QB: A lahko 'lastnik' modema 3 pridobi podatke o moji dejavnosti (katere spletne strani sem obiskoval, gesla in kaj vse sem dol potegnil v službi tega dne)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: melix78 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615453 (6127) rkobarov
»

Firefox skriti podatki za sign in

Oddelek: Programska oprema
91094 (836) Ales
»

toshiba satellite pro m40x g3

Oddelek: Strojna oprema
7651 (593) meganboj

Zelo razjezen uporabnik SiOLa :/

Oddelek: Loža
182522 (2260) Tody
»

telefonski program s pomočjo modema

Oddelek: Programska oprema
5896 (809) Poldi112

Več podobnih tem