» »

S kočijo čez Slovenijo

S kočijo čez Slovenijo

1
2
»

BigWhale ::

mirator je izjavil:

Zato, ker si človek in bolj inteligenten od živali, jih nimaš nobene pravice izkoriščati zaradi svojih užitkov.


Si vegan?

Raptor F16 ::

BigWhale je izjavil:

mirator je izjavil:

Zato, ker si človek in bolj inteligenten od živali, jih nimaš nobene pravice izkoriščati zaradi svojih užitkov.


Si vegan?


BW come on.

Si kdaj gledal kak dokumentarec o šimpanzih in njihovih kognitivnih sposobnostih ? :)

Zakaj je njegov offtopic sprejemljiv moj pa ne? Lepo sem mubpovedal da nima razloga da se ma za nekaj več

Zgodovina sprememb…

mirator ::

BigWhale je izjavil:

mirator je izjavil:

Zato, ker si človek in bolj inteligenten od živali, jih nimaš nobene pravice izkoriščati zaradi svojih užitkov.


Si vegan?

Ne.
Ampak eno je potreba oz. borba za preživetje (koljemo živali, da se nahranimo, kot zveri koljejo vse do česar pridejo, tudi človeka), drugo pa užitek. Sicer pa je vam, ki se z mojim mnenjem ne strinjate, verjetno znano da da velja v cirkusih prepoved točk z živalmi.

Shegevara ::

mirator je izjavil:

Sicer pa je vam, ki se z mojim mnenjem ne strinjate, verjetno znano da da velja v cirkusih prepoved točk z živalmi.


… ker so živali zaprte v utesnjenih kletkah ves dan in težko prenašajo transport iz enega mesta v drugo. Takrat, ko niso zaprte jih pa vlečejo po odru.
Niti ene skupne točke nima prepoved živali v cirkusih s to temo, ker v cirkusu živali trpijo.

Ima pa potepanje s konji veliko več skupnega s pasjimi tekmovanji ali jezdenjem konj na turistični kmetiji in porokah, ki so običajne in živalim neškodljive aktivnosti v primerjavi s cirkusi.

BigWhale ::

mirator je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Si vegan?

Ne.
Ampak eno je potreba oz. borba za preživetje (koljemo živali, da se nahranimo, kot zveri koljejo vse do česar pridejo, tudi človeka), drugo pa užitek. Sicer pa je vam, ki se z mojim mnenjem ne strinjate, verjetno znano da da velja v cirkusih prepoved točk z živalmi.


Danes ne rabis vec jesti zivali, da bi prezivel. Tvoji posti o mucenju zivali so predvsem hinavski, z mucenjem zivali pa nimajo neke veze. Z neumnim populizmom ne bos nikamor prisel.

Zagovarjanje mesne industrije, da je pac treba preziveti, in govoriti o mucenju zivali pri konjski vpregi je resnicno butasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

mirator ::

Jaz sem povedal svoje mneje, je to komu všeč ali ne, pa ni moj problem.

Shegevara ::

Saj je ok, da poveš svoje mnenje, ampak to je forum, ne anketa. Zaželjena je komunikacija in debata.

Se ti opravičujem, če sem te prej ožalil zaradi inteligence, ampak izpadlo je, kot da si mislil, da si podal prvi odgovor v temi, pred tabo se je pa marsikaj že predebatiralo. Zato sem želel iz tebe izvleči nekaj več, ampak mi ne gre in ne gre.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

mirator je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Si vegan?

Ne.
Ampak eno je potreba oz. borba za preživetje (koljemo živali, da se nahranimo, kot zveri koljejo vse do česar pridejo, tudi človeka), drugo pa užitek. Sicer pa je vam, ki se z mojim mnenjem ne strinjate, verjetno znano da da velja v cirkusih prepoved točk z živalmi.


Danes ne rabis vec jesti zivali, da bi prezivel. Tvoji posti o mucenju zivali so predvsem hinavski, z mucenjem zivali pa nimajo neke veze. Z neumnim populizmom ne bos nikamor prisel.

Zagovarjanje mesne industrije, da je pac treba preziveti, in govoriti o mucenju zivali pri konjski vpregi je resnicno butasto.


Edina "industrija", kjer je še potrebna prisotnost živali (v teoriji vsaj) je razvoj zdravil. Mislim ugibam, saj je zelo verjetno, da obstajajo alternative, ki še niso bile vpeljane v proces razvoja, iz različnih razlogov.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Shegevara je izjavil:

Saj je ok, da poveš svoje mnenje, ampak to je forum, ne anketa. Zaželjena je komunikacija in debata.

Se ti opravičujem, če sem te prej ožalil zaradi inteligence, ampak izpadlo je, kot da si mislil, da si podal prvi odgovor v temi, pred tabo se je pa marsikaj že predebatiralo. Zato sem želel iz tebe izvleči nekaj več, ampak mi ne gre in ne gre.

No ja, saj se ti tudi jaz opravičujem, ker nisem odgovoril na tvoj post. Moj odgovor je bil pač namenjen BigWhaleu,ki se mi zdi, da je mojo poanto povsem zgrešil, zato se mi v tej smeri ni dalo več debatirati. Glede tvojega posta:

ker so živali zaprte v utesnjenih kletkah ves dan in težko prenašajo transport iz enega mesta v drugo. Takrat, ko niso zaprte jih pa vlečejo po odru.
Niti ene skupne točke nima prepoved živali v cirkusih s to temo, ker v cirkusu živali trpijo.
S
Ima pa potepanje s konji veliko več skupnega s pasjimi tekmovanji ali jezdenjem konj na turistični kmetiji in porokah, ki so običajne in živalim neškodljive aktivnosti v primerjavi s cirkusi.
pa, zakaj bi sploh moral konj vleči neko kočijo, če na čast tistega, ki obvladuje in bi rad imel 5 min. pozornosti v javnosti.
Kar se zgodovine tiče pa je seveda za takratno mišljenje bilo marsikaj povsem normalno in drugih možnosti, kot izkoriščanje živali za delo in transport ni bilo.
In še, ko omenjaš pasje dirke. Vse dirke z živalmi so mučenje živali. Ampak, kot sem že dejal, to je moje mnenje, mogoče se bo kdo (tudi, ki na forumu ne sodeluje aktivno) zamislil, sicer pa ne nameravam prepričevati nikogar.

Shegevara ::

@mirator
Pri pasjih tekmovanjih sem imel bolj v mislih poligone in akrobacije, za dirke niti nisem vedel, da obstajajo.

pri vseh teh živalskih udejstvovanjih in raznoraznih tekmovanjih imaš verjetno vse različne intenzitete od trivialno lahkih, recimo na nivoju dobrega sprehoda do zelo zahtevnih. Kje torej ti potegneš mejo?
Je moj sosed, ki gre pogosto z njegovim psom v hribe mučitelj? Bi ga moral prijavit, ker psa vleče kamor se mu zdi in se slika z njim za svojih 5 min pozornosti?

BigWhale ::

mirator je izjavil:

Vse dirke z živalmi so mučenje živali. Ampak, kot sem že dejal, to je moje mnenje, mogoče se bo kdo (tudi, ki na forumu ne sodeluje aktivno) zamislil, sicer pa ne nameravam prepričevati nikogar.


Vsako klanje zivali je mucenje zivali. Ti pa kar imej svoje hinavsko mnenje.

Lahk pa prides enkrat pogledat kolk moj konj uziva v preskakovanju ovir in kolk trpi pri tem. :))

blackbfm ::

Preskakovanje ovir je joke v primerjavi s prisilnim vlecenjem lesene gajbe skoz 300km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gagatronix ::

Verjemi, da so konji dovolj brihtni, da ne bodo vlekli voza ako jim ni do tega.

Raptor F16 ::

blackbfm je izjavil:

Preskakovanje ovir je joke v primerjavi s prisilnim vlecenjem lesene gajbe skoz 300km.


A si probal?

BigWhale ::

blackbfm je izjavil:

Preskakovanje ovir je joke v primerjavi s prisilnim vlecenjem lesene gajbe skoz 300km.


V bistvu ni. Ampak ok.

D3m ::

Ko sem se poročil sem se vozil s poročno kočijo.

Bilo je odlično.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Shegevara ::

blackbfm je izjavil:

Preskakovanje ovir je joke v primerjavi s prisilnim vlecenjem lesene gajbe skoz 300km.


Če za te štiri konje dobro skrbiš, si vzameš čas, jih ne priganjaš je situacija ravno obratna. napram preskakovanju ovir je to mala šala.
Kot sem že rekel. S pravo organizacijo, oskrbo in ravnanjem je teh recimo 250km za 4 vprežene konje prej sprostitev kot mučenje.

TheBlueOne ::

OP bolj sprasuje po prakticnosti, kot pa moralnih vidikih. Za konje je pot verjetno OK, ce jih ne zenes po kaksni hudi vrocini ampak je vse skupaj logisticna nocna mora z visokim rizikom za tezave.

Dva Nemca ste menda sla od Lipice do Dunaja, ca. 40km/dan. Ce se prav spomnem so konje eno leto trenirali vsak dan, kjer je se vseeno menda bil ogromen riziko za tezave.

TheBlueOne ::

Na hitro sem pogledal in ne najdem kaksnega zavarovanja konjev v prometu, tako da ce se prestrasi in morda povzroci nesreco je verjetno treba kriti kar nekaj stroskov. Ne pravim, da bi bilo kaj narobe, posebej, ce boste kakor Nemca ta konjo kaksno leto trenirali, se pa ne smes cudit, ce je na koncu treba pokriti se nekaj 10.000€ v primeru nesrec, se morda vlacit po sodiscih, ce se kaksnem drustvu proti mucenju zivali kaj ne zdi ok int.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919489 (9517) TineR

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108514 (100197) noraguta
»

Zoo šola forum (semi-sfw, 18+)

Oddelek: Loža
58248 (8101) guest #44
»

zoofilija... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6322846 (21548) mihec87
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452116 (46487) zlobcek

Več podobnih tem