» »

Tresenje mororja med vožnjo

Tresenje mororja med vožnjo

joker16_7 ::

Pozdravljeni,

imam težavo z občasnim tresenjem motorja, in sicer ko se vozim mi enostavno začne malo "cukat" avto in tudi če pohodim plin do konca mi avto ne pospeši, nato pa se mu v neki točki ponovno odpre (kot bi bila neka smet noter in ko gre skos avto spet potegne). Če na mestu odprem pokrov za olje, se takšno tresenje lahko simulira. To sem tudi posnel, da si boste lažje predstavljali.

Gre za Peugeot 208 GTI, letnik 2014. Zanima me ali ima kdo takšnega Peugeota, da bi lahko tole poizkusil in mi povedal, če je to normalno za te motorje.

https://www.dropbox.com/s/g3sjzr7g47utj...

P.S.: Tresenje se začne pri nekje 20. sekundi in v trenutku neha, ko zaprem pokrov.

Hvala že v naprej. 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Trupl0 ::

Podobno je meni delala xsara pred 10 leti. "cinšpula" oz. vžigalno tuljavo poglej.
Če bi ti motor skos treslo bi bil vprašanje verjetno nosilec motorja. Vidim pa tukaj, da je bilo skorajda isto kot pri meni.

Na servis pa naj priklopijo na tester...
If you are going through Hell, keep going !

KAVINSKY ::

Vrži na diagnostični računalnik, zveni kot da občasno ni iskre na enem cilindru.


Simuliranje z pokrovom od olja nima neke veze - kar narediš je to, da pade pritisk olja.

joker16_7 ::

Računalnik ni pokazal nobene napake in tudi nobena lučka se ni še nikoli prižgala. Svečke so nove, bencinski filter nov. Vsekakor sem pa že sumil na vžigalno tuljavo, ampak bi rad malo informacij še zbral preden menjam.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bambam20 ::

joker16_7 je izjavil:

Pozdravljeni,
tudi če pohodim plin do konca mi avto ne pospeši, nato pa se mu v neki točki ponovno odpre (kot bi bila neka smet noter in ko gre skos avto spet potegne).


Meni tole deluje kot, da turbina ne deluje optimalno.

krneki ::

Men je isto tako delalo (pohodiš gas pa ne gre nikamor potem pa čez par sekund poleti), pa je bila vžigalna tuljava fuč (en kontakt je bil čist zelen :)).

Scorpy84 ::

Meni ne deluje, da bi bila cinspula. Prej bi rekel, de te kaksen ventil heca ali je to egr ali pa senzor pretoka zraka, ta tudi ce bo delno okvarjen, ti tester ne bo pokazal napako. Ce poznas koga z indeticnim senzorjem, se malo poigraj, ali pa ga pusti na servisu pa naj se oni.

nirm ::

kot so že drugi napisali - za preverit je nosilec motorja, potem zrak (diagnostika - senzorji, pretok zraka), če pokaže preskakovanje katerega od cilindrov je vžigalna tuljava, svečka ali pa kabel.

dxx ::

Nosilec motorja se bo večinoma čutil pri pospeševanjih ali močnejšem bremzanjem z motorjem, ko se občuti nekakšen klik. Tole bo prej težava z cinšpulo ali ecu. Lahko pa se tudi "zatika" kakšna šoba ali celo sklop prostega teka.
Za take "napakice" sploh ni nujno da se prižge CE lučka. ECU mogoče napako zazna in opravi kompenzacijo(pozna se na obratih) in motor deluje normalno-za motorni računalnik, realno pa trese.
Svetujem da daš za zacetek pregledat elektriko. Priklop na tester, identifikacija napake,potem pa naprej

joker16_7 ::

Svečke so nove, turbina in nosilec sta preverjena. Za začetek bom menjal bencinski filter, če je slučajno zapacan, nato pa menjam še vžigalne tuljave, ki delujejo logičen vzrok.
Javim kakšno bo stanje.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

GupeM ::

Pred vžigalno tuljavo bi mogoče lahko poskusil še z menjavo kablov za svečke. Pogost problem. Meni se je isto dogajalo, ampak samo v vlažnem vremenu. Po menjavi svečk je bilo isto. Ko sem menjal kable, je delalo normalno.

joker16_7 ::

Kabli so tudi dokaj logični. Vsekakor tudi cenejša opcija kot tuljave.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TheBlueOne ::

To, da trese, ko odpres pokrov ni nek pravi test. Dosti tezko uravnava mesanico, ce nima pokrova.

Meni je MINI pocel podobno, ko je bil deloma zamasen katalizator (Menda ista osnova motorja). Drugace pa cudno da ne vrze napake. Lahko je karkoli, kar regulira mesanico od MAF senzorja do ne vem cesa, glede na to, da je verjetno dosti kompliciran motor.

Elektronika v smislu sveck tuljav itn se mi zdi se skoraj najmanj verjetna, ker tisto praviloma zafrkava na zacetku ali pa ves cas.

joker16_7 ::

Korak za korakom od najbolj verjetnim in predvsem poceni rešljivim opcijam k dražjim rešitvam ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TheBlueOne ::

joker16_7 je izjavil:

Korak za korakom od najbolj verjetnim in predvsem poceni rešljivim opcijam k dražjim rešitvam ;)


To zna biti drago, ker izgubljas cas. Najboljse najti koga, ki se spozna na te avte ali pa pocaakti, da bo dovolj hudo, da se prizge check engine.

joker16_7 ::

Dvomim, da bo kdaj toliko hudo, da se bo prižgala lučka za motor :| Drugače pa tudi na uradnem servisu ne vedo kaj je to, kar pomeni da iskati nekega "strokovnjaka" je precej nesmiselno.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TheBlueOne ::

Lahko ti se kaj nastejem, ker sem imel MINIja, ki je imel to sranje od motorja, ki je nocna mora za servisirat, ampak super za vozit. :) Preveri, ce je ta taisto osnova, ce da, potem...

Podobni simptomi so lahko vanos ventil. Ceprav tvoj je mlajsi in ima novo generacijo. Lahko zamenjas, kopija staa tudi pod 30EUR. Praviloma lahko dostopen oz vsaj na Miniju.

Kakor pravim je bil pri meni tudi zamasen kat, kar je imelo tocno te simptome, dokler se ni dovolj zamasil, da je celo satovje razpadlo in slo v izpuh. Potem gre kot raketa, ce satovje ne popolnoma zamasi izpuha :).

Ce res nimas srece ti umira visokotlacna pumpa. Potem znalo bi biti, da je pumpa v tanku, kar je pri meni imelo podobne simptome, ampak ko je bil tank bolj prazen.

Ne bi nadaljeval, da se ti motorcek ne zameri. ;)

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Zamašen katalizator ne more biti, ker ga že dolgo ni več noter 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Cr00k ::

V višjih obratih pohod... ne pa v šesti pri 80kmh :D Sicer pa to rešiš z močnejšim motorjem :)

ps: dropbox link ne dela

TheBlueOne ::

joker16_7 je izjavil:

Zamašen katalizator ne more biti, ker ga že dolgo ni več noter 8-)


Kako resujes, da si sonda po katu ne javlja napake? Kaj ste dodali simulator ali reprogramirali ECU? Ce imas mojstra, ki zna to, naj snema parametre preko OBD. OBD2 ali CanBus data loger.

Cr00k je izjavil:

V višjih obratih pohod... ne pa v šesti pri 80kmh :D Sicer pa to rešiš z močnejšim motorjem :)

ps: dropbox link ne dela


Se hecas, 208 GTI ima 200++ konjev, brez cat 200++++. :) Koliko pa bi imel v taksnem jajcu?

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Kako resujes, da si sonda po katu ne javlja napake?


Premik lambde na mesto, kjer je še dovolj plinov ;)

V višjih obratih pohod... ne pa v šesti pri 80kmh :D Sicer pa to rešiš z močnejšim motorjem :)


Kako smo pametni :)) V bistvu se težava pojavi ravno v 1., 2. in 3. prestavi. Do višje sploh še nisem prišel kadar pride do težave.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TheBlueOne ::

joker16_7 je izjavil:

Kako resujes, da si sonda po katu ne javlja napake?


Premik lambde na mesto, kjer je še dovolj plinov ;)


Kam to? Kaj potem navaris pred lonec?

joker16_7 ::

Za downpipe direktno. Že povsem zmerni plini, da se lambda ne vklaplja, čeprav je katalizator zunaj.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bambam20 ::

Kaj pa če bi dal testirat turbino?

joker16_7 ::

Nima zračnosti. Smo preverili. Kaj pa bi še lahko preveril?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fiat Punto 1.2 2003 letnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9417415 (13522) Spajky
»

[VW Polo] Avto malo cuka in izgublja moč

Oddelek: Na cesti
2913155 (12249) AngelOfDeath
»

Megane zgublja na moci

Oddelek: Na cesti
4412126 (10741) energetik
»

Opel astra f 1.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7813962 (12520) XrobertoX
»

Moj avto...

Oddelek: Loža
355559 (4072) Azrael

Več podobnih tem