» »

Predplačniška kartica? Visa?

Predplačniška kartica? Visa?

KJEŽ ::

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?

tikitoki ::

Bom kar tu vprasal. Sem zelel dvigniti 100 eur v tujini. Pa me opozori, da bo cca. 5 eur doplacila ob tem, kar mi zaracuna maticna banka. Vse skupaj je ze skoraj 10 eur. 10 posto se mi zdi precej oderusko. Kaksne imate ostali izkusnje? Je to normalno povprecje. je odvisno od banke katere atm uporabis ali so pribitki odvisni se od kaksnih drzavnih taks?

KJEŽ ::

Z predplačniško viso ali z navadno?

St235 ::

tikitoki je izjavil:

Bom kar tu vprasal. Sem zelel dvigniti 100 eur v tujini. Pa me opozori, da bo cca. 5 eur doplacila ob tem, kar mi zaracuna maticna banka. Vse skupaj je ze skoraj 10 eur. 10 posto se mi zdi precej oderusko. Kaksne imate ostali izkusnje? Je to normalno povprecje. je odvisno od banke katere atm uporabis ali so pribitki odvisni se od kaksnih drzavnih taks?


Dvigi s kreditnih kartic so precej dragi (10 in več procentov). Tako, da dviga se vedno z debetno.

Drugače pa je teh 5€ lahko tudi provizija bankomata na katerem dvigaš (neodvisno od kartice) in pač pridno skubijo turiste. Če si izven EU ni to nič nenavadnega.

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Za tako je dandanes revolt ali n26 najbolj elegantna opcija. Drugače pa ne vem, da bi petrol prodajal predplačniške vise, praviloma morajo bit te kartice vedno vezane na uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

misek ::

Petrolov mBills ima tudi Visa kartico.

tikitoki ::

KJEŽ je izjavil:

Z predplačniško viso ali z navadno?


Predplacnisko.

Lakotnik sej sm napisal, da mi 5 eur pobere tukajsnja banka in tudi sam sem pomisl na skubljenje tujcev. Obviously money still rules.

Nimam debetne in jo zaenkrat ne mislim imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

XLapse ::

St235 je izjavil:



Za tako je dandanes revolt ali n26 najbolj elegantna opcija. Drugače pa ne vem, da bi petrol prodajal predplačniške vise, praviloma morajo bit te kartice vedno vezane na uporabnika.



Ne nakladaj , kaj bolj elegantnega kot npr. NKBM visa al Banka Intesa VISA, ni.. N26 pa dela samo probleme, preberi si temo malo. Očitno nisi naredil domače naloge.
alien technology

OvCa77 ::

misek je izjavil:

Petrolov mBills ima tudi Visa kartico.

Tam je MasterCard
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Alien123 ::

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

XLapse ::

Alien123 je izjavil:

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

strah? kreditno lahko pošteno zlorabiš, predplačniško praktično ne moreš. Poznam enga k so mu 3x že zlorabli kreditno.

Je kr za met strah ja, mene je tudi recimo strah da mi vdrejo v paypal. Redno berem o vdorih na redditu.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

KJEŽ ::

Kaj ima potem Petrol? Svoj mastercard?

zee ::

XLapse je izjavil:

Alien123 je izjavil:

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

strah? kreditno lahko pošteno zlorabiš, predplačniško praktično ne moreš. Poznam enga k so mu 3x že zlorabli kreditno.

Je kr za met strah ja, mene je tudi recimo strah da mi vdrejo v paypal. Redno berem o vdorih na redditu.


Če ne znate delovati samozaščitno, ni problem v kreditni kartici ampak kje drugje... Moj nasvet je, da se izogibaš sumljivih strani in imaš zelo nizek limit na kreditni kartici.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

matobeli ::

XLapsov problem ni v karticah.

N26/Revolut sta najboljši opciji. Če ti ukradejo kartico oziroma številko je pa strošek nove kartice ene 7eur. No biggie.

Karen ::

Predplačniška Visa na NKBM je 10 EUR za 4 leta, predčasna zamenjava je 6,69 EUR. Zaenkrat nimam pripomb na NKBM-jevo, praktično povsod se da plačat, občasno jo zafrkava kakono online plačilo ki hoče dvostopenjsko verifikacijo (OTG, token ali preko SMS gesla), ampak to je redko (kakšne velike transakcije zahtevajo). Še najbolj čudno je preverjanje ob otvoritvi na šalterju, podpišeš da boš povrnil dolg, preverjajo lastnik česa si ipd... dolga sploh ne moreš naredit na prepaid-u... ti pa pol ni treba prijavljat iban-a na fursu.

matobeli ::

Sem jo imel.

Ni treba prijavit na FURS kar je trajalo pri n26 nekje 5minut.

Je pa treba fizično v poslovalnico kjer so potrebovali za odobritev 1h časa in 2 obiska poslovalnice, ker nekaj še niso znali nardit oziroma referentka ni znala...

Ko sem jo želel ukinit je postopek ponovno zahteval obisk poslovalnice in 30min postopka.

Ko sem ponesreči vklopi sms obveščanje o transakcijah preko spletne banke ga nisem mogel več preklicati preko spletne banke, plačljiva storitev. Moral bi obiskati poslovalnico.

Z samo uporabo sicer ni bilo težav.

St235 ::

XLapse je izjavil:

Alien123 je izjavil:

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

strah? kreditno lahko pošteno zlorabiš, predplačniško praktično ne moreš. Poznam enga k so mu 3x že zlorabli kreditno.

Je kr za met strah ja, mene je tudi recimo strah da mi vdrejo v paypal. Redno berem o vdorih na redditu.


tebe je strah lastne sence, potem pa idiota delaš iz sebe. Pri kreditnih karticvah je odgovornost v priemru zlorabe omjena na 150EUR, razen v primerih hude malomarnosti. Drugače pa je verjetnost zlorabe kreditne ali pooredplačniške popolnoma enaka.

XLapse je izjavil:

St235 je izjavil:



Za tako je dandanes revolt ali n26 najbolj elegantna opcija. Drugače pa ne vem, da bi petrol prodajal predplačniške vise, praviloma morajo bit te kartice vedno vezane na uporabnika.



Ne nakladaj , kaj bolj elegantnega kot npr. NKBM visa al Banka Intesa VISA, ni.. N26 pa dela samo probleme, preberi si temo malo. Očitno nisi naredil domače naloge.


si pa bedak, če bolj zaupaš italjanskim bankam kot neškim. O tem, da dela n26 same probleme pa kekec sklepaš na podlagi enega priemra, o katerem se pogovarjamo na forumu in misliš da si v svoji omejenosti prijel boga za jajca.

Revolt in n26 se za to kar sprašuje OP obneseta super in sta praktično brez stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Smrekar1 ::

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Predplačniška Visa = Debetna kartica z malo širšo funkcionalnostjo

Jaz jo imam pri NKBM, 10€ za 4 leta. Zaenkrat brez pripomb :)

fikus_ ::

NKBM virtualna Visa je 6€ (tako je vsaj bilo) za 4 leta. Če vas cena žuli!

Smrekar1 ::

fikus_ je izjavil:

NKBM virtualna Visa je 6€ (tako je vsaj bilo) za 4 leta. Če vas cena žuli!


Jaz imam fizično, kot rezervno kartico če bi mi primarno požrl bankomat ali kaj takega. Za moje potrebe je več kot dovolj.

Petrol Slo ::

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Spoštovani,

na Petrolovih bencinskih servisih lahko kupite predplačniške kartice paysafecard, ki jih lahko uporabite za plačevanje preko spleta. Več o uporabi si lahko preberete tukaj.

Poleg tega pa imate možnost uporabe mobilne denarnice za plačevanje mBills, kjer lahko plačujete tudi s telefonom, z debetno kartico mBills Mastercard ali z Garmin uro (več o možnostih plačevanja z mBills najdete tule). Naročilo in uporaba kartice mBills Mastercard sta brezplačna. S kartico lahko plačujete po vsem svetu in na spletu. Vezana je na stanje v mobilni denarnici, naročite in upravljate pa jo lahko kar s svojega telefona. Več podrobnosti lahko najdete tukaj.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Sara Lipovšek
Trženje podpora
Petrol d.d., Ljubljana

uporabnik50 ::

a tiste brez imena seše dobijo

BorutK-73 ::

Za mBills pazite če imate rootan telefon, app ne dela. Tudi če skriješ root, app zmrzne pri zagonu.
Osebno imam predplačniško od Banke Koper.

Zgodovina sprememb…

KJEŽ ::

uporabnik50 je izjavil:

a tiste brez imena seše dobijo


+1

BorutK-73 je izjavil:

Za mBills pazite če imate rootan telefon, app ne dela. Tudi če skriješ root, app zmrzne pri zagonu.
Osebno imam predplačniško od Banke Koper.


Si poskusil Magisk? Meni z Magisk dela SKB, NKBM in NKBM poslovno bančništvo na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KJEŽ ()

BorutK-73 ::

Imam Magisk in ne jebe mBills. Za ostale dela normalno, Banka koper, A banka in NLB

Zgodovina sprememb…

bigbada ::

Jaz sem sedaj po Pošti dobil novo predplačniško Viso, ki jo bom uporabljal za nakupovanje po spletu.. Pač gor bom naložil toliko kot bom rabil... Ampak opazil sem da na hrbtni strani piše IBAN številka enaka kot na moji "glavni" kartici, kjer imam vse gor in se mi nakazuje gor plača itd... Neumno vprašanje, ampak ali je to normalno tako? Sem mislil, da sta to ločeni kartici, ampak sta nekako povezani.. Je pa še neka dodatna števila zadaj napisana "referenca", ki je na oni glavni kartici ni...

Lahko kdo to razloži?

KJEŽ ::

Se da dobiti no-name Viso? :)

OvCa77 ::

bigbada je izjavil:

Jaz sem sedaj po Pošti dobil novo predplačniško Viso, ki jo bom uporabljal za nakupovanje po spletu.. Pač gor bom naložil toliko kot bom rabil... Ampak opazil sem da na hrbtni strani piše IBAN številka enaka kot na moji "glavni" kartici, kjer imam vse gor in se mi nakazuje gor plača itd... Neumno vprašanje, ampak ali je to normalno tako? Sem mislil, da sta to ločeni kartici, ampak sta nekako povezani.. Je pa še neka dodatna števila zadaj napisana "referenca", ki je na oni glavni kartici ni...

Lahko kdo to razloži?

TRR je isti, vendar je račun za Viso ločen podračun.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

bluefish ::

bigbada je izjavil:

Jaz sem sedaj po Pošti dobil novo predplačniško Viso, ki jo bom uporabljal za nakupovanje po spletu.. Pač gor bom naložil toliko kot bom rabil... Ampak opazil sem da na hrbtni strani piše IBAN številka enaka kot na moji "glavni" kartici, kjer imam vse gor in se mi nakazuje gor plača itd... Neumno vprašanje, ampak ali je to normalno tako? Sem mislil, da sta to ločeni kartici, ampak sta nekako povezani.. Je pa še neka dodatna števila zadaj napisana "referenca", ki je na oni glavni kartici ni...

Lahko kdo to razloži?
IBAN na hrbtni strani je namenjen nakazilu denarja na kartico aka. "polnjenju". Dejansko pa za plačevanje uporabljaš cifro na prednji strani.

knesz ::

XLapse je izjavil:

Alien123 je izjavil:

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

strah? kreditno lahko pošteno zlorabiš, predplačniško praktično ne moreš. Poznam enga k so mu 3x že zlorabli kreditno.

Je kr za met strah ja, mene je tudi recimo strah da mi vdrejo v paypal. Redno berem o vdorih na redditu.

Kreditno ali debetno? Debetna je za moje pojme nekaj najslabšega za potrošnika, kreditna ravno nasprotno.
Jaz uporabljam izključno kreditno, ker je to za moje pojme najboljši plačilni sistem. Zapravljam njihov denar, poračunamo 1x mesečno. Številka TRR, na katerega dobivam prejemke, je skrita. Če pride do zlorabe, blokiraš kreditno kartico, čez par dni dobiš novo, za čas postopka reklamacije, je denar na tvojem računu nedotaknjen. Če mi zlorabijo debetno, mi poberejo direktno z računa, nazaj ga dobim lahko šele čez par mesecev, ko je reklamacija rešena.
Seveda je predplačniška tudi v redu, ampak za vsakdanjo uporabo zelo nepraktična.

XLapse ::

knesz je izjavil:

XLapse je izjavil:

Alien123 je izjavil:

KJEŽ je izjavil:

Pozdrav

razmišljam o nakupu online in ne želim uporabiti moje kreditne kartice. Gledam malo na spletni strani Petrola itd. in vidim, da prodajajo predplačniške Visa kartice?

To potem funkcionira kot navadna Visa? Polniti pa moram vsakič na Petrolu? Al vsakič kupim drugo kartico?

Kaj potrebujem, da dobim to kartico? Moram pustiti tam osebno, ime, itd. al je to isto kot Paysafecard?


Kje pa nakupujes da te je strah?

strah? kreditno lahko pošteno zlorabiš, predplačniško praktično ne moreš. Poznam enga k so mu 3x že zlorabli kreditno.

Je kr za met strah ja, mene je tudi recimo strah da mi vdrejo v paypal. Redno berem o vdorih na redditu.

Kreditno ali debetno? Debetna je za moje pojme nekaj najslabšega za potrošnika, kreditna ravno nasprotno.
Jaz uporabljam izključno kreditno, ker je to za moje pojme najboljši plačilni sistem. Zapravljam njihov denar, poračunamo 1x mesečno. Številka TRR, na katerega dobivam prejemke, je skrita. Če pride do zlorabe, blokiraš kreditno kartico, čez par dni dobiš novo, za čas postopka reklamacije, je denar na tvojem računu nedotaknjen. Če mi zlorabijo debetno, mi poberejo direktno z računa, nazaj ga dobim lahko šele čez par mesecev, ko je reklamacija rešena.
Seveda je predplačniška tudi v redu, ampak za vsakdanjo uporabo zelo nepraktična.

kreditno. 3x.
alien technology

St235 ::

ja, ce nimas pojma o tem kako delujejo kreditne in kaksne moznosti imas,potem je bistveno boljse imet denar v nogavici.

WhiteLenate ::

Pozna kdo tole zadevo? https://www.bitsacard.com/en/
Izgleda kar uporabno in domnevno naj bi šlo vse brez IBAN-ov ...

Leko ::

Na katero številko, ki je na kartici mi naj oseba (fizična) nakaže denar?
Katero številko naj zaupam, da mi nanjo nakaže denar? Da ne bom dajal kakšne napačne številke.
Na prvi strani kartice je določena številka, ki mi jo pokaže (zadnje 4 številke) na določenih spletnih straneh, ki jo imam naloženo za določena spletna plačila. Na zadnji strani pa sta dve številki: Št. računa (SI56 XXXX-...) in Referenca: SI05 XXXXXXX-...

bluefish ::

Na tisto, kamor ti nakazuješ denar, ko polniš kartico - torej kombinacija TRR in reference (sklica).

Leko ::

Ko nakazujem-polnim iz mojega primarnega računa moram vtipkat pod številka računa, to številko, ki je pod referenca. Druge mi ne sprejme. Napiše račun ne obstaja. Ko pa to vpišem pa napiše: račun obstaja na tej in tej banki, čeprav ne pokaže mojih podatkov.
Upam da, če dam samo to številko brez mojih podatkov, da bo nakazano na to kartico?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225101 (1633) Badwolff
»

Abanka ali Inteso Sanpaolo?

Oddelek: Loža
426574 (2743) kriko1
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821140 (10232) kuall
»

Bančna kartica brez lastnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
288552 (5191) SaXsIm
»

Paypal in predplačniška Visa kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
124607 (4294) obsorsky

Več podobnih tem