» »

Mravlje

Mravlje

«
1
2

FormerUser ::

Dve leti nazaj mi je v kuhinjo zatavalo nekaj mravelj, lani že nekaj več, letos so pa navalile že kar v kolonah. Zgleda, da bo treba nekaj ukreniti.

Je že imel kdo podoben problem in kako ga je rešil, po možnosti na eco-friendly način, ker res ne bi rada posipala nekih težkih strupov v svoji okolici?

Invictus ::

Najdi gnezdo in pobij mravlje.

Drugače najdi poti, kjer ti prihajajo in nasuj sol.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neverlucky ::

Puščaj čim manj hrane naokoli. Najdi kje imajo skrivališče in jim tam notri in zraven daj strup. Tako počasi nadaljuj dokler jih ne iztrebis.

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

kulSMS ::

nam je pomagala past za mravlje - tukaj je opisano kako deluje https://www.dnevnik.si/1042825329
Eko zadeve niso bile učinkovite.

Samael ::

Ah, jaz sem v preteklosti probaval vse mogoče, kar se je našlo v teh raznoraznih okolju prijaznih člankih ... pecilni prašek, soda bikarbona, cimet, borova kislina ... in na koncu ugotovil da Biokill, Faracid itd ... obstajajo z razlogom - pa mir 'pr bajt!

D3m ::

FormerUser je izjavil:

Dve leti nazaj mi je v kuhinjo zatavalo nekaj mravelj, lani že nekaj več, letos so pa navalile že kar v kolonah. Zgleda, da bo treba nekaj ukreniti.

Je že imel kdo podoben problem in kako ga je rešil, po možnosti na eco-friendly način, ker res ne bi rada posipala nekih težkih strupov v svoji okolici?


Prvo čistoča, drugo poiskati izvir kolonije, tretje BIOKILL od Ilirija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

janezvalva ::

uporabljam biokill ter pajke
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrihajaNodi ::

Zakaj bi pobijala mravlje? Nastavi jim prazne kozarce, notri sladkor, ko bodo mravlje v kazarcih od kumaric jih pokrijes in nesi v gozd. Nikar jih ne pobijaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Samael ::

Kako idealistično :) ja veš, celo gnezdo mravelj se bo kar preselilo v ta tvoj kozarec sladkorja v kotu kuhinje, aneda. Mislim, saj fino ideje pa to, ampak res ni treba zapisati vsako neumnost zgolj zato, da si eko al nekaj :)

Cruz ::

Če boš opazila kraljico, povej in jo pridem iskat. Po želji vzamem celotno kolonijo. :)

PrihajaNodi ::

Samael je izjavil:

Kako idealistično :) ja veš, celo gnezdo mravelj se bo kar preselilo v ta tvoj kozarec sladkorja v kotu kuhinje, aneda. Mislim, saj fino ideje pa to, ampak res ni treba zapisati vsako neumnost zgolj zato, da si eko al nekaj :)


Postopek ponavljas dokler ne vidis da se kolinoja mravelj zmanjsuje. Zadnjih nekaj v koliniji pa das na papir in odpihnes skozi okno. Volk sit in koza cela!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kixs ::

Biokill posprajas na zunanji strani stene kjer prihajajo. Najboljse okoli cele hise.

Samael ::

PrihajaNodi je izjavil:

Samael je izjavil:

Kako idealistično :) ja veš, celo gnezdo mravelj se bo kar preselilo v ta tvoj kozarec sladkorja v kotu kuhinje, aneda. Mislim, saj fino ideje pa to, ampak res ni treba zapisati vsako neumnost zgolj zato, da si eko al nekaj :)


Postopek ponavljas dokler ne vidis da se kolinoja mravelj zmanjsuje. Zadnjih nekaj v koliniji pa das na papir in odpihnes skozi okno. Volk sit in koza cela!

Daj, ne klobasaj neumnosti. Ljudi zanimajo konkretne, realistične rešitve. Prav vsak brainfart ti pa res ni treba zapisati, no.

PrihajaNodi ::



Samael je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Samael je izjavil:

Kako idealistično :) ja veš, celo gnezdo mravelj se bo kar preselilo v ta tvoj kozarec sladkorja v kotu kuhinje, aneda. Mislim, saj fino ideje pa to, ampak res ni treba zapisati vsako neumnost zgolj zato, da si eko al nekaj :)


Postopek ponavljas dokler ne vidis da se kolinoja mravelj zmanjsuje. Zadnjih nekaj v koliniji pa das na papir in odpihnes skozi okno. Volk sit in koza cela!

Daj, ne klobasaj neumnosti. Ljudi zanimajo konkretne, realistične rešitve. Prav vsak brainfart ti pa res ni treba zapisati, no.


Sem podal konkretno rešitev skupaj z youtube videjem. Ni potrebe po ubijanju.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj bi pobijala mravlje? Nastavi jim prazne kozarce, notri sladkor, ko bodo mravlje v kazarcih od kumaric jih pokrijes in nesi v gozd. Nikar jih ne pobijaj.

Seveda. Ker mravlje so samostojna bitja. Prava definicija samotarjev, ki komot preživijo v gozdu, ločene od mravljišča.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FormerUser ::

Hja, ste dali kar nekaj koristnih, potencialno učinkovitih nasvetov, ki bi jih lahko preizkusila.

Sem že iskala njihove poti oz. gnezda ampak zaman, vedno jih vidim samo na pultu, ne pa kako in kje notri lezejo, predvidoma pa skozi špranje pri oknih/vratih. Morda je še najenostavneje nastaviti jim past, katere vsebino si potem po svojih poteh same odnesejo v mravljišče in ga nevtralizirajo. Aktivna sestavina v eni od komercialnih pasti se imenuje 3-fenoksibenzil (1R)-cis,trans-2,2-dimetil-3-(2-metilprop-1-enil) ciklopropankarboksilat, lahko kak kemik pove o kako hudi zadevi je govora.

PrihajaNodi ::

Če mravlje pobije je to sigurno škidljivo. Sem ti prilepil youtube video. Si ga pogledala?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Samael ::

Furbo je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj bi pobijala mravlje? Nastavi jim prazne kozarce, notri sladkor, ko bodo mravlje v kazarcih od kumaric jih pokrijes in nesi v gozd. Nikar jih ne pobijaj.

Seveda. Ker mravlje so samostojna bitja. Prava definicija samotarjev, ki komot preživijo v gozdu, ločene od mravljišča.

On misli, da bo celo mravljišče ujel na nastavljen sladkor al nekaj :) Ja, vabil že vabil ... najbrž jih bo po stanovanju še več, rešil se jih pa s tem ne bo.

PrihajaNodi ::

V 21. stoletju smo, ni potrebe po ubijanju živih bitij.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bambam20 ::

Jaz sm mravlje vedno videl v kuhinjah, kjer ni bilo čistoče.

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če mravlje pobije je to sigurno škidljivo. Sem ti prilepil youtube video. Si ga pogledala?

Za mravlje gotovo, ne pa nujno za ljudi, mačke, ptiče.... Sem pogledala video ampak me ni najbolj prepričal oziroma so tisto dodatni ukrepi, recimo škropljenje s kisom ....

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Če mravlje pobije je to sigurno škidljivo. Sem ti prilepil youtube video. Si ga pogledala?

Za mravlje gotovo, ne pa nujno za ljudi, mačke, ptiče.... Sem pogledala video ampak me ni najbolj prepričal oziroma so tisto dodatni ukrepi, recimo škropljenje s kisom ....


Si poskusila s kisom? Zakaj ne? Mogoce sladkor v koazrckih za vlaganje in sladkor notri. Nastavis tako da gredo lahko samo notri ven pa ne. In potem pocasi kolonijo nosis ven.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hammock ::

O kaksnih mravljah je govora, rdecih malih ali crnih normalnih? Nacin zivljenja in s tem zatiranja se namrec razlikuje. Tudi na pasti ne gredo iste, ene imajo rajsi meso, druge sladkor.

donvito ::

FormerUser je izjavil:

Dve leti nazaj mi je v kuhinjo zatavalo nekaj mravelj, lani že nekaj več, letos so pa navalile že kar v kolonah. Zgleda, da bo treba nekaj ukreniti.

Je že imel kdo podoben problem in kako ga je rešil, po možnosti na eco-friendly način, ker res ne bi rada posipala nekih težkih strupov v svoji okolici?

Preizkušeno deluje, nastaviš na dveh ali več krajih, kjer lezejo največ.

https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://www.moja-lekarna.com/forth-past...

hammock ::

Preizkusil tale Forth na faraonkah, jih ne gane. Niti ena ni povohala vabe.

FormerUser ::

@ PrihajaNodi

Nič še nisem poskusila, do sedaj sem jih samo gledala oziroma v odtok pometala. Če že, potem bi bilo smiselneje upoštevati tisti del nasveta iz videa, da kozarčke s sladkorjem nastaviš zunaj in jih tako odvrneš od tega, da pridejo v hišo.

@hammock

Kolikor sem razbrala iz linka, ki ga je nekdo dal, imam jaz opravka z navadnimi mravljami, ki navalijo v hišo s toplim vremenom, faraonke so menda aktivne skozi vse leto.

@donvito

Ja, to Forth past sem gledala, super, če deluje.

PrihajaNodi ::

Nič še nisem poskusila, do sedaj sem jih samo gledala oziroma v odtok pometala. Če že, potem bi bilo smiselneje upoštevati tisti del nasveta iz videa, da kozarčke s sladkorjem nastaviš zunaj in jih tako odvrneš od tega, da pridejo v hišo.


Tako, stori to. Ni potrebe po genocidu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

donvito ::

Imel jih je prijatelj, ki stanuje v najemniškem stanovanju in se jih je v enem tednu znebil. So bile pa mravlje črne, majhne. Probaj, pa boš videla, v mullerju sem dal malo manj kot 3€, nekje so tudi dražje.
PrihajaNodi,ne bo se jih znebila, ker to jih je res vedno več. Žal.

PrihajaNodi ::

Kaj pa če bi kupila akvarij za mravlje in ji spravljala tja? Da zamenjajo lokacijo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kuall ::

Pusti mravlje pri miru, saj ti niso nič napoti. Jaz sem danes sesal sobo in sem videl 2 pajka v sobi in sem ju pustil živeti. Psihoti bi ju pa posesali, kar je večina ljudi.
Komarje in muhe že pobiješ, ker ti težijo, pajke in mravlje pa pustiš živeti.

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

Pusti mravlje pri miru, saj ti niso nič napoti. Jaz sem danes sesal sobo in sem videl 2 pajka v sobi in sem ju pustil živeti. Psihoti bi ju pa posesali, kar je večina ljudi.
Komarje in muhe že pobiješ, ker ti težijo, pajke in mravlje pa pustiš živeti.


Točno tako! Tudi sam pajke pustim...Za muhe pa odprem okno in gredo same ven.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Scorpy84 ::

Jaz sem malo doktoriral kako jih spoditi, zivim v dvostanovanjski bajti in nekje so nasli luknjo, v dnevno ali v kopalnico. Sprva so nasli pot skozi dnevno, razdrl letvice nasel spranjo, posul cimet, zakital, par let bilo mire. Nato soseda neki posula po tleh, ker je imela mravlje pred vhodom in zdaj letos imel celo sranje. Nasli so pot skozi kopalnico in direkt pot v kuhinjo, skratka stala. No ker imam kalorifer v kopalnici, sem ugotovil da se ga izogibajo kot ne vem kaj, ko je prizgan. Tako sem kopalnico mal segreval z radiatorjem in kaloriferjem, sploh proti spranji da so nehali hodit not. Pol sem spet posul s cimetom spranjo med oknom in spet zakital, tako da zdaj ze dva tedna jih ni. Pomaga tudi brisanje njihovih poti, se kar izgubijo ko sledi zbrises.

Raptor F16 ::

1. Najdi špranjo od koder zahajajo.
2. V bližino postavi vabo s strupom, ki ga odnesejo v mravljišče ali prešpricaj s sprejem/prahom ki deluje podobno.
3. Pobriši vse sledove ostankov hrane in poti mravelj. Mravlje namreč markirajo pot z izločanjem vonjav.

4. Če vse drugo zataji, ostane zaplinjanje prostora.


Preveri tudi okoli hiše, če je kakšni mravljišče v neposredni bližini sten ipd. delov hiše.

DeeJay ::

Tole. Deluje 100%.
 Past

Past

XLapse ::

ne ubijat mravelj ,pajkov, muh... kaj bom še slišal na tem forumu res? - upam da trollate
alien technology

Mare2 ::

XLapse je izjavil:

ne ubijat mravelj ,pajkov, muh... kaj bom še slišal na tem forumu res? - upam da trollate


Od naštetih narava dela selekcijo. Pajek naredi pajčevino, vanjo se ujame muha.

Mravlje so pa pridne živalce. Naj nam bodo vzgled. :)

cebelar123 ::

Pišem za Faraonke, če koga zanima.

Faraonke smo mi v bloku iztrebili z borovo kislino. Zdaj imamo že 2 leti mir.
Pred tem pa naj bi imeli v bloku faraonke nekje od leta 2004.

Nisem bil zraven ko so mešali ampak vse skupaj je sestavljeno iz borove kisline,vode in sladkorja. Potem mešanico poliješ na vato in nastaviš past.
Najbrž je kje na netu recept.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

PrihajaNodi je izjavil:

V 21. stoletju smo, ni potrebe po ubijanju živih bitij.

OP, jaz jih likvidiram z varekino, kadar najdem mravljišče. Za okolje ni škodljiva, kolikor vem.

Nodi, mravlje, ki jih ujameš v kozarec in neseš v gozd, bodo poginile. Če jih že ujameš, jim lahko vsaj skrajšaš muke. No, če je tvoj pgled na svet tak, da mravlje čutijo muke. Ljudje na splošno sicer nismo navdušeni nad pobijanjem živali, ampak običajno nekje naredimo mejo. Klopa potegneš iz kože ali ga gostiš naprej? Antibiotik kdaj vzameš?

tikitoki ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če mravlje pobije je to sigurno škidljivo. Sem ti prilepil youtube video. Si ga pogledala?


A ne bi ze nehal pisat bedarij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

neverlucky ::

Dajte nehat trolat no ...
Za vse insekte je povsem normalno, da jih pobijas in to prav nic ne pove o tebi v splosnem. Mravlje v kuhinji so nadlezne. Ce se jih hoces losat, to pac ne bo slo na nacin, da jih bos lovil in prestavljal v gozd ali na travnik.

Ce imajo mravlje dom znotraj hise, poisci kje je to in jih dobro naspricaj z biokillom. Ce prihajajo od zunaj, potem pa poisci luknjo in jo zakrpaj.

D3m ::

S kropom. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

Najbolje je da blokiras bhod od kjer prihajajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rdecaluc ::

Naredi vabo iz boraksa. Zmešaš žlico boraksa in žlico sladkorja, dodaš še malenkost vode da nastane gosta pasta.

Vabo namestiš blizu njihove poti, lahko tudi v kakšen pokrovček od pijače npr. Po parih dneh do tedna ne bo več mravelj, nakar vabo samo pobrišeš.
Est modus in rebus. ,typos

tikitoki ::

neverlucky je izjavil:

Dajte nehat trolat no ...
Za vse insekte je povsem normalno, da jih pobijas in to prav nic ne pove o tebi v splosnem. Mravlje v kuhinji so nadlezne. Ce se jih hoces losat, to pac ne bo slo na nacin, da jih bos lovil in prestavljal v gozd ali na travnik.

Ce imajo mravlje dom znotraj hise, poisci kje je to in jih dobro naspricaj z biokillom. Ce prihajajo od zunaj, potem pa poisci luknjo in jo zakrpaj.


Nosenje mravlj v gozd je primerljivo temu, da bi pricakoval od prsta, da prezivi v gozdu.

Phantomeye ::

To, da mravlje zbereš in jih neseš v gozd je enako kot če imaš doma bele miške, pa si dal skupaj samico in samca in imaš zdaj 50 belih miši in se odločiš, da jih boš spustil v gozd, ker ubijal jih pa ne boš. Ampak s tem si jih dejansko že ubil.

Ker če hočeš s to taktiko nad mravlje, potem rabiš preseliti VSE skupaj, s kraljico vred, če kje lurka v bližini. Če je pa ni v hiši. Pa pomeni, da imajo mravlje dostop do hiše, in ta dostop je treba poiskati in ga blokirati.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Phantomeye je izjavil:

To, da mravlje zbereš in jih neseš v gozd je enako kot če imaš doma bele miške, pa si dal skupaj samico in samca in imaš zdaj 50 belih miši in se odločiš, da jih boš spustil v gozd, ker ubijal jih pa ne boš. Ampak s tem si jih dejansko že ubil.

Ker če hočeš s to taktiko nad mravlje, potem rabiš preseliti VSE skupaj, s kraljico vred, če kje lurka v bližini. Če je pa ni v hiši. Pa pomeni, da imajo mravlje dostop do hiše, in ta dostop je treba poiskati in ga blokirati.


Seveda, fino je da poisce kraljico in odnese tudi njo v gozd.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Furbo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

To, da mravlje zbereš in jih neseš v gozd je enako kot če imaš doma bele miške, pa si dal skupaj samico in samca in imaš zdaj 50 belih miši in se odločiš, da jih boš spustil v gozd, ker ubijal jih pa ne boš. Ampak s tem si jih dejansko že ubil.

Ker če hočeš s to taktiko nad mravlje, potem rabiš preseliti VSE skupaj, s kraljico vred, če kje lurka v bližini. Če je pa ni v hiši. Pa pomeni, da imajo mravlje dostop do hiše, in ta dostop je treba poiskati in ga blokirati.


Seveda, fino je da poisce kraljico in odnese tudi njo v gozd.

Lej model, tvoje metode s kozarčki in limonado kažejo na to, da nimaš stika z realnostjo.

Glih tolk bo prišla mravlja kraljica na tvojo limonado, kot bo prišla angleška kraljica na mojo, če jo nastavim pred hišo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

ŠuUuuuššŠŠššŠŠššŠŠŠšššŠšš!!!

torentino ::

Lani so mi zatavale v 1000€ switch, je samo ustrelilo en dan iz napajalnika, letos v glavni server, boom, par ur čiščenja in popravljanja. Delavnica, nič hrane, izgleda jim delavni ambient paše..Nastavil hišico z strupom. Isto v EV, očitno jim prijajo el. zadeve...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359710 (4514) Compufreek
»

"Leteče" mravlje v kopalnici! :S

Oddelek: Loža
3718870 (16608) mihec87
»

mravlje v hisi

Oddelek: Loža
219984 (9057) Tear_DR0P
»

Mravlje

Oddelek: Loža
206073 (5625) Matev
»

Kako se rešiti faraonk?

Oddelek: Loža
1613453 (12956) Matev

Več podobnih tem