» »

Mrežna Intel 1219-v in nastavitve VLANa

Mrežna Intel 1219-v in nastavitve VLANa

akulp ::

Živjo.

Zaradi udara strele mi je na matični crknila Realtekova mrežna, kjer VLANi delujejo tiptop. Zdajsem primoran preklopiti na Intel-ovo V 1219-v.

Spomnim se, da kake 3 leta nazaj nikakor nisem uspel usposbiti VLANe na njej, ker gonilniki tega sploh še niso podpirali. Zdaj podpirajo zavihek, VLAN mrežni adapter dobim, vendar pa tukaj nastane težava.

Pri primarni kartici sploh ne obkljuka oz tudi kasneje ne pusti označiti TCP/IPV4 protokola (Properties->kljukica pri TCP/IPV4). Posledično seveda ne dobi IP-ja in mašina ni na mreži ...

Enkrat pa mi je, ko zdaj že eno uro sesuvam in podpiram VLAN-e, ter poskušam vse, kar znam, celo priti do tega, da je imela primarna kartica obkljukan IPV4 (nimam pojma, kaj sem naredil drugače, kot v vseh 99 ostalih primerih ...ne uspem več ponoviti, da bi delovalo), ampak sem pa potem naletel na naslednji problem ...

Z VLAN adapterjem imata isti MAC. Na realteku si lahko dodelil svojega. Na modemu imam namreč vezano vse na MAC in zdaj sta kar naenkrat dve mrežni z istim MAC naslovom in zadeva ne deluje ...



OS WIN10 64, Intel zadnji gonilniki za mrežno

Kaka ideja/izkušnja?

Hvala.
Lukcc
  • spremenil: akulp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122294 (2106) sebas4
»

VLANi na Intel mrežni (Siol IPTV)

Oddelek: Omrežja in internet
193557 (3364) car100
»

Napaka pri povezavi z wifi

Oddelek: Operacijski sistemi
162047 (1894) SeMiNeSanja
»

DNS nima podatka - od kje dobim IP?

Oddelek: Omrežja in internet
152165 (1906) Invictus
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294868 (4583) korenje_ver2

Več podobnih tem