» »

VLANi na Intel mrežni (Siol IPTV)

VLANi na Intel mrežni (Siol IPTV)

akulp ::

Živjo,
težave imam z VLANi na Intel mrežni kartici.

Na mašini, kjer imam Realtekovo mrežno, zadeva deluje BP. Ena mrežna, vklopljen VLAN na IDju 3999, preko katerega teče IPTV, osnovna mrežna pa hendla net.

Zdaj pa se mučim stvar nastaviti na Intel I218-V, Win7 (na 10-ki vem, da ne deluje).

Naložil sem Intel gonilnike, ki omogočajo VLAN. Nastavim VLAN 3999 in TV špila bp.

Ampak!, na osnovnem adapterju pa ne deluje net. Problem pa je v tem, da nikakor ne morem omogočiti IPv4/V6 protokolov pod lastnostmi mrežne kartice, zato seveda sploh ni povezave in s tem tudi ne dobi IP-ja ...

Prilagam sliko napake, ko poskusim pokljukati IPv4/V6 protokola ...



Ni mi jasno, kaj bi tukaj lahko bil problem.



Hvala.
Lukcc

crniangeo ::

Nabavi si usb mrwzno al pa wifi in bos mel mir :)

Ce ne, pa si probi dodat tagged vlan id 1
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

akulp ::

crniangeo je izjavil:

Nabavi si usb mrwzno al pa wifi in bos mel mir :)

Ce ne, pa si probi dodat tagged vlan id 1


Ok, pustimo alternative, temu bi rad prišel do konca z VLANi.:)

Tagged vlan?

Torej še en vlan na ID 1?

A bi moral biti slučajno tisti za IPTV 399 untagged?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

crniangeo ::

Poglej si kako mas mastavljen trenutno za 3999 in pusti tako kot je. Dodaj se en vlan z id 1 in poskusi . Vsaj mislim da je vlan id 1. C3 ne poklici na siol ter jih poprasaj ,)
Trenurno nw m9rwm pogledat ker sem na telemachu.
Opravicujem se za pravopisnw napake , sem na telefonu
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

akulp ::

crniangeo je izjavil:

Poglej si kako mas mastavljen trenutno za 3999 in pusti tako kot je. Dodaj se en vlan z id 1 in poskusi . Vsaj mislim da je vlan id 1. C3 ne poklici na siol ter jih poprasaj ,)
Trenurno nw m9rwm pogledat ker sem na telemachu.
Opravicujem se za pravopisnw napake , sem na telefonu


Nope, ne dela ...

Hehe, pokliči na SiOL, dobra. :D

Tam mi bodo modem resetirali in to je to. :)

Ampak dvomim, da potrebujem še en VLAN. No, vsaj do zdaj nikoli ni bilo treba imet dveh. Res pa je, da sem to vedno delal z Realtekom ...
Lukcc

crniangeo ::

rabis, en je tagged drug je untagged.
mislim da je 3999 tagged, drug je untagged, poskusi pa porocaj :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

akulp ::

Dela!

Hvala ti 100x! Ta, ki je untagged je ID0. :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

car100 ::

Na Telekom forumu sem bral da ni možno na Win 10 nastavit za Intel kartice. Sam sem nato dodal še eno Wi-fi kartico.

akulp ::

car100 je izjavil:

Na Telekom forumu sem bral da ni možno na Win 10 nastavit za Intel kartice. Sam sem nato dodal še eno Wi-fi kartico.


Jap, trenutno ne deluje še na Win10. To tud mene strašno mori. Ker sem hotel, da gre net po kablu, ker ne WIFIju nedosežem mojih 100Mbit nikakor ...

Edino, če bi spravil TV na WiFI, to mi pa še ni uspelo ...
Lukcc

car100 ::

TV prek WIFI se da spravit s tem programom MulticastTV http://multicasttvdownload.blogspot.si/
Pod nastavitve potem zbereš da maš WIFI.
Za svojo playlisto si nalož program http://mab.to/Rbe27Tr80 (imaš navodila + program) lahko daš tudi drugo playlisto samo ni urejeno kot imaš na komunikatorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

car100 ::

Pa na WIFI kartici zberi dodatno pohitritev:

akulp ::

Ja, ja, saj uporabljam MCTV2.

Vem, tam nastavljaš preko katere mrežne se konektaš ... Preko kabla mi dela tip top, uporabljam že od nekdaj to.

Ampak nikakor ne dobim slike prek WIFI-ja gor.
Lukcc

car100 ::

Na modemu od Telekoma ustvari dodatno WIFI točko za video in nastavi port

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

akulp ::

car100 je izjavil:

Na modemu od Telekoma ustvari dodatno WIFI točko za video in nastavi port


Točno to imam ...

Ampak ne dela ...
Lukcc

car100 ::

Čudno jz mam najnovejši Win 10 sem nastavil samo port pod video in iz prve dela

akulp ::

Aha, našel problem. Na modemu nisem imel nastavljeno "enable WMF" pri dodatnem WLANu.

Nimam pojma, kaj to sicer pomeni, ampak videl sem, da je na osnovnem WLANu pokljukano.

Ej hvala ti še enkrat za vso pomoč okrog tegale ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Pa ti kaj pošteka na vsake tolk TV? Ker jaz sem zdajle opazil, da se na vsake tolk časa mal skocka ...

Verjetno je to predvsem odvisno od signala/notebooka/PC-ja. Mogoče pa pomaga tista tvoja TX nastavitev, ki je jaz na svoji Intel mrežni nimam ... Čeprav WIFI je povezan s 75Mbps
Lukcc

car100 ::

Ja meni dela ok samo je 3m od modema. Je pa HD ki je 15Mb/s že na limitu in v tem primeru pa raj dam internet na wifi pa prek kabla iptv (sploh za snemanje bom mel tko).
Drgač imaš tud https://www.tvin.si/ samo tisto je dost slabša kvaliteta, je pa zamik!

http://uross-digital-tools.appspot.com/... lahko probaš še tale program je manj kockanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

akulp ::

car100 je izjavil:

Ja meni dela ok samo je 3m od modema. Je pa HD ki je 15Mb/s že na limitu in v tem primeru pa raj dam internet na wifi pa prek kabla iptv (sploh za snemanje bom mel tko).
Drgač imaš tud https://www.tvin.si/ samo tisto je dost slabša kvaliteta, je pa zamik!

http://uross-digital-tools.appspot.com/... lahko probaš še tale program je manj kockanja.


No, zdajle gledam pol ure tenis na HD na 15MB, pa je v bistvu kar brez težav ... Tako da bo zgleda ok.

Vseen upam, da kmal zrihtajo VLANe na Intelovih kartica, ki so v NUC-ih.

Kar se tiče MCTV2 aplikacije pa ja, saj sem rekel, točno to uporabljam ... ;)
Lukcc

car100 ::

Ja če je povezan z 75Mbps more delat, je pa brezžično zlo tko tko rado zakocka če ni antena na miru sploh pri prenosnikih je bl problem. Aha sem spregledam da že imaš preko MCTV2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910387 (3774) Daniel
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317563 (6214) damirj79
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484441 (3643) Daniel
»

VLAN za telebane

Oddelek: Omrežja in internet
408129 (6257) SeMiNeSanja
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198254 (4147) kihc

Več podobnih tem