» »

Google prekinil sodelovanje s Huaweijem

hogorq ::

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

OK.d ::

Evo namesto Q-ja bodo dobili nadgradnjo na;
LPOK.d

Andrej51 ::

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

Če imaš dostop do korena lahko spremeniš build.prop in s tem model/znamko. Ampak Huawei je zaklenil bootloader tako da je to precej oteženo...

Mr.B ::

NMH je izjavil:

starfotr je izjavil:

Zdaj bo gugl šele videl hudiča. Kitajci bodo začeli razturavat software za zahodni trg, kot ga imajo za njihov trg. Pač bodo kitajci imeli svoj app store za zahodnjake. V to bodo prepričali še korejce (samsung) in potem se, čez leta, bo google play šel lahko v pozabo. Vsi bodo neodvisni od amerov, kar je njihov cilj. Samsung ima že sedaj svoje appe, kitajci tudi svoje.

V času pritiskov, se zgodijo najboljše zadeve. Tako, da ameri naj kar stiskajo in prodajajo svoje telefone. Kaj pa imajo svojega? pixl? Pa še to jih delajo kitajci.

Kitajci bodo pa prenehali z izdelavo iphonov. Kje jih bodo ameri delali? Nikjer, ker nimajo kapacitet. Hehehe, kratko bodo potegnili v US.


Prepovedat kitajski SW na Zahodu, tako kot je Google prepovedan na Kitajskem.
PS: Kar naj prepovejo izdelavo iphonov na Kitajskem (in izgubo stotisočev delovnih mest vezanih na to). Najebal ga bo Apple, ki ima stotine miljard keša, tako da dolgoročno mu ne bo prav nič hudega. Razni Vietnami in podobni kot nove proizvodne destinacije komaj čakajo na to.

Še sreča da so to manjši ekonomski igralci, drugače bi po moralni noti USA morala reagirati... Vpiši vietnam freedom of speech ali podobne fraze, zanimivi zadetki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hogorq ::

Andrej51 je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

Če imaš dostop do korena lahko spremeniš build.prop in s tem model/znamko. Ampak Huawei je zaklenil bootloader tako da je to precej oteženo...


hvala za odgovor. ali potem prav razumem, da huawei lahko "posodobi" svoje naprave v samsunge? ali pač odklene bootloader in to omogoči tistim, ki si to želijo?

bbbbbb2015 ::

NMH je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kitajci grozijo s prenehanjem izvoza redkih materialov (kovine, redke zemlje, . . .) v USA. Npr. USA vojaška industrija uvozi iz Kitajske ~ 75 teh materialov. Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).


Kitajci naj samo nehajo s krajo intelektualne lastnine Zahoda, pa se bo trgovina hitro zbalansirala...



Jah, seveda. Majstore. ZDA pa so angelci, taki pravi, brez lulčka.
Glej, industrijsko revolucijo je začela parna lokomotiva, zanjo je bil patent izdan leta 1822:
https://www.raabcollection.com/george-s...
... v Angliji

ZDA so se požvižgale na "intelektualno lastnino" in so odobrile praktično enak patent nekomu drugemu:
https://www.thoughtco.com/tom-thumb-ste...

... leta 1827.

Kaj ti misliš, Američani so začeli iz pisarne v 99. nadstropju. Ma figo so. Ravno tako so kradli ko srake.

blackbfm ::

da huawei lahko "posodobi" svoje naprave v samsunge? ali pač odklene bootloader in to omogoči tistim, ki si to želijo?


Kaj mislis da se zgodi ce flashas napacen firmware? :))

hogorq ::

štiri (!) strani komentarjev na slotechu (sic!), pa nič konstruktivnega, takoj politika. upam si trditi, da sem edini predlagal tech rešitev.

NMH ::

bbbbbb2015 je izjavil:

NMH je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kitajci grozijo s prenehanjem izvoza redkih materialov (kovine, redke zemlje, . . .) v USA. Npr. USA vojaška industrija uvozi iz Kitajske ~ 75 teh materialov. Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).


Kitajci naj samo nehajo s krajo intelektualne lastnine Zahoda, pa se bo trgovina hitro zbalansirala...



Jah, seveda. Majstore. ZDA pa so angelci, taki pravi, brez lulčka.
Glej, industrijsko revolucijo je začela parna lokomotiva, zanjo je bil patent izdan leta 1822:
https://www.raabcollection.com/george-s...
... v Angliji

ZDA so se požvižgale na "intelektualno lastnino" in so odobrile praktično enak patent nekomu drugemu:
https://www.thoughtco.com/tom-thumb-ste...

... leta 1827.

Kaj ti misliš, Američani so začeli iz pisarne v 99. nadstropju. Ma figo so. Ravno tako so kradli ko srake.


A hočeš povedat, da so Kitajci dvesto let za Američani?
Pravila so leta 2019 popolnoma jasna, ampak Kitajci kradejo kjerkoli lahko. Kitajska oblast za to ne naredi popolnoma nič. Če je Google (in marsikdo drug) prepovedan na Kitajskem, zakaj mi omogočamo kitajskim podjetjem neovirano poslovanje?
PS: Vprašaj Kitajca, če so mu všeč kitajski avti.

hogorq ::

blackbfm je izjavil:

da huawei lahko "posodobi" svoje naprave v samsunge? ali pač odklene bootloader in to omogoči tistim, ki si to želijo?


Kaj mislis da se zgodi ce flashas napacen firmware? :))


cigla, itak. zanič vprašanje.

antonija ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jah, seveda. Majstore. ZDA pa so angelci, taki pravi, brez lulčka.
Glej, industrijsko revolucijo je začela parna lokomotiva, zanjo je bil patent izdan leta 1822:
https://www.raabcollection.com/george-s...
... v Angliji

ZDA so se požvižgale na "intelektualno lastnino" in so odobrile praktično enak patent nekomu drugemu:
https://www.thoughtco.com/tom-thumb-ste...

... leta 1827.

Kaj ti misliš, Američani so začeli iz pisarne v 99. nadstropju. Ma figo so. Ravno tako so kradli ko srake.
Svetovni patenti ne obstajajo. Ce jaz patentiram nekaj v EU, mi to ne nudi prav nobene zascite v US, kaj sele v afriki, aziji, itd. Vsaka drzava ima svoja pravila glede intelektualne lastnine, vsaka drzava ima svoj sparovcek za patente. In nobena drzava se noce odrect svojemu sparovcku, ker intelektualna lastnina je danes tako izrojena, da se priblizuje ze tiskarni denarja za nic dela.

Kitajci imajo pac zelo ohlapna pravila gled eintelektualne lastnine. To se je vedelo se preden je zahod velikodusno preselil tja vso industrijo, vkljucno z intelektualno lastnino potrebno za proizvodnjo. Ce so bili takrat tako glupi, da so pred comi videli smao dolarske znake, potem naj danes ne jamrajo da niso vedeli kaksna so pravila v PRC glede intelektualne lastnine.

Nihce jih ni nategnil, nihce jih ni ogoljufal, nihce ni storil prav nic nezakonitega; sami so v lastnem pohlepu dobrodusno razdelili svoje znanje in izkusnje kitajcem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

NMH ::

antonija je izjavil:

Kitajci imajo pac zelo ohlapna pravila gled eintelektualne lastnine.


V bistvu nimajo. Samo oblast ne naredi ničesar proti temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

antonija ::

NMH je izjavil:

antonija je izjavil:

Kitajci imajo pac zelo ohlapna pravila gled eintelektualne lastnine.


V bistvu nimajo. Samo oblast ne naredi ničesar proti temu.
Verjetno imas v mislih njihova pravila o prepovedi prodaje ponaredkov (veliko video na YT na to temo). Ampak to ni isto kot patentno pravo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

hogorq ::

hogorq je izjavil:

blackbfm je izjavil:

da huawei lahko "posodobi" svoje naprave v samsunge? ali pač odklene bootloader in to omogoči tistim, ki si to želijo?


Kaj mislis da se zgodi ce flashas napacen firmware? :))


cigla, itak. zanič vprašanje.


torej, a lahko potem samsung bricka "posodobljene" huaweije? to je boljše vprašanje.

starfotr ::

NMH je izjavil:

starfotr je izjavil:

Zdaj bo gugl šele videl hudiča. Kitajci bodo začeli razturavat software za zahodni trg, kot ga imajo za njihov trg. Pač bodo kitajci imeli svoj app store za zahodnjake. V to bodo prepričali še korejce (samsung) in potem se, čez leta, bo google play šel lahko v pozabo. Vsi bodo neodvisni od amerov, kar je njihov cilj. Samsung ima že sedaj svoje appe, kitajci tudi svoje.

V času pritiskov, se zgodijo najboljše zadeve. Tako, da ameri naj kar stiskajo in prodajajo svoje telefone. Kaj pa imajo svojega? pixl? Pa še to jih delajo kitajci.

Kitajci bodo pa prenehali z izdelavo iphonov. Kje jih bodo ameri delali? Nikjer, ker nimajo kapacitet. Hehehe, kratko bodo potegnili v US.


Prepovedat kitajski SW na Zahodu, tako kot je Google prepovedan na Kitajskem.
PS: Kar naj prepovejo izdelavo iphonov na Kitajskem (in izgubo stotisočev delovnih mest vezanih na to). Najebal ga bo Apple, ki ima stotine miljard keša, tako da dolgoročno mu ne bo prav nič hudega. Razni Vietnami in podobni kot nove proizvodne destinacije komaj čakajo na to.


Kitajska se je desetletje opremljala z roboti. Nobeden na svetu nima šans, ne teoretično ne praktično, da v roku, manj kot 10 let opremi tovarno, da bo sposobna simultane proizvodnje večih naprav na enkrat. Kitajci so zakupili proizvodnjo robotov za več let in so si opremljali tovarne.

Tako, da ja, katerikoli drugi na tem svetu ni sposoben preoizvesti takih količin s tako kakovostjo v tako kratkem času. Denar ni problem. Tudi, če apple dela brez marže, mu ne bo nihče sposoben narediti takih količin. Ne v Aziji, ne v EU, ne v US. Edino CN lahko dela.

grandioso74 ::

vostok_1 je izjavil:

Moralna firma z moralnimi ljudmi, ni kaj.

Prej ko Google se sesede vase, prej bo svet lepši.
Android so smeti.

Tocno tako, pa ne samo google
Človek je sam svoj največji sovražnik.

FTad ::

antonija je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Jah, seveda. Majstore. ZDA pa so angelci, taki pravi, brez lulčka.
Glej, industrijsko revolucijo je začela parna lokomotiva, zanjo je bil patent izdan leta 1822:
https://www.raabcollection.com/george-s...
... v Angliji

ZDA so se požvižgale na "intelektualno lastnino" in so odobrile praktično enak patent nekomu drugemu:
https://www.thoughtco.com/tom-thumb-ste...

... leta 1827.

Kaj ti misliš, Američani so začeli iz pisarne v 99. nadstropju. Ma figo so. Ravno tako so kradli ko srake.
Svetovni patenti ne obstajajo. Ce jaz patentiram nekaj v EU, mi to ne nudi prav nobene zascite v US, kaj sele v afriki, aziji, itd. Vsaka drzava ima svoja pravila glede intelektualne lastnine, vsaka drzava ima svoj sparovcek za patente. In nobena drzava se noce odrect svojemu sparovcku, ker intelektualna lastnina je danes tako izrojena, da se priblizuje ze tiskarni denarja za nic dela.

Kitajci imajo pac zelo ohlapna pravila gled eintelektualne lastnine. To se je vedelo se preden je zahod velikodusno preselil tja vso industrijo, vkljucno z intelektualno lastnino potrebno za proizvodnjo. Ce so bili takrat tako glupi, da so pred comi videli smao dolarske znake, potem naj danes ne jamrajo da niso vedeli kaksna so pravila v PRC glede intelektualne lastnine.

Nihce jih ni nategnil, nihce jih ni ogoljufal, nihce ni storil prav nic nezakonitega; sami so v lastnem pohlepu dobrodusno razdelili svoje znanje in izkusnje kitajcem.



je ze tako, da moras na veliko razlicnih koncih dati zahtevo za zascito patenta, ampak tega v 19. stoletju sigurno niso imeli se tako po predalckih ;)

Poldi112 ::

NMH je izjavil:

Če je Google (in marsikdo drug) prepovedan na Kitajskem, zakaj mi omogočamo kitajskim podjetjem neovirano poslovanje?


Pa je res prepovedan? Ali zgolj ne sledi lokalnim zakonom? Ter zakaj je taka uzbuna v Google, češ da razvijajo iskalnik za kitajce, če ne smejo na kitajsko?

hogorq je izjavil:

štiri (!) strani komentarjev na slotechu (sic!), pa nič konstruktivnega, takoj politika. upam si trditi, da sem edini predlagal tech rešitev.


Kolega, če je novica politična je nekako logično, da bodo tudi komentarji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

grandioso74 ::

Bwaze6 je izjavil:

Kako je pa z obveznostmi prodajalca? Če telefon ne bo več imel Google storitev, lahko prinesem telefon prinesem na servis, naj napako odpravijo ali pa mi vrnejo denar?

Tocno to bom naredil!
Človek je sam svoj največji sovražnik.

hogorq ::

Poldi112 je izjavil:

NMH je izjavil:

Če je Google (in marsikdo drug) prepovedan na Kitajskem, zakaj mi omogočamo kitajskim podjetjem neovirano poslovanje?


Pa je res prepovedan? Ali zgolj ne sledi lokalnim zakonom? Ter zakaj je taka uzbuna v Google, češ da razvijajo iskalnik za kitajce, če ne smejo na kitajsko?

hogorq je izjavil:

štiri (!) strani komentarjev na slotechu (sic!), pa nič konstruktivnega, takoj politika. upam si trditi, da sem edini predlagal tech rešitev.


Kolega, če je novica politična je nekako logično, da bodo tudi komentarji.


ok, touche. ampak. prej bi na tem forumu pričakoval rešitev tehnološke narave, potem šele svetovnonazorsko, zgodovinarsko in geopolitično geekovsko prepucavanje. hvala, za opomnik, kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hogorq ()

c00L3r ::

WaterBoy je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Orias je izjavil:

Ne vem zakaj bi sploh bil tukaj tak problem. Lahko si namestiš sam googlove aplikacije. Lahko tudi MicroG, pa večina stvari deluje vredu ( mene občasno zafrkava navigacija). Jaz bi še raje videl, da bi se telefoni prodajal brez googlovih aplikacij. In se na koncu sam odločiš, ali boš namestil samo osnovne googlove aplikacije ali pa celoten paket googlovih aplikacij. Ali pa uporabil kakšno drugo alternativo.

Kje si lahko namestim Google-ove aplikacije? Imam Kinde Fire HD tablico z Fire OS (Android fork) in je polovična izkušnja, če si navajen uporabljat Youtube, Google Maps, Gmail, Keep, Docs, Drive... Ne manjkajo samo aplikacije, ampak tudi Play Services na katerega se vse Google-ove zanašajo.

Z nekimi hack APK-ji se sicer da stvari naredit, ampak po mojih izkušnjah, to ne deluje dobro, ni posodobitev in včasih celo onemogoči določene stvari, katere so prej delovale. Nazadnje, ko sem to delal, je potem tablica imela več random crash-ov. Pomagal je zgolj factory reset.

https://www.laptopmag.com/articles/get-...


Namesti to in uporabljaj kak mesec. Potem pa mi javi, kaj vse ni pravilno delalo.

7982884e ::

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

ne.
drug hardver.
tudi s projektom treble je hardver se vedno kljucna ovira za to, da bi imel katerikoli OS na kateremkoli telefonu.

GRT ::

FTad je izjavil:

GRT je izjavil:

Sploh ni problema. Za vse, ki znajo izkoristit prednosti androida že sedaj obstaja cel kup alternativ googlovim aplikacijam, ki se dobijo po raznih neuradnih virih. Pridt do tega ni noben problem. Kot rečeno bodo pa le ti samo naraščali. Še posebej pa, če odprejo kodo kot je bilo že parkrat rečeno, potem je pa to samo prednost za vse uporabnike, ki bodo lahko na podoben način kot recimo že OPO naložili svoj os. Kar bo samo pohitrilo sistem, ker ne bo nepotrebnega balasta. Huawei pa ima že tako ali tako svoj AppGalery in osnovne posodobitve preko svojega sistema HiCare, kar sem siguren, da bodo v prihodnosti samo nadgradili.
Osebno imam itak naloženo, že večino alternativnih programov za pošto, tipkovnico,... za katere izhajajo dnevni popravki izven GPja.


Zdaj pa se povej, koliksnemu % uporabnikov bi se dalo to iskat? Vecina zeli, da ko kupi telefon in ga vzame iz skatle, da dela.

Katera večina to si ti pa še par nevednežev.
Vse to imaš že prednameščeno ali pa še boš imel. Ni to zdej neka znastvena fantastika.
Vsi ki tega niso sposobni naj prešaltajo na jabčke.

Andrej51 je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

Ne stresaj takih neumnosti!

Če imaš dostop do korena lahko spremeniš build.prop in s tem model/znamko. Ampak Huawei je zaklenil bootloader tako da je to precej oteženo...

Saj se že govori da ga bodo odklenili.

Furbo ::

hogorq je izjavil:

ok, touche. ampak. prej bi na tem forumu pričakoval rešitev tehnološke narave, potem šele svetovnonazorsko, zgodovinarsko in geopolitično geekovsko prepucavanje. hvala, za opomnik, kolega.

Nisem vedel, da je uporabnik Huawei objavil svojo težavo in išče rešitev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hogorq ::

7982884e je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

ne.
drug hardver.
tudi s projektom treble je hardver se vedno kljucna ovira za to, da bi imel katerikoli OS na kateremkoli telefonu.



tvoj odgovor je dvoumen. trdiš, da je huawei razvil svoj hardver iz nule (am, heh)? po drugi plati, ni krneki os, android je.

Furbo je izjavil:

hogorq je izjavil:

ok, touche. ampak. prej bi na tem forumu pričakoval rešitev tehnološke narave, potem šele svetovnonazorsko, zgodovinarsko in geopolitično geekovsko prepucavanje. hvala, za opomnik, kolega.

Nisem vedel, da je uporabnik Huawei objavil svojo težavo in išče rešitev.


ooo, hvala. imam nexus 4, sedem let star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hogorq ()

Highlag ::

Zanima me kaj bi bilo, če bi se azijski proizvajalci združili in ustanovili kakšen nov konzorcij in v okviru tega popolnoma ukinili androida in vse kar zraven paše, ter ga nadomestili s kakšnim podobnim OS-om.

Kot kaže Američanom kar se tiče tehnologije ni preveč za zaupat...
Never trust a computer you can't throw out a window

Looooooka ::

Highlag je izjavil:

Zanima me kaj bi bilo, če bi se azijski proizvajalci združili in ustanovili kakšen nov konzorcij in v okviru tega popolnoma ukinili androida in vse kar zraven paše, ter ga nadomestili s kakšnim podobnim OS-om.

Kot kaže Američanom kar se tiče tehnologije ni preveč za zaupat...

Dovolj bo, da EU in Kitajska zaradi takih potez zahtevata svojo stacuno, ki bo zakonsko privzeta na vseh telefonih, vse zastonjske in placljive aplikacije pa bodo morale za delovanje in hrambo podatkov uporabljati streznike znotraj teh trgov brez, da bi bile odvisne od tistih v ZDA.
Laikom ne bo treba iskat APK-jev z alternativnimi stacunami, ker bodo te ze na telefonu.
Zmaga.
Ce se nekako zadeva znajde znotraj kaksne davcne zakonodaje o takih storitvah bi imeli takoj konkretno pogajalsko moc, kar se tice "storitev" od katerih imajo vsa ta ameriska podjetja ogromen dobicek.
Kitajci bi pomojem software prakticno zastonj talal ce se s tem dvigne prodaja njihove strojne opreme. Razloga, da bi Ameriskim proizvajalcem zupali bolj kot Kitajskim dejansko ni.

hogorq ::

Highlag je izjavil:

Zanima me kaj bi bilo, če bi se azijski proizvajalci združili in ustanovili kakšen nov konzorcij in v okviru tega popolnoma ukinili androida in vse kar zraven paše, ter ga nadomestili s kakšnim podobnim OS-om.

Kot kaže Američanom kar se tiče tehnologije ni preveč za zaupat...


ostalih 7700 milijonov pa je zaupanja vrednih? in bodo delal pro bono?

preuranjeno, ampak, utopija imho. ms ni uspelo, glej gornje komentarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hogorq ()

blackbfm ::

Dovolj bo, da EU in Kitajska zaradi takih potez zahtevata svojo stacuno, ki bo zakonsko privzeta na vseh telefonih, vse zastonjske in placljive aplikacije pa bodo morale za delovanje in hrambo podatkov uporabljati streznike znotraj teh trgov brez, da bi bile odvisne od tistih v ZDA.
Laikom ne bo treba iskat APK-jev z alternativnimi stacunami, ker bodo te ze na telefonu.
Zmaga.


Kaj ti pomaga alternativna trg ce appi rabijo googlov play services

antonija ::

blackbfm je izjavil:

Kaj ti pomaga alternativna trg ce appi rabijo googlov play services
Razen ce jih ne.
Hint: "microg"
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

blackbfm ::

In prek microg deluje vse brezhibno? Nekak dvomim. Pa niso tu samo 3rd party appi, dejansko imas zdaj deep integracijo z googlom skoz cel sistem, mislim da se povprečen potrošnik temu ni pripravljen odpovedat.

hogorq ::

blackbfm je izjavil:

In prek microg deluje vse brezhibno? Nekak dvomim. Pa niso tu samo 3rd party appi, dejansko imas zdaj deep integracijo z googlom skoz cel sistem, mislim da se povprečen potrošnik temu ni pripravljen odpovedat.


povprečen potrošnik naj pa kupi kaj drugega, ne huawei.

gugugugu ::

antonija je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Kaj ti pomaga alternativna trg ce appi rabijo googlov play services
Razen ce jih ne.
Hint: "microg"

Da glede tega še enkrat vprašam oz. tokrat drugače - kaj lako google glede tega naredi, če jim začne biti microg in podobno trn v peti? (recimo v sotuaciji, da bi se microg začel zdaj na veliko uporabljati - hipotetično).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gugugugu ()

jype ::

gugugugu je izjavil:

Da glede tega še enkrat vprašam oz. tokrat drugače - kaj lako google glede tega naredi, če jim začne biti microg in podobno trn v peti? (recimo v sotuaciji, da bi se microg začel zdaj na veliko uporabljati - hipotetično).
Nič. Čemu bi pa moral kaj?

Lonsarg ::

EU bi če bi bila pametna sprejela dobre zakone za podjetja in bi morda kak Google sedež v EU preselil da pride stran od Trump sranja. Kakšen blow bi bil to za Trumpeka:) Da gre firma iz Amerike v EU da lahko dalje sodeluje z Huawei:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

7982884e ::

hogorq je izjavil:



tvoj odgovor je dvoumen. trdiš, da je huawei razvil svoj hardver iz nule (am, heh)? po drugi plati, ni krneki os, android je.

moj odgovor je da ne mores huawei naprave predstaviti kot samsung napravo. limitacije so v hardveru. ze driverji so problem. da proizvajalec posodobi telefone na zadnjo verzijo je dosti bolj komplicirano kot posodobitev windowsov. s project treble je to enostavnejse, ampak se vedno ni variante da bos huawei s kirin procesorjem predstavljal kot samsung.

Poldi112 je izjavil:


Pa je res prepovedan? Ali zgolj ne sledi lokalnim zakonom? Ter zakaj je taka uzbuna v Google, češ da razvijajo iskalnik za kitajce, če ne smejo na kitajsko?
ja, ce so lokalni zakoni da ne mores nudit storitev zato ker ljudje sploh dostopat ne morejo (pa ne samo google, vsi veliki zahodni igralci), potem "sledijo zakonom", ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

7982884e ::

Looooooka je izjavil:

Highlag je izjavil:

Zanima me kaj bi bilo, če bi se azijski proizvajalci združili in ustanovili kakšen nov konzorcij in v okviru tega popolnoma ukinili androida in vse kar zraven paše, ter ga nadomestili s kakšnim podobnim OS-om.

Kot kaže Američanom kar se tiče tehnologije ni preveč za zaupat...

Dovolj bo, da EU in Kitajska zaradi takih potez zahtevata svojo stacuno, ki bo zakonsko privzeta na vseh telefonih, vse zastonjske in placljive aplikacije pa bodo morale za delovanje in hrambo podatkov uporabljati streznike znotraj teh trgov brez, da bi bile odvisne od tistih v ZDA.

haha, ja, sanja svinja koruzo.
nova stacuna, kot skupen projekt od EU in kitajske? kaj kadis?

7982884e ::

starfotr je izjavil:

Zdaj bo gugl šele videl hudiča. Kitajci bodo začeli razturavat software za zahodni trg, kot ga imajo za njihov trg. Pač bodo kitajci imeli svoj app store za zahodnjake. V to bodo prepričali še korejce (samsung) in potem se, čez leta, bo google play šel lahko v pozabo. Vsi bodo neodvisni od amerov, kar je njihov cilj. Samsung ima že sedaj svoje appe, kitajci tudi svoje.

V času pritiskov, se zgodijo najboljše zadeve. Tako, da ameri naj kar stiskajo in prodajajo svoje telefone. Kaj pa imajo svojega? pixl? Pa še to jih delajo kitajci.

Kitajci bodo pa prenehali z izdelavo iphonov. Kje jih bodo ameri delali? Nikjer, ker nimajo kapacitet. Hehehe, kratko bodo potegnili v US.
itak. kitajski softver lahko ze sedaj uporabljas, pa ga ne, ker ni konkurencen. samo doma se uporablja, ker doma so prepovedani ostali. samsung ima svoje appe ker jih shippa skupaj s telefonom, in ker ima telefon se vedno play store. brez play stora ne bi noben kupoval samsunga, tako kot ne bo noben na zahodu kupoval huaweija.
svoj app store? kater developer se bo zajebaval za deployment preko vec app storov? vecina se jih definitivno ne bo. in to je problem kura-jajce. ce ima nek produkt 1% penetration, se developerji z njim ne bodo ubadali. ce se developerji ne ubadajo z njim, ne bo presegel 1% penetracije. obstaja razlog zakaj so developerji, ki razvijajo za zahodni trg, prakticno povsem loceni od tistih ki razvijajo za kitajski trg.
poleg tega ogromno appov uporablja google play services, analitiko, itd. tudi ce je tam samo za okras, se bo malo njih slo zajebavat tudi 1 uro, zato da bodo na huawejih loceno stvar izklopili.

Vazelin ::

Ironično je, da so googlove storitve na kitajskem prepovedane, Huawei-v uspeh po svetu pa sloni ravno na na Googlu:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

GRT ::

Vazelin je izjavil:

Ironično je, da so googlove storitve na kitajskem prepovedane, Huawei-v uspeh po svetu pa sloni ravno na na Googlu:))

To sploh ni res, da je prepovedan!

Vazelin ::

GRT je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ironično je, da so googlove storitve na kitajskem prepovedane, Huawei-v uspeh po svetu pa sloni ravno na na Googlu:))

To sploh ni res, da je prepovedan!

Lahko uporabljaš Google search na Kitajskem brez VPN? Včasih si ga lahko. :D Ajde, Google se lahko ukloni kitajski in naredi njihovo bizarno cenzura friendli (s tem lepo pomagali svojim iskalnikom). Če Kitajska popusti v trgovinski vojni, bo tudi Huaweii lahko uporabljal Google storitve. Dečki, stvari so dvosmerne.
;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

filips ::

7982884e je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

ne.
drug hardver.
tudi s projektom treble je hardver se vedno kljucna ovira za to, da bi imel katerikoli OS na kateremkoli telefonu.


Zakaj pa je lahko potem recimo Windows na (skoraj) vseh računalnikih?

Poldi112 ::

7982884e je izjavil:


ja, ce so lokalni zakoni da ne mores nudit storitev zato ker ljudje sploh dostopat ne morejo (pa ne samo google, vsi veliki zahodni igralci), potem "sledijo zakonom", ja.


Pa so taki lokalni zakoni? Ali pač zgolj nabijaš, ker ne veš, da je Google že bil na kitajskem, ter planira iti nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

gugugugu je izjavil:

antonija je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Kaj ti pomaga alternativna trg ce appi rabijo googlov play services
Razen ce jih ne.
Hint: "microg"

Da glede tega še enkrat vprašam oz. tokrat drugače - kaj lako google glede tega naredi, če jim začne biti microg in podobno trn v peti? (recimo v sotuaciji, da bi se microg začel zdaj na veliko uporabljati - hipotetično).


MicroG ima v bistvu dva problema pri rasti:
- Za nekatere module (predvsem push sporočila) se še vedno zanaša na Googlovo infrastrukturo in se povezuje na Google strežnike. Zato da se znebi tega tveganja, mora postaviti svojo kopijo Googlove FCM infrastrukture in prepričati razvijalce (ter do neke mere telekome), da se pogovarjajo z njihovimi strežniki. Te strežnike mora potem nekdo tudi plačati.
- Ko številko uporabnikov zraste, morajo najti način kako vlagati v razvoj ostalih paketov in kdo bo plačal infrastrukturo za vzdrževanje npr. maps paketov in kdo bo tisti, ki bo čistil tone malwara, ki ga ljudje poskušajo poriniti na telefon. Z razlogom so ostale Android trgovine polne malwara in kraje podatkov (še bolj kot že precej bogi Play Store) in neke rešitve na taki masi še ni.
- Ko se ti uspe znebiti Googla, moraš najti nekoga, ki bo vlagal miljone evrov na leto za nadaljni razvoj Androida ter varnostne popravke. Za Google je Android praktično 100% finančna izguba, proizvajalci telefonov so se izkazali za nekompetentne in nezainteresirane v razvoj skupnega ekosistema. Kdo bo prevzel to nalogo in s čim se bo financiral?

Načeloma to niso nemogoči problemi, ampak trenutno se pač moraš zavedati da se microG (in podobni projekti) lahko šlepa na delo drugih samo do neke mere, potem pa bo moral začeti odgovarjati na težka vprašanja. In na taki točki ponavadi tile projekti implodirajo - FirefoxOS, Ubuntu Mobile, komercialni Cyanogen...

hogorq je izjavil:

laično vprašanje:

je možno telefon, računalnik etc., softversko zakamuflirat v npr. samsung?


Ja, ampak ni lahko, niti praktično. Oz. nič ne dobiš od tega razen bolečih tožb če to počneš komercialno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

blackbfm ::

Lonsarg je izjavil:

EU bi če bi bila pametna sprejela dobre zakone za podjetja in bi morda kak Google sedež v EU preselil da pride stran od Trump sranja. Kakšen blow bi bil to za Trumpeka:) Da gre firma iz Amerike v EU da lahko dalje sodeluje z Huawei:)


Google je itak v win-win položaju ker bodo uporabniki enostavno šli na ostalo andorid konkurenco. Tako da jim lahko dol visi za politiko, eu in huawei:))

GRT ::

GRT je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ironično je, da so googlove storitve na kitajskem prepovedane, Huawei-v uspeh po svetu pa sloni ravno na na Googlu:))

To sploh ni res, da je prepovedan!

V bistvu je samo onemogočen ne pa prepovedan in to je velika razlika.

7982884e ::

Poldi112 je izjavil:

7982884e je izjavil:


ja, ce so lokalni zakoni da ne mores nudit storitev zato ker ljudje sploh dostopat ne morejo (pa ne samo google, vsi veliki zahodni igralci), potem "sledijo zakonom", ja.


Pa so taki lokalni zakoni? Ali pač zgolj nabijaš, ker ne veš, da je Google že bil na kitajskem, ter planira iti nazaj.

a lahko gres na kitajsko in odpres katerokoli googlovo storitev? brez da bi sel cez kup preprek?
ne, ne mores.
nevem kje je nabijanje. prerekanje okoli terminologije je pa tudi najbolj neumna stvar. potemtakem je tudi huawei samo sporazumno prekinil sodelovanje z googlom.
in to da planirajo (so) povratek nazaj, v sodelovanju z vladnimi cenzorji, ne negira tega.

filips je izjavil:

7982884e je izjavil:

hogorq je izjavil:

še enkrat.

je možno huawei softversko zakamuflirat v npr. samsung?

teoretično itak da, zanimajo me praktični pristopi.

ne.
drug hardver.
tudi s projektom treble je hardver se vedno kljucna ovira za to, da bi imel katerikoli OS na kateremkoli telefonu.


Zakaj pa je lahko potem recimo Windows na (skoraj) vseh računalnikih?

ker imajo vsi racunalniki intel ali amd in drugo precej standardizirano opremo. good luck z windowsi na custom SoCju. sploh pa nek povprecen windows PC nima toliko zahtev glede brezhibnega hardverskega obnasanja kot ga ima nek high-end telefon. slednji ima dosti vec inputov, povezav, itd. obstaja razlog zakaj je vedno riziko instalirat custom ROMe na telefone, tudi ce ti bazirajo na prejsnji razlicici telefona s prakticno enakim hardverom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

lynxslo5 ::

Zadnjič sem v kitajski trgovni naletel na kitajski kalkulator, ki je 1000% kopija CASIA. Vse enako, samo logotip proizvajalca je drugačen. Te Kitajci kradejo, ponarejajo in goljufajo kot srake, mi pa samo nemo opazujemo, kako bogatijo in rastejo na račun, da nas kradejo. Trump je do sedaj edini, ki se jim je uprl.

Poldi112 ::

V vsaki državi moraš spoštovati lokalno zakonodajo. Google se je pač odločil, da je ne bo več, in so zapustili trg.

ja, ce so lokalni zakoni da ne mores nudit storitev zato ker ljudje sploh dostopat ne morejo (pa ne samo google, vsi veliki zahodni igralci), potem "sledijo zakonom", ja.


Takih zakonov nisi sposoben pokazati, hkrati pa storitve google lahko nudi, je nudil, in planira nuditi v prihodnost. Ergo nabijaš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vazelin ::

V vsaki državi moraš spoštovati lokalno zakonodajo. Google se je pač odločil, da je ne bo več, in so zapustili trg.

Saj tudi Google samo spoštuje lokalno zakonodajo oz. sankcije/whatever, zato bo skenslal Huawei:D
Verjetno se bo treba na Drumpfa obrnit, ker ima on in administracija škarje in platno.

Je pa zelo slabo to, kar se dogaja saj to resno lahko privede k kaskadnosti ukrepov enih in drugih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei pripravlja telefon z lastnim operacijskim sistemom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6217897 (12982) GRT
»

Huawei zaradi ameriške blokade zmanjšuje proizvodnjo pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Android
4424172 (17287) Mr.B
»

Google svari, da je popolna blokada Huaweija v resnici nevarna

Oddelek: Novice / Rezultati
3713593 (8772) ABX
»

Google prekinil sodelovanje s Huaweijem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Android
26971472 (57040) 7982884e

Več podobnih tem