» »

Google prekinil sodelovanje s Huaweijem

RockyS ::

Zakaj pa google ne proda licence za Android irski podružnici in se tako izogne prepovedi ki veljajo za ameriško podjetje? Sej koliko vem, zmeraj pravijo da irsko in zda podjetji nista povezani.

Bwaze6 ::

Kako je pa z obveznostmi prodajalca? Če telefon ne bo več imel Google storitev, lahko prinesem telefon prinesem na servis, naj napako odpravijo ali pa mi vrnejo denar?

7982884e ::

Poldi112 je izjavil:

7982884e je izjavil:


filip007 je izjavil:

Bodo pa razvili svoj lasten OS, samo to je dolgoročna rešitev.

dajmo nekaj razcistit.

tole je traparija. ni variante. no-go. ce ni uspelo microftu, tudi huaweju ne bo. sploh pa v taki situaciji.


Zakaj pa ne? Kitajci niso odvisni od četrletnih poročil o dobičkih, plus da imajo ogromen trg, kjer mirno prepovedo zahodno konkurenco (podobno kot američani njih).

"ogromen" domaci trg nima primerjave z domacim trgom za iphone. huawei mora uspet v tujini, sicer pac ne bo uspel. pa tudi za doma se ne bodo sli zajebavat z razvojem novega OS. itak imajo AOSP.

BlackDeath ::

Kakšne so moje možnosti, da mi Telemach vzame nazaj moj teden dni star telefon? :D

XLapse ::

torej je to konec HUWAEI telefonov ?

Haha kakšen paket tem Kitajcem šel.. Prav jim je. Me pa malo skrbi k ma par folka Huwaei telefone , se mi zdej smilijo
alien technology

Invictus ::

harvey je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

wooohooooooo

-> WINDOWS PHONE !!!!
:D

Ja, če ne bi vse skupaj propadlo. Npr. aplikacija Onedrive bo podpirala samo še kako leto upload iz Windows Phone v cloud. Nerodna situacija :)

Sem prepričan, da MS ni prenehal z razvojem, saj hočejo zlčiti vse možne verzije OS (PC; tablet, phone) v en build.

Glede na dejstvo, da ima danes marsikdo hitrejši telefon kot PC, to ni tako slabo za MS...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

XLapse je izjavil:

torej je to konec HUWAEI telefonov ?

Haha kakšen paket tem Kitajcem šel.. Prav jim je. Me pa malo skrbi k ma par folka Huwaei telefone , se mi zdej smilijo


1 leto se bomo pregurali

ziga1990 ::

For Huawei users' questions regarding our steps to comply w/ the recent US government actions: We assure you while we are complying with all US gov't requirements, services like Google Play & security from Google Play Protect will keep functioning on your existing Huawei device.

ne panike zganjat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Master_Yoda ::

Jao pa kaj noben ne ve da tudi brez google play lahko namescas aplikacije iz google play stora ? Namesti si YALP store in sibaj. Druga stvar: google play store bo verjetno slo namestiti naknadno, kar bodo verjetno poenostavili z kako aplikacijo ki bo prednalozena. Jokate za brezveze o manjku spyware servisov.
Dovie'andi se tovya sagain.

7982884e ::

Invictus je izjavil:

harvey je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

wooohooooooo

-> WINDOWS PHONE !!!!
:D

Ja, če ne bi vse skupaj propadlo. Npr. aplikacija Onedrive bo podpirala samo še kako leto upload iz Windows Phone v cloud. Nerodna situacija :)

Sem prepričan, da MS ni prenehal z razvojem, saj hočejo zlčiti vse možne verzije OS (PC; tablet, phone) v en build.

Glede na dejstvo, da ima danes marsikdo hitrejši telefon kot PC, to ni tako slabo za MS...

z razvojem cesa? mobilnega sistema definitivno ne razvijajo vec. so jasno povedali. ogromen strosek za nic benefita. usmerili so se na svoje service na androidu in iosu.

njihova strategija enotnega developmenta cilja samo na razlicne windows sisteme, xbox, web in podobno. ce bomo kaj videli, bo kvecjemu kak framework za web, ki bo delal tudi na androidu in iosu, ne pa locen sistem.

shadeX ::

Ganon je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Zakaj pa samo Huawei? Kaj pa Xiaomi, OnePlus, Oppo in ostali kitajski proizvajalci? Z njimi pa niso prekinl sodelovanja al kaj


Tile (še) ne ogrožajo Jabolčnika. Huawei pa je na poti, da zasede prvo mesto in to je težava.


In Googlu je to točno mar zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gagarin ::

shadeX je izjavil:

Ganon je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Zakaj pa samo Huawei? Kaj pa Xiaomi, OnePlus, Oppo in ostali kitajski proizvajalci? Z njimi pa niso prekinl sodelovanja al kaj


Tile (še) ne ogrožajo Jabolčnika. Huawei pa je na poti, da zasede prvo mesto in to je težava.


In Googlu je to točno mar zakaj?


Verjetno ker jim je tako USA vlada rekla a ne...Ni šale tam tako kot pri nas, če ne ubogajo takoj fašejo ornk kazni in/ali šefi gredo direkt v čuzo...

SlimDeluxe ::

Mene pa zanima, ali obstajajo konkretni dokazi o domnevnih Huaweijevih špijunskih aktivnostih, ali se gre samo za trgovinsko vojno s Kitajsko? To zadnje bi verjetno pomenilo recipročne ukrepe.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

ziga1990 je izjavil:

saj noben točno ne ve kako bo in kaj to pomeni za lastnike Huawei telefonov


Adijo posodobitve: to zagotovo.
Drugega pa, bolj kot ne ne (za obstoječe).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozBG ::

Upam da ne bo naslednji Xiaomi

fikus_ ::

Kitajci grozijo s prenehanjem izvoza redkih materialov (kovine, redke zemlje, . . .) v USA. Npr. USA vojaška industrija uvozi iz Kitajske ~ 75 teh materialov. Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).

FireSnake ::

Master_Yoda je izjavil:

Jao pa kaj noben ne ve da tudi brez google play lahko namescas aplikacije iz google play stora ? Namesti si YALP store in sibaj. Druga stvar: google play store bo verjetno slo namestiti naknadno, kar bodo verjetno poenostavili z kako aplikacijo ki bo prednalozena. Jokate za brezveze o manjku spyware servisov.


Kdo se bo s tem ukvarjal?
Za telefon dati 1000€ in se potem še ukvarjati z njim, da bo vse delalo?

Ga takoj zabrišem v smeti in kupim nekaj drugega.

Iz istega razloga sem kitajski jajc ™ firme Xiaomi "pribil na steno".

PrimozBG je izjavil:

Upam da ne bo naslednji Xiaomi


Popolnoma nobene škode ne bi bilo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Poldi112 ::

Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).

Nahajališč je kolikor hočeš. Bodo pač odprli svoje stare rudnike.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FireSnake ::

SlimDeluxe je izjavil:

Mene pa zanima, ali obstajajo konkretni dokazi o domnevnih Huaweijevih špijunskih aktivnostih, ali se gre samo za trgovinsko vojno s Kitajsko? To zadnje bi verjetno pomenilo recipročne ukrepe.


Tudi mene to zanima.
Četudi povedo, jim jaz ne bi verjel, da so povedali po resnici.
Na daleč se vidi, da gre za pranje umazanega perila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

Master_Yoda je izjavil:

Jao pa kaj noben ne ve da tudi brez google play lahko namescas aplikacije iz google play stora ? Namesti si YALP store in sibaj. Druga stvar: google play store bo verjetno slo namestiti naknadno, kar bodo verjetno poenostavili z kako aplikacijo ki bo prednalozena. Jokate za brezveze o manjku spyware servisov.


Vecina uporabnikov zeli da vklopi telefon, mogoce nalozi kako aplikacijo in da zadeva dela. Ne pa se jebat z neko 3rd party programsko opremo.

gugugugu ::

Je pričakovati, da bo po temu dogodku zaradi morebitne večjeuporabe raznih yalp storov in microg servisov (kot alternativa google servisem) Google vse to začek kaj preganjati ali omejevati?

VaeVictis ::

RockyS je izjavil:

Zakaj pa google ne proda licence za Android irski podružnici in se tako izogne prepovedi ki veljajo za ameriško podjetje? Sej koliko vem, zmeraj pravijo da irsko in zda podjetji nista povezani.


Ker je se vedno lastnik irskega podjetja in prepved velja tudi posledično za irsko podjetje.

Btw za večino vas hackerjev sama prepoved ne pomeni kaj dosti, se vedno imas alternative, ki jih lahko spravis na svoj android telefon.

Normalni uporabnik pa tega ne bo delal in to za Huwei pomeni veliko izgubo posla.

gugugugu ::

gugugugu je izjavil:

Je pričakovati, da bo po temu dogodku zaradi morebitne večjeuporabe raznih yalp storov in microg servisov (kot alternativa google servisem) Google vse to začek kaj preganjati ali omejevati?


VaeVictis je izjavil:



Btw za večino vas hackerjev sama prepoved ne pomeni kaj dosti, se vedno imas alternative, ki jih lahko spravis na svoj android telefon.

Normalni uporabnik pa tega ne bo delal in to za Huwei pomeni veliko izgubo posla.


To razumem. Teh nekaj 100.000 "heckerjev" kot jim praviš, ki uporabljamo Lineage in podobno z nameščenim microg servisi, googlu niso problematični. Ampak če bo google počel ko kar je v novici, bo morda prišlo do porasta tovrstnih alternativnih servisov. Če ne drugega s strani bivših huawej uporabnikov - nekaterih. Ali pa bodo kar proizvajalci sami za svoje nove OSje štukali kakšne zadeve, podobne microg servisom, da se bo na njihovem OSju lahko uporabljalo vse google bombončke. V takem primeru pa za google vse to lahko rata trn v peti...

Master_Yoda ::

FireSnake je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Jao pa kaj noben ne ve da tudi brez google play lahko namescas aplikacije iz google play stora ? Namesti si YALP store in sibaj. Druga stvar: google play store bo verjetno slo namestiti naknadno, kar bodo verjetno poenostavili z kako aplikacijo ki bo prednalozena. Jokate za brezveze o manjku spyware servisov.


Kdo se bo s tem ukvarjal?
Za telefon dati 1000€ in se potem še ukvarjati z njim, da bo vse delalo?

Ga takoj zabrišem v smeti in kupim nekaj drugega.

Iz istega razloga sem kitajski jajc ™ firme Xiaomi "pribil na steno".

PrimozBG je izjavil:

Upam da ne bo naslednji Xiaomi


Popolnoma nobene škode ne bi bilo!


100 ljudi 100 cudi, ampak meni kitajski jajc Xiaomi lepo sluzi ze 3 leto in za njega sem dal 140 EUR.
Dovie'andi se tovya sagain.

NMH ::

fikus_ je izjavil:

Kitajci grozijo s prenehanjem izvoza redkih materialov (kovine, redke zemlje, . . .) v USA. Npr. USA vojaška industrija uvozi iz Kitajske ~ 75 teh materialov. Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).


Kitajci naj samo nehajo s krajo intelektualne lastnine Zahoda, pa se bo trgovina hitro zbalansirala...

juroz ::

Master_Yoda je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Jao pa kaj noben ne ve da tudi brez google play lahko namescas aplikacije iz google play stora ? Namesti si YALP store in sibaj. Druga stvar: google play store bo verjetno slo namestiti naknadno, kar bodo verjetno poenostavili z kako aplikacijo ki bo prednalozena. Jokate za brezveze o manjku spyware servisov.


Kdo se bo s tem ukvarjal?
Za telefon dati 1000€ in se potem še ukvarjati z njim, da bo vse delalo?

Ga takoj zabrišem v smeti in kupim nekaj drugega.

Iz istega razloga sem kitajski jajc ™ firme Xiaomi "pribil na steno".

PrimozBG je izjavil:

Upam da ne bo naslednji Xiaomi


Popolnoma nobene škode ne bi bilo!


100 ljudi 100 cudi, ampak meni kitajski jajc Xiaomi lepo sluzi ze 3 leto in za njega sem dal 140 EUR.

enako, sicer malo manj kot 3 pri meni. cena pa tudi cca 140€ z "doživljensko" zalogo screen protectorjev ter plastičen ovitek.

Poldi112 ::

NMH je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kitajci grozijo s prenehanjem izvoza redkih materialov (kovine, redke zemlje, . . .) v USA. Npr. USA vojaška industrija uvozi iz Kitajske ~ 75 teh materialov. Alternative za uvoz praktično nimajo (drugje ni takšnih zmogljivosti pridelave, nahajališč, . . . ).


Kitajci naj samo nehajo s krajo intelektualne lastnine Zahoda, pa se bo trgovina hitro zbalansirala...



Kako že? A bodo fabrike čudežno poletele na zahod?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Markoff ::

borisk je izjavil:

maslow je tole pisal leta 43, ko je bila 2SV, in ljudje umirali zaradi lakote, sedaj pa umirajo v ciberkafetih po 72 urnih maratonih DOTE in redno odhajajo na odvajajnje od "sodobne tehnologije"

Homo sapiens se je po tvojem v 76 letih tako zelo spremenil, da hierarhija potreb ne velja več? Precej drzna izjava.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

3p ::

NMH je izjavil:

Kitajci naj samo nehajo s krajo intelektualne lastnine Zahoda, pa se bo trgovina hitro zbalansirala...


Ta vlak je že odpeljal. (Zmanjkuje zanimive intelektualne lastnine.)

Ko je bil še čas, pa so bili dobički predobri, da bi odločneje nastopili.

Markoff ::

TheBlueOne je izjavil:

Zato pa je vazen EU, tudi, ce ima kaksne pomankljivosti. Kjer je zanimivo Ruski vpliv bil viden ponovno sedaj v Avstriji, ko je zopet padla vlada. Sam sem bil dosti skepticen okoli ruskega vpliva, ampak ko vidim te viede, pa se zamislim, ce morda le ni res, kar opozarja mainstream.

Seveda ruski vpliv obstaja. Težava je v tem, da se govori samo o Rusih, kot da to počnejo samo oni, "naši" pa so pridne ovčice. That's BS. Rusi so proti Amerom amaterji. Če nič drugega, vsaj ne uporabljajo orožja, vsaj ne od Afganistana naprej.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

gruntfürmich ::

7982884e je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ne moreš verjeti. Naj crkne, golazen ameriška. Če te konkurenca prehiteva in stiska v kot, jo poskušaj ovirati na najgrše možne načine. So pa pri Huaweiu že lani oznanili, da razvijajo svoj OS za primer scenarija, ki se pravkar odvija.

vedno se sprasujem, kaj je vzrok za take izpade dolocenih uporabnikov. custveni problemi?

to so jugonostalgični osebki, ki se jim ni izpolnil ameriški sen in so zdaj jezni na vse velike in uspešne, in zato komunistične kitajčki tako malikujejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

starfotr ::

Toliko o tem, kako so podjetja v US neodvisna, podjetja v CN so pa v vladni oz. partijski kontroli.

Jaki kapitalizem, če te država na vseh vogalih kontrolira in omejuje ter diktira.

Mr.B ::

starfotr je izjavil:

Toliko o tem, kako so podjetja v US neodvisna, podjetja v CN so pa v vladni oz. partijski kontroli.

Jaki kapitalizem, če te država na vseh vogalih kontrolira in omejuje ter diktira.

Ja ampak US podjetjaso prostovolni donatorji. :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Markoff ::

BlackDeath je izjavil:

Kakšne so moje možnosti, da mi Telemach vzame nazaj moj teden dni star telefon? :D

Približno takšne, kot da Sean Bean spet nastopi v 8. sezoni GoT.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Nikonja ::

Večja je šansa da Sean Bean spet nastopi... žal.

Ampak če pohitiš mogoče ga na Bolhi še poturiš za dobro ceno.

Orias ::

Ne vem zakaj bi sploh bil tukaj tak problem. Lahko si namestiš sam googlove aplikacije. Lahko tudi MicroG, pa večina stvari deluje vredu ( mene občasno zafrkava navigacija). Jaz bi še raje videl, da bi se telefoni prodajal brez googlovih aplikacij. In se na koncu sam odločiš, ali boš namestil samo osnovne googlove aplikacije ali pa celoten paket googlovih aplikacij. Ali pa uporabil kakšno drugo alternativo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

NMH ::

Poldi112 je izjavil:


Kako že? A bodo fabrike čudežno poletele na zahod?


Plačevanje avtorskih pravic. Tako že.

VaeVictis ::

gugugugu je izjavil:

gugugugu je izjavil:

Je pričakovati, da bo po temu dogodku zaradi morebitne večjeuporabe raznih yalp storov in microg servisov (kot alternativa google servisem) Google vse to začek kaj preganjati ali omejevati?


VaeVictis je izjavil:



Btw za večino vas hackerjev sama prepoved ne pomeni kaj dosti, se vedno imas alternative, ki jih lahko spravis na svoj android telefon.

Normalni uporabnik pa tega ne bo delal in to za Huwei pomeni veliko izgubo posla.


To razumem. Teh nekaj 100.000 "heckerjev" kot jim praviš, ki uporabljamo Lineage in podobno z nameščenim microg servisi, googlu niso problematični. Ampak če bo google počel ko kar je v novici, bo morda prišlo do porasta tovrstnih alternativnih servisov. Če ne drugega s strani bivših huawej uporabnikov - nekaterih. Ali pa bodo kar proizvajalci sami za svoje nove OSje štukali kakšne zadeve, podobne microg servisom, da se bo na njihovem OSju lahko uporabljalo vse google bombončke. V takem primeru pa za google vse to lahko rata trn v peti...


Agreed!

Tudi zelo možno, odvisno od tega, koliko časa bo trajal ta ban.

Ena izmed možnosti, če bo tole dolgo časa trjalo je tudi, da bomo videli čedalje več alternativ Google zadevam, sploh iz kitajske strani.

7982884e ::

Mr.B je izjavil:

Bolelo bo predvsem amerikace....Ko se bo kitajec odloöil, da bo analiziral vsako varnostno tveganje vsakega Ava Ameriüke korporacije ki pride s tekoöega traku v Kitajski... Verjetno ja ne msilite da detroit, ki je umiral na obroke bo drugaöe s kitajskim..
GM Set for a Record of Over 20 Launches in China in 2019
Kitajec bo samo nalimal GcM namesto GM in prodajal na kitajskem, identiöne modele iz iste tovarne.,...

GM komot prezivi na domacih tleh. vecino kitajskih firm precej bolj izguba ameriskega trga kot pa ameriskih kitajskega.

Mr.B ::

7982884e je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Bolelo bo predvsem amerikace....Ko se bo kitajec odloöil, da bo analiziral vsako varnostno tveganje vsakega Ava Ameriüke korporacije ki pride s tekoöega traku v Kitajski... Verjetno ja ne msilite da detroit, ki je umiral na obroke bo drugaöe s kitajskim..
GM Set for a Record of Over 20 Launches in China in 2019
Kitajec bo samo nalimal GcM namesto GM in prodajal na kitajskem, identiöne modele iz iste tovarne.,...

GM komot prezivi na domacih tleh. vecino kitajskih firm precej bolj izguba ameriskega trga kot pa ameriskih kitajskega.

Noben tega ne trdi...
Tole je realnost _
Podatki Q1 2019 Amerika : 665,840
Podatke Q1 2019 Kitajska : 813,973
Sedaj se pa vprasaj koliko jih je bilo kupljenih na kredo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

Huawei Issues Statement After Android Ban, Says It It Will 'Build a Safe and Sustainable Software Ecosystem'

"Huawei has made substantial contributions to the development and growth of Android around the world. As one of Android's key global partners, we have worked closely with their open-source platform to develop an ecosystem that has benefitted both users and the industry.

Huawei will continue to provide security updates and after-sales services to all existing Huawei and Honor smartphone and tablet products, covering those that have been sold and that are still in stock globally.

We will continue to build a safe and sustainable software ecosystem, in order to provide the best experience for all users globally."

Poldi112 ::

7982884e je izjavil:


GM komot prezivi na domacih tleh. vecino kitajskih firm precej bolj izguba ameriskega trga kot pa ameriskih kitajskega.


Komot v smislu, da ko bo spet bankrot, da ga bo država spet rešila s finančno injekcijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GRT ::

Sploh ni problema. Za vse, ki znajo izkoristit prednosti androida že sedaj obstaja cel kup alternativ googlovim aplikacijam, ki se dobijo po raznih neuradnih virih. Pridt do tega ni noben problem. Kot rečeno bodo pa le ti samo naraščali. Še posebej pa, če odprejo kodo kot je bilo že parkrat rečeno, potem je pa to samo prednost za vse uporabnike, ki bodo lahko na podoben način kot recimo že OPO naložili svoj os. Kar bo samo pohitrilo sistem, ker ne bo nepotrebnega balasta. Huawei pa ima že tako ali tako svoj AppGalery in osnovne posodobitve preko svojega sistema HiCare, kar sem siguren, da bodo v prihodnosti samo nadgradili.
Osebno imam itak naloženo, že večino alternativnih programov za pošto, tipkovnico,... za katere izhajajo dnevni popravki izven GPja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: c00L3r ()

hogorq ::

laično vprašanje:

je možno telefon, računalnik etc., softversko zakamuflirat v npr. samsung?

Poldi112 ::

NMH je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Kako že? A bodo fabrike čudežno poletele na zahod?


Plačevanje avtorskih pravic. Tako že.


Zanimivo. Po tvoje je torej neravnovesje v trgovanju v tem, da kitajci piratizirajo filme? Ne v tem, da je zahod vso proizvodnjo selil na vzhod zaradi nizke delovne sile?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FTad ::

GRT je izjavil:

Sploh ni problema. Za vse, ki znajo izkoristit prednosti androida že sedaj obstaja cel kup alternativ googlovim aplikacijam, ki se dobijo po raznih neuradnih virih. Pridt do tega ni noben problem. Kot rečeno bodo pa le ti samo naraščali. Še posebej pa, če odprejo kodo kot je bilo že parkrat rečeno, potem je pa to samo prednost za vse uporabnike, ki bodo lahko na podoben način kot recimo že OPO naložili svoj os. Kar bo samo pohitrilo sistem, ker ne bo nepotrebnega balasta. Huawei pa ima že tako ali tako svoj AppGalery in osnovne posodobitve preko svojega sistema HiCare, kar sem siguren, da bodo v prihodnosti samo nadgradili.
Osebno imam itak naloženo, že večino alternativnih programov za pošto, tipkovnico,... za katere izhajajo dnevni popravki izven GPja.


Zdaj pa se povej, koliksnemu % uporabnikov bi se dalo to iskat? Vecina zeli, da ko kupi telefon in ga vzame iz skatle, da dela.

starfotr ::

Zdaj bo gugl šele videl hudiča. Kitajci bodo začeli razturavat software za zahodni trg, kot ga imajo za njihov trg. Pač bodo kitajci imeli svoj app store za zahodnjake. V to bodo prepričali še korejce (samsung) in potem se, čez leta, bo google play šel lahko v pozabo. Vsi bodo neodvisni od amerov, kar je njihov cilj. Samsung ima že sedaj svoje appe, kitajci tudi svoje.

V času pritiskov, se zgodijo najboljše zadeve. Tako, da ameri naj kar stiskajo in prodajajo svoje telefone. Kaj pa imajo svojega? pixl? Pa še to jih delajo kitajci.

Kitajci bodo pa prenehali z izdelavo iphonov. Kje jih bodo ameri delali? Nikjer, ker nimajo kapacitet. Hehehe, kratko bodo potegnili v US.

c00L3r ::

Orias je izjavil:

Ne vem zakaj bi sploh bil tukaj tak problem. Lahko si namestiš sam googlove aplikacije. Lahko tudi MicroG, pa večina stvari deluje vredu ( mene občasno zafrkava navigacija). Jaz bi še raje videl, da bi se telefoni prodajal brez googlovih aplikacij. In se na koncu sam odločiš, ali boš namestil samo osnovne googlove aplikacije ali pa celoten paket googlovih aplikacij. Ali pa uporabil kakšno drugo alternativo.

Kje si lahko namestim Google-ove aplikacije? Imam Kinde Fire HD tablico z Fire OS (Android fork) in je polovična izkušnja, če si navajen uporabljat Youtube, Google Maps, Gmail, Keep, Docs, Drive... Ne manjkajo samo aplikacije, ampak tudi Play Services na katerega se vse Google-ove zanašajo.

Z nekimi hack APK-ji se sicer da stvari naredit, ampak po mojih izkušnjah, to ne deluje dobro, ni posodobitev in včasih celo onemogoči določene stvari, katere so prej delovale. Nazadnje, ko sem to delal, je potem tablica imela več random crash-ov. Pomagal je zgolj factory reset.

WaterBoy ::

c00L3r je izjavil:

Orias je izjavil:

Ne vem zakaj bi sploh bil tukaj tak problem. Lahko si namestiš sam googlove aplikacije. Lahko tudi MicroG, pa večina stvari deluje vredu ( mene občasno zafrkava navigacija). Jaz bi še raje videl, da bi se telefoni prodajal brez googlovih aplikacij. In se na koncu sam odločiš, ali boš namestil samo osnovne googlove aplikacije ali pa celoten paket googlovih aplikacij. Ali pa uporabil kakšno drugo alternativo.

Kje si lahko namestim Google-ove aplikacije? Imam Kinde Fire HD tablico z Fire OS (Android fork) in je polovična izkušnja, če si navajen uporabljat Youtube, Google Maps, Gmail, Keep, Docs, Drive... Ne manjkajo samo aplikacije, ampak tudi Play Services na katerega se vse Google-ove zanašajo.

Z nekimi hack APK-ji se sicer da stvari naredit, ampak po mojih izkušnjah, to ne deluje dobro, ni posodobitev in včasih celo onemogoči določene stvari, katere so prej delovale. Nazadnje, ko sem to delal, je potem tablica imela več random crash-ov. Pomagal je zgolj factory reset.

https://www.laptopmag.com/articles/get-...

NMH ::

starfotr je izjavil:

Zdaj bo gugl šele videl hudiča. Kitajci bodo začeli razturavat software za zahodni trg, kot ga imajo za njihov trg. Pač bodo kitajci imeli svoj app store za zahodnjake. V to bodo prepričali še korejce (samsung) in potem se, čez leta, bo google play šel lahko v pozabo. Vsi bodo neodvisni od amerov, kar je njihov cilj. Samsung ima že sedaj svoje appe, kitajci tudi svoje.

V času pritiskov, se zgodijo najboljše zadeve. Tako, da ameri naj kar stiskajo in prodajajo svoje telefone. Kaj pa imajo svojega? pixl? Pa še to jih delajo kitajci.

Kitajci bodo pa prenehali z izdelavo iphonov. Kje jih bodo ameri delali? Nikjer, ker nimajo kapacitet. Hehehe, kratko bodo potegnili v US.


Prepovedat kitajski SW na Zahodu, tako kot je Google prepovedan na Kitajskem.
PS: Kar naj prepovejo izdelavo iphonov na Kitajskem (in izgubo stotisočev delovnih mest vezanih na to). Najebal ga bo Apple, ki ima stotine miljard keša, tako da dolgoročno mu ne bo prav nič hudega. Razni Vietnami in podobni kot nove proizvodne destinacije komaj čakajo na to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei pripravlja telefon z lastnim operacijskim sistemom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6217893 (12978) GRT
»

Huawei zaradi ameriške blokade zmanjšuje proizvodnjo pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Android
4424168 (17283) Mr.B
»

Google svari, da je popolna blokada Huaweija v resnici nevarna

Oddelek: Novice / Rezultati
3713591 (8770) ABX
»

Google prekinil sodelovanje s Huaweijem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Android
26971447 (57015) 7982884e

Več podobnih tem