» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
51 / 116
»»

oo7 ::



Jurassic World 3 film je končan - Jurassic World: Dominion has been edited, mixed, and finally completed after a lengthy production process, according to director Colin Trevorrow.


Jurasic World (2015) + Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)

Proračun: 320 mio $
Box office : 2,98 miljarde $


Tretji del izide poleti drugo leto.

oo7 ::

Peter Jackson prodaja Weta Digital za 1,6 miljarde $

Weta Digital je podjetje za digitalne vizualne učinke s sedežem v Wellingtonu na Novi Zelandiji. Leta 1993 so ga ustanovili Peter Jackson, Richard Taylor in Jamie Selkirk za izdelavo digitalnih posebnih učinkov za Nebeška bitja


Podjetje je poskrbelo za filme kot so Gospodar prstanov, Avatar...

opeter ::

Disney ali kdo drug jih bo hitro pohrustal ...

POPRAVEK: zmotil sem se ... govori se, da jih bo kupil Unity, ki proizvaja grafične pogone za igre in povezano programsko opremo.

Unity to buy 'The Lord of the Rings' VFX studio Weta Digital in $1.63 bln deal
https://www.reuters.com/technology/unit...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Potem pa ima Unity kar veliko denarja glede na to kako je Crytek ubobožan.

oo7 ::

Hennry Cavill bo v drugi sezoni TV serije Witcher dobil za vsako epizodo po 400 000 $ .

oo7 ::

MCU franšiza na domačem trgu v ZDA presegla 9 miljard $. Po celem svetu pa so trenutno pri 23,5 miljard $.

oo7 ::

Groot je izjavil:

Za vikend pogledal Venom 2 v kinu. Morda sem se filma preveč veselil, ker mi je bil prvi del res zabaven, ampak nekako se ne morem znebiti občutka, da sem pričakoval več. V prvi vrsti je film vsaj zame malce prekratek (glede na trende je tole sicer kar presenetljivo). Zato posledično samo dogajanje ni nič kaj posebnega oziroma je relativno straightforward. Na koncu sem iz kina nekako šel z občutkom, da jim je bilo v interesu zgolj na hitro pripeljati franšizo do združenja s Spidermanom.


Sem pogledal tudi jaz včeraj Venom 2.
Men se je zdelo vse skupaj nekam na hitro narejeno z lahkoto bi lahko bil film malo daljši pa so tako hiteli.

Zdaj pa vprašanje ali bo SONY izstrelil svojo franšizo ali se bodo bolj priključili MCU-ju.

oo7 ::




Ridley Scott razočaran zaradi slabega box office izkupička ampak tako je bilo tudi z filmom Blade runner.


Budget $100 mio
Box office $26.2 mio


"It was exceedingly disappointing. The fatal thing is when you think you've got it, you haven't -- I thought I'd got it on Blade Runner and I hadn't! I was crucified by a big critic at the time called Pauline Kael. It's why I never read critiques, ever. You have to be your own decider -- if you worry about what the audience is thinking and what they may want, that's fatal. A good film will find itself, and now Blade Runner is in the Library of Congress."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Han ::

Milenijci ne gledajo takšnih filmov, ostali pa čakamo, da pride na TV, ker je bil v kinu le en teden in ga je večina zamudila...

scipascapa ::

Milenijcem odvzet GSM in izklopit Net, rešeno.

oo7 ::

Last duel film je v Sloveniji prinesel $10,675.

oo7 ::



Budget $150-200 mio
Box office $430.2 mio


Sem pogledal film Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Film je vredu edino na koncu orng fantazirajo. Glasba v filmu je dobra kot tudi akcija. vizualno lep film.

Film je po celem svetu v blagajno prinesel 430 mio $. Filma pa (ŠE) niso predvajali na Kitajskem tudi vprašanje kakšen bi bil obisk zaradi dveh razlogov.
1. Glavni igralec je imel v preteklosti veliko za povedati čez Kitajsko partijo.
2. V filmu je sin, ki je bil v Ameriki in se vrne domov proti tradicionalnemu Kitajskemu očetu.

oo7 ::



Quentin Tarantino pravi, da je film The Thing ena najboljših grozljiv če ne eden najboljših filmov vseh časov.

"I think [The Thing] is one of the greatest horror movies ever made, if not one of the greatest movies ever made," Tarantino said.
"One of the reasons that The Thing holds a special place in my heart is I love horror movies. I don't get scared during horror movies. The Thing, I got scared in. I was scared and it made me want to put it under a microscope about why I was actually frightened during that movie."

https://www.avclub.com/movie-fan-quenti...

oo7 ::

Venom 2 let trehe be carnage je komaj drugi film , ki je med epedemijo v ZDA presegel 200 mio $ v box office.

James Bond No time to die je po celem svetu presegel 700 mio $.

oo7 ::

Ta vikend najbolj uspešni filmi v box office


Eternals $27.5M
Clifford the Big Red Dog $16.4M
Dune $5.5M
No Time to Die $4.6M
Venom: Let There Be Carnage $4.0M




Letos najbolj uspešni filmi v box office top 10

1 The Battle at Lake Changjin $874,100,000

2 Hi, Mom $822,009,764

3 F9: The Fast Saga $721,077,945

4 No Time to Die $708,663,875

5 Detective Chinatown 3 $686,257,563

6 Godzilla vs. Kong $467,863,133

7 Venom: Let There Be Carnage $441,507,190

8 Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings $430,523,828

9 Black Widow $379,631,351

10 Dune $351,226,283

oo7 ::

Star Wars: Rogue Squadron film bo imel zamudo zato, ker se viziji režiserke Patty Jenkins in šefice Kathleen Kenedy ne ujemata.

Kathleen Kenedy so podaljšali pogodbo še za tri leta pri Lucas Filmu.

Jarno ::

Ekipa za nadzor Star Wars filmov po navedbah zganja pikolovski šalabajz z agendo in praviloma najetim sodelavcem krepko gleda pod prste. Po eni strani je zanimivo, da skozi skušajo pripovedovanje zgodb vzgojno vplivati na populacijo, ampak sem osebno mnenja, da tako ne bodo sproducirali nobenega filmskega presežka.
#65W!

oo7 ::

Jarno je izjavil:

Ekipa za nadzor Star Wars filmov po navedbah zganja pikolovski šalabajz z agendo in praviloma najetim sodelavcem krepko gleda pod prste. Po eni strani je zanimivo, da skozi skušajo pripovedovanje zgodb vzgojno vplivati na populacijo, ampak sem osebno mnenja, da tako ne bodo sproducirali nobenega filmskega presežka.


George Lucas je naredil napako, ko je Star wars prodal Dizniju.

FTad ::

oo7 je izjavil:

Jarno je izjavil:

Ekipa za nadzor Star Wars filmov po navedbah zganja pikolovski šalabajz z agendo in praviloma najetim sodelavcem krepko gleda pod prste. Po eni strani je zanimivo, da skozi skušajo pripovedovanje zgodb vzgojno vplivati na populacijo, ampak sem osebno mnenja, da tako ne bodo sproducirali nobenega filmskega presežka.


George Lucas je naredil napako, ko je Star wars prodal Dizniju.


Napaka je bila samo, da je Kahleen dobila direktorski stolcek. Ce bi bila Fraveu in Filoni na celu, bi se Disney oz. SW Fransiza utapljal v $$

bambam20 ::

Eternlas je drek nad dreki.

oo7 ::

FTad je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jarno je izjavil:

Ekipa za nadzor Star Wars filmov po navedbah zganja pikolovski šalabajz z agendo in praviloma najetim sodelavcem krepko gleda pod prste. Po eni strani je zanimivo, da skozi skušajo pripovedovanje zgodb vzgojno vplivati na populacijo, ampak sem osebno mnenja, da tako ne bodo sproducirali nobenega filmskega presežka.


George Lucas je naredil napako, ko je Star wars prodal Dizniju.


Napaka je bila samo, da je Kahleen dobila direktorski stolcek. Ce bi bila Fraveu in Filoni na celu, bi se Disney oz. SW Fransiza utapljal v $$



Veliko režiserjev je že odšlo zaradi nesoglasij z Kathleen Kenedy. Še tri leta ;(( verjetno jo rešuje TV serija Mandalorian.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

Eternlas je drek nad dreki.


Si bil v kinu ali je že na travniku ? Drugače pa meni se že trailerji niso zdeli nič kaj dobri.

oo7 ::



Danski film Riders of justice bo dobil remake z angleškim jezikom. Film bo režiral isti režiser.

Po moje bi lahko za Angleško verzijo uporabili kar Mads Mikelsena ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Mineva 20 let odkar je izšel prvi Harry Potter film.





Izšlo je 8 filmov o Harry potterju

Budget 8 filmov - $1.2 miljarde
Box office 8 filmov - $7.7 miljarde

eeslliw54 ::

oo7 je izjavil:

Mineva 20 let odkar je izšel prvi Harry Potter film.

Izšlo je 8 filmov o Harry potterju

Budget 8 filmov - $1.2 miljarde
Box office 8 filmov - $7.7 miljarde


Torej 6,5 milijarde profita. Je to rekord?

oo7 ::

eeslliw54 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Mineva 20 let odkar je izšel prvi Harry Potter film.

Izšlo je 8 filmov o Harry potterju

Budget 8 filmov - $1.2 miljarde
Box office 8 filmov - $7.7 miljarde


Torej 6,5 milijarde profita. Je to rekord?


A ni toliko profita. V budget je všteto samo snemanje filma moraš potem odšteti še oglaševanje in najem kinodvoran... verjetno je profita tam okoli 2 miljardi ?

Če je to rekord misliš na franšizo kot celoto ali za točno 8 filmov ?

Npr MCU ima 23 filmov budget 5 miljard $ in box office 23,6 miljard $.

oo7 ::

HBO Max dela na rebootu filma Under Siege iz leta 1992.

Igralci še niso znani režiser pa bo Timo Tjahjanto bolj znan po nizkoproračunskih grozljivkah.



Budget $35 mio
Box office $156.6 mio

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Eternlas je drek nad dreki.


Si bil v kinu ali je že na travniku ? Drugače pa meni se že trailerji niso zdeli nič kaj dobri.


V kinu prejšnjo nedeljo. Opis tako močno zavaja,d a se dogaja po Maščevalcih Endgame. Nobene veze nima z njimi. Dolgočasen, razvlečen film o enih nezanimivih osebkih, ki imajo super moči. Itak, da je tam en, ki izgled kot Superman, pa angelina Jolie kot Wonder woman, pa imamo enega, ki strelja ognjene krogle in podobno.. Kot celota je to tako slab film, da sem izjemno nezadovoljen. Pol filma sem enostavno prespal.

oo7 je izjavil:

Mineva 20 let odkar je izšel prvi Harry Potter film.





Izšlo je 8 filmov o Harry potterju

Budget 8 filmov - $1.2 miljarde
Box office 8 filmov - $7.7 miljarde


Koliko sem zasledil, bomo dobili nadaljevanje s Harry Potterjem v glavni vlogi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Horas ::

a ta shirana prekla da je v eternals kot wonder woman?? :O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bambam20 ::

Horas je izjavil:

a ta shirana prekla da je v eternals kot wonder woman?? :O


Narobe si razumel. Lik, ki ga igra Angelina Jolie v eternals, je kopija WOnder Woman ;).. En lik je podoben Supermanu ipd...

oo7 ::

bambam20 je izjavil:



Koliko sem zasledil, bomo dobili nadaljevanje s Harry Potterjem v glavni vlogi?


Z istimi igralci ?

oo7 ::

bambam20 je izjavil:



V kinu prejšnjo nedeljo. Opis tako močno zavaja,d a se dogaja po Maščevalcih Endgame. Nobene veze nima z njimi. Dolgočasen, razvlečen film o enih nezanimivih osebkih, ki imajo super moči. Itak, da je tam en, ki izgled kot Superman, pa angelina Jolie kot Wonder woman, pa imamo enega, ki strelja ognjene krogle in podobno.. Kot celota je to tako slab film, da sem izjemno nezadovoljen. Pol filma sem enostavno prespal.


Ta film ni bil narejen za zabavo ali zaradi dobre zgodbe pač pa Salma Hayek has said the Eternals film is a "huge" step forward for diversity and inclusivity in the film industry. Chloé Zhao Spoke to Marvel About Not Censoring Gay ‘Eternals’ Characters Overseas: ‘Fingers Crossed’

Horas ::

bambam20 je izjavil:

Horas je izjavil:

a ta shirana prekla da je v eternals kot wonder woman?? :O


Narobe si razumel. Lik, ki ga igra Angelina Jolie v eternals, je kopija WOnder Woman ;).. En lik je podoben Supermanu ipd...


aha pa vseeno, da tišijo to preklo not. čas jo je že povozu
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Horas je izjavil:

a ta shirana prekla da je v eternals kot wonder woman?? :O


Narobe si razumel. Lik, ki ga igra Angelina Jolie v eternals, je kopija WOnder Woman ;).. En lik je podoben Supermanu ipd...


aha pa vseeno, da tišijo to preklo not. čas jo je že povozu



So mislili, da bo film bolj prodajal, ko imajo bolj znano ime v filmu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Začeli so predvajati po kinih film Ghostbusters: Afterlife



Proračun filma 75 mio $



Ghostbusters franšiza treh filmov budget: 211 mio $ box office 739 mio $

oo7 ::

Najbolj uspešni filmi za vikend 19-21 novembra

Ghostbusters: Afterlife $44.0M
Eternals $10.8M
Clifford the Big Red Dog $8.1M
King Richard $5.7M
Dune $3.1M

oo7 ::

James Bond No time to die je z 734 mio $ najbolj uspešen Holivuski film letos. Ta vikend je prehitel film F9.

Edina dva filma, ki bi lahko še prehitela Bonda sta verjetno Matrix 4 ali Spiderman 3.



Drugače pa 2021 zaenkrat najbolj uspešni filmi v Box office


1 The Battle at Lake Changjin $882,577,720
2 Hi, Mom $822,009,764
3 No Time to Die $734,091,693
4 F9: The Fast Saga $721,077,945
5 Detective Chinatown 3 $686,257,563


Med top 5 kar trije Kitajski filmi.

oo7 ::

Kljub temu, da je James Bond No time to die v blagajno že prinesel 734 mio $ bo verjetno na koncu še vedno okoli 100 mio $ v minusu.

Filmu se v kinih tudi izteka čas mogoče bo napraskal še kakšnih dodatnih 20-30 mio.

oo7 ::



Film Matrix 4 je prestal vse teste cenzure na Kitajskem tako, da bodo film predvajali tudi na Kitajskem.

Če se ne motim bo to prvi Matrix film, ki ga bodo predvajalni na Kitajskem. Zdaj pa samo vprašanje ali bo film hit na Kitajskem ali pa bo spregledan tako kot npr franšiza James Bond.

oo7 ::




Ridley Scott bo januarja 2022 začel snemati film Napoleon. Napoleona bo igral Joaquin Phoenix. Skupaj sta že posnela film Gladiator.

oo7 ::

Danes izideta dva filma.




Proračun 75 mio $





Proračun 25 mio $

oo7 ::



Budget $100-125 mio
Box office $331.5 mio


Pogledal in je kar vredu film. Eden najboljših filmov posnetih po video igrah.

oo7 ::

Drugo leto bo orng huda konkurenca v Box office. Kar nekaj težko kategornikov :)

oo7 ::

Drugo leto bolj znani filmi :)




JANUAR - Morbius

FEBRUAR - Moonfall, Jackass Forever, Death on the Nile Movie, Uncharted

MAREC - Batman, Turning Red

APRIL - Sonic the Hedgehog 2 Movie, Bullet Train, Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore, The Bad Guys, The northman

MAJ - Doctor Strange in the Multiverse of Madness, DC League of Super-Pets, Top Gun: Maverick, John Wick: Chapter 4

JUNIJ - Jurassic World Dominion, Lightyear ,

JULIJ - Minions: The Rise of Gru Movie, Thor: Love and Thunder, Black Adam

AVGUST

SEPTEMBER - Mission: Impossible 7, Puss in Boots: The Last Wish

OKTOBER - Hocus Pocus 2, Spider-Man: Into the Spider-Verse 2, Halloween Ends

NOVEMBER - Pinocchio, The Flash, Black Panther: Wakanda Forever

DECEMBER - Avatar 2, Aquaman and the Lost Kingdom

oo7 ::




Včeraj sem gledal Nemški film Prey. Totalno brezvezen film več kot pol sem ga prevrtel.

oo7 ::



Nov Resident Evil film je bombardiral v Box office. V prvem vikendu po celem svetu $13,900,000.

oo7 ::

Ta vikend najbolj uspešni filmi v ZDA

Encanto $27.0M
Ghostbusters: Afterlife $24.5M
House of Gucci $14.2M
Eternals $7.9M
Resident Evil: Welcome to Raccoon City $5.3M

oo7 ::

Koliko različnih filmov je bilo predvajanih v Sloveniji vsako leto v kinih.



2021 - 76
2020 - 75
2019 - 183
2018 - 191
2017 - 194
2016 - 198
2015 - 156
2014 - 163
2013 - 156
2012 - -127
2011 - 113
2010 - 109
2009 - 128
2008 - 136
2007 - 118

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Najbolj uspešni filmi za vikend 19-21 novembra

Ghostbusters: Afterlife $44.0M
Eternals $10.8M



Eternals zanič.

Ghostbusters so pa super.

oo7 je izjavil:

Danes izideta dva filma.




Proračun 75 mio $





Proračun 25 mio $



Gučija sem gledal v četrtek v kinu in mi je bil všeč.

Resident evil sem pa gledal trailer v kinu in mi je bil všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

Resident Evil so zaenkrat raztrgali kritiki kot tudi gledalci.

Poleg tega, da so Leona čisto falili z igralcem je menda v filmu neke vrste nesposoben bedak.
««
51 / 116
»»