» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
92 / 120
»»

BT52 ::

delavec44 je izjavil:

Zakaj so včasih lahko posneli spodobno akcijo za 10 mio, sedaj pa rabijo 200 mio za CGI skrupcalo?


Ok priznam že samo iflacija dvogne tale budget oceno na 30 mil. Še vedno yikees za faktor preveč.

Lenost in razvajenost igralcev, ter vsega osebja, ter milijone tajnic, administratov, agentov, ki morajo biti plačane. Koorporatiziran sistem, ki se je pokvaril do dna.

Že samo ideja, da je Amazone plačal par 10mil za statistiko, ter raziskavo demografije Rings of Power in rezultatov tega pisci niso niti uporabili je pika na i metanja denarja stran.

delavec44 ::

Pa ne pozabit, da se še en budget filma vrže za marketing.

BT52 ::

delavec44 je izjavil:

Pa ne pozabit, da se še en budget filma vrže za marketing.


Ma ja kot vedno plus distribucijski feeji. On je govoril o produkcijskih stroških.

Ganon ::

Meni se zdi noro, da en film, na primer Indiana Jones, najprej potrebuje 800 milijonov, da lahko začnejo ustvarjati dobiček. In pri Avatarju 2, kot je rekel Cameron, 2 milijardi. Za tistih par ur video materiala. Prosim???

oo7 ::

Ganon je izjavil:

Meni se zdi noro, da en film, na primer Indiana Jones, najprej potrebuje 800 milijonov, da lahko začnejo ustvarjati dobiček. In pri Avatarju 2, kot je rekel Cameron, 2 milijardi. Za tistih par ur video materiala. Prosim???



Avengers Endgame ima proračun 356 mio $. Film je v BO prinesel 2,798 milijarde $. Film je imel 890 mio $ dobička. Se pravi je film začel služiti šele, ko je bilo v BO že 1,9 miljarde $.

2dark ::

Ganon je izjavil:

Meni se zdi noro, da en film, na primer Indiana Jones, najprej potrebuje 800 milijonov, da lahko začnejo ustvarjati dobiček. In pri Avatarju 2, kot je rekel Cameron, 2 milijardi. Za tistih par ur video materiala. Prosim???


Noro je sploh to, da v letu 2023 niso sposobni oglaševat skozi digitalne kanale. ZDaj ne vem, ali povprečen američan tako malo uporablja youtube ?

Nekaj je zagotovo narobe tam v AMeriki, če morjao tok zmetat v oglaševanje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

BT52 ::

Kaj ti pomaga oglaševanje, če obiskovanje kina zamira. IN tisti, ki hodijo v kino so veliko bolj izbirčni na kvaliteto.

Scorpy84 ::

BT52 je izjavil:

Kaj ti pomaga oglaševanje, če obiskovanje kina zamira. IN tisti, ki hodijo v kino so veliko bolj izbirčni na kvaliteto.


Zadnje mi je skregano z logiko, doma je lepsa slika, ok res da ne tako velika. Zvok pa dalec boljsi, tam se hvalijo z ne vem kakimi zvocniki, a doma mi reciver iz 2010 predvaja dalec lepsi zvok.

BT52 ::

Jap saj to ravno. Zato pa streaming cveti.

oo7 ::

Ta vikend 30 junij - 2 julij najbolj uspešni filmi v BO ZDA/Kanada

Indiana Jones and the Dial of Destiny $60.0M
Spider-Man: Across the Spider-Verse $11.5M
Elemental $11.3M
No Hard Feelings $7.5M
Transformers: Rise of the Beasts $7.0M

oo7 ::

Indiana Jones and the Dial of Destiny (3 dni) $152,000,000

Spider-Man: Across the Spider-Verse (30 dni) $607,271,821

Elemental (16 dni) $191,678,805

Transformers: Rise of the Beasts (23 dni) $381,310,066

The Little Mermaid (37 dni) $526,098,328

The Flash (16 dni) $245,350,938

Guardians of the Galaxy Vol. 3 (58 dni) $835,724,752

oo7 ::

If 'Indiana Jones 5' keeps sinking, Disney will be responsible for 7 of the 10 biggest box office flops in history

https://wegotthiscovered.com/movies/if-...

oo7 ::

Dva zelo podobna filma izšla v roku treh mesecev

18 marec 2023

Budget $70 million
Box office $170.3 million



28 junij 2023

Budget $150 million
Box office $205.4 millio



Olympus Has Fallen ni bil flop medtem, ko je bil White House Down kar hud flop. Zakaj ? Mogoče zato, ker ga je prehitel za tri mesece ? Zaradi igralcev ? filma imata skoraj identične ocene kritikov in občinstva :)

Olympus Has Fallen je postal franšiza White House Down je ostal samo pri enem filmu.

delavec44 ::

Prevelik budget.

Ganon ::

Poster spominja na B filme. In igralski dvojec mi nikakor ne paše skupaj.

oo7 ::

Pa s Butlerjem v akciji tudi težko zgrešijo.

delavec44 ::

Zadnja 2 njegova nič posebnega (Plane, Kandahar). Meni je bil še najbolj všeč v trilerju Law Abiding Citizen.

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

Zadnja 2 njegova nič posebnega (Plane, Kandahar). Meni je bil še najbolj všeč v trilerju Law Abiding Citizen.



Plane sem pogledal ni slab. Kandahar imam na ključu mogoče pogledam ta teden.
Law Abiding Citizen je dober film ampak konec filma vse pokvari. Butler bi moral zmagat.

delavec44 ::

Po drugi strani je pa mogoče ravno zato tako dober, da še danes govorimo o njem :D Kam pa pridemo, če bi vedno "(anti)heroj" zmagal.

oo7 ::

V tem filmu sta bila oba antiheroja :)

WallSreet ::

Šele zdajle pogledal do konca John Wicka, za kozlati kakšna potrata časa. Ne pomnim kdaj sem nazadnje gledal tako dolgočasen in beden film, res ne. Se sprašujem kako je mogoče da si sploh dovolijo posneti takšen film pa vidim da je Box Office pri skoraj 500 milijonih 8-O8-O8-O

Nebi rekel da bi bili vsaj tisti akcijski vložki zanimivi...ravno obratno, to je še najbolj beden del celotnega filma kjer imaš občutek da se vse skupaj vleče v nedogled, dobesedno. Po navadi sem odprt pa dam možnost skoraj vsakemu filmu vendar tole je pa "beyond trash". Še tisti retardirani Fast and Furious se skrije pred John Wickom. Sploh druga polovica filma je za kozlati ko se tam sredi Pariza streljajo in potem na tistih stopnicah kjer se model dobesedno kotali v nedogled in bi že ob prvi štegli moral umreti, ampak ne, model se je dobesedno prekotalil po vsaj 400+ stopnicah in pri tem ostal živ lol. V tej sceni bi še Vin Diesel umrl hahahahha :D. Sem šel preverjati ker me je resnično zanimalo:

John Wick: Chapter 4 features a whopping 151 kills, making it the deadliest movie in the series. Here's how it ranks alongside the other entries: John Wick has 84 kills, Chapter 2 has 128 kills, while Chapter 3 took it down a notch with just 94 kills.

Jaz sem imel občutek da vsaj 1000+ pa kot kaže se je vse skupaj zgolj vleklo v nedogled. Ali res niso sposobni več nobene normalne akcije in je res vse samo še v denarju? Butasto do amena. Ne razumem kje je poanta? Da bi bila vsaj zgodba dobra pa tudi to ni. Ali pa da bi imel v filmu kakšen dober dialog, ga ni vse samo ena velika beda in dolgčas. Ampak glede nato da ima skoraj 500M BO-ja sem verjetno jaz čuden. Grem zdajle malo brati review ostalih ljudi ker me res zanima če sem v manjšini. Tole je katastrofa.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Zadnja 2 njegova nič posebnega (Plane, Kandahar). Meni je bil še najbolj všeč v trilerju Law Abiding Citizen.



Men je bil od Butlerja zelo dober Den of Thieves..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Zadnja 2 njegova nič posebnega (Plane, Kandahar). Meni je bil še najbolj všeč v trilerju Law Abiding Citizen.



Men je bil od Butlerja zelo dober Den of Thieves..


Tudi kul ja. Heat je odličen film, ta pa vleče precej vzporednic.

Delajo 2ko: https://www.imdb.com/title/tt8008948/?r...

BaTeMaN ::

@WallSreet - se strinjam s tabo, ne razumem popularnosti tega in iskreno se Balerine niti najmanj ne veselim, naj raje čim prej posname Constantine 2
less then zero

oo7 ::

Nisem še gledal John Wick 4 pa me čedalje bolj mineva, da bi film sploh pogledal.

oo7 ::

Guardians 3 že na televiziji. Film je bil supešen v BO



Budget $250 mio
Box office $839.2 mio

oo7 ::

The Little Mermaid film bodozačeli predvajati na televiziji 25 julija.



Budget $250 mio
Box office $530.4 mio

Film je bolj kot ne flopnil v BO.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Nisem še gledal John Wick 4 pa me čedalje bolj mineva, da bi film sploh pogledal.


Edino, kar poglej je zadnji dvoboj. Ga imaš na spodnjem linku in traja 11 minut. Uživaj.

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

Nisem še gledal John Wick 4 pa me čedalje bolj mineva, da bi film sploh pogledal.


Resnično škoda časa ampak odločitev je tvoja. Sem potem zadnjič šel brati komentarje ostalih in enostavno ne razumem od kje pobirajo takšna mnenja, da naj bi bil to eden najboljših akcijskih filmov zadnjih nekaj let 8-O

Like how???

Veliko omenjajo tisto sceno ki je bila posnetka iz ptičje perspektive tista Dragon's Breath Shoot-out scena
https://www.vulture.com/2023/03/inside-...

Meni osebno je bilo vse skupaj dolgočasno, morda zato ker je povsem nerealno kjer ga iz pol metra niso sposobni ustreliti v glavo. Čista bedarija. Meni osebno je bila tudi tista zadnja scena pred cerkvijo dolgočasna. Sicer lepa kinematografija s sončnim vzhodom s pogledom na Pariz ampak to je pa tudi vse. Sem pa prepričan da John ni umrl in da bodo tako kot pri Vin Dieselu našli neko butasto idejo in še naprej vlekli to franšizo. Glede nato da ima John Wick 270 življenj dvomim da je umrl.

Zanimivo da je bil meni tretji del kar všeč in sem ga pogledal do konca brze pripomb in ko sem šel brati je bilo prav v tistem delu najmanj smrtnih žrtev kar pomeni manj streljanja čeprav še vedno bistveno preveč. Morda je nekaj dodala tudi Halle Barry. Tale četrti del pa ni za nikamor.

Zadnjič sem se spraševal tule če še sploh znajo narediti dobro akcijo in po premisleku je odgovor definitiven "DA" in sicer je lep primer Top Gun 2 ki je bil res super film in ne pomnim kdaj sem nazadnje doživel da je bil sequel tako uspešen in dober predvsem če upoštevamo nekaj desetletni zamik. Se pravi še znajo, samo nevem zakaj posiljujejo takšne neumnosti kot sta John Wick ter F&F.

WallSreet ::

Zadnja 2 ki sem ju pogledal:

Ocena: 7/10: Prvi del je mojstrovina, drugi del sicer nekoliko slabši ampak tudi v redu za pogledat.


Ocena: 5/10: Začetek precej zanimiv, konec pa bolj tako.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

2 del je crap. 4/10 če mene vprašaš zaradi antipatičnih karakterjev in Netflixa in njihovih zahtev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

oo7 ::

Glass Onion imam že zelo dolgo časa na ključu pa se ga kar ne spravim pogledat enako kot John Wick 4.

oo7 ::

Ta vikend 7-9 julij najbolj uspšeni filmi v BO ZDA/Kanada

Insidious: The Red Door $32.7M
Indiana Jones and the Dial of Destiny $26.5M
Sound of Freedom $18.2M
Elemental $9.6M
Spider-Man: Across the Spider-Verse $8.0M

BT52 ::

Sound of Freedom $18.2M: Film katerega je Disney zavrnil predvajat. Katera gamat pokvarjena. Pfej.

oo7 ::

Indiana Jones and the Dial of Destiny (9 dni) $247,905,329 v 1 tednu je film dodal 96 mio $ kar je slabo.

Transformers: Rise of the Beasts (30 dni ) $407,723,312 v 1 tednu dodal 26 mio $ kar pomeni, da je film na koncu kar se tiče BO.

The Little Mermaid (44 dni ) $542,138,945 v 1 tednu 16 mio $

The Flash (23 dni )$261,560,000 v 1 tednu 16 mio $ Box office BOMBA

Elemental (23 dni) Elemental $251,891,880 v 1 tednu 61 mio $.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (37 dni) $642,248,302 v 1 tednu 35 mio $

Ganon ::

Nimam želje, da bi gledal kateregakoli od naštetih.

oo7 ::

BT52 je izjavil:

Sound of Freedom $18.2M: Film katerega je Disney zavrnil predvajat. Katera gamat pokvarjena. Pfej.


Sound of Freedom Worldwide $40,207,249

Disney je sekret.

The Drinker Recommends... Sound of Freedom

2dark ::

Suša je na področju filmov in to konkretna.

Kar se vrti v kinu je bolj čunga lunga.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

BT52 ::

Počaki na Oppeheimerja pa v Jesen Dune 2. Vse ostalo bo verjento tak za luftanje časa. :D

oo7 ::

BT52 je izjavil:

Počaki na Oppeheimerja pa v Jesen Dune 2. Vse ostalo bo verjento tak za luftanje časa. :D


Naslednji teden Misija Nemogoče.

2dark ::

BT52 je izjavil:

Počaki na Oppeheimerja pa v Jesen Dune 2. Vse ostalo bo verjento tak za luftanje časa. :D


Tematika, ki jo obravnava Oppenhaimer mi ni zanimiva. Dune pa ne bom gledal, ker tistega Chamoleta pa Zendaye ne prebavljam.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

D3m ::

BT52 je izjavil:

Sound of Freedom $18.2M: Film katerega je Disney zavrnil predvajat. Katera gamat pokvarjena. Pfej.


Pedowood. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

oo7 je izjavil:




Ridley Scott bo januarja 2022 začel snemati film Napoleon. Napoleona bo igral Joaquin Phoenix. Skupaj sta že posnela film Gladiator.






Ridley Scott je še vedno v formi. Tole zgleda v rangu Gladiatorja >:D

BT52 ::

Pozabil na tole. Upam, da ne bo tole Prometheus sranje. In izzda še zadnjo BO bombico. Joakim je top cast IMO.

D3m ::

Muska ne paše v to obdobje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BT52 ::

D3m je izjavil:

Muska ne paše v to obdobje.


XD Ni to dokumentarec. Poznaš Scottov stil?

oo7 ::

Kar je važno je to, da v filmu sigurno ne bo take glasbe :)

oo7 ::

Kot kaže bo tudi dokaj zgodovinsko točen ?

Ridley's Scott's NAPOLEON looks AMAZING - Historian Reacts to the trailer

oo7 ::



Film Transformers: Rise of the Beasts pride jutri na VOD (Video on demand)

Budget $195-200 mio
Box office $407.7 mio


Od 7 transformers filmov ima Transformers: Rise of the Beasts najnižji BO.



Transformers July 3, 2007 $709,709,780

Transformers: Revenge of the Fallen June 24, 2009 $836,303,693

Transformers: Dark of the Moon June 29, 2011 $1,123,794,079

Transformers: Age of Extinction June 27, 2014 $1,104,054,072

Transformers: The Last Knight June 21, 2017 $605,425,157

Bumblebee December 21, 2018 $467,989,645

Transformers: Rise of the Beasts June 9, 2023 $407,723,312

2dark ::

Kar sem na zadnje gledal od Ridleya , House of Gucci in Last Duel sem bil izjemno zadovoljen. Tako, da bom verjetno s temle tudi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
««
92 / 120
»»