» »

Poslovna informatika EF (po diplomi FRI)

Poslovna informatika EF (po diplomi FRI)

i33a ::

Pozdravljeni,
zaključujem študij na univerzitetni stopnji FRI-ja in počasi gledam kam bi se vpisal naprej. Odločam se med nadaljevanjem na FRI na magistrski stopnji in pa programom Poslovna Informatika na EF. Razmišljam tudi o vzporednem študiju, saj me zanimata obe področji oz. vidika informatike (tako ta bolj inžinirski, kot tudi ekonomski).
Predvsem bi rad čimveč podatkov o poslovni informatiki in EF, saj na FRI zaradi prijateljev kar dobro poznam razmere na drugi stopnji.

Že vnaprej se zahvaljujem za vsako mnenje.

Lep dan še naprej

zavtom ::

Jaz sem nadaljeval drugo stopnjo na friju in če pogledam nazaj, bi danes raje izbral kaj drugega. Počasi ugotoviš, da si tehnično že zelo dobro podkovan in da se veliko snovi ponavlja, nekaj nove snovi pa je res zelo ozko usmerjene.
Poleg tega ti bo znanje organizacije, ekonomije in managementa s časoma prišlo prav, sploh če v prihodnosti ciljaš na kakšne višje pozicije ali na sodelovanje v prodaji.

Mavrik ::

Kaj bi pa rad v življenju počel, kaj te zanima in v čem si do zdaj bil dober na faksu?
The truth is rarely pure and never simple.

i33a ::

Hvala za odgovore. Ima kdo izkušnje s študijem Poslovne informatike? (In koliko dejansko koristnih stvari se tam naučiš?).
Dolgoročno ciljam tudi na kakšna višja mesta v podjetju. Sicer me zelo veseli programiranje, a bi me zanimalo početi tudi kaj drugega.
Na faksu sem bil dober pri precej predmetih: matematika(e), programiranje, informacijski sistemi, organizacija in management... Še najmanj mi ležijo kakšne nizkonivojske stvari.

i33a ::

Ima še kdo kakšno menje/ izkušnjo?
Vse pride zelo prav! :)

styrian ::

Mene zanima kako je s tem v MB, oziroma koliko diferencialnih izpitov bi bilo potrebno opraviti z VS fakultete (FERI).

Invictus ::

Če mene vprašaš, brez zveze.

Sicer sem še delal po starem magistrskem programu, ampak je bila izguba časa...

Zanič profesorji, zanič predavanja... Eden razlaga 20 let staro tehnologijo, drugi vsako leto kupi novo verzijo knjige neke ameriške univerze, ki jo prejodla, tretji spet živi v preteklosti in te prepričuje, da je tisto, kar si naredil za seminar brez zveze, čeprav so to zadnje tehnologije v multinacionalki...

Če rabiš naziv, v redu, če rabiš znanje, brez zveze...

Da se narediti v enem letu, sam sem mal zabluzil, pa nisem naredil magistrske, ker mi je po odnosu bodočega mentorja vse padlo dol...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

   -S\/\/-   ::

Študij na EF je uporaben zaradi tega, ker v praksi se vse konča in začne pri denarju. Če si prvo stopnjo naredil na FRIju, boš na iste zadeve dobil pogled iz drugega zornega kota, medtem ko na FRIju boš v glavnem poglobil obstoječe znanje. Tudi če si zaključil študij na FRIju, boš tega na EF naredil z levo roko. Jaz sem pred malo več kot 15 leti zaključil UNI študij na FRIju, ter nadaljeval na EF-ju. Kot je napisal moj predhodnik, študij je mogoče zaključiti v enem letu (vsaj takrat, ko sem bil jaz tam), znanja kakšnega hudega ne pričakuj, dobiš pa drugačen pogled na zadeve. Meni osebno je študij koristil in bi se ponovno odločil zanj. Kakor praviš, da je tvoja želja, sem na začetku kariere tudi sam programiral, sedaj sem odgovoren za eno področje IT-ja v večjem podjetju.
Drži tudi to, kar je zgoraj napisal Invictus: takrat je bilo na tem študiju nekaj takih predavateljev, ki jim sam ne bi zaupal niti krožka računalništva na prvi triadi OŠ. Tudi sam sem bil pri seminarski nalogi deležen pripomb, da so stvari, ki sem jih predstavljal, popolnoma nepotrebne in brezvezne. Ko sem profesorju naštel tuje in domače stranke, ki jih imamo za te "nepotrebne" stvari, sem bil za seminarsko nalogo nagrajen s 6-ko. Pri študiju informatike na EF moraš vzeti v zakup, da je tem kup modelov, ki za katerikoli tehnični faks niso primerni, zato IT zadeve predavajo na družboslovnih faksih.

Invictus, kdaj si pa bil na EF? Ali si bil prej na FRIju?

anketar ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Pri študiju informatike na EF moraš vzeti v zakup, da je tem kup modelov, ki za katerikoli tehnični faks niso primerni, zato IT zadeve predavajo na družboslovnih faksih.


mogoče 15 let nazaj

i33a ::

Super.
Jaz sem tudi UNI študij na FRI zaključil brez težav. Mi je pa zanimivo malo razširiti obzorja in kakšno stvar obravnavati tudi z drugega vidika.
Kako se vam pa zdi vzporeden študij obeh? Glede na to, da naj bi bil na EF lažji bi se najbrž dalo skombinirati oboje.

GnuceLee ::

Na tem študiju sem bil med 2002 in 2004. Povsem lahko potrdim, kar sta napisala SVV in Invictus. SVV, kot bi bral svojo misel. Kar se pa anketarjeve pripombe tiče, sem pa preveril na spletni strani EF: dva najhujša primerka profesorjev sta še vedno navedena kot predavatelja.

anketar ::

eden izmed njih kandidiru za dekana?

   -S\/\/-   ::

i33a je izjavil:

Kako se vam pa zdi vzporeden študij obeh? Glede na to, da naj bi bil na EF lažji bi se najbrž dalo skombinirati oboje.


Če ciljaš bolj na vodstvene funkcije, potem je EF boljša izbira. Ko sem se sam odločal za nadaljevanje študija, je tudi FRI ponujal eno bolj poslovno-ekonomsko smer. Vendar je bilo takrat na tej smeri en kup ekonomskih predmetov, ki jih je predaval isti profesor, kakor Ekonomiko poslovanja na UNI programu. Delati pri njem več kot en predmet v življenju pa zame ni bilo sprejemljivo.

Invictus ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Tudi sam sem bil pri seminarski nalogi deležen pripomb, da so stvari, ki sem jih predstavljal, popolnoma nepotrebne in brezvezne. Ko sem profesorju naštel tuje in domače stranke, ki jih imamo za te "nepotrebne" stvari, sem bil za seminarsko nalogo nagrajen s 6-ko. Pri študiju informatike na EF moraš vzeti v zakup, da je tem kup modelov, ki za katerikoli tehnični faks niso primerni, zato IT zadeve predavajo na družboslovnih faksih.

Invictus, kdaj si pa bil na EF? Ali si bil prej na FRIju?

Sam sem vseeno dobil 10. Za vsako seminarsko. Kljub jezikanju profesorjev. Čeprav sem skoraj vse samostojne prepisal z interneta :)). Kdo se bo zabaval z idioti... Pač original članka ne daš med vire... :P

Ja, sem naredil FRI. Tega magistrskega pa nisem dokončal. Prišlo nekaj vmes, kasneje se mi pa ni ljubilo. Kot sem rekel, bodoči mentor mi je z odnosom zagabil EF...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

   -S\/\/-   je izjavil:

Tudi sam sem bil pri seminarski nalogi deležen pripomb, da so stvari, ki sem jih predstavljal, popolnoma nepotrebne in brezvezne. Ko sem profesorju naštel tuje in domače stranke, ki jih imamo za te "nepotrebne" stvari, sem bil za seminarsko nalogo nagrajen s 6-ko. Pri študiju informatike na EF moraš vzeti v zakup, da je tem kup modelov, ki za katerikoli tehnični faks niso primerni, zato IT zadeve predavajo na družboslovnih faksih.

Invictus, kdaj si pa bil na EF? Ali si bil prej na FRIju?

Sam sem vseeno dobil 10. Za vsako seminarsko. Kljub jezikanju profesorjev. Čeprav sem skoraj vse samostojne prepisal z interneta :)). Kdo se bo zabaval z idioti... Pač original članka ne daš med vire... :P

Ja, sem naredil FRI. Tega magistrskega pa nisem dokončal. Prišlo nekaj vmes, kasneje se mi pa ni ljubilo. Kot sem rekel, bodoči mentor mi je z odnosom zagabil EF...


No lepo, da javno priznaš plagiatorstvo. A programsko kodo, tudi sam ne pišeš oziroma jo predstaviš kot svojo?

Invictus ::

Kvaliteta seminarskih je pač sledila kvaliteti predavanj. Tudi navadno plagiatorstvo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193254 (1473) kombi
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411030 (5102) cheetah2
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123424 (16621) jernejl
»

Vzporedni študij ekonomije

Oddelek: Šola
339414 (5199) Meridian
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613553 (7593) barb99

Več podobnih tem