» »

Vegova -prepis v 2.letnik

Vegova -prepis v 2.letnik

LovelyPoison ::

Hej!,
začela bom s tem, da sem punca na programu računalniški tehnik na srednji šoli Domžale 1. letnik (zaključujem) In imam cilj postati programerka in še iščem pravo področje/pravo smer (Web development(full-stack, front-end/back-end), data scientist, AI...). Nameravam se prepisati na Vegovo v 2.letnik. zato potrebujem in bi bila zelo vesela par nasvetov in podpore.
Že v 9.razredu sem imela cilj in namen iti na Vegovo a mi je zmanjkala 1 točka zato sem se vpisala na isti program na srednjo šolo Domžale.
Šola ni izpolnjevala mojih pričakovanj in me ni motivirala v smeri programiranja. Sem med najboljšimi v razredu (prav dobro bom zaključila letnik) pa čeprav sem imela slab uspeh v osnovni šoli sem to letos popravila z delovnimi navadami. Zato verjamem, da imam dobre možnosti da pridem na Vegovo. Odločam se med boljšim uspehom na Domžalski in boljšimi možnostimi za boljši faks ali med slabšim uspehom ampak boljšim znanjem še posebej za programiranje, kjer bi se udeležila krožkov, projektov in drugimi aktivnostmi. Sicer mam nekaj izkušenj in osnov programiranja od prej. Po drugi strani ne vem kako je na Vegovi in upam da niso učenci isti kot tukaj, ker mi primanjkuje poznati par ljudi oz. sošolcev, ki imajo iste cilje kot jaz mogoče postati programer in vejo in se zavedajo s kakšnim namenom so na tej šoli in razmišljajo v tej smeri in bi se med njimi bolje počutila, če me razumete. O tem mi lahko vi več poveste, če ste na tej šoli. Verjetno bom veliko zamudila s smeri programiranja v 1. letniku in se bom še privajala na vaš sistem.

styrian ::

Bolje biti prvi na vasi kot zadnji v mestu.

S samo srednjo šolo te delodajlci ne bodo resno jemali. Potrudi se in naredi to šolo z odličnim uspehom in se potem vpiši na FRI. Če boš obvladala fiziko in matematiko boš imela ogromno prednost pred Vegovci in ostalimi gimnazijci. Kot punca pa še sploh.

zavtom ::

Čeprav prav dober uspeh na srednji šoli ni ravno izhodišče za bleščečo kariero.

mahoni ::

LovelyPoison je izjavil:

Hej!,
začela bom s tem, da sem punca na programu računalniški tehnik na srednji šoli Domžale 1. letnik (zaključujem) In imam cilj postati programerka in še iščem pravo področje/pravo smer (Web development(full-stack, front-end/back-end), data scientist, AI...). Nameravam se prepisati na Vegovo v 2.letnik. zato potrebujem in bi bila zelo vesela par nasvetov in podpore.
Že v 9.razredu sem imela cilj in namen iti na Vegovo a mi je zmanjkala 1 točka zato sem se vpisala na isti program na srednjo šolo Domžale.
Šola ni izpolnjevala mojih pričakovanj in me ni motivirala v smeri programiranja. Sem med najboljšimi v razredu (prav dobro bom zaključila letnik) pa čeprav sem imela slab uspeh v osnovni šoli sem to letos popravila z delovnimi navadami. Zato verjamem, da imam dobre možnosti da pridem na Vegovo. Odločam se med boljšim uspehom na Domžalski in boljšimi možnostimi za boljši faks ali med slabšim uspehom ampak boljšim znanjem še posebej za programiranje, kjer bi se udeležila krožkov, projektov in drugimi aktivnostmi. Sicer mam nekaj izkušenj in osnov programiranja od prej. Po drugi strani ne vem kako je na Vegovi in upam da niso učenci isti kot tukaj, ker mi primanjkuje poznati par ljudi oz. sošolcev, ki imajo iste cilje kot jaz mogoče postati programer in vejo in se zavedajo s kakšnim namenom so na tej šoli in razmišljajo v tej smeri in bi se med njimi bolje počutila, če me razumete. O tem mi lahko vi več poveste, če ste na tej šoli. Verjetno bom veliko zamudila s smeri programiranja v 1. letniku in se bom še privajala na vaš sistem.

Jaz bi nadaljeval na tej soli in v prostem casu programiral. Imas na tone internetnih tecajev in ce imas motivacijo kot pravis, bos zagotovo bolj uspesna kot ostali.

Pandorumx5 ::

Za webdev rabiš veliko prakse in nekaj matematike. Ni težko in seveda se naj pripravi na stranke katere bi najraje stovkla na licu mesta.

IcyFox ::

Kot so že ostali omenili, za webdev potrebuješ precej prakse ki je v šoli načeloma ne boš dobila. Ker ne gre samo za programiranje, kot nek web developer je dobro imeti še veščine iz samega oblikovanja, dela s strežniki, domenami, optimizacije za spletne brskalnike itd. na čem v srednji šoli ni veliko oz. nič poudarka...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši in sedanji vegovci, kako je na vegovi?

Oddelek: Šola
436743 (5338) Meizu
»

Vegova - rač. tehnik (vs.) SŠTS Šiška - tehnik mehatronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7017885 (15653) lolko
»

kako je na vegovi

Oddelek: Šola
253215 (2799) Pimoz
»

Kaj naj naredim, kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
719214 (7240) DOOM_er

Vegova tehnična gimnazija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11419804 (18064) STASI

Več podobnih tem