» »

Kava in tesnoba

Kava in tesnoba

uporabnik832 ::

Kava ima lahko učinke, ki se zdijo malo strašljivi.
Danes si naredim turško kavo- brezkofeinska različica, znamke tistega znanega slovenskega proizvajalca. Bilo je kar vroče, cel dan hodim okrog, ne ravno svež, učinek kave pa takšen, da sem mislil, da mi bo glavo razneslo. Čutil pritisk, po kavi pa čudno nervozen, nisem vedel kam naj se dam. Edino počakal sem lahko da mine.

Sem opravil krajši trening za moč, z fizičnim naporom se je stanje umirilo, še posebej ko se je kasneje tudi shladilo.

Tole s kavo je šlo malo čez, pa ni niti prvič, da sem v takšnem stanju po kavi, da ne vem kam naj se dam. Ni prijetno. Če bi delal kakšno težko delo, bil na kolesu, šel v hribe, bi še šlo, če pa sem v pisarni za stolom, pa ni. In slišal sem že kar nekaj ljudi, ki ne pijejo kave ravno zaradi učinkov, ki jih sproži na vedenje, povzroči neprijetno psihično stanje.

bambam20 ::

ena kava zagotovo ne..

imagodei ::

Correlation does not equal causation.
- Hoc est qui sumus -

Badwolff ::

brezkofeinska? no shit
pač ne pij, če ti ne paše

uporabnik832 ::

Badwolff je izjavil:

brezkofeinska? no shit
pač ne pij, če ti ne paše


Brezkofeinska uradno, samo ni brezkofeinska.

zmaugy ::

Kot bivši kofetar (leta pil po 3-5 kav na dan) lahko rečem, da je glavni učinek kave zasvojenost - rabiš jo, da funkcioniraš normalno.
Na srečo detoksikacija traja zgolj par dni in najhujši je prvi dan.
Nato se moraš zgolj upreti refleksu, da se po obrokih pije kava in da se kakšna trenutna utrujenost rešuje s skodelico kave.
Sam po tem, ko sem prenehal piti kavo, nimam več glavobola tudi kadar spim premalo (kar je pogosto).
Da povzamem: get off that shit.

slot1 ::

in kaj imas zdaj namesto tega ce poves?

simon2704 ::

Raje pomisli na to kako ponavadi odstranijo kofein iz kave, z uporabo topil (etilacetat in diklorometan), ki potem v majhnih količinah ostanejo v kavi, a ti kava z kofeinom povzroči enak negativen efekt?

ripmork ::

zmaugy je izjavil:

Kot bivši kofetar (leta pil po 3-5 kav na dan) lahko rečem, da je glavni učinek kave zasvojenost - rabiš jo, da funkcioniraš normalno.
Na srečo detoksikacija traja zgolj par dni in najhujši je prvi dan.
Nato se moraš zgolj upreti refleksu, da se po obrokih pije kava in da se kakšna trenutna utrujenost rešuje s skodelico kave.


+1
cca leto in pol, odkar sem opustil kavo zaradi prebavnih težav. Ena mala sicer ni bila problem, a sem pogosto izgubil občutek in si jih natakal večkrat na dan. Ko se zares odvadiš, niti pomisliš ne več na kofe (pa čeprav delam v okolju, kjer pogosto diši po kavi in je nekako vedno na voljo).

IL_DIAVOLO ::

Ni boljsega od popoldanske kavice po kosilu. Zjutraj pa itak obvezno po zajtrku.

profii ::

Jaz isto velikokrat občutim tesnobo po kavi. 50:50 imam da mi bo naredila slabo. Ponavadi mi navadna turška naredi najslabše, tista iz avtomata mi tega ne povzroča. Zato jo tudi redko pijem, nimam potebe po njej, mi je pa dobra po okusu.

dexterboy ::

Če že imate željo po kavi, pa vam "taprava" povzroča težave, zakaj ne spijete raje čaj ali pa Divka kavo?
Kot otroci smo jo spili na litre, zmešano z mlekom. Zaradi tega ni nihče imel težave ;)
Pokojna stara mama mi je še na roke mlela zrna, s tistim železnim kijem v lesenem kalupu.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

qwertyy ::

Sam sem imel občasno podobne učinke pa zraven sem kdaj še švical kot konj. Včasih mi je bilo prav neprijetno, ker kolegi so vsi v skodelico zmetali po 2 veliki žlici kave. Doza za slona zbudit. No počasi sem se privadil in zdaj tudi jaz pijem kar konkretne doze. Včasih sem jo skuhal iz ene čajne žliče Barcaffeja, zdaj pa tudi jaz dam 2 ali 3 zvrhane žličke. In ja, od kar jo pijem redno vsako jutro in še kdaj popoldan teh težav več nimam.

Me pa zanima, koliko žličk je neka normalna doza za vas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

XLapse ::

qwertyy je izjavil:

Sam sem imel občasno podobne učinke pa zraven sem kdaj še švical kot konj. Včasih mi je bilo prav neprijetno, ker kolegi so vsi v skodelico zmetali po 2 veliki žlici kave. Doza za slona zbudit. No počasi sem se privadil in zdaj tudi jaz pijem kar konkretne doze. Včasih sem jo skuhal iz ene čajne žliče Barcaffeja, zdaj pa tudi jaz dam 2 ali 3 zvrhane žličke. In ja, od kar jo pijem redno vsako jutro in še kdaj popoldan teh težav več nimam.

Me pa zanima, koliko žličk je neka normalna doza za vas?

nekje 3-4 žličke da v avtomat za kavo .. Ponavadi spijem 1x zjutraj in konc. DOstikrat pa 1x zjutraj in malo kasneje še 1x in konc.


Nekoč sm pa pil po 4-5-6 na dan... In zdej mam zjeban želodec lol..
alien technology

uporabnik832 ::

simon2704 je izjavil:

Raje pomisli na to kako ponavadi odstranijo kofein iz kave, z uporabo topil (etilacetat in diklorometan), ki potem v majhnih količinah ostanejo v kavi, a ti kava z kofeinom povzroči enak negativen efekt?


Ko si tole napisal, sem pomislil. Učinek po brezkofeinski kavi je bil kot bi zaužil nek strup, nič prijetnega. Glava boli, pritisk, nervoza, nisem vedel kam naj se dam. Zgolj ugibam, da je to povezano s topili s katerimi odstranijo kofein.

Možno, da je kaj drugega bilo v kavi, ki je to sprožilo. Po tej isti brezkofeinski kavi sem pred časom, ko jo spijem zjutraj čutil podobno kot bi pil navadno kofeinsko, samo malo blažje.

Težko ravno natančno primerjam ali mi kava s kofeinom povzroči enak negativen efekt. Imaš lepo število kav v trgovini, in kavomatov z različnimi kavami in tudi je odvisno kdaj jo spijem, ali sem spočit, utrujen, neprespan.

Na splošno bi rekel, da se dolgo nisem počutil tako, kot bi zaužil nek strup ob tej kavi včeraj. Možno pa je tudi, da so vročina, utrujenost in nerazpoloženje naredili svoje.

XLapse ::

uporabnik832 je izjavil:

simon2704 je izjavil:

Raje pomisli na to kako ponavadi odstranijo kofein iz kave, z uporabo topil (etilacetat in diklorometan), ki potem v majhnih količinah ostanejo v kavi, a ti kava z kofeinom povzroči enak negativen efekt?


Ko si tole napisal, sem pomislil. Učinek po brezkofeinski kavi je bil kot bi zaužil nek strup, nič prijetnega. Glava boli, pritisk, nervoza, nisem vedel kam naj se dam. Zgolj ugibam, da je to povezano s topili s katerimi odstranijo kofein.

Možno, da je kaj drugega bilo v kavi, ki je to sprožilo. Po tej isti brezkofeinski kavi sem pred časom, ko jo spijem zjutraj čutil podobno kot bi pil navadno kofeinsko, samo malo blažje.

Težko ravno natančno primerjam ali mi kava s kofeinom povzroči enak negativen efekt. Imaš lepo število kav v trgovini, in kavomatov z različnimi kavami in tudi je odvisno kdaj jo spijem, ali sem spočit, utrujen, neprespan.

Na splošno bi rekel, da se dolgo nisem počutil tako, kot bi zaužil nek strup ob tej kavi včeraj. Možno pa je tudi, da so vročina, utrujenost in nerazpoloženje naredili svoje.



nič od tega, verjetno se ne gibaš dovolj.
alien technology

-=Tomaz=- ::

Anksiozen si, oz. samega sebe prepričuješ da ti je slabo in ti je potem od tega slabo. Kava te poživi in te lahko naredi nervoznega, ti pa si enostavno povezal ta občutek z okusom kave in si se zaciklal kot sem ti že omenil. Pa četudi je bila brezkofeinska.

Kava tukaj sploh ni problem, poiskati moraš vzrok zakaj si takšen. Mogoče zaradi službe, težave doma itd.

Kuritivno seveda pomaga veliko piti veliko vode, nič kave in sladkorja, dobra fizična pripravljenost. Najbrž se zelo dobro počutiš po enem pivu, ker te pomiri. Samo tega zadnjega ne prakticirati.

Kakorkoli, nujno poišči vzrok, ne načinov kako blažiti posledice.

imagodei ::

uporabnik832 je izjavil:

Ko si tole napisal, sem pomislil. Učinek po brezkofeinski kavi je bil kot bi zaužil nek strup, nič prijetnega. Glava boli, pritisk, nervoza, nisem vedel kam naj se dam. Zgolj ugibam, da je to povezano s topili s katerimi odstranijo kofein.

Brez potrebe ugibaš. Prehrambena industrija ima precej natančno določene količine za razna topila, ki se pojavljajo v proizvodnem procesu, pa so škodljiva za ljudi. OK, občasno se zgodijo kakšni ekscesi (ki jih odkrijemo ravno zaradi nadzora!), ampak načeloma so izdelki na policah v EU varni za uporabo. Ne pa, da bi vsebovali neka nevarna topila.

Etilacetat in diklorometan pa niti nista problematična, če sta prisotna v sledovih. To je bolj kot ne "new-age guru" varianta. Kjer je uživanje koloidnega srebra s taveliko žlico zjutraj in zvečer ful OK, ampak etilacetat v sledovih je pa menda strup!

;((

Internet dohtarji...
- Hoc est qui sumus -

IL_DIAVOLO ::

qwertyy je izjavil:

Sam sem imel občasno podobne učinke pa zraven sem kdaj še švical kot konj. Včasih mi je bilo prav neprijetno, ker kolegi so vsi v skodelico zmetali po 2 veliki žlici kave. Doza za slona zbudit. No počasi sem se privadil in zdaj tudi jaz pijem kar konkretne doze. Včasih sem jo skuhal iz ene čajne žliče Barcaffeja, zdaj pa tudi jaz dam 2 ali 3 zvrhane žličke. In ja, od kar jo pijem redno vsako jutro in še kdaj popoldan teh težav več nimam.

Me pa zanima, koliko žličk je neka normalna doza za vas?


Ponavadi kuham za vec oseb. Ampak mislim, da je 2 glihani zlicki, drugace je vodena.

Kupujem adria caffe iz lidla. Je ravno dovolj blaga in neprimerno boljsega vonja od barcaffe/loka, ki je meni osebno nepitna brez mleka.

jype ::

Zjutraj pritisk dvignit brez uživanja drog je trivialno: Odpreš slo-tech in se razjeziš, ker se nekdo na internetu moti.

3p ::

jype je izjavil:

Zjutraj pritisk dvignit brez uživanja drog je trivialno: Odpreš slo-tech in se razjeziš, ker se nekdo na internetu moti.


A to tudi zjutraj deluje?! 8-O

 duty

duty

XLapse ::

jype je izjavil:

Zjutraj pritisk dvignit brez uživanja drog je trivialno: Odpreš slo-tech in se razjeziš, ker se nekdo na internetu moti.

zaradi takih postov mam pač tak signature
alien technology

jype ::

3p je izjavil:

A to tudi zjutraj deluje?! 8-O
Mislim, da se s slo-techom trenutno izvajajo klinične študije tretje faze, tako da bo kmalu potrjeno.

IN MICE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BCSman ::

Model se predoziral s šalco brezkofeinske kave, only on slo-tech. :D
Če si pa slučajno eden na 500 ki imajo kakšo alergijo / negativno reakcijo na katero izmed sestavin kave, pa je ne gre blatit zaradi tega.
Doslej se predoziral samo enkrat, ko sem kombiniral kavo + precej močnejšo guarano v prahu.

imagodei ::

VolkD pove, kako je po 17. kavi prišlo do predoziranja, 8. avgust 2007:
lahko povem tudi to, da me je pri 17-ti kavi vrglo ob tla. Občutek je noro zoprn. Padaš proti tlem in se vsega zavedaš. Ne moreš pa popolnoma nič narediti. Roke in noge preprosto ne ubogajo. Le možgani delujejo in to zelo hitro. Vse skupaj ostane v spominu kot upočasnjen film z vsemi detalji. Natančno vem kakšne so bile ploščice ob katere sem treščil. To stanje je trajalo par minut. Potem sem se uspel pobrati in odtaval sem na prosto. Zrak je dobro del. Domov ! V nasprotju z pričakovanim sem zaspal v trenutku. Kjub temu sem bil naslednji dan bolan. Bruhal in podobno. Zdravnik je ugotovil zastrupitev z kofeinom.
Vmes je bila še ena piva zato je do tega prišlo prej kot bi sicer in posledice so bile manj hude.

V bodoče mislim, da nisem šel nikoli preko 14.


Njegov sklep zmaga. :D
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezkofeinska kava

Oddelek: Loža
112353 (1934) errhec
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211579 (10132) imagodei
»

Pitje kave brezpredmetno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7723382 (19808) ABX
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366600 (6046) shark_nm
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246751 (6244) mojsterleo

Več podobnih tem