» »

12V vent. na 5V-kako?

12V vent. na 5V-kako?

burekar ::

Imam 2 90mm intake in 2 120mm out-take ventilatorja. Zadeva dobro hladi, a je preglasna. Ima kdo kakšno idejo kako naj jih spravim na 5-6V, da bodo tišji? ;(>:D:))8-):O

Dax ::

:))

Ne vem, če je moj postopek čist varen, samo meni že pol leta lepo deluje...

Ventilatorje z enako nazivno močjo veži zaporedno.. tako bo vsak od obeh ventilatorjev dobil samo pol napetosti od 12V, torej 6V...
Zaporedna vezava je, da vežeš + od prvega ventilatorja na - od drugega, ostala dva kabla pa zvezeš na napajanje.

Pretorijanec ::

Tuki je tema, kako dobit 5V. Bodo se drugi povedal kako pa bos pol prklopu kr na zice.

alien-w ::

verjetno imas sedaj vente vezane tako:
rumena iz molexa na rdečo iz venta
črna iz molexa na črno iz venta
Če jih želiš dati na 5V, pa das crno iz molexa na crno od venta in rdečo iz molexa na rdeco iz venta, in VOILA, kista je veliiiko tisja!

Dax ::

A ni moja fora dost bolj simple? Pa še tolk kablov se ti ne vala po ohišju...

alien-w ::

ja lahko tudi tako, samo men je bols, ce imas tko, kt sm jest reku, ker si pol nardis se stikala (salterje), pa lahko usakega posebi prizges oz. ugasnes.

Pretorijanec ::

alien-w jeva metoda je bolsa! Ker lahk pol nardis tut Fanbus in je use ful bol pregledno! Da ne omenjam moznosti prikljucitve salterjev!

Can ::

Ja krščen Matija, saj PC-jev napajalnik že ima 5V. Vent priključiš na črno in rdečo žico in basta!

zile ::

Vprašanje je če ti bo na 5V ventilator sploh spelu:D, oz, če bo premagu samega sebe, da se bo pol vrtel naprej. Prvo improviziraj, pri katerih voltaži se tvoji venti začnejo vrtet. Pri mojmu naprimer je pri U=5V sam cukal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasivno hlajen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
71115 (989) Mobidick
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312704 (2216) T0RN4D0
»

Šalterji...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111616 (1473) T0RN4D0
»

Problem z ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
7860 (741) Tugo
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
583882 (3074) segi

Več podobnih tem