» »

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja

1 2
3
»

bluefish ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem ta oseba ne da odpovedi in si najde šiht v Trbovljah in tam kupi stanovanje? v 2. največjem mestu v SLO v Mariboru so novogradnje od 1.500m2... če je samska nima kaj za začet si z več kot 30-40m2 kar pomeni 60k in navzgor odvisno od luksuza, kaj točno več še hočeš?
Mar ne. Saj vsi vemo, kako pestra je ponudba del v teh koncih.

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem ta oseba ne da odpovedi in si najde šiht v Trbovljah in tam kupi stanovanje? v 2. največjem mestu v SLO v Mariboru so novogradnje od 1.500m2... če je samska nima kaj za začet si z več kot 30-40m2 kar pomeni 60k in navzgor odvisno od luksuza, kaj točno več še hočeš?
Mar ne. Saj vsi vemo, kako pestra je ponudba del v teh koncih.


Dandanes se fabrike skor tepejo po SLO dobit delavca... in ja tudi v Celju, Velenju, MBju, Steklarna Hrastnik ki je pičkin dim od trbovelj rabi ljudi ki bi delali... Unior v Zrečah itd... tam so fleti poceni, samo dotični osebki to nočejo oni hočejo da jim davkoplačevalci plačamo stanovanja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

To, da zaradi priseljevanja v prestolnice le te postajajo predrage za domačine, je pojav, ki ga poznajo vsepovsod.
Ne moreš imeti vsega - živeti "u najlepšem mestu, nje" in da je to poceni. Vsi bi to, ampak kdo naj subvencionira? OP očitno želi, da to subvencionirajo lastniki stanovanj, ki jih naj oddajajo ceneje. Vsi bi se fino imeli na račun drugih.
Ali naj jim razliko pokrije država iz proračuna, v katerega pa vplačujemo vsi, tudi tisti, ki ne živijo v Ljubljani in nad katerimi po drugi strani Ljubljančani tako radi vihajo občutljive noske, ker baje onesnažujejo okolje z avti.
Kaj, denar bi pa vzeli in ne smrdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

bluefish ::

Mato989 je izjavil:

Načeloma nima Mestna občina oz. občina od tega nič ali zelo malo... DDV ne gre v občinski proračun ali pač? =) Trošarine tudi ne, toraj kaj ostane?
Direktno od nakupa res ne. A hiter pogled na mestni proračun pokaže, da je precejšen del prihodkov vezan na prebivalce, firme ipd.

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem ta oseba ne da odpovedi in si najde šiht v Trbovljah in tam kupi stanovanje? v 2. največjem mestu v SLO v Mariboru so novogradnje od 1.500m2... če je samska nima kaj za začet si z več kot 30-40m2 kar pomeni 60k in navzgor odvisno od luksuza, kaj točno več še hočeš?
Mar ne. Saj vsi vemo, kako pestra je ponudba del v teh koncih.



Jaz mam ponudbo šihtov v MBju vse od 800€ neto do 945€ neto... fleti so od 55k naprej rabljeni... kje je težava? Je ni, če le imaš našparanih 20k, kar bi pa moral met vsak ki je star čez 30 let in je delal od konca srednje naprej (če govorimo od nižje izobraženih in poklicnih šolah) Če v 10 letih nisi zmogel našparat 20k (2k na leto ali cca. 165€ mesečno) potem je bolje da živiš v šotorju =)

bluefish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Načeloma nima Mestna občina oz. občina od tega nič ali zelo malo... DDV ne gre v občinski proračun ali pač? =) Trošarine tudi ne, toraj kaj ostane?
Direktno od nakupa res ne. A hiter pogled na mestni proračun pokaže, da je precejšen del prihodkov vezan na prebivalce, firme ipd.


Firme laufajo enako če folk prihaja ali???
Prebivalci pa no ja, kakšna je razlika med prebivalcem ki tam živi in 100 prebivalcev ki se tam zamenjajo?

Statistika prej kaže da turizem prinese več denarja kot pa čistilke in hišniki ki delajo v Mercatorjih, Sparih in čistilnih servisih, ker turisti sedijo na kavicah =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Furbo ::

bluefish je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja, pa točno v Ljubljani mora biti ta streha, ker vse druge pač spuščajo?

Mar ni v interesu mesta, kjer nekdo dela, da tam tudi prebiva in troši denar?

In ponovno - mesta, ki so na oz. pri vrhu takih in drugačnih lestvic zadovoljstva meščanov ipd., še kako dajo na to, da ljudem omogočijo človeku dostojno bivanje. Pa ne govorimo o luksuzu, kot je to že izpostavil predhodnik (abakus480).

Koliko denarja potroši nekdo na sociali?
Zakaj bi nekdo dobil stanovanje zastonj, drug ga mora pa drago plačati?
Če bi jaz bil v stiski (in mi je tudi že šlo zelo slabo) se ne bi zmišljeval, kje točno mora biti zastonj stanovanje in kako je samo prestolnica ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

Ne govorim o zastonj stanovanjih.

thramos ::

bluefish je izjavil:

Mar ni v interesu mesta, kjer nekdo dela, da tam tudi prebiva in troši denar?

In ponovno - mesta, ki so na oz. pri vrhu takih in drugačnih lestvic zadovoljstva meščanov ipd., še kako dajo na to, da ljudem omogočijo človeku dostojno bivanje. Pa ne govorimo o luksuzu, kot je to že izpostavil predhodnik (abakus480).


Kako novo stanovanje ni luksuz? Povprečno ljubljansko stanovanje je če se ne motim iz sedemdesetih.

bluefish ::

Hja, če nek občinski ali državni stanovanjski sklad zgradi socialna stanovanja, bo prvi najemnik vstopil v novo stanovanje. Lahko pa stanovanje za stanovanjem odkupuje rabljene nepremičnine in posamezne stanovanjske enote.

thramos ::

Sam da vemo, a govorimo o luksuzu al ne.

Tudi površinski standardi za socialna stanovanja so, v primerjavi z splošnih stanovanjskim fondom, precej višji. K sreči in končno, saj predstavljajo primeren življenski standard. Ampak ja, v primerjavi z "preostankom" na "prostem" trgu vsekakor luksuz.

MonoPattern ::

zee je izjavil:

Ne vem do kje vam pomeni center mesta recimo v lj, ampak njive se začnejo nekje pri obvoznici v vseh smereh (meni to ni več center mesta).


Trnovo, v bližini Fakultete za arhitekturo.


Tisto so zaščiteni vrtovi. In prav je, da so tam. Rešitev je, da se namesto večstanovanjskih vil gradi več blokov v stilu Fužin, Šiške... Na istem zemljišču več stanovanj.

digitalcek ::

abakus480 je izjavil:


V mojih študentskih letih pa to ni toliko časa nazaj si dokaj lahko našel stanovanje ali sobo za zmerno ceno (180€ za nadstandardno sobo v centru, sedaj se to oddaja za 350)...


Glej, za 6 evrov na dan (180 mesečno) nihče v Ljubljani, ki oddaja, ne želi gledat najemnika.
6 evrov so 4 kave, 6 evrov je malo boljša malica. Za 6 evrov v trgovini ne dobiš skoraj nič.
6 evrov objektivno v Avstriji, pa tudi v Italiji ni noben resen denar.

Poleg tega pri 22,5% davku ostane od 180 evrov le 140 evrov...

Stanovalce neke hiše v strogem centru Ljubljane je nedavno obnova fasade prišla 10.000 evrov po stanovanju. Koliko let bi morali oddajati, če bi sobo oddajali po 140 evrov/mesec, da bi skompenzirali ta strošek?
Sem izračunal: 6 let, brez da gredo iz denarja za najemnino na eno samo usrano kavo...

Torej ne gre za neverjetno požrešnost lastnikov, kot nekateri skušate implicirati, gre za (njihovo) zdravo pamet, ter seveda - matematiko...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

6 evrov objektivno v Avstriji, pa tudi v Italiji ni noben resen denar.
9,6 EUR pa očitno je: https://www.thelocal.at/20181206/urban-...

Jasno, na m^2, ne število kavic, ki jih spije lastnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kamiKaZaA ::

Samo informativno. Moja mama več ni davčni rezident Slovenije zaradi dvojne obdavčitve in živi/dela v Grazu. Živi pa na Griesplatz-u (kot da bi rekel Glavni trg mesta ali pa kraj kjer se vse prireditve dogajajo) in plačuje 220€/mesečno najemnino za garsonjero 18m2, kjer pa so vsi stroški not razen elektrike (+10€_15€/mesečno) in TV (+8€/mesečno za kabelsko). Torej skupno plačuje cca. 240€ mesečno z stroški vred in to v strogem centru Graza.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Samo informativno. Moja mama več ni davčni rezident Slovenije zaradi dvojne obdavčitve in živi/dela v Grazu. Živi pa na Griesplatz-u (kot da bi rekel Glavni trg mesta ali pa kraj kjer se vse prireditve dogajajo) in plačuje 220€/mesečno najemnino za garsonjero 18m2, kjer pa so vsi stroški not razen elektrike (+10€_15€/mesečno) in TV (+8€/mesečno za kabelsko). Torej skupno plačuje cca. 240€ mesečno z stroški vred in to v strogem centru Graza.


V strogem centru MBja tudi moja plačuje za garsonjero 200€ +90€ stroškov in kaj pol? Graz ni Dunaj in ni LJ... ko boš pa našel za 220€+ elektriko na glavnem središču Dunaja pa se spet oglasi z to nepomembno novico... Graz je za Avstrijo to kar je Velenje za SLO =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Bistveno je da si pol Avstrije ne želi živet v Grazu, pol SLO pa si želi živet v LJ... rezultat je to.. o čemer se pogovarjamo... moj kolega je v Halozah komaj po 7 letih prodal vikend z 2.500m2 zemlje za 16.000€... ker noben tam noče bit, niti ti ki rešujejo svoj stanovanjski problem... zato pa take cene!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BCSman ::

A je v blokih sploh možno legalno oddajat preko airbnb? A ni treba nekih soglasij ostalih stanovalcev?

bluefish ::

Da, ker se gre za tržno dejavnost. Praksa je seveda nekaj drugega.

BCSman ::

In so ostali stanovalci taki loleki da zadeve ne prijavijo, ali pa prijava nič ne pomaga?
Že samo zaradi dodatne obrabe dvigal, potencialne zasvinjanosti stopnišč, šundra ponoči itd. in ne le zaradi fovšije. Dejansko folku v blokih uspeva oddajat preko airbnb tudi na dolgi rok?

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

6 evrov objektivno v Avstriji, pa tudi v Italiji ni noben resen denar.
9,6 EUR pa očitno je: https://www.thelocal.at/20181206/urban-...


Najbrž tudi sam veš, da ena lastovka še ne prinese pomladi.

Pomlad (oziroma mokre sanje najemnikov) je/so, da bi najemali stanovanja v centru Ljubljane za 150 evrov z vključenimi STROŠKI...

Če ne verjameš, beri FB skupine, narejene za oddajanje.

Pa še ta kruta resnica: nekateri lastniki so popolnoma NEAMBICIOZNI. Ne znajo doseči višje/visoke cene.

Kot jo zna doseči recimo Batagelj v hotelu, ki ga je kupil na Jezerskem: 500 evrov za nočitev...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

BCSman je izjavil:

In so ostali stanovalci taki loleki da zadeve ne prijavijo, ali pa prijava nič ne pomaga?
Že samo zaradi dodatne obrabe dvigal, potencialne zasvinjanosti stopnišč, šundra ponoči itd. in ne le zaradi fovšije. Dejansko folku v blokih uspeva oddajat preko airbnb tudi na dolgi rok?


K sreči so blokarji tipični nerazgledani slovenceljni ki tega sploh ne vedo, kar je dobro, ker tako vsaj ne prijavljajo, da folk služi denar in pustijo da ljudje privlečejo denar noter v državo...

Turizem je ena svetla pika kjer tujci prnesejo denar noter in kot kaže praksa BNBja tudi dober denar, boljši kot so ga sposobni lon arbajterske firme zrihtat ki plačujejo malo čez minimalca za 3 smene!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

BCSman je izjavil:

In so ostali stanovalci taki loleki da zadeve ne prijavijo, ali pa prijava nič ne pomaga?
Že samo zaradi dodatne obrabe dvigal, potencialne zasvinjanosti stopnišč, šundra ponoči itd. in ne le zaradi fovšije. Dejansko folku v blokih uspeva oddajat preko airbnb tudi na dolgi rok?
Očitno. Na netu se najdejo zgodbe solastnikov, ki so jih pošiljali od inšpekcije do upravnika do policije do inšpekcije ... Nedotakljivost zasebne lastnine ali kako se je že izrazil nekdo v tej temi.

BCSman ::

Blokar živi v bloku. Interes mu je, da je v bloku mir, ter, da so stroški upravnika čim nižji.
Blokarju air-bnb povzroča nemir in višje stroške.
Blokarja ne briga državna ekonomija, vnos denarja v državo in podobne ekonomske-politične oslarije.
Investitor, to je pa druga oseba. Želi povleči čim več denarja iz njegove investicije v stanovanje, njega kvaliteta bivanja v bloku ne briga, ker sploh tam ne živi.

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Najbrž tudi sam veš, da ena lastovka še ne prinese pomladi.

Pomlad (oziroma mokre sanje najemnikov) je/so, da bi najemali stanovanja v centru Ljubljane za 150 evrov z vključenimi STROŠKI...

Če ne verjameš, beri FB skupine, narejene za oddajanje.

Pa še ta kruta resnica: nekateri lastniki so popolnoma NEAMBICIOZNI. Ne znajo doseči višje/visoke cene.

Kot jo zna doseči recimo Batagelj v hotelu, ki ga je kupil na Jezerskem: 500 evrov za nočitev...
Pusti ekstreme želja nekaterih, ki si življenje v centru mesta postavljajo za ideal. In to zastonj. Govorimo o najemu/lastništvu na območju celotne občine.

Kaj imajo hoteli veze z oddajanjem stanovanj turistom (po možnosti brez urejene dejavnosti in plačevanja pripadajočih prispevkov) pa veš le ti.

kamiKaZaA ::

Če naredimo en povzetek

Na višjo ceno vpliva:

- da je vedno več služb v Ljubljani, pa tudi zaradi centralizacije le teh. Z drugimi besedami, so Dravske elektrarne nekoč imele sedež v Mariboru, sedaj je v Ljubljani in ti isti ljudje sedaj hodijo delat v Ljubljano in nekateri so se za vedno tja preselili, da se jim ni treba vozit dnevno 250+ km v obe smeri. Takšnih državnih podjetij je še ogromno. In s tem so naredili medvedjo uslugo Ljubljani, ker je zaradi tega dosti ljudi odšlo živet v Ljubljano.

- ker so v Ljubljani plače višje kot drugod v Sloveniji (ker je tam največ služb oz. več od ponudbe/povpraševanja), je Ljubljana za večino sanjska destinacija za službo in spet smo pri zgornji točki. Plus, ker drugod primanjkuje služb in pa predvsem, ker zaradi birokratizacije zelo težko pridobimo nove investitorje, izjema so sedaj Magna na štajerskem in Yaskawa na dolenjskem.

- država uvaža vedno več ilegalcev in jih nastanja v stanovanja in na ta način ostaja manj stanovanj za domačine. Ker pa imajo vsi raje domačina v svojem stanovanju kot ilegalca, država ponudi več za najemnino od tržne vrednosti, da tudi drugi sploh sprejmejo ilegalca v svoje stanovanje za oddajo. Prav tako pa država prikriva podatke, koliko ilegalcev prebiva v Sloveniji. Največ jih v Ljubljani in Mariboru, kjer se tudi v zadnjem času najbolj pozna dvig cen najemnin za oddajo.

- premalo je novogradenj. Novogradnje bi morale rasti s številom priseljevanja ljudi v sam kraj.

Rešitve:

- decentralizacija, da se razne agencije, ministrstva in ostala državna podjetja porazdelijo po vsej Sloveniji.

- pohitrena birokracija za novonastala podjetja po vsej Sloveniji, ker s tem dobimo več služb, kar pomeni da večamo ponudbo od povpraševanja in s tem se tudi dvigujejo plače. V Mariboru se to že pozna, ker so določena podjetja zaradi straha izgube kadra že dvignila plače za več kot 100€ neto, nekateri celo za 200€+ neto (pri meni se pozna dvig za 210€ neto napram lani, pa nisem nič naredil za to). Če se odpiranje novih podjetij porazdeli po celotni Sloveniji, potem naenkrat več ni navala v en in edini kraj v Sloveniji (Ljubljana).

- poenostavljena birokracija za novogradnje in ekspresno spreminjanje zemljišč v zazidljiva zemljišča.

Zaključek: dokler pa nebo nobenih sprememb, pa bo še naprej naval v Ljubljano iz vseh koncev Slovenije, kar pomeni, da bodo cene najema in cene rabljenih/novih stanovanj samo še bolj rastle.

nirm ::

Mogoče so res slabi časi za biti star 30 in brez družinskega zaledja, ampak pogosto se razmišlja preveč kratkoročno in omejeno.
Z avtobusom lpp boš od smelta do Ajdovščine ob osmih zjutraj porabil 35min s čakanjem, v tem času pa se da z vlakom priti do kranja, rakeka... vmes pa so tudi še vmesne postaje. Ob tem da se bodo lpp vozovnice dražile prej kot vlaki.
Druga varianta - službo imaš na rudniku. Avto od rakitne je 20min, še hitreje z motorjem, zmeraj pa obstaja opcija avto+skiro (čeprav mi grejo ti skiroji že malo na živce hah)
Cene stanovanj in predvsem najemnin pa neprimerno nižje. Zmaga je tako naseliti se ob neki vpadnici. Popoldne pa tudi manj gužv, lahko greš na pošto in po otroke v šolo in se ne sekiraš, ali boš dobil parking in ali ti bo redar kaj pritisnil na avto, ker ne boš parkiral v smeri vožnje...

digitalcek ::

bluefish je izjavil:


Kaj imajo hoteli veze z oddajanjem stanovanj turistom (po možnosti brez urejene dejavnosti in plačevanja pripadajočih prispevkov) pa veš le ti.


Ambicioznost = zgodba = visoka cena.

bluefish ::

Razlika je ta, da je hotel turistični dejavnosti namenjena zgradba. Stanovanje v večstanovanjski stavbi pa baš ne. Pa lahko še toliko zgodbic o tem napleteš.

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Razlika je ta, da je hotel turistični dejavnosti namenjena zgradba. Stanovanje v večstanovanjski stavbi pa baš ne. Pa lahko še toliko zgodbic o tem napleteš.


Če bi tako motili ti prihodi in odhodi airbnbjevcev bi se folk zbunil že prej... glede na to za kake bedarije vse se v bloku bunijo potem že ni tako hudo ali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Odvisno od situacije in posamezne stavbe. Če se na ta način oddaja eno stanovanje v stavbi z desetimi in več, tujci verjetno niso problem, da le ne razgrajajo. Drugo pa je, če taka oddaja preide v navado več lastnikom.

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Odvisno od situacije in posamezne stavbe. Če se na ta način oddaja eno stanovanje v stavbi z desetimi in več, tujci verjetno niso problem, da le ne razgrajajo. Drugo pa je, če taka oddaja preide v navado več lastnikom.


In glede na nizko število prijav pomeni da je večkrat tako da ni moteče kot da je... sploh če vzamemo v obzir 1.600 oddajanj na BNBju napram prijav ki jih je bistveno manj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

Odvisno od situacije in posamezne stavbe. Če se na ta način oddaja eno stanovanje v stavbi z desetimi in več, tujci verjetno niso problem, da le ne razgrajajo. Drugo pa je, če taka oddaja preide v navado več lastnikom.

Če jih oddaja zelo majhen procent, verjetno ni moteče, če jih oddaja večji procent, gre pa morda že za 25% + vseh lastnikov, to pa spet ni pametno zajebavat.

thramos ::

Pomoje pa turisti tipično pridejo v stanovanje zvečer, zjutraj grejo naprej, vmes pa spijo. Vsaj jaz tako počnem. :))

In smo kot taki manj moteči, kot sosedov mulc, ki cele dneve nabija kitaro.

Šimpanz ::

Točno to. Kadarkoli sem rental stanovanje me praktično ni bilo noter ker sem si ogledoval kraj. Ponavadi sem prišel v stanovanje šele zvečer, utrujen in sem šel samo še spat.

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

Razlika je ta, da je hotel turistični dejavnosti namenjena zgradba. Stanovanje v večstanovanjski stavbi pa baš ne. Pa lahko še toliko zgodbic o tem napleteš.


To sicer drži.

Ampak dokler bo država dopustila oddajanje, dokler bodo mnogi upokojenci v centru s 450-800 evri pokojnine komaj pokrivali stroške za stanovanja 80-130 kv. metrov, bodo oddajali. Magari sobo, dve, celo tri (souporaba skupnih prostorov).

Potem pa so še "investitorji". Tako da je namen irelevanten. Relevantna so dejstva: polovica Ljubljane oddaja.

Tudi 250 evrov na mesec (ena sobica) je za skromnega upokojenca nekaj, ker najemnik participira na stroških.
Tri postelje pa so (za upokojenca) upoštevanja vrednih 750 evrov, minus davek.
In stroški, ki so za tako stanovanje nekje med 250 in 350 evrov mewsečno in se potem delijo z 4.
Da o Airbnb oddajanju niti ne govorim.

MNOGI ljudje v Ljubljani pravijo: pa če je 100 evrov mesečno, je pa 100 evrov.
Ti o namenu neke zgradbe, jaz o realnosti in oddajanju praktično vsega, kar se da oddati...

Miki N ::

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Razlika je ta, da je hotel turistični dejavnosti namenjena zgradba. Stanovanje v večstanovanjski stavbi pa baš ne. Pa lahko še toliko zgodbic o tem napleteš.


Če bi tako motili ti prihodi in odhodi airbnbjevcev bi se folk zbunil že prej... glede na to za kake bedarije vse se v bloku bunijo potem že ni tako hudo ali?


V Ljubljani je je recimo Park Hotel ali M-Hotel bistveno bolj moteč glede vsega mogočega dogajanja kot po en Air BnB v vsaki stavbi v okoliških ulicah. Pa jih seveda ni toliko.

Aja pa da se razumemo: še vedno nista ne vem kako moteča - pravim "bolj". Skratka to ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Invictus ::

Miki N je izjavil:


V Ljubljani je je recimo Park Hotel ali M-Hotel bistveno bolj moteč glede vsega mogočega dogajanja kot po en Air BnB v vsaki stavbi v okoliških ulicah. Pa jih seveda ni toliko.

Vprašaj sosede, ki se jim sprehajajo neznani ljudje okoli njihove lastnine...

AirBnb je pač prehitel državne zakonodajalce, ki niso sposobni zagotoviti ustrezne zakonodaje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

Invictus je izjavil:


Vprašaj sosede, ki se jim sprehajajo neznani ljudje okoli njihove lastnine...


Stanujem v (res) strogem centru.
Ker se po ulici pod mojim stanovanjem dnevno sprehaja nekaj tisoč Korejcev, Japoncev in ostalih tujih likov, bomo stanovalci na začetku stopnišča investirali v še ena, železna vrata. Torej dve zapori: vrata na ulico, vrata na začetku stopnišča.

Čez nekaj let pa bomo, če bo šlo tako naprej, morali investirati še v varnostnika s pištolo...

In da ne boste preveč pametni: pred tremi leti sem imel vlom, storilec neznan, odnesel (le) nov mobitel.
Seveda pa ne trdim, da je bil Korejec, ker to zagotovo ni bil. Korejec pride zelo verjetno v Ljubljano pogledat Tromostovje, ne pa razpored in vsebino predalov v mojem stanovanju...

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Jaz tudi stanujem v centru, vrata so lesena, najbrž iz 1550, ko je bila zgrajena hiša, pa v 20 letih nobenega (vsaj obelodanjenega) vloma. In kaj zdaj? 8-)

PrimoZ_ ::

Če kje ne bi želel živeti je pa to center Ljubljane (pa ne zato ker je LJ). Mi je sicer lepo za it tam naokoli, samo bi se slabo počutil v teh starih zgradbah in vprašljivi potresni varnosti.

Invictus ::

Center Ljubljane je bil protipotresno obnovljen po zadnjem potresu.

Bolj bi me skrbela blokovska naselja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Looooooka ::

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kaj veš, mogoče se pa najde bogat zdomec, ki bi imel ravno tako lukn^H^H^H^Hstanovanje..

thramos ::

PrimoZ_ je izjavil:

Če kje ne bi želel živeti je pa to center Ljubljane (pa ne zato ker je LJ). Mi je sicer lepo za it tam naokoli, samo bi se slabo počutil v teh starih zgradbah in vprašljivi potresni varnosti.


Če je hiša stara pol stoletja, je preživela že kar nekaj potresov. Če pa je bila zgrajena 1895 ...

Mato989 ::

thramos je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Če kje ne bi želel živeti je pa to center Ljubljane (pa ne zato ker je LJ). Mi je sicer lepo za it tam naokoli, samo bi se slabo počutil v teh starih zgradbah in vprašljivi potresni varnosti.


Če je hiša stara pol stoletja, je preživela že kar nekaj potresov. Če pa je bila zgrajena 1895 ...



Saj tudi 100 letni vojni veteran je dost bitk prezivel pa bom raje vzel 28 letnega vojaka za obrambo in vojno kot 100 letnika.... Time kills everyone in everything
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

Brihtna, smiselna primerjava. :)) Sam a ne bi pol rajši 5 letnika? :D

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem ta oseba ne da odpovedi in si najde šiht v Trbovljah in tam kupi stanovanje? v 2. največjem mestu v SLO v Mariboru so novogradnje od 1.500m2... če je samska nima kaj za začet si z več kot 30-40m2 kar pomeni 60k in navzgor odvisno od luksuza, kaj točno več še hočeš?
Mar ne. Saj vsi vemo, kako pestra je ponudba del v teh koncih.


Dandanes se fabrike skor tepejo po SLO dobit delavca... in ja tudi v Celju, Velenju, MBju, Steklarna Hrastnik ki je pičkin dim od trbovelj rabi ljudi ki bi delali... Unior v Zrečah itd... tam so fleti poceni, samo dotični osebki to nočejo oni hočejo da jim davkoplačevalci plačamo stanovanja =)


Zreče niso poceni..
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

thramos ::

thramos je izjavil:

Brihtna, smiselna primerjava. :)) Sam a ne bi pol rajši 5 letnika? :D


No, pa zares ... potresna varnost stavbe je odvisna predvsem od načina gradnje in višine. Starost, če je stavba vzdrževana in nosilni elementi zaščiteni, niti ni tako pomembna. Stara Ljubljana je sicer razmeroma nizka, a zaradi starosti brez kakšne protipotresne gradnje. Med vojnama je bila celo nadgrajena (brez protipotresnih standardov), marsikje pa so bile stavbe naknadno širjene z lokali v pritličju in posledično "naluknjane".

Ampak ja, stare stavbe se ob renovacijah načeloma tudi protipotresno sanirajo. Vsaj del Stare Ljubljane je bil. Medtem ko še nisem slišal, da bi se protipotresno saniral katerikoli blok. Kaj šele katera od 10 nadstropnih pretežno opečnatih stolpnic iz '60. Dodatna izolacija je kvečjemu poslabšala potresno varnost.

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj potem ta oseba ne da odpovedi in si najde šiht v Trbovljah in tam kupi stanovanje? v 2. največjem mestu v SLO v Mariboru so novogradnje od 1.500m2... če je samska nima kaj za začet si z več kot 30-40m2 kar pomeni 60k in navzgor odvisno od luksuza, kaj točno več še hočeš?
Mar ne. Saj vsi vemo, kako pestra je ponudba del v teh koncih.


Dandanes se fabrike skor tepejo po SLO dobit delavca... in ja tudi v Celju, Velenju, MBju, Steklarna Hrastnik ki je pičkin dim od trbovelj rabi ljudi ki bi delali... Unior v Zrečah itd... tam so fleti poceni, samo dotični osebki to nočejo oni hočejo da jim davkoplačevalci plačamo stanovanja =)


Zreče niso poceni..


So ceneje kot LJ? SO =) Minimalc je pa povsod enak =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Žrtev vdora v Airbnb tudi v Sloveniji

Spletni ponudnik prenočitev Airbnb je bil žrtev spletne zlorabe, saj uporabniki poročajo, da so jim vdrli v račun in v njihovem imenu rezervirali nastanitev, zdaj pa denarja ne morejo dobiti nazaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17438695 (15382) kriptobog
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124992 (13672) vostok_1
»

FOMO pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
333605 (1962) RockyS

Več podobnih tem