» »

Ask Tomson

Ask Tomson

««
6 / 10
»»

buttcrack ::

edin če boš mel škatlo še en let po nakupu???

scipascapa ::

sej spet dela, imam škatlo, jaz to hranim :)

Tomson ::

@bzp:
pri robotskih čistilcih za okna ni velike izbire, CopRose modeli, ki so bili med prvimi, imajo višjo ceno od konkurence, se ja pa kasneje pojavilo kar nekaj kopij/alternativ, med najboljšimi so Alfawise, Evovacs, Winbot, Albohes itd. Alfawise, ki ga sam omenjaš je na tem pdorčju precej aktiven zadnja leta in ima kar nekaj dobrih modelov. Sam imam doma npr. malo starejši, manjši S60 model, ki še vedno dobro služi namenu. Je pa s temi roboti za okna tako, večje kot so površine oz. težje kot so dostopne, bolj se tovrsten robot izkaže, saj hitrost ni prioriteta, sam npr. vsak okna v hiši na roko počistim prej in malo bolje, ker je kar nekaj oken, ki niso pretirano velika, je pa res, da pri uporabi robota, po namestitvi na okno, naslednjih nekaj minut, ko ga je potrebno prestaviti počnem nekaj drugega. Je pa popolnoma druga pesem ob res velikih steklenih površinah, ki so po možnosti še manj praktične za čiščenje, tam pa preide kar prav. Zadnji WS960 model je nadgranja 860 in pred njim 660 modela, ki ga na testih precej pohvalijo, tako da z novejšim modelom sigurno ne boš zgrešil, pa še cena je ugodna glede na nekatera bolj zveneča imena, ki se v praksi obnesejo precej podobno. Nadometsne krpe se bodo (predvidevam v kratkem, lahko pa še preverim) dobile preko Gearbesta ...

Trenutno ima najnižjo ceno v EU skladišču, preko klika na kupon pod ceno še -9€ ...

- Alfawise WS960 robotski čistilec za okna v FlashSale za 153€ (-9€ kupon) iz EU skladišča

@butch3r:
lani sem tudi sam iskal en kvaliteten CD/MP3 namizni radio in po nekaj dnevih skakanja po trgovinah (da bi jih slaišal v praksi) ugotovil, da je izbira tovrstnih modelov dandanes precej skopa. Sem našel nekaj modelov v Harviju/BigBangu, a je šlo predvsem za cenejše modele, še največ izbire je imel Philips (tale je bil v ožjem izboru), nekako najkvalitetnejši zvok pa je imel Sony. Predlagam da obiščeš kakšno sony trgovino ala ACSSony ali Lorex, ker pri zvoku je fino slišat kakšna je glasnost in kvaliteta, da kupiš res tisto, kar ti ustreza.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

slotič ::

@Tomson, hvala za odgovor, sem vendarle upal, da je EU pot hitrejša,večino zadev sem dobil po cca. 6. dneh.

@Jakub, mulci bodo v kampu brez mobitelov

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Tomson,

Kaksen radio ali pa alarm/budilko svetujes, navadno (brez bt/wifi)? Isce se za otroka.
Kar bi se imelo:
-moznost predvajanja glasbe iz USB kljucka
-dva ali tri razlicne alarme nastavljene vnaprej ob doloceni uri
-za alarm da se lahko izbere poljubna pesem iz kljucka , ce mozno, ali pa vsaj vecja izbira zvokov.


Popravek:
-moznost predvajanja glasbe iz USB kljucka :: Lahko je tudi SD kartica.
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

@SmeskoSnezak:
uf, tega je pa toliko, v vsaki tehnični trgovini sigurno kakšen model, je mogoče za preverit kar na mestu, kaj najbolj ustreza. Online pa mogoče kaj z Amazona, z dobrimi ocenami kupcev, osebno mi je zanimi vtale model 5v1, LED Bedside lučka z zvočnikom za 35€ oz malo cenejša laternativa za 32€ ali kaj bolj klasičnega: klik, so pa povečini DualAlarm ... V Slo kakšen Explore model, ki je sicer tudi BT zvočnik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Tomson je izjavil:


@butch3r:
lani sem tudi sam iskal en kvaliteten CD/MP3 namizni radio in po nekaj dnevih skakanja po trgovinah (da bi jih slaišal v praksi) ugotovil, da je izbira tovrstnih modelov dandanes precej skopa. Sem našel nekaj modelov v Harviju/BigBangu, a je šlo predvsem za cenejše modele, še največ izbire je imel Philips (tale je bil v ožjem izboru), nekako najkvalitetnejši zvok pa je imel Sony. Predlagam da obiščeš kakšno sony trgovino ala ACSSony ali Lorex, ker pri zvoku je fino slišat kakšna je glasnost in kvaliteta, da kupiš res tisto, kar ti ustreza.

Sploh ne rabim nič super duper, neki bi dal mulariji k mam ful pravljic še na cdjih... No pa žena noče da se že gresta takoj z mp3 playerčki. Ne šteka da se vse tiste cdje da v digi zapis 123 :)

Tomson ::

Potem pa ni za komplicirat, mogoče vzameš celo kakšen otroški model, če si bodo tudi sami kaj zavrteli, če bi le vzel nekaj malo bolj kvalitetnega vzameš kakšen Sony za 65€, če imaš doma še kakšno kaseto ali zgolj za retro občutek lahko vzameš še s opcijo kasetnika, podoben Sony za 65€, tale Philips ima npr. kar dober zvok za dobrih 100€ ali pa vzameš nekaj res ultra poceni, npr. Sencor za 26€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

Tnx, neki tazga ja. Sm upal da ma kitajc kakšno alternativo, ampak bodo tale jajca čist ok.

Klemen13 ::

Se morda splaca s kitajske narociti potovalni kovcek-za rocno prtljago(max 55x40x20cm)?

Vaseer ::

Tomson, katero kitajsko znamkov kablov priporočaš, da je kvaliteta na nivoju? Iščem kabel Thunderbolt 3 (USB type C) v DisplayPort (standard velikost).
Sem gledal BlitzWolf (imam njihove USB kable in so super), ampak nimajo kar iščem.

Tomson ::

@Klemen:
glede na to, da se že pri nas dobi kar nekaj ugodnih in kvalitetnih modelov, verjetno ne. Mislim da se je omenjalo American Tourist (če se ne motim je @Perci predlagal), sam sem npr. precej zadovoljen s BagsAndMore modeli, malo preveri ..

@Vaseer:
se bojim da za tole opcijo prav neke velike izbire različnih znamk ne bo ... Zelo kvalitetne in tudi sorazmerno ugodne kable in pod svojo znamko npr. na Amazon.de (AmazonBasics), malo preveri, če najdeš kaj primernega, sam imam precej njihovih in so res kvalitetni, sicer pa precej drugih znamk, ki so dobro ocenjene, npr: klik, klik. Poglej ša na Aliepxress npr. primer, a kolikor gledam kaj bistveno cenejšega ni, imajo pa tudi dobre ocene kupcev, tako da za kvaliteto se ni za bat ... Pri Amazonu sicer dražja poštnina a bistveno hitrejša dostava ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

XLapse ::

Tomson kaj praviš na dual 27'' curved monitorje al bo to fail tako v izgledu kot v uporabi
alien technology

pwn3rrr ::

Mogoče kakšna koda za Alfawise S100?

Tomson ::

@XLapse:
zakaj bi bil fail? Sam imam dual monitor postavitev že 10 let in mi je top. Sicer 24" in flat, ampak sam vidim pri 27" in curved kvečjemu pluse, ti lepo zakrijejo vidno polje, je lepo zaokroženo, tudi sam imam monitorja postavljena malo pod kotom, da malo zaokrožita vidno polje, tako da iz mojega osebnega stališča je tako izgled kot uporabnost en velik da. Če se bo na sistemu "gejmalo" še toliko bolj, sicer pa tudi iz vidika produktivnosti se sam takšnega sistema nikakor ne bi branil.

@pwn3rrr:
- Alfawise S100 Sonic električna ščetka s kodo: GBSZYH052706 iz 25€ na 19€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane3 ::

Hoj.

Par vprašanj:

1.
Huawei P20 lite - sedaj ko je Huawei odrezan od androida, bi ga bilo pametno upgradeati ročno. In ko sem že na tem, bi rad naredil kompletn prenovo. A Huawei nima več brezplačno dostopnih unlock kod, pri posrednikih pa so cene vrtoglave, ni pa garancije, da delajo.
Je kakšna rešitev-bližnjica za to ?

2. V času, ko država ubija vse živo, da pride do vsakega evra davkoplačevalcev, je čudno, da tako prodajo kar tako malo tolerira. Čudno je, da jo tolerira ST koneckocev.
Kakšna je verjetnost, da ima država tu interes v "obogatitvi uporabniške izkušnje" telefončkov, notesnikov ipd ?

3. Če je točka 2. verjetna, na koga se obrnem pri Carinski službi za Huawei root-kodo ? Maš mogoče ti kak stash ali code-generator?

Tomson ::

Kolikor sem sledil je do maja 2018 Huawei imel online generiranje kod za odklep telefonov, potem so storitev ukinili, kratek čas so na prošnjo uporabnikov individualno še pošiljali kode, potem iz različnih razlogov, kot smo že vajeni, zaključili tudi s tem. Trenutno pa sam ne vem za kakšno brezplačno opcijo, vem pa da se uporabniki poslužujejo dc-unlocker strani, mislim da je koda 4€, sam na tem področju žal ne morem pomagati ... Sicer pa močno dvomim da ima država tukaj kakšne interese, pač proizvajalec onemogoči določene storitve, ki si jih uporabniki želijo in prej ko slej se pojavijo rešitve v takšni ali drugačni obliki in vedno se najdejo opurtonisti, ki izkoristijo situacijo. Ker pa to ni neka obsežna zadeva, ki bi dejansko predstavljala nek potencial za zaslužek, se država s tem ne ukvarja, dvomim, da sploh ve, da to obstaja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Brane3 ::

Po drugi strani pa je stvar idealna za različne "posege".

če ti telefon obogatijo v lokalni štacuni, je prodajalec v verigi odgovornosti.

Prodajalec, ki je tu daleč in globoko v drugi zoni interesov, torej praktično nedosegljiv...

Ini BTW, če gredo dacarji folku težit na bolho za par telefončkov, nekako ne verjamem, da je država tole pa kar spregledala.

Sploh, ker so kitajci tako lepo odprli lokalna skladišča in vpeljali vse poti.

Kot da so se glavni faktorji "stabilnosti in demokracije, predvsem pa stabilnosti demokracije" dogovorili o določenih zadevah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Kiwix ::

@Tomson, ker počasi postaja vroče me zanima, če imaš kaj izkušenj z tower ventilatorji? :)

Gledal sem tegale: Honeywell HYF260E QuietSet Tower Fan with Remote Control, White [Energy Class A++]

https://www.amazon.co.uk/Honeywell-HYF2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

pierch ::

Podobnega je mel Lidl za 25€ ;)
Pierch

ChawaSi ::

Pozdravljen Tomson,

imam Amazfit Stratos uro in Xiaomi A2 Lite in bi rad ene brezžične športne slušalke, recimo Meizu EP52 ali EP52 Lite, kaj predlagaš? Lahko tudi nekatere druge?

Lep pozdrav,
Dejan

Kiwix ::

@pierch kdaj pa so ga imeli? :) mogoče bi šel pogledal če ga imajo še :).

pierch ::

Kiwix je izjavil:

@pierch kdaj pa so ga imeli? :) mogoče bi šel pogledal če ga imajo še :).

Uff ne vem. Ziher je že več kot teden, nisem ga kupil samo spomnim se reklame.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Tomson ::

@kiwix:
z omenjenimim ventilatorji sam še nimam izkušenj, z modeli na Amazonu, ki imajo dobre ocene sigurno ne boš zgrešil, če gledaš tiste okoli 4.5/5 in nad sto ocen kupcev, Lidl pa je imel v prodaji Silvercrest model za 25€, ki ima precej podobne specifikacije, za to ceno sigurno ok zadeva, pokliči na Lidl podporo kupcem, ti bodo povedali, če je še kje na zalogi: 080/70-60

@ChawaSi:
Meizu EP52 Lite sem nabavil za hčerko pa so precej nižji nivo (od dizajna, kvalitete materialov, izdelave, zvoka) kot EP51/52 modela, če gledaš na razmerje cena kvaliteta vsekakor Meizu EP51 model s kodo: GBBELAPR14 za 19€, ki ima res dobro ceno, sicer pa precej podoben EP52 modelu (Meizu EP52 s kodo: GBBELAPR15 iz 36€ na 33€), razen dizajna, ki je, vsaj meni osebno, pri EP51 modelu bolj praktičen, model EP52 mogoče malo boljši za šport, naj bi imele boljši oprijem, ter za las boljši zvok. Sam imam EP51 že kar nekaj časa in sem še vedno zadovoljen z njimi, v svojem cenovnem rangu sigurno ena najboljših opcij ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

raners ::

Tomson (in tudi ostali)...

Kaj pa te naprave za lovljenje mrčesa (komarov, mušic in podobno)? Ima kdo doma? Deluje? Sam razmišljam, da bi nabavil kakega in ga dal poleg sadja v kuhinji, da bi lovil mušice in tudi kakega komarja, če že prleti v bajto...

Sedaj vprašanje katerega? Če bi izbiral po videzu, se mi najbolj dopade ta: Xiaomi Cactus

Drugače pa so opcije tudi: VH-328, Loskii-603 in ta...

Tomson, maš mogoče kaki feedback od katerega uporabnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raners ()

todjo ::

Zdravo
Naročil bi tole: https://www.gearbest.com/electric-scoot...
Shipping je priority line, ali to pomeni brez carine in brez davka? Dostava piše 35-45 dni, ni to za priority line veliko
Hvala za odgovor

Jaco P. ::

Zdravo,

Kupujem električno zobno ščetko. Sonicare, ki sva jo imela pa verjetno vsaj 8 let, se počasi poslavlja.

Do sedaj sem imel v mislih Oclean ONE, sedaj pa vidim, da je na voljo še nek nov model Oclean X (pa še v neki akciji je trenutno).
Je med njima kakšna drastična razlika razen tega touch screen-a na tem novem X modelu?

Kje se potem nabavlja nove nastavke za ščetko? Pri nas v trgovinah verjetno ne?
Pašejo gor tudi kakšni nastavki od Sonicare ali kaj podobnega?

Hvala.

raners ::

@Jaco P., Oclean X sem naročil tudi sam, samo je še nisem dobil... Če slučajno koda ne prime, probaj takoj po 12:00h (po našem času), ker je omejitev in vsak dan po 12h ponovo koda deluje... Meni se je najbolj dopadlo magnetno stensko držalo... ;)

ChawaSi ::

Tomson je izjavil:


@ChawaSi:
Meizu EP52 Lite sem nabavil za hčerko pa so precej nižji nivo (od dizajna, kvalitete materialov, izdelave, zvoka) kot EP51/52 modela, če gledaš na razmerje cena kvaliteta vsekakor Meizu EP51 model s kodo: GBBELAPR14 za 19€, ki ima res dobro ceno, sicer pa precej podoben EP52 modelu (Meizu EP52 s kodo: GBBELAPR15 iz 36€ na 33€), razen dizajna, ki je, vsaj meni osebno, pri EP51 modelu bolj praktičen, model EP52 mogoče malo boljši za šport, naj bi imele boljši oprijem, ter za las boljši zvok. Sam imam EP51 že kar nekaj časa in sem še vedno zadovoljen z njimi, v svojem cenovnem rangu sigurno ena najboljših opcij ...


Hvala @Tomson

Jaco P. ::

raners je izjavil:

@Jaco P., Oclean X sem naročil tudi sam, samo je še nisem dobil... Če slučajno koda ne prime, probaj takoj po 12:00h (po našem času), ker je omejitev in vsak dan po 12h ponovo koda deluje... Meni se je najbolj dopadlo magnetno stensko držalo... ;)


Ja..moram jutri še enkrat probati. Ob 12:10h je bilo že vse porabljeno..

Tomson ::

@raners
imam kar nekaj feedbackov od lastikov teh raznih lovilnikov,uničevalcev komarjev, pa je rezultat pri vseh precej podoben, overall, precej neučinkovita zadeva. Sicer malo odvisno kje stoji, a pri marsikomu se ulovi več ostalega mrčesa kot komarjev ... Predvidevam da bodo klasični repelenti oz. te klasične manj estetske UV luči bolj učinkovite, a tudi pri teh je tako, če želiš da je učinkovita mora biti dovolj velika in močna. Tale na Amazonu ima npr. oceno kupcev 5/5, se pravi ima pričakovano učinkovitost.

@todjo:
drži, omenjeni Janobike DoubleDrive električni skiro ima Prioirty Line poštnino in vse kar gre preko Prioirty Line je 100% brez dodatnih stroškov, je cena končna.

@Jaco P:
največja razlika med Oclean One in Oclean X modelom je, da ima One model eno najzmogljivejših baterij na trgu, drži skoraj dva meseca, medtem ko pri X modelu en mesec (kar je realno gledano povsem dovolj), tudi ostale specifikacije so malo v prid One modelu, a so razlike zanemarljive, razlika s kodo v ceni je občutna, tako da bi sam izbral kar novi X model ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

todjo ::

Kaj pa rok dobave, je res 35-45 dni ?

Hvala za odgovor

Tomson ::

V praksi računaj na dobra 2 meseca za dostavo pri električnih skirojih (gredo preko železnice) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jaco P. ::

Jaco P. je izjavil:


Ja..moram jutri še enkrat probati. Ob 12:10h je bilo že vse porabljeno..


Jah, danes pa koda (GB-HBZOCEAXS) seveda več ne dela..
Se da dobiti še kaj podobnega?

servo ::

Zdravo,
ali ima kdo izkušnje oz. rešitev za pošiljanje telefona v špansko skladišče?
S Pošto Slovenije namreč ne gre, ker telefon vsebuje baterijo (Gearbest zahteva pošiljko s sledenjem, kar pomeni priporočeno pošiljko, ki potuje z letalom).

Tomson ::

Preveri razne dostavne službe, tam bo šlo brez težav, le cene so kar visoke (se moraš dogovori za povrnitev stroškov) ala DHL, DPD, UPS, TNT, mislim da je DPD med cenejšimi, a vseeno okoli 40€, še ugodnejši je npr. EuroSender, okoli 25€ (sledenje, 3dni dostava, tudi pametni telefoni brez težav) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Bauka ::

Hoj,
ponovno se obracam nate....
Zanimam se za MI 9 najceneje EU skaldisce...
Pa se eno vprasanje ker vidim da si res gadget geek... Tvoje mnenje top 5 gadgetov oziroma elektro pripomockov ki se jih splaca imeti oz brez katerih ti ziveti ni;-)

hvala

dragonlord ::

Pozdravljeni mene pa zanima ce ma kdo izkusnje z androidnimi avtoradii? Rad bi nabavil za zenin avto pa nisem siguren kaj vzeti.... Vem da je velikost 2 din pa da rabim dodatni okvir oziroma blendo. Je kdo nabavljal kaj podobnega pa da lepo igra brez problema?
Hvala

Tomson ::

@Bauka:
najceneje Xiaomi Mi 9 iz EU skladišča trenutno je na Honorbuy (2-5dni dostava, 16€ poštnine):

- Xiaomi Mi 9 Global 6/64GB pametni telefon za 366€ (EU skladišče)
- Xiaomi Mi 9 Global 6/128GB pametni telefon za 418€ (EU skladišče)

Za top gadgete na moji listi moram pa malo premislit, se vrnem kanseje! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

m4cer ::

Pozdravljan Tomson,

preko tvojega linka sem kupil Convoy H1 LED naglavna svetilka.

zdaj me pa zanima kje dobim baterijo 18650 za dobro ceno?

hvala za odgovor.

Tomson ::

@m4cer:
največ se kupuje na eu.nkon.nl, imajo kvalitetne in ugodne baterije, dostava v kakšnem tednu dni, npr. kakšen Samsung INR18650-35E 3450mAh za 3.95€ ali enako dobra alternativa LG INR18650-MJ1 3500mAh za 3.99€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

red_baron ::

Dragi Thompson,
Ali je kaka koda iz EU skladišč za Amazfit stratos 2?

Hvala in lepo nedeljo!

Tomson ::

@red_baron:
kolikor gledam sta tole trenutno najboljši opciji za EU skladišče, da je dejansko zaloga, na Geekbuying koda je, a ni zaloge ...

- Xiaomi Amazfit 2 Stratos pametna ura za 142€ (EU Spain, 1-5 dni dostava)
- Xiaomi Amazfit 2 Stratos pametna ura za 159€ (SLO, 2-dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

breza ::

Tomson, videl sem ugoden tv box a ima us-plug. Bi to špilalo z adapterjem ali bi rabil kakšen pretvornik? Če rabim samo adapter mi daj tvoj link za: Beelink GT1 Ultimate 3GB RAM + 32GB ROM TV Box - US Plug ,GB
Hvala za odgovor.
xxxx

Tomson ::

Ne bo šlo, US Plug je mišljen za 110V, v EU imamo pa 220V, tako da zgolj US-EU adapter ne bo pomagal (UK gre, CN gre, US žal ne), potrebuješ Beelink GT1 Ultimate EU Plug, a ta je 66€, tudi opcija iz EU Italy skladišča za 66€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

breza ::

Hvala za odgovor. Ni neke nuje, samo cena 42e mi je pa všeč :).
Bom počakal do jeseni, razen če kaj ugodnega uleti.
Lep pozdrav.
xxxx

buttcrack ::

kako pa se ta kosa z novim Alfawiseom A9 Plus 4GB RAM + 32GB - za cca 40$?

Tomson ::

@Bauka:
sem razmislil o svojih top gadgetih, ki jih res redno uporabljam in mi predstavljajo neko večjo dodano vrednost, olajšujejo življenje, poskrbijo za sprostitev in zabavo, rešujejo težave itd ...

1. Harman Kordon BT zvočnik, ki je absolutno fenomenalen in vsak dan v uporabi (v dnevnem prostoru). Res izjemen zvok za vse glasbene zvrsti, zelo uravnotežen, nori basi, izjemno visoka glasnost, če je potreba. Ni poceni, ni najbolj kompakten, a vreden vsakega € ...

- Harman Kardon Go Play BT zvočnik za 269€ (SLO)

2. Robotski sesalnik, vsekakor "a must" za vsako gospodinjstvo, no, vsaj pri nas smo vsi čisto navdušeni in si po letu, dveh težko predstavljamo brez. Med najboljšimi modeli, ki sej jim imel/jih imam, s funkcijo mokrega čiščenja (ki je res uporabno), tole so modeli, ki so res odlični overall:

- 360 S6 robotski sesalnik uza 270€ (HK)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3ACJVKQI iz 346€ na 326€ (EU) ali v Slo za 379€
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGODKUS50 za 318€ (HK) ali EU za 345€ ali SLO za 419€
- Roborock S60 robotski sesalnik za 513€ (EU) ali SLO za 549€

3. Pametna ura Xiaomi Amazfit Stratos, ni gadget brez katerega ne gre, se pa navadiš in je lahko super priročna, ne samo za sledenje športnih aktivnosti, tudi kot ura, super v kombinaciji s BT slušalko ali v kombinaciji s predvajanjem glasbe preko telefona in BT slušalkami, skratka, precej uporabna zadeva.

- Xiaomi Amazfit Stratos pametna ura za 132€ (HK) ali SLO za 159€

4. Bluetooth slušalka za telefon, gadget brez katerega ne grem nikamor, ne samo da je manj sevanja telefona na glavi, tudi zvok na obeh straneh je bistveno boljši, da ne govorim kako efektivno je odstranjevanje šumov (na avtocesti lahko odprem okno na stežaj, pa sogovornik na drugi strani misli da sem doma, brez pretiravanja), super za v avto, na kolesu, sprehodih, tudi ob daljših razgovorih roka ne trpi itd. Navdušen uporabnik BT slušalk že preko 10 let, začel s cenejšimi modeli, ker pa so cene precej padle, sem hitro ugotovil, da se splača vzeti najboljši model na trgu, ki je fenomanelen, Plantronics Voyager ...

- Plantronics Voyager 5200 BT slušalka za 79€

5. Bluetooth slušalke za glasbo, tudi v uporabi vsakodnevno. Sem navdušen nad ugodnim Meizu modelom, za res skromno ceno zelo dobra kvaliteta materialov, izdelave, zvoka, so udobne, dobro držijo, za res najboljši zvok si jih je le res potrebno dobro namestiti, globoko, da imajo dober oprijem, je lahko precejšnja razlika v kvaliteti zvoka.

- Meizu EP51 Bluetooth slušalke s kodo: GBBELAPR14 iz 21€ na 19€

6. LED ročna svetilka, močna, za uporabo doma, če zmanjka elektrike ali se potrebuje močna osvetlitev, pride zelo velikokrat prav, ko je enkrat pri hiši, sam jo uporabljam tudi za osvetlitev pri fotografiranju vsake toliko npr. skratka, zelo uporabna zadeva. Sam imam malo starejši HaikeLite MT03 model, 9000lm, izjemna svetilka, se dobi že podobne, ugodnejše, tudi močnejše modele:

- Heikelite MT40 8000lum LED ročna svetilka s kodo: BGMT40 iz 53€ na 43€
- HaikeLite Q30 12000lm LED ročna svetilka za 63€
- HaikeLite MT03 Portable 21000lm LED ročna svetilka za 99€

7. Baterijski pokončni sesalnik, tudi eden bolj praktičnih pripomočkov, redno v uporabi v kombinaciji z robotskim sesalnikom, pride prav za stopnišča, čiščenje po stenah, stropih, omarah, če je potrebno kaj na hitro počistit itd. Sam imam Jimmya, zelo zadovoljen, razmišljam le o dodatni bateriji v prihodnosti:

- Xiaomi Jimmy JV51 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF za 142€ (EU skladišče)
- dodatna baterija za 60€ (+ddv) ali 72€

8. Na poti z mano vedno PowerBank, pride še kako prav, ob poplavi napravic, ki redno potrebujejo polnjenje. Xiaomi 2C 20000mAh baterija mi je top, sicer ni med manjšimi, a zaradi večje kapacitete vredna malo višje teže:

- Xiaomi 2C 20000mAh PowerBank baterija s kodo: BG2Cmi2 za 17€ (HK) ali SLO za 25€

9. Še ena must have zadeva, električna zobna ščetka, 10 let pristaš Philips Sonicare ščetke, zamenjal 5 kom. ker so redno odpovedovali, nato pa preizkusil paleto cenejših alternativ in ugotovil, da so praktično na enakem nivoju na skoraj vseh področjih, le z 10x nižjo ceno, trenutno še kar na Alfawise S100, odlična, a malo dražja pa tudi Soocas X3:

- Alfawise S100 Sonic (bela) električna ščetka s kodo: GBSZYH051502 za 20€ (HK)
- Alfawise S100 Sonic (črna) električna ščetka s kodo: GBSZYH052706 za 19€ (HK)
- Xiaomi Soocas X3 Sonic električna ščetka s kodo: BGX3955 za 34€ (CN) ali HK za 36€ ali EU za 38€ ali SLO za 44€

10. Tablični računalnik, sicer vedno manj potrebe, ker so telefoni bistveno večji kot včasih, a še vedno v uporabi vsaj na tedenski bazi, na fotelju ali postelji ali potovanju, jih še kar redno uporabim in sicer 8" in 10" tablico, odvisno od situacije. Oba omenjena modela odlična za ceno, predstavljata neko bestbuy opcijo:

- Teclast T10 10.1" Android tablica za 134€ (HK) ali iz EU za 134€ (+15€)
- Xiaomi Mi Pad 4 4/64GB 8" Android tablica s kodo: BG0bb36b za 176€

Trenutno se moram lotit zmontirat še pametno ključavnico na prstni odtis, da se znebimo ključev, sem kar optimističen, glede na specifikacije super zadeva za zmerno ceno, a moram še preizkusit v praksi:
- Alfawise E202 Touchscreen Fingerprint pametna ključavnica s kodo: L3BFIGPR6V za 108€

Xiaomi Mi Box S prejel nekaj dni nazaj, še tudi moram preizkusit, če bo lahko zamenjal bistveno večji in zmogljivejši HTPC v dnevni sobi, upam da, ker je 20x manjša škatlica, lol:
- Xiaomi Mi Box S Android TV Box v FlashSale za 53€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

woman ::

Tomson, ali poznaš trgovino LightInTheBox? Mnenje in/ali izkušnje? Mislim seveda na tehnične zadeve.
Enako vprašanje seveda tudi za druge uporabnike foruma.
Hvala. :)

Tomson ::

Poznam jo, nisem pa še kupoval. Na TrustPilot ima oceno 3/5 (19.000 ocen uporabnikov), 57% ocena 5 in kar 26% ocena 1. Kolikor na hitro berem je največ težav z After Sale podporo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
1010100258 (50388) bluefish

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Več podobnih tem