» »

Potek domene

Potek domene

inbox ::

Že nekaj časa čakam, da poteče domena, katero bi rad imel. Našel sem lastnico (USA), vendar ni dejavna na omrežjih (kot tudi njen brand, pod katero ima registrirano domeno ne). Torej sem čakal, da je potekla domena, to je bilo 27.4.2019. Sedaj mi preko whois kaže naslednje:
Updated Date: 2019-04-27T09:42:25Z
Creation Date: 2012-04-27T00:21:01Z
Registry Expiry Date: 2020-04-27T00:21:01Z

in na spletni strani so kar neki linki, prej ni bilo nič. Sedaj zgleda, kot da je domena na neki "dražbi, ker pač lastnica ni podaljšala. Zanima ma, zakaj je kar naenkrat datum podaljšan za eno leto? Nekje sem slišal, da naj bi bila domena po poteku še 30 ali 45 v "karantneni" v tem času si jo lastnik še lahko podaljša. Kje bi lahko poleg whois to še preverjal? Prebral sem tudi, da to za eno leto, kot prikaže whois ne velja, ampak naj bi bilo dejansko 45 dni.

jype ::

inbox je izjavil:

in na spletni strani so kar neki linki, prej ni bilo nič. Sedaj zgleda, kot da je domena na neki "dražbi, ker pač lastnica ni podaljšala. Zanima ma, zakaj je kar naenkrat datum podaljšan za eno leto? Nekje sem slišal, da naj bi bila domena po poteku še 30 ali 45 v "karantneni" v tem času si jo lastnik še lahko podaljša. Kje bi lahko poleg whois to še preverjal? Prebral sem tudi, da to za eno leto, kot prikaže whois ne velja, ampak naj bi bilo dejansko 45 dni.
Trenutni registrar jo je po poteku "grace period" pohopsal zase. Ne moreš ničesar, žal.

Furbo ::

Če boš čakal, da bo kakšna kolikortoliko zanimiva .com domena potekla in bo kar dostopna.. se boš načakal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

inbox ::

Furbo je izjavil:

Če boš čakal, da bo kakšna kolikortoliko zanimiva .com domena potekla in bo kar dostopna.. se boš načakal.

Ni nič kaj posebej zanimiva, samo ime imam že dolgo časa ogledano. Torej, to ni v karanteni oz. da bi se po nekih 30 dneh sprostilo?

jype ::

inbox je izjavil:

Torej, to ni v karanteni oz. da bi se po nekih 30 dneh sprostilo?
Ne, če bi registrar pustil, da domena dejansko poteče, bi zdaj postala "pending deletion", a jo je podaljšal in prepisal nase.

inbox ::

Takole piše.
This domain is expired. For renewal instructions please click here.
Potem je še en link z napisom:
Buy this domain
This domain name will be available soon.
Inquire now!

Tukaj je pa cena 1000 usd :)

jype ::

Ja, zdaj je domena od registrarja. Tudi bivšemu lastniku se je podaljšanje zelo verjetno močno podražilo (verjetno s približno 10 na nekje med 100 in 300 dolarji, vsaj običajno pojamrajo o takih zneskih).

AndrejO ::

jype je izjavil:

Ja, zdaj je domena od registrarja. Tudi bivšemu lastniku se je podaljšanje zelo verjetno močno podražilo (verjetno s približno 10 na nekje med 100 in 300 dolarji, vsaj običajno pojamrajo o takih zneskih).

Če je .com, potem verjetno res.

Kar me je spomnilo ... pospešiti moram svojo selitev dol iz .org, ki mu grozi podobna usoda.

LeyaPrive ::

Tukaj je milijon faktorjev. Zna biti,da jo je kakšen registrator pohopsal. Sem imela 5 črkovno domeno s 5 backlinki, ki je nisem podaljšala. Se po 3 letih hočejo 2000 $ zanjo in je očitno ne prodajo. Klikni na kontaktni email in ponudi 50$, če jo res hočeš.

c3p0 ::

Jype je slabo prebral in zavaja.

27.4 je domena potekla, registrar jo zato preusmerja na svoj landing page. Zdaj ima lastnik še 45 dni časa, da jo podaljša. Za tem jo registrar da v drug status, kjer jo stranka lahko še vedno dobi, a ponavadi ob znatno višjem strošku. Za tem se kmalu briše, ali jo registrar pohopsa zase, če mu je zanimiva.

Več info:

https://help.iwantmyname.com/customer/e...

Invictus ::

Sam sem mojo domeno .com čakal 3 leta.

Vmes mi je bila ponujena za 1000 USD. Pač probajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

inbox ::

c3p0 je izjavil:

Jype je slabo prebral in zavaja.

27.4 je domena potekla, registrar jo zato preusmerja na svoj landing page. Zdaj ima lastnik še 45 dni časa, da jo podaljša. Za tem jo registrar da v drug status, kjer jo stranka lahko še vedno dobi, a ponavadi ob znatno višjem strošku. Za tem se kmalu briše, ali jo registrar pohopsa zase, če mu je zanimiva.

Več info:

https://help.iwantmyname.com/customer/e...

Hvala. Bom spremljal naprej. A se da še kje ali je samo whois taka stra za spremljat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122788 (2654) knesz
»

SiOL domena - iztek in neobveščanje

Oddelek: Omrežja in internet
292824 (2273) krho
»

Prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
9940 (754) SimplD
»

Registrarji so v nemilost prepustili skoraj 5-tisoč domen .SI

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304788 (3531) AtaStrumf
»

Registracija že registrirane domene .si ?

Oddelek: Izdelava spletišč
131833 (1513) msmid

Več podobnih tem