» »

Dostop do shared folder prek 2. routerja

Dostop do shared folder prek 2. routerja

Andreos1 ::

Lep pozdrav vsem.

Kupil sem Mi box S pravzaprav zaradi T-2 aplikacije in združevanja dveh naprav v eno(Tanix Max).
Sedaj imam pa dilemo kako bi skonfiguriral zadevo da bi delovala.
Imam namreč T-2 Innbox v60 in prek WIFI je gor sedaj povezan Mi Box S. Špila.
Na Inbox imam vezan še router Archer C2 na katerega se povezujejo ostale domače naprave, tudi računalo z zbirko medijskih datotek.
Ali lahko dostopam do deljenih map iz Mi box S(Kodi)?
Sicer mi je znano da se da pač preko VPN, Emby server in Plexa, ampak to mi je v bistvu nekako obvoznica. Je možno v lokalnem omrežju?
Se opravičujem če je bilo že kje omenjeno ampak ne vem niti kako bi iskal po forumih.
Hvala za vsak odgovor.
P.s. Sem amater v znanju o omrežjih, prosim odgovor v preproščini.
Lep večer še naprej,

SeMiNeSanja ::

Teoretično preko port forwardinga.
Problem je le, da te 'home/consumer' variante routerjev ne omogočajo port forward glede na izvor zahtevka za povezavo.

Na kakšnem malo bolj naprednem routerju bi lahko definiral "če pride zahtevek z naslova MiBox-a, potem forwardiraj na interni naslov.....".
Čim te možnosti nimaš (da omejiš za koga velja preusmeritev), se izpostaviš tveganju, da ti bo kdorkoli z interneta diral porte in na koncu še kakšno sranje naredil....

Mikrohard ::

In zakaj Mibox-a ne povežeš enostavno na svoj Archer C2 router? T-2 TV app ne potrebuje direktne povezave z Innboxom.

Andreos1 ::

Hvala za odgovore.
Mi Boxa ne bi povezoval na C2 , ker je že zdaj gor obešeno vse ostalo. Sicer bom probal, ampak se bojim da se bo kaj obesilo.
No še zmeraj imam obvoznico ala Plex ali VPN.
Še tole vprašanje: USB converter na Ethernet port na Android boxu, ima kdo iskušnj? Kaj priporočate?
Hvala še enkrat

XS!D3 ::

Če je Archer C2 tvoj glavi router (ima svoj javni naslov IP na WAN strani in dejansko služi kot router/FW/NAT/itd), potem bi bilo meni edino logično, da imaš vse lokalne naprave priklopljene od tu naprej (zdej ali direktno ali preko dodatnih stikal, APjev, itd. je druga stvar). V tem primeru bi jaz zadevo enostavno preklopil Mi Boxa na C2.

Če ti kot glavni router še vedno služi Inbox, potem pa ne vidim razloga, da bi na C2ju sploh imel NAT itd. V tem primeru, bi jaz na C2 izklopil NAT/FW//DHCP..., vse skupaj povezal v isto omrežje, ki ga že imaš na Inboxu, in mu nastavil nek prost IP v tem omrežju. Če so vse naprave priklopljene v isto lokalno omrežje (pri tebi očitno niso), težav ne bi smel imeti.

Kar se tiče USB-ethernet adapterjev, pa so po mojih izkušnjah vsekakor boljša opcija kot WiFi. Na Mi-Boxu sem imel tega (plastična 10/100/1000 varianta).

Andreos1 ::

Žal je Innbox od t-2, vezana optika in tukaj žal nimam možnost, mora bit prvi router v vrsti.

Se pravi če vse sklopim na routerju(c2) mi bo deloval v bistvu kot switch z Wifi-jem. Možno, probam pa da vidim.
Se moram pa pozaimati če potem res vdim celotno omrežje na Innboxu
Hvala za link

XS!D3 ::

Andreos1 je izjavil:

Žal je Innbox od t-2, vezana optika in tukaj žal nimam možnost, mora bit prvi router v vrsti.

Fizično ja (čeprav tudi to ni nujno, če maš pravo opremo na svoji strani), ampak ni nujno, da ima vlogo routerja. Kolikor vem ti lahko vsaj en port nastavijo v "bridge" mode in zadaj priklopiš poljuben router brez dvojnega NATa itd..

Andreos1 ::

Hvala za predloge. Še eno idejo sem dobil( upam da ni butasta).
Če na Mi box priklopim na usb še lan port, bi lahko aplikaciji t2 in netflixu definiral da naj uporablja lan(t2 innbox v 60) aplikaciji Kodi pa naj uporablja wlan omrežje(archer c2)?

Andreos1 ::

Mi ni dalo miru-->bigbang-->nakup usb lan adapter--> adapter dela iz prve--> preklopil Mi box na c2--> dela bp zaenkrat, hitreje kot prek wireless in prek prejšnje T-2 Motorole. Žena in otrok srečen, jaz pa na pivu na balkonu.
Hvala za nasvete. Best solution is simple solution. Sicer me pa še vedno daje vprašanje kaj pa če bi?? Hvala za deljenje znanja.

MrStein ::

Ja, kabel je (skoraj) vedno hitrejši, tu ni kaj.

Za druge možnosti pa je najboljša tista, da ruter Archer C2 spremeniš v navaden switch oziroma AP.

(no, lahko tudi urediš pass thru/bridge na T-2 ruterju in potem vse priklopiš na Archer C2)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62921185484 (5697) adinfinito
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931609 (10517) Lonsarg
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275131 (4226) link_up
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343547 (2787) hojnikb
»

siol tv na lede/openwrt usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
232868 (2298) XS!D3

Več podobnih tem