» »

Prenos domene

Prenos domene

SimplD ::

Odločil sem se prenesti domeno od Domovanje.com na drugega ponudnika, pa je šlo vse v redu. Pač, dobil sem mail, če se strinjam za spremembo registrarja, jaz sem vse skupaj potrdil in na WHOIS moje strani že kaže nov registrar. Ali je normalno, da je potem stran nedosegljiva in če ja, koliko časa? Zanimivo je tudi to, da je nekaterim dosegljiva, nekaterim ne. Zanima me tudi, če so lahko problemi, ker sem domeno prenesel na dan njenega preteka pri Domovanje.com. Na strani ponudnika, h kateremu sem prenesel domeno, pa piše, da jo imam zakupljeno do junija 2011, čeprav sem plačal le drobiž za prenos domene.
Za vsak odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

mivsek ::

Prenos domene ni dovolj, poskrbeti moraš tudi za DNS strežnik. Je za tvoje DNS vpise tudi skrbel prejšnji registrar?
---
AIDA/Web spletni aplikacijski strežnik
http://www.aidaweb.si

AlienRex ::

Prenos domene pomeni hkrati tudi eno letno podaljšanje.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SimplD ::

DNS nameserverji so kul, je bila nastavitev ob prenosu domene...blo treba nameserverje napisat, tko da to ni to.

mivsek ::

Verjetno bo treba še malce počakati, da se DNS sprememba naseli na vse DNS strežnike ter odjemalce, kajti morda je bila vrednost TTL (Time To Live) na starem DNS strežniku velika, recimo en dan. Predlagam torej, da počakaš kak dan, pa bodo imeli vsi ažurirane DNS vrednosti ter s tem dostop, kot se šika.
---
AIDA/Web spletni aplikacijski strežnik
http://www.aidaweb.si

SimplD ::

Ja sej se mi je zdel, da ne more kar vse že takoj po prenosu delat, ampk ni mi blo jasn le zarad tega, ker je enim uporabnikom strani domena še zmer usmerjala prov, drugim pa ne. Refresh pa vem, da pride na vsakih 48 ur približno. No, zdj ne dela nobenmu več :D Hvala za razjasnitev.

c3p0 ::

> Prenos domene pomeni hkrati tudi eno letno podaljšanje.

Ne za .si domene.

> DNS nameserverji so kul, je bila nastavitev ob prenosu domene...blo treba nameserverje napisat, tko da to ni to.

Ni to dovolj, na teh nato mora biti vpisana zona in ustrezno nastavljeni zapisi (A, NS, MX...).


Če si že pred prenosom porihtaš zadeve tudi na novem strežniku, downtimea sploh ni. A je potrebno nekaj prakse, vsak spodoben ponudnik bi to moral znat.

DC- ::

Pri prenosu naj nebi prišlo do zakasnitev.
Daj pošlji mi domeno na ZS pa ti natančno preverim v sistemu, kje se je zataknilo

_Dejan_ ::

Kot so ti povedali v predhodnih postih pri prenosu domene nebi smelo priti do izpada strani, če imaš na novem registrarju pravilno nastavljene zapise...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SimplD ::

No, to je blo to. Prenos sem opravil tik pred tem, ko mi je domena potekla, kar se pozna v nedelovanju le-te. Ker je domena vrste *.si, prenos ni isto kot podaljšanje, tako, da sem plačal še to in upam, da bo stvar v parih dneh rešena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

Oddelek: Izdelava spletišč
193025 (2279) Samael
»

Ugodno podaljšanje / prenos domen

Oddelek: Omrežja in internet
101179 (780) lopov
»

Prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
152907 (2356) urosc
»

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
91394 (1042) neoserv
»

Prenos domene

Oddelek: Omrežja in internet
6989 (938) psychoshorty

Več podobnih tem