» »

Kako odkrijem vohunsko opremo mamesceno na Windows telefon

Kako odkrijem vohunsko opremo mamesceno na Windows telefon

Hebiga ::

Zivjo, delam s bivsim policajem, ki se je nedavno hvalil, kako je zaposlenim brez njihove vednosti na racunalnike namescsl vohunski progrsm in sptrmljal vse, kar so vtipkali. Zadnjic sem 15 min svoj windows telefon pustila za 15 min brez nadzora, nastavljeno imam sicef zaklepanje zaslona z PIN na vsaki 2 minuti. Ko sem jemala telefon iz torbe, sem ugotovila, da je prizgan, policaj pa je bil v blizini. Takoj sem zasumila, da nekaj ni OK, da je skusal do telefona, sicer ekran ne bi bil prizgan. Obstaja kaksna moznost ugotoviti, ali mi je fizicno kaj namestil v telefon? Zal na tel. Ne morem nsmestiti nobenega antispy programa, kef ne dovoli nalaganja tovrstnih datotek. Morda je mozen kaksen online antispyware progrzm? Tip je psihic, ne zaupam mu niti za sekundo in to z razlogom. Tdlefon je windows 8.1. Hvala za odgovore.

Hebiga ::

Online antyspy scan je bil misljen zgoraj

profii ::

Ne druži se s takim, najbolje.

secops ::

Glede na to, da ti šef ne pusti nalaganja tovrstnih datotek, sklepam da gre za služben telefon. V tem primeru takoj kontakriraj nadrejenega oziroma dežurnega v IT, saj lahko gre za primer industrijskega vohunjenja.
Sama nič ne nameščaj, pucaj, da ne boš zaradi neznanja uničila dokaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

solatko ::

Hebiga - Računalnik je lažje namestiti opremo, kot na WP. Brez skrbi, hotel je pač malo pogledat, pa še not ni prišel. Sicer pa lahko v nastavitvah pogledaš katere programe imaš nameščene in, če boš našla kak nov program (datum namestitve), daj sliko in bomo rešili problem, če obstoja.

secops - WP ima vsa potrebna orodja nameščena in ne rabi dodatne AV opreme. Dvomim, da ji je v kratkem času lahko karkoli namestil na telefon, malo manj paranoje.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Hebiga ::

Hoj,
hvala. Tip je dobesedno prfuknjen, zato toliksna paranoja. Telefon po tistem ni delal ok, res pa je, da sem sama gor namescala en VPN in nisem sigurna, al je bil mjegov poseg kriv ali pa tisti vpn. Sem ga ze dol dala, parkrat precistila vse skupaj, pobrisala kup datotek in sedaj spet deluje normalno. Bom pa pozorna skladno s tvojim nasvetom, saj kljukcu z razlogom ne zaupam. Hvala se 1x, upam, da ne bo treba spet tezit na to temo 😃

Hvala tudi ostalim, telefon je zaseben, tip pa je moja sluzba in se ga ne morem izognit, dokler ne najdem kaj drugega. Fuj, kako nizko sem padla (emsomejebepress)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hebiga ()

mat xxl ::

BTW, za kakršno koli resno varno uporabo imaš telefon z najslabšim možnim operacijskim sistemom, ki se ukinja, ob enem, je pa luknjav, kot emmentaler !

poweroff ::

Priklopiš na wifi, na routerju zajemaš promet, ki ga potem analiziraš v Wiresharku in vidiš kam se telefon povezuje.

Oziroma dobiš nekoga, ki ti bo to naredil.
sudo poweroff

b3D_950 ::

Kupi nov telefon.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

solatko ::

mat xxl - Bolj luknjastega sistema, kot je Android, je težko najti. Škoda, da so nehal. Imam na lagerju še enga Samsunga z WXP, pa je še vedno uporaben, sicer pa uporabljam, brez skrbi lumio 950xl in me ne skrbi, da bi se kaj, na željo googla namestilo gor, za hekerje nas je pa tako premalo.

b3D_950 - Na tipke!:))
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Solatko če rabiš prodam ugodno zelo ohranjeno skozi v ovitku Lumio 1020 Fotoaparat .

filip007 ::

Za Android bi rekel DCentral1, za Windows prav res nevem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272606651 (198136) karafeka
»

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10013081 (9625) tryhard
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546696 (25401) RC37
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513652 (11242) Anney
»

Nokia predstavila N9 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
26652432 (37848) flameir

Več podobnih tem