» »

Čiščenje zob

Čiščenje zob

«
1
2 3

Grizzly ::

Zanima me, kako skrbite za ustno higijeno. Si zobe umivate redno in s pravilno tehniko ali samo občasno malo podrgnete? Kakšne ščetke uporabljate? Na koliko časa hodite na čiščenje zobnega kamna?

Za mano je 10 let ortodonta in tako sem razvil navado, da si zobe umivam 2-krat dnevno (včasih tudi 3-krat). Najprej ščetkanje zunanje strani, potem ščetkanje notranje strani in na koncu še "žiga-žaga"... tako kot učijo v nižjih razredih osnovne šole. Po potrebi vzamem še kakšno specialno ščetko, s katero dosežem težje dostopne kotičke.

Včasih sem za temeljito čiščenje pred obiskom ortodonta porabil tudi do 20 minut (čiščenje - preverjanje - popravljanje). Kljub temeljitem čiščenju se mi je občasno dogajalo, da me je ortodont oštel, ko je s svojim orodjem našel še kakšno oblogo. Ker imam po nekaj letih spet obisk pri zobarju in ortodontu, me zanima, kako si vi čistite zobe.

BCSman ::

Kaj pa na nitko, a si jo pozabil?
Curaprox ultra soft, zjutraj, zvečer. Zvečer še nitkanje. Če je dan zelo dolg, in da sem kako sladkano zadevo zaužil tekom dneva, še na hitro splaknem s sensitive ustno vodico.

In kar je zelo pomembno: zobe se umiva PRED zajtrkom, čeprav je na prvi pogled nelogično. Zakaj bi si prvo opral zobe in takoj zatem jih umazal? Zato, ker sklenina postane občutljiva po obroku in mora miniti vsaj 30-45min, da se je ne uničuje z drgnjenjem!

Na 1,5 - 2 leti še čiščenje kamna.
V letih odkar to prakticiram nobene nove plombe. Od prej pa cel kup plomb.

Razmišljal sem, kaj bi se zgodilo z zobarji, če bi vsi tako dosledno upoštevali higieno zob? Koliko bi jih sploh še potrebovali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

VaeVictis ::

BCSman je izjavil:


Razmišljal sem, kaj bi se zgodilo z zobarji, če bi vsi tako dosledno upoštevali higieno zob? Koliko bi jih sploh še potrebovali?


Veliko je tudi od genetike odvisno.

Imam kolega, ki si praktično ne umiva zob - nobene plombe.

Kolega, ki redno prakticira umivanje zob, nitko, tekočino, ... - kar nekaj plomb

Oebno si umivam zobe že nekaj let s Philips Sonicare, po potrebi nitka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Gagatronix ::

BCSman je izjavil:

Kaj pa na nitko, a si jo pozabil?


Nitkanje dokazano povzroca vec skode kot koristi. Prav tako prekomerno drgnjenje s scetko po dlesnih.

FireSnake ::

2x na dan. Včasih 3x.

Odkar sem izvedel za (ruske) zobne paste SPLAT ne uporabljam nič drugega.

Najljubše:
https://www.mimovrste.com/zobne-paste/s...

https://www.dentoteka.com/izdelek/splat...

Neverjetne zobne paste! Malo težko jih je dobiti...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BCSman ::

VaeVictis je izjavil:

BCSman je izjavil:


Razmišljal sem, kaj bi se zgodilo z zobarji, če bi vsi tako dosledno upoštevali higieno zob? Koliko bi jih sploh še potrebovali?


Veliko je tudi od genetike odvisno.
Imam kolega, ki si praktično ne umiva zob - nobene plombe.
Kolega, ki redno prakticira umivanje zob, nitko, tekočino, ... - kar nekaj plomb


Jasno, da so geni pri zobeh velik faktor. Ampak vsi imamo kakega takega kolega, a ni za se zanašat preveč na to. Tudi vsak alkoholik ne bo dobil ciroze in vsak kadilec pljučnega raka.
Od tega ta drugega kolega po poskusi dobit kake dodatne informacije: kako temeljito si umiva zobe, ali si jih gre umivat po obroku, koliko sladkanih zadev pije, so plombe še od prejšnjih časov, itd. Premalo informacij.


Gagatronix je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kaj pa na nitko, a si jo pozabil?


Nitkanje dokazano povzroca vec skode kot koristi. Prav tako prekomerno drgnjenje s scetko po dlesnih.


Kaj ko bi kaj več kot en stavek povedal o škodljivosti nitkanja? Edino, kar mi pride na pamet je škodovanje dlesnim s pregrobim nitkanjem.

Gagatronix ::

Shegevara ::

Gagatronix je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kaj pa na nitko, a si jo pozabil?


Nitkanje dokazano povzroca vec skode kot koristi. Prav tako prekomerno drgnjenje s scetko po dlesnih.


Načeloma, če nimaš res zanič dlesni, nitkanje čisto nič ne škoduje, samo pravilno je treba drgniti, tako kot s ščetko.
Drugače pa vsaj jaz osebno raje zaupam svojemu zobozdravniku, ki nitkanje priporoča, kot nekemu forumskemu norčku, ki je nekje slišal ali prebral, da je nitkanje škodljivo.

Grizzly ::

@BCSman: Nitke ne uporabljam. Sem jo, ko sem 4 leta nosil fiksen/nesnemni aparat (zvezdice)... takrat je s tem čiščenje najlažje. Zdaj pa imam zobe tako na gosto, da nitk več ne uporabljam. Tudi zobotrebcev sem se odvadil. Umivanje pred obrokom... hmm, torej zobe umiješ pred večerjo in greš spat s kakšnimi ostanki, ki jih očistiš šele drugi dan pred zajtrkom?

Na čiščenju zobnega kamna sem bil mogoče 3-krat, sedaj pa me že nekaj let ni bilo in bo počasi čas tudi za to. Btw, se zobni kamen lahko odstrani še kako drugače (v mislih imam, da bi si ga sam) ali je za to potreben obisk pri zobozdravniku?

PS: Mogoče kdo ve, kako se imenuje tista tekočina, ki z rdečo obarva umazane dele? Včasih sem to uporabljal, potem jo je zmanjkalo in nisem kupil druge. V tem času pa sem pozabil tudi, kako se ji reče.

radmannsdorf ::

Curaprox ščetka.

bastadu ::

Zanimiva tema ... mene pa zanima slednje: glede na to, da si zobe načeloma umivamo vedno pred spanjem, zakaj si jih moramo (razen zaradi slabega zadaha) tudi zjutraj, glede na to da jih od večernega do jutranjega ščetkanja nismo nič umazali? Sam namreč že kakšne 4 leta prakticiram, da si jih zjutraj enostavno ne umivam več (pač kronično pomanjkanje časa :))), ampak zgolj pojem kakšno sadje in potem na poti v službo vzamem eno žvečilko ala orbit ali podobno, da se znebim morebitnega slabega zadaha. Raje si potem zobe umijem kdaj čez dan po kakšni sladki jedi. Po teh ca. 4 letih nisem ne jaz in ne moj zobozdravnik opazila kakšnega poslabšanja v ustih ... V živem spominu imam še nasvete zobozdravnice iz osnovne šole, ki je dejala, da se zobje določen čas po jedi začnejo sami "zdravit" ...

blackbfm ::

Jz samo zvecer scetkam, medium scetka + medzobne + nitka. Cez dan po potrebi.

Na 1,5 - 2 leti še čiščenje kamna.


Za kamen sta samo dva razloga, ne pucas dovolj dobro ali pa imas neučinkovito slino.



Nitkanje dokazano povzroca vec skode kot koristi. Prav tako prekomerno drgnjenje s scetko po dlesnih.


*Za tiste ki imajo slabe dlesni. Takšne dlesni pa imajo zarad kronično slabe higiene. Začaran krog.

Zdravo nepoškodovano dlesen lahko scetkas komot, v bistvu celo pase mal masaže

Gagatronix ::

bastadu je izjavil:

Zanimiva tema ... mene pa zanima slednje: glede na to, da si zobe načeloma umivamo vedno pred spanjem, zakaj si jih moramo (razen zaradi slabega zadaha) tudi zjutraj, glede na to da jih od večernega do jutranjega ščetkanja nismo nič umazali? Sam namreč že kakšne 4 leta prakticiram, da si jih zjutraj enostavno ne umivam več (pač kronično pomanjkanje časa :))), ampak zgolj pojem kakšno sadje in potem na poti v službo vzamem eno žvečilko ala orbit ali podobno, da se znebim morebitnega slabega zadaha. Raje si potem zobe umijem kdaj čez dan po kakšni sladki jedi. Po teh ca. 4 letih nisem ne jaz in ne moj zobozdravnik opazila kakšnega poslabšanja v ustih ... V živem spominu imam še nasvete zobozdravnice iz osnovne šole, ki je dejala, da se zobje določen čas po jedi začnejo sami "zdravit" ...


Ker se med spanjem izlocanje sline upocasni, kar pospesi rast bakterij.

Ganon ::

Gagatronix je izjavil:

https://studybreaks.com/news-politics/f...


Članek je neumen. In to ti dajo vedeti že komentarji pod njim. Nitkanje naredi škodo, česa vsega ne prebereš. :))

Zobe ščetkam dvakrat dnevno, dnevno uporabljam tudi nitko. Ščetki imam dve, Sonicare in Curaprox CS 5460. Zobna krema Parodontax. Težav z zobmi nisem imel nikoli.

IL_DIAVOLO ::

Zjutraj, ce imam cajt. Zvecer se mi ne da.

kr3ten ::

Ščetkanje 2x ali večkrat na dan je preseravanje. Dovolj je temeljito 10 min zvečer + nitka, pred spanjem in je to to. Čez dan pa kakšna ustna vodica pa je to to. Preveč ščetkanja ni dobro za sklenino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

dope1337 ::

Za zacetek bi rekel ... Odvisno od genetike seveda.

Osebno sem imel v pubertetniskih letih dosti problemov z zobmi, pa sem obvezno scetkal 2x na dan, nitkal + spahnjeval z ustno vodico.

Ko je to obdobje minilo, so se problemi z zobmi prenehali. Dandanes zvecer splahnem z ustno vodico, vcasih tudi pokrtacim (brez zobne paste) - zjutraj pa obvezno pokrtacim z zobno pasto.

Ze vrsto let uporabljam medion zobno scetko z mikro scetinami (Mueller) + Paradontax. Menjujem pa zobno pasto tako, da ko izpraznim paradontax, presaltam na eno "genericno" zobno pasto, nato ponovno paradontax, nato "genericna" zobna pasta, itd. Zakaj? Po priporocilu zobozdravnice.

Obiskujem privat zobno ambulanto, ker sem milo receno mocno razocaran nad javnim zobozdravstvom. Tistih 50-100€, 2x na leto pac reskiram in sem "obdelan" na nivoju. Delezen sem dobrih nasvetov, skrbnega pregleda ter kvalitetne izvedbe del.

Zobni kamen cistima z zobozdravnico po potrebi (sem kadilec + uzivam v pitju kave, kar je smrtonosna kombinacija za zobni kamen), saj je nabiranje le-tega izzivanje odstopanja dlesni. Dlesni so lahko slabe tudi zaradi genske prenosljivosti paradontoze @blackbfm - po info moje zobozdravnice.

Disclaimer - nisem zaklad znanja o zobi higieni, vecinoma prenasam svoje izkusnje + info od svoje zobozdravnice. V preteklih letih, se je izkazalo, da zenska ve kaj dela
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

FormerUser ::

Priporočam obisk ustnega higienika, vsaj enkrat letno. Odstrani zobni kamen, če je potrebno, neagresivno pobeli zobe, pregleda zobovje in pove, če je potreben obisk pri zobarju, sicer ni treba gužve tam delati, pokaže kakšne so najboljše tehnike čiščenja za posameznika.

Gagatronix ::

Beljenje zob je modna muha, ki ne koristi nicemur, razen trenutnim trendom.

FormerUser ::

V resnici ne gre za beljenje ampak za odstranjevanje obarvanosti zob, ki s časoma nastane, do naravnega stanja. Kaj bi bilo s tem narobe?

IL_DIAVOLO ::

Bela ni naravna barva, ampak svetlo rumenkasta.

FormerUser ::

Odvisno od posameznika, imamo različne odtenke barve zob.

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Priporočam obisk ustnega higienika, vsaj enkrat letno. Odstrani zobni kamen, če je potrebno, neagresivno pobeli zobe, pregleda zobovje in pove, če je potreben obisk pri zobarju, sicer ni treba gužve tam delati, pokaže kakšne so najboljše tehnike čiščenja za posameznika.

Vse to (razen beljenja) naredi zobozdravnik. Brezplačno. Beljenje je škodljivo za zobe saj uničuje zobno sklenino. Lahko povzroči nepovratno škodo in trajne bolečine na zobeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

donvito ::

Ganon ::

FormerUser je izjavil:

Priporočam obisk ustnega higienika, vsaj enkrat letno. Odstrani zobni kamen, če je potrebno, neagresivno pobeli zobe, pregleda zobovje in pove, če je potreben obisk pri zobarju, sicer ni treba gužve tam delati, pokaže kakšne so najboljše tehnike čiščenja za posameznika.


Kakršnokoli beljenje zob, nanje ne vpliva dobro. Vse ostalo, kar si naštela, opravi zobozdravnik. Čemu torej obisk higienika? Grem k enemu in opravim vse.

donvito ::

Ne vem za vas, moj zobar ne čisti več kamna, včasih ga je, ampak te napoti k ustni higieničarki. Hodim pa preventivno 1x letno, kar me pride od 20-30€.

FormerUser ::

Ganon je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Priporočam obisk ustnega higienika, vsaj enkrat letno. Odstrani zobni kamen, če je potrebno, neagresivno pobeli zobe, pregleda zobovje in pove, če je potreben obisk pri zobarju, sicer ni treba gužve tam delati, pokaže kakšne so najboljše tehnike čiščenja za posameznika.


Kakršnokoli beljenje zob, nanje ne vpliva dobro. Vse ostalo, kar si naštela, opravi zobozdravnik. Čemu torej obisk higienika? Grem k enemu in opravim vse.

Sem že povedala, da ne gre za beljenje. Če menite, da mora biti vse natur, potem pa ne vem zakaj hodite na odstranjevanja kamna, saj je tudi ta povsem naraven. In ne, večina zobozdravnikov v resnici nima pojma o ustni higieni, ker to ni njihova stroka, zato so specializirani ustni higieniki, drugje že dolgo, pri nas se pa to šele zadnja leta uveljavlja.

Ganon ::

FormerUser je izjavil:

Če menite, da mora biti vse natur, potem pa ne vem zakaj hodite na odstranjevanja kamna, saj je tudi ta povsem naraven.


Neumna primerjava.

In kaj naredi s tvojimi zobmi, da posegu ne rečeš beljenje?

dope1337 ::

Mislim, da ima Hipatija v mislih "peskanje zob". V javnem zdravstvu tega nisem bil nikoli deležen. Še manj zastonj.

Popravi me, če se motim
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

FormerUser ::

Ganon je izjavil:


In kaj naredi s tvojimi zobmi, da posegu ne rečeš beljenje?


Pri beljenju se ponavadi uporabljajo peroksidne raztopine, ki dejansko lahko stanjšajo sklenino, tukaj gre pa za sodo bikarbono in mehanske perlice, ki obarvanost zob odstranijo na povsem neškodljiv način.

dope1337 je izjavil:

Mislim, da ima Hipatija v mislih "peskanje zob". V javnem zdravstvu tega nisem bil nikoli deležen. Še manj zastonj.

Popravi me, če se motim

Ja, mislim, da se tako reče.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Mislim, da imama isto stvar v mislih in rezultati so več kot vidni, zobna sklenina pa ostane pseudo nepoškodovana. Dejansko ti zobni tehnik na oči natakne varovalna očala (ja, takšna kot se nosijo na gradbišču xD) ter preko zračno gnane pištole v zobe brizga mikro granule, tako da po končani seansi zobje pokažejo svojo naravno barvo. Vmes ti še privzdvigne dlesen, tako da se odstrani vsa nesnaga, ki se skriva pod dlesnijo. Baje da je peskanje močno priporočljivo za ljudi z granolomom ter močnim zobnim kamnom, ki odmika dlesen od zob.

Seveda pa ni za pretiravati s tem, saj se pri postopku vseeno delno poškoduje sklenina, ki rabi svoj čas, da se popolnoma obnovi.

Disclaimer - prenašam info, ki mi jih je posredovala moja zobozdravnica.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

FormerUser ::

Ja, ta postopek sem imela v mislih. Očala, pa predpasnik, na koncu si ves bel okoli ust, ampak ni boleče, malo neprijetno ampak nič strašnega. Pa prav poceni tudi ni.

Alien123 ::

Kako pa ti dlesen nazaj prišijejo?

cortez ::

A vam vaš zobozdravnik čisti kamen in ali za to storitev plačate in dobite račun ?

tony1 ::

Vse troje: da.

kuall ::

Odkar delam tole zadnjih 5 let ne rabim več zobarja. Škoda, da sem prekasno začel.

Če jem sladkarije si zobe znitkam in umijem.
Če vem, da bom dolgo zdoma in ne bom nič jedel si jih tudi znitkam in umijem.
Nitkam si samo zjutraj ne, če nič ne jem, si jih pa vseeno umijem.
V bistvu nitkanje in umivanje po vsakem obroku.

blackbfm ::

Dovolj je temeljito 10 min zvečer


Dovolj je tocno takrat ko odstranis vse mehke obloge, čas ne pomeni nič.

Dlesni so lahko slabe tudi zaradi genske prenosljivosti paradontoze @blackbfm - po info moje zobozdravnice.


Ja, ampak verjetno so to redki primeri. Vecina pa.. ima neke povprecno dobre gene in nekaj lenobe, nekaj neznanja in smo tam.

Relanium ::

Kako se pravilno čisti zobe, lahko vprašate kogarkoli s paradontozo. Poleg tega čiščenje zobnega kamna vsaj 1x letno, pri bolj napredni pa 2x letno.
Curaprox ščetke 5460 ali 3690, 9mm, curaprox medzobna z nastavki ter čimdebelejša zobna nitka, 1x dnevno zelo temeljito. Potem pa če curasept ustna voda občasno, ali če se vseeno pojavijo kje kakšni problemi.
Skratka, draga bolezen je to



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Invictus ::

Ganon je izjavil:


Članek je neumen. In to ti dajo vedeti že komentarji pod njim. Nitkanje naredi škodo, česa vsega ne prebereš. :))

Nitkanje seveda škodi. Ampak predvsem folku, ki ne zna nitkati...

Vprašaj malo zobozdravnika kaj folk počne z nitko. Dobesedno si prereže dlesni, ki se seveda potem okužijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Za čiščenje zob ni boljšega od električne zobne ščetke. Sam uporabljam Philipsovo, preizkusil sem tudi Hoferjevo in kitajski ponaredek Philipsove, a sta obe šibkejši. Uporabljam tudi medzobno ščetko in občasno nitko. Za dekalcifikacijo zob je krivo med drugim tudi pomanjkanje mineralov magnezija in bora. Na srečo nista draga. Z vnosom bora upočasnimo tudi paradontozo, ker deluje proti povzročiteljem. Sam sem si z uživanjem četrt žličke boraksa dnevno (brez skrbi, kuhinjska sol je bolj strupena) ustavil paradontozo, ki je kljub rednim obiskom zobne higieničarke počasi napredovala. Zdaj jo obiščem le enkrat letno in sva oba zadovoljna.

https://www.health-science-spirit.com/b...

https://growyouthful.com/remedy/borax.p...

www.naturalheightgrowth.com/2012/10/29/...

www.greenmedinfo.com/blog/save-your-tee...

Gambino ::

737 je izjavil:

Za čiščenje zob ni boljšega od električne zobne ščetke. Sam uporabljam Philipsovo, preizkusil sem tudi Hoferjevo in kitajski ponaredek Philipsove, a sta obe šibkejši. Uporabljam tudi medzobno ščetko in občasno nitko. Za dekalcifikacijo zob je krivo med drugim tudi pomanjkanje mineralov magnezija in bora. Na srečo nista draga. Z vnosom bora upočasnimo tudi paradontozo, ker deluje proti povzročiteljem. Sam sem si z uživanjem četrt žličke boraksa dnevno (brez skrbi, kuhinjska sol je bolj strupena) ustavil paradontozo, ki je kljub rednim obiskom zobne higieničarke počasi napredovala. Zdaj jo obiščem le enkrat letno in sva oba zadovoljna.

https://www.health-science-spirit.com/b...

https://growyouthful.com/remedy/borax.p...

www.naturalheightgrowth.com/2012/10/29/...

www.greenmedinfo.com/blog/save-your-tee...



Men je zobar odsvetoval električne zobne ščetke, tako da v tvojo trditev dvomim!

bastadu ::

Jaz si že ca. 5 let umivam z električno Sonicare, občasno ko si moram umiti s klasično imam še vedno občutek, kot da si zob nisem umil ...

737 ::

Gambino, pridi pogledat moje zobe in dlesni. :-)

Brez skrbi, ko sem imel paradontozo in so dlesni krvavele, nisem uporabljal električne, ampak najmehkejši Curraprox.

SmeskoSnezak ::

Gambino je izjavil:

737 je izjavil:

Za čiščenje zob ni boljšega od električne zobne ščetke. Sam uporabljam Philipsovo, preizkusil sem tudi Hoferjevo in kitajski ponaredek Philipsove, a sta obe šibkejši. Uporabljam tudi medzobno ščetko in občasno nitko. Za dekalcifikacijo zob je krivo med drugim tudi pomanjkanje mineralov magnezija in bora. Na srečo nista draga. Z vnosom bora upočasnimo tudi paradontozo, ker deluje proti povzročiteljem. Sam sem si z uživanjem četrt žličke boraksa dnevno (brez skrbi, kuhinjska sol je bolj strupena) ustavil paradontozo, ki je kljub rednim obiskom zobne higieničarke počasi napredovala. Zdaj jo obiščem le enkrat letno in sva oba zadovoljna.

https://www.health-science-spirit.com/b...

https://growyouthful.com/remedy/borax.p...

www.naturalheightgrowth.com/2012/10/29/...

www.greenmedinfo.com/blog/save-your-tee...



Men je zobar odsvetoval električne zobne ščetke, tako da v tvojo trditev dvomim!

Potem pa verjemi zvezam zobozdravnikov, kot so American Journal of Dentistry in British Dental Journal:
https://goaskalice.columbia.edu/answere...
@ Pusti soncu v srce... @

Pero_SLO ::

Iz mojih izkušenj, nimam več krvavenja iz dlesni od kar uporabljam Sonicare(prej, navadno ščetko). Na splošno se mi zdi, da imam boljše stanje ustne votline od kar uporabljam el. ščetko. Me pa zanima koliko vas kaj uporablja zobno prho namesto nitkanja in kako se vam obrestuje v primerjavi z nitkanjem?

LP

Boomerang ::

Jaz uporabljam samo Curaprox 5460 ščetko in pravilno tehniko. Zobe pa si čistim po vsakem glavnem obroku. Če pojem kakšno sladkarijo ali sadje, si jih ponavadi samo splahnem... če res voda ne spere vsega, potem še malo poščetkam.

Mogoče bi bilo dobro, da vsak pove, kako preveri čistočo zob. Ker nekdo lahko pravilno ščetka samo 3 minute pa je OK, nekomu z napačno tehniko pa lahko niti 15 minut ne pomaga.

stara mama ::

Po obroku je napaka (že zgoraj napisano)
Smisel čiščenja je v glavnem v tem, da odstraniš stare obloge, zato se čisti tudi zjutraj pred zajtrkom, čeprav si jih zvečer že čistil preden si šel spat.

Poldi112 ::

Curaprox 5460
expanzijska johnson nitka
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bastadu ::

Jaz sem si pred leti kupil zobno prho Philips Ultrafloss, ampak sem jo po nekaj tednih nehal uporabljat, ker se mi ne zdi dovolj učinkovita, namreč če sem si po prhanju šel še z zobno nitko sem običajno še precej ostankov hrane ven potegnil ...

stara mama je izjavil:

Po obroku je napaka (že zgoraj napisano)
Smisel čiščenja je v glavnem v tem, da odstraniš stare obloge, zato se čisti tudi zjutraj pred zajtrkom, čeprav si jih zvečer že čistil preden si šel spat.


Če pravilno ščetkaš zvečer načeloma odstraniš zobne obloge, zakaj bi jih potemtakem moral odstranjevati še zjutraj? Komentar nekje zgoraj, da se med spanjem hitreje razmnožujejo bakterije me ne prepriča najbolje ...

genesiss ::

Zjutraj:
Curaprox 5460 https://www.curaprox.com/si-sl/cs-5460

Zvečer:
Curaprox medzobna ščetka (https://www.curaprox.com/si-sl/medzobne...
Jordan MultiAction zobna nitka (https://www.sanolabor.si/si/osebna-nega...
Curaprox 5460

1 uro po kosilu in kavi:
Curaprox medzobna ščetka
Parodontax ustna voda (http://www.parodontax.si/izdelki/dnevna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobni kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324060 (2723) Ganon
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Problemi z dlesnimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
574796 (3108) estons
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325485 (4628) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660596 (32996) Andro457

Več podobnih tem