» »

Problemi z dlesnimi

Problemi z dlesnimi

1
2
»

cptrelentes ::

Medzobna ščetka se zarine v "trikotno" odprtino med dvema zobema, tik pod dlesen. Dejstvo je, da to najboljše opravi medzobna ščetka, ki s ščetinami zapolni celoten prostor za razliko od nitke. To ni laž, ravno obratno.
Res je da nimajo vsi dovoljšnega razmaka med zobmi za uporabo medzobnih ščetk ampak teh ljudi je zelo malo. Večina, ki jih je tega mnenja pa pač uporablja napačno velikost ali pa tehniko. Priporočam obisk zobozdravnika in namensko vprašanje, če vam izmerijo medzobne prostore in katero velikost medzobnih ščetk vam priporočajo. To si lahko izmerite tudi sami z zadevo iz spodnje slike (primer za Curaproxove medzobne ščetke). Sam na primer uporabljam 3 različne velikosti, od najmanjše (modra) do srednje (roza), kljub temu, da imam izredno male razmake med zobmi.

ales85 ::

111111111111 je izjavil:

zobje so dobro očiščeni, nitke pa sem vrgel v smeti.

To ti misliš. Ampak ti vseeno želim, da ne boš imel težav in boš imel zdrave zobe.

Alien123 ::

ales85 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

zobje so dobro očiščeni, nitke pa sem vrgel v smeti.

To ti misliš. Ampak ti vseeno želim, da ne boš imel težav in boš imel zdrave zobe.


Verjetno ima pol cm razmika med zobmi

Miki N ::

Ko misliš, da si že videl vse, se na ST razplamti vojna Nitkarji vs. medzobni Ščetkarji.

sbawe64 ::

Curaprox modra (najmanjša) medzobna ščetka 'cps 06 prime' gre v vsako režo med zobmi.
2020 is new 1984
Corona World order

gruntfürmich ::

cptrelentes je izjavil:

Medzobna ščetka se zarine v "trikotno" odprtino med dvema zobema, tik pod dlesen.



tole jaz uporabljam za to odprtino tik na dlesnijo.

za vmes med zobmi pa tole:

 jordan zobna nitka

jordan zobna nitka



navadne nitke se ni nikakor ne ljubi uporabljati. to pa samo potegneš med zobom in si siguren da 'zapečene' umazanije ni več.

za povrhu pa si lahko privoščiš kakšno močno zobno prho. jaz imam tole:

 PANASONIC zobna prha

PANASONIC zobna prha



kot zobno ščetko pa curaprox najmehkejšo. pa ščetkati si moraš od spodaj navzgor, da ne tiščiš umazanije v dlesen.

pa v lekarni ali pa pri zobozdravniku vprašaj za kvalitetno zobno pasto, da bo popravila tvoje stanje.

tako da Old Spice, to so zadeve ki jih moraš uporabljati da boš imel ČISTE zobe.

ustne vode ne uporabljam (več).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

zobje so dobro očiščeni, nitke pa sem vrgel v smeti.

To ti misliš. Ampak ti vseeno želim, da ne boš imel težav in boš imel zdrave zobe.

Imam pregled vsako leto, ampak večjih težav z zobmi še nisem imel. Moram pa res potrkat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

estons ::

sbawe64 je izjavil:

Curaprox modra (najmanjša) medzobna ščetka 'cps 06 prime' gre v vsako režo med zobmi.


Citation needed.

Ta tvoja je velikost ISO 3. Med moje zobe ne gre niti ISO 1 in je edina rešitev ploščata nitka.

@OP, tudi sam imam težave z odstopanjem dlesni. Moja zobarca pravi, da je to večinoma zaradi mehkega tkiva (geni) in zagretega ščetkanja. Lahko tudi zaradi električnih krtačk, ki preveč energično drgnejo. Menda so sploh rotirajoče zobne ščetke problematične.

Svetovala mi je uporabo najbolj mehke Curaprox ščetke in ščetkanje "od roza proti beli" tj. potegneš od dlesni proti konici zoba in ne greš več nazaj.

Če postane prehudo je edina rešitev operacija, ki ni nujno, da uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214986 (2462) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499568 (1239) samovprasam
»

Zobna nitka

Oddelek: Loža
457798 (3787) bedarija
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325575 (4718) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661175 (33575) Andro457

Več podobnih tem