» »

Zobni kamen

Zobni kamen

1 2
3
»

blackbfm ::

Kako potem to sploh lahko pride na prodajne police lekarne, če je škodljivo?


saj ni neka raketna znanost, te vode večinoma vsebujejo alkohol ki je dovolj raziskana in škodljiva snov, in tega je tam notri dovolj da te požge po sluznici, izsuši, uničuje

vem sigurno imaš znanca/prijatelja/soseda ki spije sixpack na dan pa mu "nič ni".. ampak kljub temu klompanja alkohola po ustih ne moremo smatrat kot nekaj zdravega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

FeDF6 ::

Pri 50 brez plomb, vsadek, kamen brušen 1x letno ali dvoletno zaradi estetike (premalo je! :) - navadna ustna vodica listerine nekaj minut občasno zvečer in redno za družbo, da ljudje ne omedlijo po nepotrebnem. Aja, zaradi lenobe, ščetkanje z motorko, včasih ročno. Zobozdravnice nasmejane (včasih že preveč).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FeDF6 ()

BCSman ::

Pri 50 brez plombe, vsaka cast. Pa to si ze od zacetka osnovne sole imel brezhibno disciplino ciscenja zob, al je taka genetika?
Do 23. leta sem dobil miljon plomb zaradi povrsnega scetkanja, od takrat pa prakticno nobene nove ko sem resno zagrabil stvar. Ampak takih temeljitih postopkov kot jih imam sedaj si ne predstavljam da je dosti 10 letnikov zmoznih.

Robocop1 ::

BCSman je izjavil:

Pri 50 brez plombe, vsaka cast. Pa to si ze od zacetka osnovne sole imel brezhibno disciplino ciscenja zob, al je taka genetika?
Do 23. leta sem dobil miljon plomb zaradi povrsnega scetkanja, od takrat pa prakticno nobene nove ko sem resno zagrabil stvar. Ampak takih temeljitih postopkov kot jih imam sedaj si ne predstavljam da je dosti 10 letnikov zmoznih.


Vglavnem je v ozadju genetika. Zakaj tako mislim: Jaz že vse življenje ščetkam z enako tehniko. Morda zdaj v zrelih letih namenim še več pozornosti ustni higieni kot sem jo v mladih letih. Nekje do 20. leta sem obiskoval ortodonta, kar pomeni pregledi 1x mesečno. S kovino v ustih (beri: zobnim aparatom), se zobni kamen še hitreje nabira, pa vseeno z zobnim kamnom nisem imel problema. Zdaj ko sem starejši, brez zobnega aparata in se bolj zavedam pomena higiene pa se mi zobni kamen nabira neverjetno hitro. Kako razložiti tako razliko? Nekaj v sestavi zob ali sline se je spremenilo, kar povzroča hitrejše nabiranje zobnega kamna. Edina možna razlaga.

SambaShare ::

Sonična ščetka dela čudeže, kar se tiče oblog in kamna, pa zanimivo vidim da ni še nihče omenil.

starfotr ::

Nobena super ščetka ti ne pomaga, če so obloge že trde - kamen.

sci3nc3 ::

To da nekdo hodi na vsaki 2 leti na čiščenje zobnega kamna je irelevanten podatek in ničesar ne pove o ustni higieni. Pač tvoja odločitev. Ne pomeni pa to, da zobnea kamna nisi imel že pred 1 letom dovolj za čiščenje.

Meni se recimo zobni kamen nabere že v pol leta. Če vprašam ustnega higienika, bi ga bilo treba že zdavnaj očistiti. Lahko pa s tem zobnim kamnom vztrajam še pol leta ali pa še 3 leta.

Med 30. in 40. letom starosti je tudi ogromno ljudi, ki ima že znake paradontoze, pa tega niti ne vejo. In ker ne vejo, tudi ne hodijo pogosto na čiščenje zobnega kamna, čeprav bi (po mnenju ustnih higienikov) morali hoditi vsakih nekaj mesecev.

Ganon ::

Sonicare + parodontax že dolga leta. Zobni kamen, kaj je to?

blackbfm ::

Sonicare + parodontax že dolga leta. Zobni kamen, kaj je to?


šur.. če bi šel do higienika bi bil pa ziher pol ure not:))

FeDF6 ::

Ne vem, kako je drugače, pri letni kontroli pri javni zobozdravnici se dogovorimo za odstranjenje zobnega kamna, ko oceni, da je smiselno - ker ji nekaj tudi v žep kapne. Verjetno bi lahko pogosteje ampak, če kot služeča strokovnjakinja oceni, ni potrebno, pač ni, kaj naj zdaj jaz, se prepiram z njo? Čisto mogoče, da je pri drugih še veliko slabše ampak me ne zanima niti posredno.

Drugače pa ne vem, če je neposredno genetsko pogojeno, ker večina starih sorodnikov ima/je imela precej švoh zobe. Morda še ostali nastavki še iz časov, ko je en sorodnik Vlad nekaj ordiniral v okolici Karpatov... (㇏(•̀ᵥᵥ•́)ノ)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FeDF6 ()

permit ::

Likalnik je izjavil:

Jaz sem ravno prejšni teden šel čistiti zobni kamen...cena 70€ pri najdražjem in kako najboljšem zobozdravniku na Gorenjskem (bo zavarovalnica pokrila ta strošek)



Katera zavarovalnica pokrije strošek čiščenja zobn. kamna?

edi123 ::

A je ta zobna pasta Parodontax res vredna tega denarja?

sci3nc3 ::

edi123 je izjavil:

A je ta zobna pasta Parodontax res vredna tega denarja?


Odvisno od tvojih zob. Parodontax vsebuje fluorid in je zato primerna za zdravljeje krvavečih dlesni, paradontoze itd.
Poznam ogromno ljudi, ki vsakih par dni malo poščetkajo z zdelano ščetko in najcenejšo pasto, pa nimajo nobenih težav... nobenega kariesa ali paradontoze. Vsekakor pa ne more škoditi, če uporabiš bolj kvalitetno pasto.

Ganon ::

edi123 je izjavil:

A je ta zobna pasta Parodontax res vredna tega denarja?


Jaz jo uporabljam še iz časov, ko je bila zelena. Težav z zobmi nimam.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214985 (2461) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499568 (1239) samovprasam
»

Zdravo zobovje in splošno zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010478 (8106) kjut
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325575 (4718) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661175 (33575) Andro457

Več podobnih tem