» »

Problemi z dlesnimi

Problemi z dlesnimi

«
1
2

Old Spice ::

Počasi se približujem 40im in začenjajo se kazati težave z zobmi in dlesnimi. Opažam, da se mi dlesni počasi umikajo. Bil sem pri ustni higieničarki, ki pravi da so dlesni sicer vnete, da pa se da z nitkanjem to dobro zajezit. Sicer imam tudi zobozdravnico v sklopu javnega zdravstva, vendar z njo kaj dlje kot do najnujnejše kurative ne pridem (plomba in adijo, stanja dlesni niti ne preverja).

Skratka. Po navodilu sem sedaj začel z nitkanjem. Postopek je daleč od tega, da bi mi zadeva "zlezla pod kožo", prej bi rekel da je postala frustracija. Na sprednjih zobeh še nekako gre. Problem je zadej, sploh ker imam zobe zelo blizu skupaj. Na nekaj mestih se mi je dlesen še dodatno vnela (nabrekla) po parih dneh ker nitkam pod dlesen - kot mi je bilo tudi naročeno in pokazano. Možno sicer, da tehnika ni 100% pravilna. Preveril sem kar nekaj posnetov online in nekako se mi zdi, da delam pravilno, čeprav potem ne vem, zakaj imam težav ob nitkanju še toliko več...

Prišel sem še do nekaj indirektnih nasvetov, med drugim da naj bi pri dlesnih pomagal vitamin C - ki ga sicer sedaj jemljam, vendar zaenkrat težko ocenim, da je kaj boljše.

Ker je ljudi s podobnimi težavami kar nekaj, bi tu vprašal vse tiste s podobnimi problemi, kaj ste naredili vi? Je kak zobozdravnik, higienik tu referenca? Kaj se še lahko naredi kot preventivo? Kako ste to reševali ostali?

Ganon ::

Old Spice je izjavil:

Počasi se približujem 40im in začenjajo se kazati težave z zobmi in dlesnimi.


Tole je bistveno. Prepričan si, da so leta kriva za tvoje težave. Niso, niti slučajno. Kar se ti dogaja, je posledica dolgoletnega zanemarjanja zob.

Old Spice ::

Težko rečem, da sem zobe zanemarjal. Sonično ščetko uporabljam že 15 let, ščetkam 2x dnevno. Imel sem sicer težave s kislinsko erozijo pred leti, kar se je z novimi zobnimi pastami vneslo. Ves ta čas sem bil redno pri zobozdravniku večkrat letno. Je pa res, da v tem času zob nisem nitkal. Skratka, na tem področju bi želel za prihodnje kaj naredit, zato tudi sprašujem za menja, izkušnje ostalih.

Thomxy ::

Meni nitkanje niti ne gre. Sem se pa navadil uporabljati medzobno ščetko vsak večer... Zdaj je higieničarka vesela :-)

karafeka ::

Za vnete dlesni (se mi zgodi parkrat na leto) mi pomaga masiranje z vlažnimi svežimi žajbljevimi listi. Se gre po vseh dlesnih, kamorkol lahko sežeš. Če baje redno delaš to, ti preventivno zelo pomaga.

mojsterleo ::

Jaz sem imel / imam podoben problem. Zaradi domnevno premehkega obzobnega tkiva mi zobarica ni hotela narediti bele plombe, da ne bi prišlo do krvavitve, tako da sem dobil amalgam.
Rekla je da za naprej uporabljam ultra mehko zobno ščetko in parodontax pasto. Oboje sem takrat sicer že uporabljal. Tudi nitko, ustno vodo, žvečilke ... ne pijem posladkanih pijač, tako da so usta večino časa 'dokaj' sveža.
Je pa res da sem pred kratkim usekal '40' let tako da je to mogoče malce starostno.

permit ::

mojsterleo je izjavil:

Jaz sem imel / imam podoben problem. Zaradi domnevno premehkega obzobnega tkiva mi zobarica ni hotela narediti bele plombe, da ne bi prišlo do krvavitve, tako da sem dobil amalgam.
Rekla je da za naprej uporabljam ultra mehko zobno ščetko in parodontax pasto. Oboje sem takrat sicer že uporabljal. Tudi nitko, ustno vodo, žvečilke ... ne pijem posladkanih pijač, tako da so usta večino časa 'dokaj' sveža.
Je pa res da sem pred kratkim usekal '40' let tako da je to mogoče malce starostno.


kakšne žvečilke ?

sbawe64 ::

Old Spice je izjavil:

Težko rečem, da sem zobe zanemarjal. Sonično ščetko uporabljam že 15 let, ščetkam 2x dnevno. Imel sem sicer težave s kislinsko erozijo pred leti, kar se je z novimi zobnimi pastami vneslo. Ves ta čas sem bil redno pri zobozdravniku večkrat letno. Je pa res, da v tem času zob nisem nitkal. Skratka, na tem področju bi želel za prihodnje kaj naredit, zato tudi sprašujem za menja, izkušnje ostalih.

Here is your problem.

rešitev



Če že mora biti električna, potem raje braun (rotirajoča).


Priporočam tudi uporabo medzobne ščetke, naj te tvoja zobozdravnica naroči k ustni higieničarki, kjer ti bodo pokazali, kako se ščetka zobe.


Med zobmi in dlesnimi (ter med zobmi, medzobni prostor) se nabira svinjarija -> karies -> odstopanje dlesni.Svoje doda še sonična zobna ščetka, ki te svinjarije niti približno ne odstrani + ponavadi prevelik pritisk ščetke pri uporabi.

Ampak imaš pa bele zobe !


btw, ko boš naslednjič v ZD v čakalnici pred zobo ambulanto, poišči pildek z naslovom
"ščetkanje z ščetko curaprox"
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Nekaj izsekov iz nje
pol na zobe, pol na dlesni (pod kotom 45°) ter 8x na zob
majhni krožni gibi
ščetko držite kot svinčnik
2020 is new 1984
Corona World order

IzRezije ::

Moja zobarca prav: nitkej sam tiste zobe, k jih hočeš obdržat.

MIHAc27 ::

Jaz sem tudi imel težave... krvavenje dlesni pa to. Sem moral kar nekaj časa uporabljat ultra mehke ščetke.
Itak zobarca teži z nitkanjem, pa mi tudi ne gre (pa zamudno je). Sem pa začel uporabljati medzobne ščetke (izgleda kot zobotrebec) in je hitro bilo veliko bolje.
Včasih kar ne moreš verjeti, koliko je še med zobmi PO ščetkanju.

Žena pa uporablja še vodno prho za usta.

grimth ::

Za vodne prhe je znano da zaradi pritiska curka poriva umazanijo globje v predalček med dlesnijo in zobom.

Zdaj vsak zobar poriva medzobne ščetke ker dobivajo kickback od proizvajalca ampak osebno meni še najbolj odgovarja nitka sensodyne gentle floss (dejansko nitka) ki jo lahko kupiš v vsaki stacuni. Navijem okrog prstov in pucam medzobje ampak je tudi obvezno sprati pod vodo ko greš na naslednji zob zato ker drugače vnašaš bakterije (najbrš isto velja za medzobne ščetke). Tako da če koga dlesni bolijo zaradi tistih trdih medzobnih ščetk naj proba to nitko , meni odgovarja, downside je da gre ta nitka za enkratno oporabo ker ko se zmoči nabrekne da bolje pobere umazanijo med zobmi tako da po uporabi gre stvar v koš. Pa treba je pazit da ti prsti ne odpadejo če si preveč naviješ :D

FrRoSt ::

Nisem ravno strokovnjak, pa vseeno. 8-O

Nitkanje, ko nitkaš v dlesen, mislim da ni ravno dobra ali primerna.

Drugače pa, lahko čez palec razdeliš v 3. kategorije:

1. kategorija je dedna in tukaj nimaš kaj posebno delati. Imaš take gene, kakor jih imaš. Če si na slabi strani strani, potem se bolje posveti problemu in vloži več dela, energije in časa. :D

2. zadeva je higijena! Uporabljaš zobno nitko ali medzobno ščetkico, da odstraniš tudi umazanijo izmed zob, ki jo z navadno ščetko ne moreš. Vsaj enkrat na dan, pred spanjem! Lahko pa tudi večkrat. Uporabljaš mehkejšo ščetko, da tudi malo nežno pomasiraš dlesni. Tudi zaradi krvavitve. To lahko narediš praktično po vsakem večjem obroku. Ni niti potrebno, da nanašaš zobno pasto, samo malo podrgni dlesni in zobe.

Dobijo se menda tudi neka olja....

3. prehrana in vitamini. Predvsem C, AD3, kalcij in ostale protioksidantske zadeve, omega 3 in ostalo. V zmirnih količinah! Dobro očisti zobe in dlesni tudi jabolko. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zee ::

Imam enak problem starost 43 let, nad katerim so slovenski državni in zasebni zobozdravniki dvignili roke, pa je to dejansko problem, s katerim se da živeti. Kako?

1. Redna ustna higiena, kar vključuje umivanje zob, zobno nitko, zobno vodo. Nadalje menjavanje zobne ščetke na dva meseca, izogibanje zobnim pastam, ki vsebujejo natrijev dodecilsulfat (SDS) - slednje je težje, kot se sliši in je dejansko potrebno vsak paket pregledati pred nakupom. Dobri znamki: Parodontax, Sensodyne (ne vse). Glede zobne vode priporočam izogibanje tistim, ki imajo alkohol (npr. Listerine). Za vsakodnevno uporabo je poljuben "okus" Colgate-a dovolj dober. Za nekaj dni na mesec priporočam zobno vodo s kloroheksidinom, ki pobije bakterije v ustni votlini, pa odsvetujem uporabo za več kot nekaj dni, ker lahko obarva zobe.

2. Redno (na 3-4 mesece) obiskovanje zobozdravnika, ki bo najprej pomeril globino t.i. žepkov ob vsakem zobu, nato pa te žepke počistil. V začetku zgleda precej "mesarsko", vendar se dlesni precej hitro obnovijo. Pri meni se obnese, da nekaj dni po obisku zobozdravnika spiram ustno votlino z zobno vodo s kloroheksidinom.

Z zgornjim protokolom se je umikanje mojih dlesnih drastično ustavilo, z dodanim bonusom, da mi le redko smrdi iz ust.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

slikar ::

Za paradontozo je edina rešitev, da ti zobozdravnica napiše napotnico za paradontologa.

elektronorc ::

Nitkanje zob je zelo podcenjeno dnevno opravilo. Zgolj z ščetkanjem je nemogoče odstraniti ostanke hrane MED zobmi. Ne uporabljam zobne nitke, v DM ali pa v Lidlu prodajajo držala z zobno nitko in to je tip top za nitkanje zob.

qwertyy ::

Sam sem mel hudo vnetje dlesni in me je higienik prav tako prepričal v nitkanje. Na začetku je bilo zamudno in moreče opravilo, zdaj si znitkam hitreje kot rabim za ščetkanje, v minuti sem fertik. Je pač tako štorasto opravilo, ki po 1000 nitkanjih postane avtomatsko in počasi dobiš na brzini.

Sam jih sicer zjutraj umijem samo s krtačko, zvečer pa krtačka in nitkanje. Občasno naredim za kak teden še kuro s ta zeleno Sensodyne ustno vodico. Je pa res pomembna disciplina in moraš nitkat vsak večer.

Zadnjič bil pri higieniku in me je stokrat pohvalil, da sem priden in da sem super rešil stanje, ki sem ga imel. Razliko opazim tudi sam, prej sem pri nitkanju hitro zakrvavel, zdaj so dlesni utrjene, barva je nežno roza, prej pa so bile popolnoma rdeče.

cvalsr ::

Tu nekaj ne štima.
Z zobno krtačko naj bi 10 x potegnil po vsakem zobu. Za medzobno ščetko pa piše v navodilih, da jo samo vtakneš noter in potegneš ven - fertik!?? Če deluje tako čudežno, da je dovolj en poteg, zakaj ne naredijo še navadnih ščetk takih?
S tem izbezaš ven večje ostanke hrane, plaka pa gotovo ne odstraniš. Nitka je še slabša, ker je 'linijska', in vbokline ostanejo nedotaknjene.
Sploh pa kjer se zoba dotikata... Še najbolj smiselna se mi zdi zobna prha.
Žal pa proti paradontozi niti vse troje skupaj ne pomaga???

FrRoSt ::

Medzobne prostore, pa če so še tako majhni, jih je potrebno očistiti!

Ali to naredite z nitko, ali medzobno krtačo, je povsem vseeno. Oboje imate po številkah oz. velikosti! Ker se mi zdi, da vas veliko ne loči med navadno zobno ščetko, ki medzobnih prostorov ne doseže in ščetko za medzobne prostore:

https://www.google.com/search?rlz=1C1GC...

 medzobna krtača - ščetka

medzobna krtača - ščetka





Ustna voda, 1 X na teden!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

Jaz menjam zobne pogosto in nimam zobnega kamna, ker se jih dolgo časa drgnem.
Ravno zarad pogoste menjave zobne da ne poškodujem dlesni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

tony1 ::

Old Spice je izjavil:

Na nekaj mestih se mi je dlesen še dodatno vnela (nabrekla) po parih dneh ker nitkam pod dlesen - kot mi je bilo tudi naročeno in pokazano.


Sam nitkam zobe vsak večer, in sčasoma se navadiš in postane rutina.

Tudi meni se nekajkrat na leto dlesen okrog kakšnega zoba vname in tam je nitkanje (zelo) boleče. Moja rešitev je, da 3 ali 4-krat zvečer sperem zobe z ustno vodo (kot so priporočili, ta je brez alkohola) in dlesen nato ob nitkanju ne boli več.

hamez66 ::

Maš tudi različne tipe nitk in nekatere nitke niso prav nežne, nekatere so pa kul. Sprobaš par komadov in se odločiš glede na izkušnjo.

kajtimara ::

čez dan: Zobna ščetka. 6 št. Curaprox. (sprobal tudi dve drugi ponudbi). Držalo kot orodje zobarja. In ne samo not in ven.
Zjutraj spiranje usten votline z Paragin, zvečer umivanje z zobno pasto.

Poldy ::

Sem čez 40 in z malo odmaknjenimi dlesnimi. Pa delam vse, tako da je po mojem gensko. Lahko greš na operacijo, da ti nekaj režejo pa spajajo - starejši kolegici ni pomagalo.

Zobne nitke so lahko tiste tanke, imaš pa tudi malce debelejše, so na otip kot špaga in te pa zelo dobro pobirajo. Moraš pa paziti, da ko hitiš, ne zarineš med zobe in ti potem nitka udari med dlesni, da zakrvaviš.
Edel+White Expanding Superfloss - ta mi je najboljša. Ampak moraš paziti, da se ti vmes ne scufa, ker ti lahko ostane med zobmi :)

Z medzobnimi krtačkami spravim kar veliko ven. Na začetku je težko, po kakem mesecu pa ti že prav paše. So različnih velikosti, začel sem z zeleno.

Kapitan Jack ::

Nategovanje po dolgem in pocez.Kaksne zobne nitke, kaksni bakraci. Jaz sem opazil, cim vec sem pucal zobe, vec sem imel problemov. Pod pucanje pa mislim kao priporoceno 2x letno ustno higijeno.

ales85 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Nategovanje po dolgem in pocez.Kaksne zobne nitke, kaksni bakraci. Jaz sem opazil, cim vec sem pucal zobe, vec sem imel problemov. Pod pucanje pa mislim kao priporoceno 2x letno ustno higijeno.

Potem imaš pač srečo. Ampak mnogo ljudi pa nitkanje dejansko potrebuje - sem tudi sam med njimi. Redno nitkanje enkrat na dan je izredno koristno. Seveda pripomore pravilen način nitkanja.

Kapitan Jack ::

ales85 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Nategovanje po dolgem in pocez.Kaksne zobne nitke, kaksni bakraci. Jaz sem opazil, cim vec sem pucal zobe, vec sem imel problemov. Pod pucanje pa mislim kao priporoceno 2x letno ustno higijeno.

Potem imaš pač srečo. Ampak mnogo ljudi pa nitkanje dejansko potrebuje - sem tudi sam med njimi. Redno nitkanje enkrat na dan je izredno koristno. Seveda pripomore pravilen način nitkanja.

Ne nimam srece. Sem moral nositi zobni aparat, vnete dlesni, vsako leto 2x na higijeno zob, metanje dnarja za x scetke in kaj se vem kaj.

Edini napredek sem videl v uporabi premium zobne scetke, pa uporaba tusa. To kako ti tus zabije umazanijo nazaj globoko v dlesni je bullshit. Zato pa se nastima hitros, ter moc curka vode.

Poldy ::

Lej, tudi za ustno higieno boš našel članke, da ti zaradi vibracij lahko crkne zob.
Glede zobne prhe ne vem, jo imam, ampak jo zelo malo uporabljam.

tony1 ::

Pa ste sfukali še eno temo, bravo :))

Maske so koristne... tudi pred zadahom :D

Poldy je izjavil:

Sem čez 40 in z malo odmaknjenimi dlesnimi. Pa delam vse, tako da je po mojem gensko. Lahko greš na operacijo, da ti nekaj režejo pa spajajo - starejši kolegici ni pomagalo.

Zobne nitke so lahko tiste tanke, imaš pa tudi malce debelejše, so na otip kot špaga in te pa zelo dobro pobirajo. Moraš pa paziti, da ko hitiš, ne zarineš med zobe in ti potem nitka udari med dlesni, da zakrvaviš.
Edel+White Expanding Superfloss - ta mi je najboljša. Ampak moraš paziti, da se ti vmes ne scufa, ker ti lahko ostane med zobmi :)

Z medzobnimi krtačkami spravim kar veliko ven. Na začetku je težko, po kakem mesecu pa ti že prav paše. So različnih velikosti, začel sem z zeleno.


Sam sem zelo zadovoljen z zobno nitko Oral B (imajo jo v Tušu in Sparu), ni draga in, zelo pomembno, ne trga se skoraj nikoli.

Na temo tega, da so nitke nekoristne: dokler ne začneš z nitkanjem sploh ne veš, koliko svinjarije gnije me zobnimi ploskvami, in ko jo odstraniš z nitko lahko povohaš nitko in zaznaš gnilo hrano na nitki, za vsak zob posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Kapitan Jack ::

tony1 je izjavil:

Pa ste sfukali še eno temo, bravo :))

Maske so koristne... tudi pred zadahom :D

Vse je povedano. Razen, ce poznas za kaksno revolucionarno resitev, ki ne vsebuje pranja zob, nitkanja, scetkanja z n razlicnimi scetkami ipd. Vse ostalo je odkrivanje tople vode.

Enostavno to je biznis, kot vse na tem pofukanem svetu. Zakaj bi ti dali resitev, ce je lazje ljudi muciti z raznimi plombami, pa daj ven, pa not, pa ven, pa neka zdravila, na koncu spulis zob in zadihas.

Ce nimas denarja za prave privatne zobozdravnike si ga najebal.

immortan ::

nitkaj si - najbolj generic odgovor..

tony1 ::

Kapitan Jack je izjavil:

tony1 je izjavil:

Pa ste sfukali še eno temo, bravo :))

Maske so koristne... tudi pred zadahom :D

Vse je povedano. Razen, ce poznas za kaksno revolucionarno resitev, ki ne vsebuje pranja zob, nitkanja, scetkanja z n razlicnimi scetkami ipd. Vse ostalo je odkrivanje tople vode.

Enostavno to je biznis, kot vse na tem pofukanem svetu. Zakaj bi ti dali resitev, ce je lazje ljudi muciti z raznimi plombami, pa daj ven, pa not, pa ven, pa neka zdravila, na koncu spulis zob in zadihas.

Ce nimas denarja za prave privatne zobozdravnike si ga najebal.


Torej si naj raje populimo zobe? Less zobov less probsov? 8-O

Tvoj problem je nekaj višje od zob. Toliko, da boš vedel, kam te je republikanska propaganda pripeljala. Boš pa svobodno dal dnar iz žepa - industriji protez, to pa.

Kapitan Jack ::

Lahko si mislis kar ces, ampak kaj si / ste povedali v tej temi revolucionarnega in novega? Nic.
Nitkaj si jih, scetkaj si jih, cisti si jih. Zobe pac.
Vauuu.

Poldy ::

Zobje so po 40. še najmanjši problem. Čakaj, da se OP en dan v postelji zamisli nad življenjem :)
Če bo imel srečo, bo v sledečih letih postal le zagrenjen, tako kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Kapitan Jack ::

Poldy je izjavil:

Zobje so po 40. še najmanjši problem. Čakaj, da se OP en dan v postelji zamisli nad življenjem :)
Če bo imel srečo, bo v sledečih letih postal le zagrenjen, tako kot ti.

No ja zagrenjen gor ali dol. Krepnil bos in ti in jaz in malo se bo druzina jokcala, tvoji potomki se to bodo spominjali mogoce, ce jim bos zapustil kaj, drugace jim bo visel luli za tabo.

Mislim dejmo bit realni, kdaj si nazadnje pomislil na svojega mrtvega dedka ali babico?

ales85 ::

Vau, ti imaš pa kar nekaj težav. Predlagam obisk psihologa ali psihiatra.

Kaj smo povedali revolucionarnega? Saj ni nič revolucionarnega za povedati - ve se, da nitkanje pomaga in ni nič revolucionarnega za povedati. Seveda je business, kot vse ostalo, in kaj potem? Vzameš tisto, ki ti najbolj odgovarja in uporabljaš.

Z off-topic lahko pa zaključimo.

__Devil__ ::

Priporoča kdo dobrega privat zobozdravnika, ki ni najdražji na štajerskem ali pa je vsaj dober? Ima kdo izkušnje z Benko Dental?
Ortho Dental bi naj prišel ali je že v Mariboru (Lenart?), baje so zelo dobri in popularni. Imam neravne zobe, želel bi si pozdravit in polepšat zobe pa nevem kje začet. Najbolj zanimive so te zobne luske, vsaj za zgornje zobe.

Kapitan Jack ::

ales85 je izjavil:

Vau, ti imaš pa kar nekaj težav. Predlagam obisk psihologa ali psihiatra.

Bolje bi bilo, ce mi definiras kaksne tezave naj bi imel.

111111111111 ::

Old Spice je izjavil:

Ker je ljudi s podobnimi težavami kar nekaj, bi tu vprašal vse tiste s podobnimi problemi, kaj ste naredili vi? Je kak zobozdravnik, higienik tu referenca? Kaj se še lahko naredi kot preventivo? Kako ste to reševali ostali?

Jaz si 2-3x na teden ščetkam s paradnotaxom. https://www.mimovrste.com/zobne-paste/p...

Nobenih problemov s krvavenjem.

EDIT: Nitkanje mi ne sede, ker sem si večinoma porezal dlesni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

111111111111 je izjavil:

EDIT: Nitkanje mi ne sede, ker sem si večinoma porezal dlesni.

Pa menda ne z nitko? Sicer je pa z nitkanjem tako, da po dolgotrajnem zanemarjanju, rado krvavi nekaj dni. Ampak po nekaj dneh uporabe se pa stanje normalizira in se ne pojavi več. Razen seveda v primeru kakšnega vnetja.

Ter seveda primerna nitka, vsaka ni dobra za vsakogar. Od vseh meni še najbolj sede tista od Sensodyne, se ne zatika in je dovolj mehka/nežna.

tony1 ::

Po mojem se zdravih dlesni z nitko ne da porezati.

Se pa lahko rani dlesni, ki nitkanja niso vajene. Še naprej je treba nitkati in zvečer sprati z ustno vodo.

Če težave ne bi prenehale v kakšnem tednu ali dveh, je pa treba iti k zobarju, in naj ugotovi vzrok težave.

__Devil__ ::

Jaz uporabljam zobno prho, ki je najboljša zadeva, boljša kot zobna nitka, počisti vse izmed zob. Je pa res, da mogoče nitka bolj podrgne med zobni proti vodi, ki samo prodira skozi.

Kapitan Jack ::

__Devil__ je izjavil:

Jaz uporabljam zobno prho, ki je najboljša zadeva, boljša kot zobna nitka, počisti vse izmed zob. Je pa res, da mogoče nitka bolj podrgne med zobni proti vodi, ki samo prodira skozi.

Men se to drkat z nitko ni nikoli dalo. Cak vodo not, przges in za 20sekund spljuvas govedino, ki ti je ostala se od kosila.

Alien123 ::

__Devil__ je izjavil:

Jaz uporabljam zobno prho, ki je najboljša zadeva, boljša kot zobna nitka, počisti vse izmed zob. Je pa res, da mogoče nitka bolj podrgne med zobni proti vodi, ki samo prodira skozi.


Ni res. Moj zobozdravnik je odsvetoval zobno prho, ker nima učinka. Edino nitkanje je efektivno.

Machete ::

Manj umivajte zobe. Jaz manj kot jih umivam, lepše imam. Zobodzravnik? Kaj je to?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Vidva kar prhajta, saj ni škodljivo. Ampak posebnega učinka pa tudi ne. Odstraniš večje kose, oblog iz zob pa večinoma ne.

Kdor dvomi naj si kupi tiste "tabletke", ki obarvajo obloge, pa boste videli.

ripmork ::

Old Spice je izjavil:

Sonično ščetko uporabljam že 15 let, ščetkam 2x dnevno.

Sem si pred meseci po več priporočilih zadovoljnih uporabnikov kupil Sonicare in je zadeva fajn, vendar opažam, da (vsaj pri meni) nikakor ne more nadomestit nitke. Z dlesnimi sicer nimam nekih težav, sem imel pa že kup lukenj ravno med zobmi. Če se mi kje kaj zatakne me začne zelo hitro motit, tako da že nekaj let kar redno nitkam.

Sčasoma ti "zleze pod kožo" in dobiš boljši občutek - predvsem tudi, kje so najbolj problematični predeli. Preferiram tanjše nitke. Medzobne ščetke se pri meni nikakor ne obnesejo (medzobni prostori majhni in zelo hitro raniram dlesni, poskusil že več variant), tale prha bi bila mogoče za sprobat.

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

EDIT: Nitkanje mi ne sede, ker sem si večinoma porezal dlesni.

Pa menda ne z nitko? Sicer je pa z nitkanjem tako, da po dolgotrajnem zanemarjanju, rado krvavi nekaj dni. Ampak po nekaj dneh uporabe se pa stanje normalizira in se ne pojavi več. Razen seveda v primeru kakšnega vnetja.

Ter seveda primerna nitka, vsaka ni dobra za vsakogar. Od vseh meni še najbolj sede tista od Sensodyne, se ne zatika in je dovolj mehka/nežna.

Ugotovil sem da mi najbolj sede Curaprox 5640, zobje so dobro očiščeni, nitke pa sem vrgel v smeti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Kitajc01 ::

Nikoli nisem nitkal, ker mi je zobozdravnik povedal, da je bistveno, da si očistiš prostor ob dlesni in zobu ne pa višje med zobmi. To pa najbolje opravi medzobna ščetka.
Bistveno pri tem opravilu pa je točno določena velikost medzobne ščetke za vsak medzobni prostor.
Sam uporabljam 3 različne velikosti za celotno zobovje. Velikost medzobnih prostorov ti bo izmeril zobozdravnik.
Torej dvakrat dnevno ščetkanje celotnega zobovja in dlesni z najmehkejšo ščetko in enkrat medzobno ščetkanje ter vsaj enkrat letno kontrola pri zobozdravniku in nimam problemov že desetletja.
LP

Ganon ::

Kitajc01 je izjavil:

Nikoli nisem nitkal, ker mi je zobozdravnik povedal, da je bistveno, da si očistiš prostor ob dlesni in zobu ne pa višje med zobmi. To pa najbolje opravi medzobna ščetka.
LP


Kje, višje? Kam si jo ti zarinil? :)) Nitka očisti prostor ob zobu in dlesni. To je to. Da to najboljše opravi medzobna ščetka, je laž.

Kitajc01 je izjavil:

Bistveno pri tem opravilu pa je točno določena velikost medzobne ščetke za vsak medzobni prostor.
LP


Pozabljaš, da nimajo vsi ljudje dovoljšnega razmaka med zobmi. Zato obstajajo tudi zobne nitke. Po mojih izkušnjah so najboljše tiste, ki se ob stiku z vodo razširijo, te so izredno nežne in perfektno očistijo prostor med zobmi.

Zgoraj jih je nekaj omenilo, da je parodontoza dedna. Ne, ni. Dedna je samo nagnjenost k parodontozi. Bolezen direktno povzročajo zobne obloge, ki niso bile odstranjene. Če za zobe pravilno skrbiš, ni skrbi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215013 (2489) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499568 (1239) samovprasam
»

Zobna nitka

Oddelek: Loža
457798 (3787) bedarija
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325575 (4718) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661196 (33596) Andro457

Več podobnih tem