» »

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :(

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :(

1 2
3
4

PandaFlow2 ::

bambam20 je izjavil:

Mastercard ali pa Visa nista namenjena za dvig na bankomatu. za to potrebuješ debetno kartico določene banke.

Še bolje je imet predplačniško VISo.. nobene provizije na bankomatu.


Veliko bank uporablja Mastercard in Visa Debit... Samo ne v Sloveniji.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Odvisno kakšen in kako velik posel imaš. Nek kafič s 200 evri prometa na dan, in ki itak mora sprejemat gotovino, ne rabi POS-a.


200EUR/dan je 7300EUR/leto. Za ta denar ne moreš furati kafiča. Lahko imaš odprt lokalček za lastno rabo, brez najemnine in pokriješ materialne stroške, zate bo ostalo bore malo.

POS se splača pri ~30kEUR bruto prometa letno. Za ta denar težko dobiš prostor, enega delavca za 8ur/dan in osnovni material. Ni neizvedljivo, je pa težko. To je nekje 800-1kEUR/dnevno v povprečju.

PandaFlow2 je izjavil:


Veliko bank uporablja Mastercard in Visa Debit... Samo ne v Sloveniji.


NKBM in Intessa imata Viso Debit kot primarno kartico, Abanka in NLB imata Mastercard debit kot opcijo, za ostale ne vem.

Razni LOM in Delavske hranilnice morda nimajo, kaj vem, a vse velike banke ponujajo vsaj kaj od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

misek ::

Smrekar1 je izjavil:

200EUR/dan je 7300EUR/leto.
Mhm, matematika tukaj pa nekaj ne štima?

Smrekar1 ::

misek je izjavil:

Mhm, matematika tukaj pa nekaj ne štima?


Gak, eno nulo premalo sem dal :(

Ok, za 200EUR/dan v povprečju se da čisto furati kafiča, ampak je letna vsota tudi krepko čez točko, kjer se POS že splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

misek ::

Smrekar1 je izjavil:

eno nulo premalo sem dal :(
Raje 2 pa še malo več.

stb ::

Smrekar1 je izjavil:


POS se splača pri ~30kEUR bruto prometa letno. Za ta denar težko dobiš prostor, enega delavca za 8ur/dan in osnovni material. Ni neizvedljivo, je pa težko. To je nekje 800-1kEUR/dnevno v povprečju.

Tudi tule ti je sfalilo za kakšno ničlo :)
800-1k EUR na dan je 292k-365k na leto če delaš 365 dni, oz 160k - 200k EUR če delaš le 200 dni (vsi vikendi frej, 60 dni dopusta in praznikov).

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

misek je izjavil:

Mhm, matematika tukaj pa nekaj ne štima?


Gak, eno nulo premalo sem dal :(

Ok, za 200EUR/dan v povprečju se da čisto furati kafiča, ampak je letna vsota tudi krepko čez točko, kjer se POS že splača.

Splača se odvisno od tega če in koliko jih plačuje s kartico. Če je neka minimalna provizija na transakcijo, in tudi če je ta samo 10 centov, si pri kavicah hitro ob 10%. Potem rabiš še prenosni terminal in prenosno blagajnico in tiskalnik za račune, drugače bo veliko skakanja do blagajne in nazaj. To se grejo lahko večji lokali, ne pa vsak mali lokalček.

gruntfürmich ::

vidim da je tema že na polovici skrenla, zato me zanima kako v gostilnah obračunate napitnino s kartico? lahko rečeš natakarju naj si vzame 10€ napitnine ko mu predajaš kartico?

Vazelin je izjavil:

:DNaj jim dajo neko zapestnico z nfc da bo šlo hitreje na blagajni.
ta je pa dobra!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

gruntfürmich je izjavil:

vidim da je tema že na polovici skrenla, zato me zanima kako v gostilnah obračunate napitnino s kartico?


Zakaj bi dajal napitnino ? Saj nismo v Ameriki.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Splača se odvisno od tega če in koliko jih plačuje s kartico. Če je neka minimalna provizija na transakcijo, in tudi če je ta samo 10 centov, si pri kavicah hitro ob 10%. Potem rabiš še prenosni terminal in prenosno blagajnico in tiskalnik za račune, drugače bo veliko skakanja do blagajne in nazaj. To se grejo lahko večji lokali, ne pa vsak mali lokalček.


Ja.

Ampak tudi polog gotovine stane.

https://www.nlb.si/izvlecek-iz-tarife

NLB ti vsak polog gotovine računa vsaj 2,3 EUR, sicer 0,36% zneska. Ostale banke so verjetno tudi tam nekje, bistvenih odstopanj ne pričakujem. Za ta denar nimaš ničesar. Prenosno blagajnico in tiskalnik za račune potrebuješ v vsakem primeru, če seveda ne delaš na črno.

POS terminal te stane 8EUR/mesec.

https://www.nkbm.si/najem-pos-terminala (glej cenik v .pdf spodaj)

Za kafič z 200EUR/dan povprečnega prometa 8EUR/mesec ne bi smel biti uničujoč strošek.

gruntfürmich je izjavil:

vidim da je tema že na polovici skrenla, zato me zanima kako v gostilnah obračunate napitnino s kartico? lahko rečeš natakarju naj si vzame 10EUR napitnine ko mu predajaš kartico?


Lahko mu rečeš, seveda. Samo je ne more vzeti, ker nismo v ZDA, kjer natakarji živijo od napitnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

gruntfürmich ::

Gagatronix je izjavil:

Zakaj bi dajal napitnino ?
ker sem omikan človek ki pozna bonton.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gagatronix ::

Jaz placam za hrano in storitev z racunom. Dajanje dodatnega denarja za brezveze je pac ameriski idiotizem.

marska83 ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:


Splača se odvisno od tega če in koliko jih plačuje s kartico. Če je neka minimalna provizija na transakcijo, in tudi če je ta samo 10 centov, si pri kavicah hitro ob 10%. Potem rabiš še prenosni terminal in prenosno blagajnico in tiskalnik za račune, drugače bo veliko skakanja do blagajne in nazaj. To se grejo lahko večji lokali, ne pa vsak mali lokalček.


Ja.

Ampak tudi polog gotovine stane.

https://www.nlb.si/izvlecek-iz-tarife

NLB ti vsak polog gotovine računa vsaj 2,3 EUR, sicer 0,36% zneska. Ostale banke so verjetno tudi tam nekje, bistvenih odstopanj ne pričakujem. Za ta denar nimaš ničesar. Prenosno blagajnico in tiskalnik za račune potrebuješ v vsakem primeru, če seveda ne delaš na črno.

POS terminal te stane 8EUR/mesec.

https://www.nkbm.si/najem-pos-terminala (glej cenik v .pdf spodaj)

Za kafič z 200EUR/dan povprečnega prometa 8EUR/mesec ne bi smel biti uničujoč strošek.

gruntfürmich je izjavil:

vidim da je tema že na polovici skrenla, zato me zanima kako v gostilnah obračunate napitnino s kartico? lahko rečeš natakarju naj si vzame 10EUR napitnine ko mu predajaš kartico?


Lahko mu rečeš, seveda. Samo je ne more vzeti, ker nismo v ZDA, kjer natakarji živijo od napitnin.


Sem mi je zgodilo tudi v Slo, da je POS vprašal kakšno napitnino želim dati... Tudi natakar je takrat rekel da me bo POS vprašal za napitnino...

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

vidim da je tema že na polovici skrenla, zato me zanima kako v gostilnah obračunate napitnino s kartico?



Napitnino dam redko, ker se osebje premalo potrudi, da bi si jo zaslužilo. Samo zato,ker prinese na mizo hrano, pijačo še ni razlog, da mu daš napitnino, če nima pristopa.

Vazelin ::

you dont believe in tipping?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

gruntfürmich ::

bambam20 je izjavil:

Napitnino dam redko, ker se osebje premalo potrudi, da bi si jo zaslužilo. Samo zato,ker prinese na mizo hrano, pijačo še ni razlog, da mu daš napitnino, če nima pristopa.
zato pa jo tudi jst dam tam kjer si zasluži. v random lokalih ne dajem in nisem navajen, če pa grem kam v nobel zadeve pa se mi to zdi že kar stvar bontona.

Gagatronix je izjavil:

Dajanje dodatnega denarja za brezveze je pac ameriski idiotizem.
si ziher da je to samo v ameriki?
izgleda da malo poznaš navade po svetu. bontona sploh ne.
pozdravljaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Bontona ne poznajo niti slovenski kelnarji. Pa še marsikje. Nekje na Poljskem so v eni gostilni pričakovali napitnino, celo v meniju je pisalo, da napitnina ni v ceni in da se običajno da 15% (kar seveda niti približno ni običajno za poljsko). No, to bi blo vse še nekak, če ne bi pretirano čakali na vsako stvar, potem pa še na račun 10 minut. 15% so lahko kar pozabili od mene.

Gagatronix ::

>izgleda da malo poznaš navade po svetu. bontona sploh ne.
>pozdravljaš?

Kamor zahajam, so gostinci polno placani. Od mojega placila je prav tako odveden davek.

Zatorej ne vidim razloga, da bi se dodatno puscal denar naokrog. Ti tudi najbrz ne das soferju avtobusa 5 eur v roko vsakic ko kupis karto, kajne ?

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Napitnino dam redko, ker se osebje premalo potrudi, da bi si jo zaslužilo. Samo zato,ker prinese na mizo hrano, pijačo še ni razlog, da mu daš napitnino, če nima pristopa.
zato pa jo tudi jst dam tam kjer si zasluži. v random lokalih ne dajem in nisem navajen, če pa grem kam v nobel zadeve pa se mi to zdi že kar stvar bontona.
?


Prevečkrat se zgodi, da so nobel samo cene, osebje pa ni izšolano.

starfotr ::

Nateguni tipa Euronet bodo tako izumrli, skupaj s številnimi drugimi problematičnimi skupinami. Si predstavljaš težave, ki bi jo tak sistem prinesel pranju denarja?


Euronet se ukvarja tudi s POS terminali.

Euronet Worldwide @ Wikipedia

legend ::

Loverji kartic oz. cash haterji, a kdaj pomislite kam pelje ukinjanje gotovine?

Cashless society: A huge threat to our freedom

starfotr ::

Po eni strani si prav srčno želim kake pizdarije, ko se bo plastenka vode plačala po 50 ali več eur, ker ne bo robe. Takrat bodo kartičarji žejni, lačni ali mrtvi. Takrat se bodo zavedali, da so se motili in da je obstoj gotovine nujen. Jaz nočem biti odvisen od ameriških firm, to so MC ali Visa. Saj nimamo nič svojega, evropskega.

showsover ::

starfotr je izjavil:

Takrat bodo kartičarji žejni, lačni ali mrtvi. Takrat se bodo zavedali, da so se motili in da je obstoj gotovine nujen.

Noro, stari, menda ne misliš resno? Kartice imajo svoje prednosti, gotovina ima svoje prednosti. Če hočeš pregled nad finančnimi transakcijami, zaenkrat ni boljšega kot kartica, če pa želiš anonimnost, pa pač gotovina. Zaradi preference nad plastiko kot plačilno metodo (ki je zagotovo bolj praktična in sledljiva, globalna in internetna), bi ti kar privoščil ljudem, da so žejni, lačni ali mrtvi, po možnosti v tem vrstnem redu? In ti bi se dobro počutil? Res? Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

louser ::

starfotr je izjavil:

Vsi, ki se zanašate na kartice in nimate v žepu niti evra, vas peljem scat, ko prenehajo delat POSi. Stojite v trgovinah, s polnimi vozički, potem greste pa brez fasnge domov. Ali pa na pumpi čakate. Jaz se pa vmes odpeljem, ker plačam z gotovino.

Sicer je pa tema o nategunskih bankomatih in ne o tem, kako vi živite s plastiko, brez papirja.

To ni naš problem, ampak problem trgovine.

starfotr ::

Glej, v času katastrofe, ne bo delal noben bankomat, noben POS, banke bodo zaprte. Od česa boš živel? Od 2 debetnih in ene kreditne ter od appov na telefonu? Takrat ti prav pride samo še gotovina, ki jo imaš pri sebi ali doma.

In ne, ni problem trgovine. Trgovine ne bodo imele robe, ker jih bodo izropali. Hrano boš dobil samo na podeželju.

Potem je tu še problem samooskrbe države s hrano in surovinami. Vendar to je že druga tema.

Nobenemu ne želim nič žalega. Samo to je realnost. En potres, en black out, en malo hujši žled in smo v kameni dobi tik tak. Ne mislite, da se ne more nič zgoditi.

showsover ::

ja, v filmu mogoče drži, ampak menda ne misliš, da boš ti ostal nedotaknjen? v mad max scenariju je ena sama valuta - direktno preživetje, ne glede na način. gotovina ni garant, sploh, če boš kakšen 'hiperinflacijski milijarder'... če kartični sistem kolapsira, bo gotovina 50 eur za plastenko vode najbrž moja (in tvoja) zadnja skrb. mislim, četudi si nek asketski survivalist, boš agonijo samo podaljšal za kak teden, dva, ne pa se ji izognil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

louser ::

starfotr je izjavil:

Glej, v času katastrofe, ne bo delal noben bankomat, noben POS, banke bodo zaprte. Od česa boš živel? Od 2 debetnih in ene kreditne ter od appov na telefonu? Takrat ti prav pride samo še gotovina, ki jo imaš pri sebi ali doma.

In ne, ni problem trgovine. Trgovine ne bodo imele robe, ker jih bodo izropali. Hrano boš dobil samo na podeželju.

Potem je tu še problem samooskrbe države s hrano in surovinami. Vendar to je že druga tema.

Nobenemu ne želim nič žalega. Samo to je realnost. En potres, en black out, en malo hujši žled in smo v kameni dobi tik tak. Ne mislite, da se ne more nič zgoditi.

V mojem okolišu je tam 5 fabrik, ki štancajo in rezkajo pleh. In par komadov navdušencev s kvalitetnimi 3D printerji.
Smodnik ima pa itak že vsak tretji lovec.
Pok pok.

starfotr ::

No, bomo videli. Jaz imam svoj načrt, vi pa svojega. Jaz lahko za preživetje kupim orožje in naboje z gotovino ter z njim kaj naredim. Vi pač ne, ker orožja ne moreš kupit z NFC appom.

Kaj ti pomagajo fabrike, če ne bo štroma ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Furbo ::

showsover je izjavil:

ja, v filmu mogoče drži, ampak menda ne misliš, da boš ti ostal nedotaknjen? v mad max scenariju je ena sama valuta - direktno preživetje, ne glede na način. gotovina ni garant, sploh, če boš kakšen 'hiperinflacijski milijarder'... če kartični sistem kolapsira, bo gotovina 50 eur za plastenko vode najbrž moja (in tvoja) zadnja skrb. mislim, četudi si nek asketski survivalist, boš agonijo samo podaljšal za kak teden, dva, ne pa se ji izognil.

Saj noben ne misli na mad maxa, dovolj je žledolom, pomanjkanje elektrike in smo tam, kjer so kartice dobre samo za čistiti stekla.

Pa ni vse v anonimnosti, z denarjem vidiš kje si, ne morejo te premamiti nakupi na obroke in ko se nekateri tako bojijo tatvov.. dandanes ti prej ukradejo denar iz kartice, kot pa iz žepa. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

showsover ::

vsekakor je to lahko tolažba, ja, če ti to kaj pomeni. nas, plastičarskih 'zombijev', bo veliko več kot tvojih nabojev. ampak v kaosu boš prepozen, če ne boš že prej konkretno pripravljen.

Furbo je izjavil:

Pa ni vse v anonimnosti, z denarjem vidiš kje si, ne morejo te premamiti nakupi na obroke in ko se nekateri tako bojijo tatvov.. dandanes ti prej ukradejo denar iz kartice, kot pa iz žepa. :)

uff, imate pa resne skrbi, vidim, s temi nakupi na obroke... res ni moja stvar, ampak o kakšnih količinah denarja se pogovarjamo, če primerjate varnost gotovine v žepu proti razpoložljivi vsoti preko kartice?

kixs ::

starfotr je izjavil:

No, bomo videli. Jaz imam svoj načrt, vi pa svojega. Jaz lahko za preživetje kupim orožje in naboje z gotovino ter z njim kaj naredim. Vi pač ne, ker orožja ne moreš kupit z NFC appom.

Kaj ti pomagajo fabrike, če ne bo štroma ;-)


Ce pride do kaj resnega, ti tudi gotovina ne bo cisto nic pomagala... morda za ogenj podkurit. Veljal bo zakon mocnejsega ala serija The Walking Dead. Tako si ne tega zelet.

BuDi79 ::

kixs je izjavil:

Ce pride do kaj resnega, ti tudi gotovina ne bo cisto nic pomagala... morda za ogenj podkurit. Veljal bo zakon mocnejsega ala serija The Walking Dead. Tako si ne tega zelet.
Se vidi da generacija 2 svetovne vojne res že pod rušo... sicer ljudje nebi biskali primerjave v nekih fikcijah ampak v brezvrednem medvojnem papirju (Reich mark, Rupnikova lira...). Ki ima še to lepo lastnost da po koncu dogodka ni nič vreden ker se ponavadi sistem zamenja in spremeni valuta. Če bi imel v kleti kufer dinarjev s katerimi bi lahko še 1989 kupil avion 1992 ni bil vreden drugega kot za podkurit, danes pa vprašanje kje bi to sploh zakuril če nimaš peči na drva.

Recimo... neposredna zamenjava lire v dinarje po vojni je veljala le 10 dni, do vrednosti 5000 din (kar je takrat veljalo 89 gramov zlata oz. danes 3205 eur), nad tem si je država pridržala možnost da menja valuto več mesecev z odbitki do 70%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

GregiB ::

Ej, svaka vam čast... en model napiše, da ga ne tangira, ker ne uporablja bankomatov in damn... takoj plastika vs. ca$h debata... odprite temo pa tam onanirajte... Resnično sem upal malo več diskurza o praksah tega in podobnih finančnih družb...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

louser ::

showsover je izjavil:

vsekakor je to lahko tolažba, ja, če ti to kaj pomeni. nas, plastičarskih 'zombijev', bo veliko več kot tvojih nabojev. ampak v kaosu boš prepozen, če ne boš že prej konkretno pripravljen.

Furbo je izjavil:

Pa ni vse v anonimnosti, z denarjem vidiš kje si, ne morejo te premamiti nakupi na obroke in ko se nekateri tako bojijo tatvov.. dandanes ti prej ukradejo denar iz kartice, kot pa iz žepa. :)

uff, imate pa resne skrbi, vidim, s temi nakupi na obroke... res ni moja stvar, ampak o kakšnih količinah denarja se pogovarjamo, če primerjate varnost gotovine v žepu proti razpoložljivi vsoti preko kartice?

Za varnost poslovanja mora poskrbeti banka, ker je njena odgovornost. Na tebi je, da se držiš samo njihovih priporočil.
Če pa po nekem naključju z brestične ukradene leti 1500 EUR namesto 15eur brez pina, ti tudi nihče nič ne bo rekel, ko boš v banki podelil par klofut predstavnikom + še denar dobiš nazaj

Ales ::

680x0 je izjavil:

Poleg tega so namerno nejasni pri vprašanju konverzije, cel UX je napeljan tako, da klikneš njihovo konverzijo.

Eh. Pogledal sem screenshote in prav nič nejasnega ni. Nič, nula, nada. Nič ni nikamor napeljano.

Brez konverzije je vedno na levi, vedno je jasno napisano, da dviguješ brez konverzije v lokalni valuti. Na desni strani je vseskozi jasno napisano, da bi dvignil s konverzijo in koliko bi prišlo v EUR po njihovem (zelo slabem) tečaju. Edino kar je, je "Accept" v rdeči barvi na levi in "Accept" v zeleni barvi na desni. In kaj, to je problem?

Kaj je tukaj nejasnega?? Odličen UI imajo, pohvale dizajnerjem.

10x bolj zajebane bankomate sem srečal po svetu, tile vam servirajo vse pred nos, pa še folku nič ni jasno. Pa kako vas ne ukradejo, no. :))

Sicer pa če bolje pomislim, sem verjetno prav na teh Euronet bankomatih dvigoval par dni nazaj... In itak da nisem opazil nič čudnega, ker ni kaj čudnega za opazit. Dvigneš brez konverzije, konec zgodbe.

starfotr ::

Tebi se pač ne zdi nič takega.

Lahko te, poleg provizije za dvig od tvoje banke, doleti tudi provizija, ki jo računa upravljalec bankomata. Tako, če si lokalec, plačaš namesto nekaj centov, lahko tudi nekaj eur provizije. Odvisno od države, firme (lastnice bankomata), kartice ipd.

Saj imaš v ceniku svoje banke najbrž napisano.

showsover ::

To vse precej drži, da te opulijo za denar na vsakem koraku, zato izbereš menjavo na domači banki (!!) , ne pri posredniku (tudi pri PayPal, AliPay in povsod, ker bo v 99% ugodnejša provizija). Ampak včasih moraš pač tudi visoko provizijo absorbirati. Sicer je menda res, da na bankomatu dvigneš neko manjšo vsoto in so jalovi stroški povsod in zaradi tega, upam vsaj, ne bo, razen malo trenutne slabe volje, nič posebej hudega

starfotr ::

Glej, s tem, da dovolimo prihod teh nategunov k nam, si bomo naredili medvedjo uslugo. Slab priokus ljudi. Tega ne rabimo.

Jaz ne stopim nikoli več v Tesco zaradi tega, ker so POS terminali nategunski. Na primer. In imam slab priokus zaradi tega.

showsover ::

Mene nihče ničesar ne vpraša, žal, jaz se samo post-festum prilagodim, če gre, da utrpim najmanj škode...

Gagatronix ::

@starfotr: Ce ti kot avtomat pritiskas na knofe brez da bi bral kaj ti na zaslonu pise ni kriv POS terminal ampak samo ti. ;)

starfotr ::

http://bayimg.com/OancnAagi

Glej, v ceniku banke ti točno piše. In ta bankomat je nategunski za popidzit. Ne vem zakaj podpirate take, "anti idiot proof" prijeme.

Nekaj je normalna provizija, drugo pa je nenormalna provizija in fore, ki te zavajajo. Če moraš za eno in isto stvar 2x iti skozi postopek, je to nateg. In če ni jasno in nedvoumno napisano, je tudi nateg.

showsover ::

Je nateg. In kaj zdaj?

Furbo ::

Visoka cena ni nateg, ampak je visoka cena. Vsak se še vseeno sam odloči, če bo rinil v to ali ne.

Tudi pivo je v diskontu ceneje, kot v prikladnem bifeju na ulici, pa noben ne kriči o nategu.

Pa itak se slepite kartičarji, da vam banka daje dvige zastonj. Samo skrije to bolje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

showsover ::

ja, tako je, kaj moreš, imamo več kartic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

starfotr ::

Furbo je izjavil:

Visoka cena ni nateg, ampak je visoka cena. Vsak se še vseeno sam odloči, če bo rinil v to ali ne.

Tudi pivo je v diskontu ceneje, kot v prikladnem bifeju na ulici, pa noben ne kriči o nategu.

Pa itak se slepite kartičarji, da vam banka daje dvige zastonj. Samo skrije to bolje.


Kaj pa je potem nateg, če si visoko ceno eliminiral in praviš, da ni nateg? Kaj je po tvoje definicija natega?

GregiB ::

Furbo je izjavil:

Visoka cena ni nateg, ampak je visoka cena. Vsak se še vseeno sam odloči, če bo rinil v to ali ne.

No, rekel bi, da je odvisno od tega, kaj pojmujemo, kot nateg. Po mojem mnenju CHF krediti niso bili nateg, npr. saj bi vendar vsak kreditojemalec v CHF MORAL VEDETI, da se sooča z vlutnim tveganje, četudi to nikjer ne bi pisalo, pa je... Vsi kreditojemalci trdijo, da je šlo za nateg. Pri dotičnih ATMih menim, da je nateg v tem, da ti sicer napiše, kolikšno je menjalno razmerje, ne da ti pa reference. Če boš prišel na bankomat in uvidel, da za € dobiš 1,08 $, boš vedel off the bat ali je to ok ali ne? Tudi za provizijo ne veš, je visoka ali normalna... Taiso menim o "no commision" menjalnicah, ki kao ne zaračunavajo provizije. Nikjer pa ni navedeno, ali je njihov Buy-Sell spread normalen ali ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

starfotr ::

Dejansko so kreditojemalcem v CHF rekli, da se jim lahko obrok zviša. Laik bi menil, da ok, se zvisa, super bomo prej odpplačali kredit. V resnici je pa bilo valutno tveganje in višanje obroka pomeni tudi višanje glavnice.

Sedaj bankirji ponujajo variabilno obrestno mero. V tem momentu je super. Lahko pa da čez čas ne bo več tako super.

Furbo ::

starfotr je izjavil:

Furbo je izjavil:

Visoka cena ni nateg, ampak je visoka cena. Vsak se še vseeno sam odloči, če bo rinil v to ali ne.

Tudi pivo je v diskontu ceneje, kot v prikladnem bifeju na ulici, pa noben ne kriči o nategu.

Pa itak se slepite kartičarji, da vam banka daje dvige zastonj. Samo skrije to bolje.


Kaj pa je potem nateg, če si visoko ceno eliminiral in praviš, da ni nateg? Kaj je po tvoje definicija natega?

Nateg je, da na bolhi nategunu plačaš 2080ti in ga ne dobiš.
Nateg je, da princu iz etiopije pomagaš plačati odvetnika, v veri, da bo potem payday.

To so nategi.

Tu pa plačaš storitev in jo dobiš, je pa res draga, pač cena komforta. Probaj ti postaviti stroje polne denarja, ki rabijo elektriko, splet, jih je treba filati, servisirati.. po vogalih v mestnih središčih in nuditi to folku zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Dejansko so kreditojemalcem v CHF rekli, da se jim lahko obrok zviša. Laik bi menil, da ok, se zvisa, super bomo prej odpplačali kredit. V resnici je pa bilo valutno tveganje in višanje obroka pomeni tudi višanje glavnice.

Sedaj bankirji ponujajo variabilno obrestno mero. V tem momentu je super. Lahko pa da čez čas ne bo več tako super.

To nabijajo banke novinarjem, butasti Slovenčki pa verjamejo temu kar piše v Financah, Delu in Dnevniku.

Najbolj neobjektivni cajtngi ever...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Tu pa plačaš storitev in jo dobiš, je pa res draga, pač cena komforta. Probaj ti postaviti stroje polne denarja, ki rabijo elektriko, splet, jih je treba filati, servisirati.. po vogalih v mestnih središčih in nuditi to folku zastonj.


Kdo je rekel, da zastonj? Banke, ki imajo bankomate tudi ne delajo zastonj. In ne zaračunavajo takih provizij. In ne postavljajo bankomatov na 3 m, kot da so pasti za divjad. In ne uničujejo kulturne dediščine v cenrtih mest.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037917 (16073) sbawe64
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515109 (9293) gruntfürmich
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163303 (2361) krneki
»

Dvig čeških kron

Oddelek: Loža
2310094 (6037) zee

Več podobnih tem