» »

hlajenje geforce2 mx

hlajenje geforce2 mx

yehaw ::

hey,
kako bi lahko kaj ohlajal geforce 2 mx če navijam?
niam pojma kak bi kaj naredo... vidim samo en črni cooler gore ko pa se ga nea da na prijazni način dol dat :S

mogoče bi moral na servis poslat? al kaj drugega kupit?

tnX

Cranchi ::

kupi od zalmana tisto kovinsko rokico + 92mm vent in se lepo hladi.. za 1500 sit

sash ::

lahko definiraš nerpijaznot ?

sicerpa je kr dobra zadeva za hladit tolele, čemur dodaš še en propelarček (4cm)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

frenk ::

probej zadevo zmrznt in potem mal sukej tist hladilniček v smeri osi, ki je pravokotna na kartico...upam da znaš precent kje je meja, da ne boš polomu kartice:)

yehaw ::

sash:
rečmo da je cooler prileplen na kartico samo, tak da če jaz samo poskusim dol dat bo pol samo ena velka lukna u kartici :)

frenk:
zmrznit? :)
meja? :P

ok, ko bom kupo uno lepo zalmansko zadevco se bom fajn na(vi/špil)al :)

kaj pa mogoče kaki temp. senzor? tolko ko jaz vem na tejle grafični ni nobenga senzorja za toploto, za dodatni senzor pa nevem če se splača, oz. če bo sploh prav meril...

sash ::

če je zadeva nalimana pol vsekakor poseži po zmrzovalniku za par ur potm ga pa mal zabti pa bo lepislo počlo in hladilnik bo pado dol, potem pa moraš še preden nalepiš gor kaj novega zadevo temeljito sčistit - pa ne za kakimi preveč agresivnimi zadevami tega delat ker lahko imajo trajne posledice
--------------------
Think different...
TOROiD Group

yehaw ::

zmrznit bom dal, sam da coolerja nebom dol ftrgal :P

uno zalmansko 92mm zadevco si bom kupo pa je
tnx za predloge ;)

yehaw ::

ok.. zalmana mam, sam kaj pa naj naredim z rami na kartici?
vem da obstajajo neki kewl coolerji (sn vido na xbitlabs) in jih bom tudi šel iskat.
in to je sedaj problem... že zalmana sn komaj najdo mi mogoče lahko kdo kero trgovino pa izdelek predlaga?
Tnx

Cranchi ::

v mlacomu vem da majo

Blue22 ::

človek za geforce mx so ti potrebni rami, pri navijanju te grafe so ti najbl pomembn rami..ne pa jedro
kurc kne vem kaj bi napisu

sidney ::

kaj pa ce bi sam stesou podobno hlajenje kot ima abit - otes ??? S tem bi lahko hladil se rame in ostalo drobowje, odwecna temperatura pa bi koncala nekje zunaj ????:\ Po moje je plexi steklo idealna resitew za kaj takega :\ ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Blue22 ::

ej a bi tole s pleksijem kej razložu
kurc kne vem kaj bi napisu

sidney ::

Ja mislu sem nacin hlajenja, ki ga je razvil abit in se imenuje OTES (Outside Thermal Exhaust System)
graficno kartico bi dobesedno obzidal s plexi steklom in s tem zajel kompletno chipowje... na eni strani bi bila odprtina za ventilator, izhod zraka pa bi bil ven iz ohisja .... ni pa nujno da je plexi steklo, lahko je katerakoli druga plastika, ki se lepo obdeluje

nekej takega sem widu v rac. novicah ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sidney ()

Blue22 ::

težko verjamem da plastika bolj prevaja, potlej bi ti sam pleksi čez rame dal, pa en ventilator dal na stranico da bi ven zrak vlekel
kurc kne vem kaj bi napisu

sidney ::

blue22: narobej si razumel ... na ramih, procu ... je se vedno cooler iz kovine (al, baker ...) bistwo je v tem, da fen vlece zrak preko vseh teh komponent in ga izpihava iz ohisja compa. poglej link OTES ....
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Blue22 ::

ok mi je mal bl jasnoooo:) ampak ne še čist:) bi kar pri kovini ostal:) kao bi se pa ti te izdelave lotu???
kurc kne vem kaj bi napisu

sidney ::

pobou bi cim vec kopirat ... seveda pa ostanejo hladilniki klasicni,... najbolje rebra-baker.... mal si poglej se tole
dober nacin kako hladit ostalo drobowino ... le, da bi vse skup povezou.(procesor GPU in ostalo) kako bi se pa lotu hmmmmm:
1. material ? tanka plastika, ki ima termoplasticne lasnosti (da se krivit)
2.izmeru bi graficno in si skicirou nacrt, kako bi potekali kanali....
3.sledijo risbe posameznih delou (ha men to ni problem ker sem strojni tehnik)
4.snicl zagca pa gas....
5.limanje in krivljenje kanalov ....
6. montaza
7.test

bistvo vsega je, da da zrak speljes ven iz ohisja...

je pa hitrejsa varianta: Heatpipe VGA Cooler ZM80C-HP od Zalmana (en je to ze omenu...)

pa se tole ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sidney ()

Blue22 ::

a tuki u bistvu rebra ostanejo samu, da potlej maš ti celo grafično obdano s pleksijem, nekje pa lukno za dotok zraka in drugje pa ventilator, ki bi tisti zrak vlekel ven:) morda bi bila še boljš varjanta če bi imel 2 ventilatorja, enega rahlo švohnejšega, da bi dovajal in enega malce močnejšega, kateri bi zrak vlekel ven. upam, da sem sedaj prav dojev.. aja mi je pa tole s pleksijem bolj všeč, kot vga kuler saj se mi zdi, da ni enako če se pohvališ:"sm kuler kupu pa grafo naviv", kot če bse pohvalu: "sm hlajenje naredu pa potlj grafo naviv"
kurc kne vem kaj bi napisu

Blue22 ::

ej sidnej stari, kak napreduje (če) hlajenje???? sm kar nestrpn, bi rad vidu kak se obnese
kurc kne vem kaj bi napisu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatiblinost ventilatorja in matične plošče - DA ali NE?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51143 (1081) andrejkorl
»

ABIT NF7 hlajenje čipseta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12965 (781) blazp88
»

Inno3D GeForce4 Ti 4200 hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7986 (821) profii

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373439 (2857) boštjan
»

Kateri ventilator za XP1700+?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101238 (959) Thanatos

Več podobnih tem