» »

Pomoc - navijanje ASUS A7N266 & Athlon XP

Pomoc - navijanje ASUS A7N266 & Athlon XP

keworkian ::

Ugh...sm velik n00b kar se tice navijanja athlonov ker to je le drago blago ampak rad bi vseeno navil svojega athlona xp(ce je le mogoce)

Imam Asus A7N266-VM in Athlona XP 2GB+ ,in me zanima ce je to navijanje sploh mogoce...ker sedaj mi deluje na 1,6GB.Imam Volcano 7+ cooler in..mislim da je to vse.

Ne me grdo gledat ce je to blo ze postano ampak ...zal slabo vidm :'(

Hvala vnaprej !
  • spremenil: asPeteR ()

jest10 ::

Kot prvo so MHz ali GHz in ne GB.
Navijanje je mogoče

Tic ::

persona civitas ;>

keworkian ::

Srry za mojo napako sm spregledal...in sedaj ce bni mi opisal kak bi jst to nardil ker se mi tut podrazno ne sanja

Lp

jest10 ::

V biosu povečaj FSB in uživaj.

The B ::

No bom pa jst! Najprej POCAS zvisuj FSB in zmanjsaj mnozilnik (hitrost procesorja je zmnozek mnozilnika in FSB), tko za se frekvenca procesorja ne poveca (lahko se celo zmanjsa). S tem bos navijal ram in ne procesorja (se :D ).Vsakic testiraj s Prime95 (torture test). Povacat mores tudi napetost rama (VDIMM) na najvecjo vrednost (2.9V). Ko se prime sesuje zmanjsujes in spet testiras vedno dlje. Ponavad ce se po vec kot dveh urah ne sesuje je sistem stabilen. Da bos pa cist preprican pa mora prime delat brez napake velik vec (cel dan al pa se vec). Tko zdej si navil ram. Zdej lahko pa se procesor. Zacnes POCASI visat mnozilnik in s ten frekvenco procesorja. Testirat moras s prime-om opazovat moras pa tud temperaturo procesorja ki ne sme it cez 60°C. Tm nekje do 55 je se v redu. Programi za merjenje temperatur. Ko se prime sesuje sledi anak postopek kot prej ali pa lahko povisas napetost procesorja (VCORE). Pocasi!!! Napetost segreva procesor velik bol kot visja frekvenca. Tko da mors se posebi pazt na temperaturo.Napetost povecujes dokler ni sistem stabilen (prime) al se pa procesor prevec segreva. V tem primeru pa mors zmanjsat mnozilnik. Tko to je to. Mors pa met mal zdrave kmecke pameti pa bo! :D
Uf!! Zmatru sm se! B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

keworkian ::

Imam eno majceko tezavo namrec da mam v biosu to sranje vse zaklenjeno....

Preden vrapsate kir proc mam ....imam tbreda tako da im clueless

asPeteR ::

->Imam eno majceko tezavo namrec da mam v biosu to sranje vse zaklenjeno....

Razlozi kaj s tem mislis? Imas bios password in ne mores dostopati do biosa?

PS: _Knight preveri zasebna sporocila.
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

_Knight:

Če maš zadevo zaklenjeno z passwordom lahko zbrišeš celoten CMOS (s stikalom na matični plošči) sam moreš odpret kišto, obstaja pa nekje na netu spisek univerzalnih passwordow, ki odprejo wsak awardow ali kir drug bios (vsak proizvajalec ima druge).

No ja sem bil tolk dober da sem ti najdu... upam de me moderatorji ne bodo za jajca, ker je kr neki tega šmorna.

Award BIOS backdoor passwords:
ALFAROME
ALLy
aLLy
aLLY
ALLY
aPAf
_award
AWARD_SW
AWARD?SW
AWARD SW
AWARD PW
AWKWARD
awkward BIOSTAR
CONCAT
CONDO
Condo
d8on
djonet
HLT
J64
J256
J262
j332
j322 KDD
Lkwpeter
LKWPETER
PINT
pint
SER
SKY_FOX
SYXZ
syxz
shift + syxz
TTPTHA
ZAAADA
ZBAAACA
ZJAAADC
01322222
589589
589721
595595
598598

AMI BIOS backdoor passwords:

AMI
AAAMMMIII
BIOS
PASSWORD
HEWITT RAND
AMI?SW
AMI_SW
LKWPETER
A.M.I.
CONDO

PHOENIX BIOS backdoor passwords:

phoenix, PHOENIX, CMOS, BIOS

MISC. COMMON PASSWORDS

ALFAROME
BIOSTAR
biostar
biosstar
CMOS
cmos LKWPETER
lkwpeter
setup
SETUP
Syxz
Wodj

OTHER BIOS PASSWORDS BY MANUFACTURER
Manufacturer Password
VOBIS & IBM merlin
Dell Dell
Biostar Biostar
Compaq Compaq
Enox xo11nE
Epox central
Freetech Posterie
IWill iwill
Jetway spooml
Packard Bell bell9
QDI QDI
Siemens SKY_FOX
TMC BIGO
Toshiba Toshiba

Kir bo že pravi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

keworkian ::

Ehh nasel cas za odgovor no. lahjko pridem v bios in spremiinjam stvari...ampak v jezicku ADVANCED tam ki pise hitost procesorja in se neki kar se ne pomnim je v sivi barvi ....upam da razumete...sta 2 stvari v sivi barvi zdi se mi da lih tist ka bi jst rad...ampak mozno je tudi da moja maticna ne podpira tiga navijanja

in peter srry zs neprijestnosi in hvala kir si spremenil naslov:)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

kaj pa recimo si dal gor še najnovejši bios

keworkian ::

Da sm dal in imam tak obcutek da je cist isti drek kot prej

jest10 ::

To je zato ker moraš spremeniti množilnik z jumperji. Če pa boš naštimal jumperje na položaj deafult boš lahko spreminjal iz biosa.
No ja vsaj pri meni je tako

keworkian ::

Imas isto maticno kot jst?

jest10 ::

Nimam.
Samo imam pa isto čipovje.
Pa tudi če bi bilo različno, če v biosu ne moreš spreminjati množilnika, ga lahko sigurno na plati.

Phil ::

Brez modifikacij plate navijanje žal odpade. Imam isto plato kot ti in sem isto ugotovil že prej. Žal.
Ta modifikacija deluje (nisem siguren sicer) le če ne uporabljaš integrirane grafične kartice.
LP

Phil ::

V prejšnjem postu sem podal napačen link :8) .
Modificiranje Asus A7N266-WM
LP

keworkian ::

cman ce je to res pol si ti car ....zdej morm sam najdt ki je ta jumer kir mene mal oci jebejo

keworkian ::

Shit ki nej jst dobim tak orodje :(...tle tut pise da morm nardiv 3 head pin al pa povrezat z enim svincnikom???ohh ja se ce kej zajebem bo v prvo tko da..cman se enkrat hvala in mislm da mi tole ne bo uspelo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja!

Oddelek: Navijanje
111261 (938) skuti99
»

Odklep BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
51411 (1327) StratOS
»

navijanje AMD 64 3000+

Oddelek: Navijanje
81228 (900) Jan987
»

Laptop - geslo za bios/system več ne prime

Oddelek: Strojna oprema
61137 (1027) Cosmo
»

RAM in njegovi timingi

Oddelek: Navijanje
221341 (1015) m.i.h.a.

Več podobnih tem