» »

Zobobol po plombiranju

Zobobol po plombiranju

«
1
2

mahoni ::

Kaj mi je bilo treba...se danes po treh dneh posega sprsujem.

Skratka:
Bil sem pri rednem pregledu pri zobarci in narejena je bila slika mojih zob in zobarca mi je rekla, da imam malo kariesa in da je potrebno ta del plombirati.
Rekel sem ok in to je to. Dal sem belo plombo.
Po posegu me je zacelo vse skup boleti in danes je tretji dan, kjer me se zmeraj boli.

Sam zob me na pritisk ne boli, dlesen tudi ne, boli samo ko pijem ledeno vodo in takrat mi zacne vse pulzirati in potem trpim to bolecino ure in ure, dokler ne mine malo...
Danes sem sel se 1x k njej in ona je nekaj prepihavala in gledala in rekla, da vse stima in da je to normalno.

WTF je lahko bolecina po tem posegu normalna. Razumem, da lahko boli kaksen dan, ampak tole ne kaze, da bo sploh minilo. Rekla mi je, ce ne bom mogel izdrzati, da se se enkrat pri njej oglasim in da bo naredila ciscenje korenin in da bi po tem moralo vse stimati. Pa je to res?

Vem, da je tole forum in internet, ampak kaksen nasvet bi bil mogoce dobrodosel.
Glede na to, da me z vdihom zraka ne boli, predvidevam da je vse zaprto tako kot treba. Mogoce mi pa ta bela plomba ne usterza? Mogoce bi moral dati pac tisto navadno...pojma nimam vec kaj naj delam.
Vem da ne zelim izgubiti zoba, kot sem ga enkrat v mladosti, kjer je dohtorca vse zjebala in sem bil vsak drug dan pri njej, dokler mi ni film pocil in rekel daj ga ven, ker ne morem vec tega zdrzati.

imagodei ::

Jasno da bolečina po plombiranju ni normalna. Eno je, če ti da začasno "plombo", ko ti v zob nafila zdravilo. Drugo je, če dela na fertik. To ne sme bolet. Pojdi nazaj in reklamiraj.
- Hoc est qui sumus -

flyby ::

po treh dneh posega ali tri dni po posegu?

Daliborg ::

Čisto možno da ni dobro očistila karies in te zato še vedno boli.
Kot je imagodei predlagal. Nazaj in reklamirat.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mahoni ::

imagodei je izjavil:

Jasno da bolečina po plombiranju ni normalna. Eno je, če ti da začasno "plombo", ko ti v zob nafila zdravilo. Drugo je, če dela na fertik. To ne sme bolet. Pojdi nazaj in reklamiraj.

Ja bil danes in pravi vse je vredu...pomoje bo najbrz to. Ni dobro ocisceno in zdej mam problem.

shadeX ::

Se je tudi že meni to zgodilo - nekajkrat. Enkrat je bilo potrebno nazaj odpreti zob, drugič (pogostejši scenarij), je pa da traja nekaj dni da se zadeva umiri. Moja zobozdravnica mi je priporočala zobno pasto sensodyne in res je bilo po nekaj ščetkanjih bolje. Je pa rekla da je to povsem normalno, ker je zob razdražen in postane občutljiv na toplotne spremembe.

Probi sensodyne in če v roku nekaj dni ne bo vredu potem je problem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

c3p0 ::

> Rekla mi je, ce ne bom mogel izdrzati, da se se enkrat pri njej oglasim in da bo naredila ciscenje korenin in da bi po tem moralo vse stimati.

S tem ubije zob.

videc ::

c3p0 je izjavil:

> Rekla mi je, ce ne bom mogel izdrzati, da se se enkrat pri njej oglasim in da bo naredila ciscenje korenin in da bi po tem moralo vse stimati.
S tem ubije zob.
Res je. Ti. "root channel therapy". Poišči si na kaj je to. Živec vzame ven iz zoba in zob je mrtev. Pri granulomu se naredi podobno, samo tam živci sami "umrejo".

qwertyy ::

Sem imel podoben problem in isto po plombiranju. Sensodyne repair and protect, če močno boli kakšno tableto in po parih dneh je pri meni bolečina izginila. Pazil sem, da ne jem na tej strani, se ne dotikam zoba, ne pijem hladne tekočine itd.

mahoni ::

Hvala vam vsem. Bom danes kupil priporoceno pasto. Nisem razumel niti kaj pomeni ciscenje korenin. Sedaj vem in mi ni vsec. :(

zee ::

Jaz nisem reklamiral in sem šel nekaj let kasneje brez potrebe na "root canal" terapijo...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gagatronix ::

Razumljivo in logicno je, da bo zob neko krajse obdobje po plombiranju obcutljiv, vendar trajajoca bolecina nakazuje, da nekaj ni v redu. Si bil pri zasebniku ali pri drzavnem zobozdravniku ?

c3p0 ::

Že da ti je to tako hladnokrvno rekla (če ti je), je razlog za preplah. Pojdi po mnenje še do kakega drugega "šintara" in naj seveda slika zob. Boljši imajo to vse digitalno in sliko tudi takoj vidiš na monitorju.

Gagatronix ::

Se na urgenci imas digitalni RTG za prakticno vse, pa ne bodo imeli navadni zobarji.

mojsterleo ::

Občutljivost je verjetno posledica odmika dlesni od zobovja zaradi posega.
Tudi kakšne mikro poškodbe na samem zobu. Tako kot ostali tudi sam priporočam sensodyne repair and protect z novaminom. Kremo si namaži direktno na boleči del zoba in pusti kakšno minuto. Nato speri zobe kot ponavadi, poudarek na polkrožnih gibih ščetke na predelih dlesni. Postopek naj bo vsaj 3 minute dolg.

mahoni ::

Drzavni zobar. Vzel sem to pasto, pa bom videl ce bo kaj pomagalo, ampak mocno dvomim, ker bolecina je sedaj konstantno prisotna. Enostavno pulziranje in to mi para zivce. Zdej sem se se bolj nasekiral, ker sem sel brati neke stare teme na slo-techu, kjer so se eni tud pritozevali, da so imeli probleme po plombiranju in kaj jim je bilo tega treba.

Zdej niti ne cutim vec kje me tocno boli, ker je enostavno cudna bolecina. Na koncu bom najbrz ta zob dal ven, njej pa jebal vse po spisku.

Mogoce pa bi moral dat navadno in ne belo zalivko...ce ma to kej veze seveda...

Kaj gre lahko pri tem plombiranju po zlu se sprasujem. Poskodba zivca pri vrtanju? Toliko let je ze minilo od zadnjega obiska zobarja, da nisem vec tekoc s to problematiko.

Gagatronix ::

Vzrokov je lahko veliko. Meni je drzavna zobarica enkrat pregloboko zatlacila material za zalivko (amalgamska) in mi je pritiskal na zivec. Seveda je temu sledilo ponovno vrtanje in nova zalivka pri drugi zobozdravnici.

mojsterleo ::

Gagatronix je izjavil:

Vzrokov je lahko veliko. Meni je drzavna zobarica enkrat pregloboko zatlacila material za zalivko (amalgamska) in mi je pritiskal na zivec. Seveda je temu sledilo ponovno vrtanje in nova zalivka pri drugi zobozdravnici.

Potem bi ga bolelo na pritisk. Op pa trdi da ga boli samo na hladne dražljaje.

Gagatronix ::

Nikjer nisem rekel, da je to, kar je bil problem pri meni, tudi razlog za njegove bolecine. Vsekakor pa nekaj ni v redu. :)

buttcrack ::

čist odvisno je kako globoko je šel karies, bližje živca, dlje traja bolečina. Če je globoko lahko traja od 3 tednov do 3 mesecev, govorim predvsem za bolečino na pritisk, tako, da je občutljivost na temperaturo hrane/pijače pdobna.

Daliborg ::

Se bom ponovil: Ne šparati na zobeh ljudje! Če boš imel težave z zobmi verjemi da bo tvoje celotno zdravje kmalu sledilo. Skratka k privatnikom je treba it to zadevo urejat če ne drugega lahko reklamiraš in ko urediš več zob pri privatniku se lepo posvetujejo s teboj(moje izkušnje). Meni je enkrat kazalo da bo šestica za nadomestiti z umetnim zobam pa se je potrudila in mi vseeno uredila belo plombo (ostalo mi je 1mm stene) katera trenutno drži že 3 leta.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Smrekar1 ::

Postoperativna bolečina je normalna in lahko traja tudi nekaj mesecev. Zobje so glede tega tečna zadeva.

Gagatronix ::

Ne, bolecina po plombiranju NI normalna. Ampak vi ste ocitno navajeni drekaste dentalne storitve.

mahoni ::

buttcrack je izjavil:

čist odvisno je kako globoko je šel karies, bližje živca, dlje traja bolečina. Če je globoko lahko traja od 3 tednov do 3 mesecev, govorim predvsem za bolečino na pritisk, tako, da je občutljivost na temperaturo hrane/pijače pdobna.

Pred posegom ni bilo nobenih bolecin, niti sem bil obcutljiv na karkoli. Ce bi bil karies globok, dvomim da me ne bi nic bolelo...

shadeX ::

Pred posegom ni bilo nobenih bolecin, niti sem bil obcutljiv na karkoli.


Nič bat, bi prišlo za tabo v hujši obliki. Več časa kot čakaš, slabše je.

Smurf ::

Daliborg je izjavil:

Se bom ponovil: Ne šparati na zobeh ljudje! Če boš imel težave z zobmi verjemi da bo tvoje celotno zdravje kmalu sledilo. Skratka k privatnikom je treba it to zadevo urejat če ne drugega lahko reklamiraš in ko urediš več zob pri privatniku se lepo posvetujejo s teboj(moje izkušnje). Meni je enkrat kazalo da bo šestica za nadomestiti z umetnim zobam pa se je potrudila in mi vseeno uredila belo plombo (ostalo mi je 1mm stene) katera trenutno drži že 3 leta.

Ta predpostavka temelji na tem, da so privatni zobozdravniki boljsi od tistih v ZDjih, kar ni res. Dobri in slabi so na obeh straneh. Ampak za najvec hujsih incidentov sem slisal ravno pri privatnikih.

Looooooka ::

Kaj ma privatno/javno s kvaliteto?
Kupis najdrazje superge zato, ker so drage?
Kar se zobarjev tice hodim samo k privatnikom ampak to samo zaradi hitrosti. V zivljenju nisem imel slabe izkusnje pri zobozdravniku v javnem zdravstvu. Edini problem je bila cakalna vrsta.

XLapse ::

jaz bom šel privatnemu vse uredit... eni ženski starejši k ma tud oralno kirurgijo, tko da mi vse tam naredi... sem v strahu ampak vsaj mi bo dala vsakič anestezijo ker je privat.
alien technology

Smurf ::

XLapse je izjavil:

jaz bom šel privatnemu vse uredit... eni ženski starejši k ma tud oralno kirurgijo, tko da mi vse tam naredi... sem v strahu ampak vsaj mi bo dala vsakič anestezijo ker je privat.

Anestezijo lahko dobis vsakic tudi tam kjer ni privat.

shadeX ::

ampak vsaj mi bo dala vsakič anestezijo ker je privat.


Jaz pri svoji (ki ni privat), vedno dobim lokalno, če vrta kaj bolj globoko in bi predstavljalo večjo bolečino.

buttcrack ::

mahoni je izjavil:

buttcrack je izjavil:

čist odvisno je kako globoko je šel karies, bližje živca, dlje traja bolečina. Če je globoko lahko traja od 3 tednov do 3 mesecev, govorim predvsem za bolečino na pritisk, tako, da je občutljivost na temperaturo hrane/pijače pdobna.

Pred posegom ni bilo nobenih bolecin, niti sem bil obcutljiv na karkoli. Ce bi bil karies globok, dvomim da me ne bi nic bolelo...

karies defacto še ne pmeni bolečine, lahko te malo zaskeli ko prežvečiš kakšno tršo skorjo ipd, lahko pa sploh ne.
Fora globokega kariesa je, da živec pod precejšnim stresom zaradi globokega in daljšega vrtanja. Govorim iz prve roke, ker se mi je to pred kratkim zgodilo. Zobar je kolega privatnik, ki si vedno vzame čas in vse naredi u nulo.

krho ::

Pr men po plombiranju zmeraj traja cca 1 teden da se stvari normalizirajo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Avenger ::

Daliborg je izjavil:

Se bom ponovil: Ne šparati na zobeh ljudje! Če boš imel težave z zobmi verjemi da bo tvoje celotno zdravje kmalu sledilo. Skratka k privatnikom je treba it to zadevo urejat če ne drugega lahko reklamiraš in ko urediš več zob pri privatniku se lepo posvetujejo s teboj(moje izkušnje).


This. Moj zobar gre v terapiji in posvetovanju precej bolj daleč od zgolj (kvalitetnega) popravljanja zob. Zaradi svojih stališč, med drugim, da so sive plombe zdravju škodljive, kar seveda dokazano so, pa ima težave z zobozdravniško zbornico, ampak se ne pusti in jih ne uporablja... Skratka, pojdi k privatniku, če hočeš ti lahko priporočim mojega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Glugy ::

Sam so pa tud smotani tole ej. Kako čiščenje korenin...ubijanje zobnega živca je tole vsaj po komentarjih ki sem jih prebral. Čiščenje..to je totalno zavajanje potrošnika. Jz bi takoj pristal na čiščenje zoba če bi mi zobar to predlagal; ampak na ubijanje zobnega živca pa ne. Vse bi naredu da ne bi bilo treba ubiti zobnega živca. Kok so smotani nekateri zobarji da tkole nategujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

darkolord ::

Nazadnje sem bil tudi jaz zaskrbljen po plobmiranju, ker sem imel pri dveh plombah čisto enake simptome kot OP. Sem tudi imel občutek da je to to in bo do konca življenja to pač bolelo, ampak je recimo v roku dveh tednov nehalo in je sedaj OK.

PS. še bolj zavajujoče kot "čiščenje korenin" je "zdravljenje zoba", ki je ista zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

harmony ::

Zob spult ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

mahoni ::

darkolord je izjavil:

Nazadnje sem bil tudi jaz zaskrbljen po plobmiranju, ker sem imel pri dveh plombah čisto enake simptome kot OP. Sem tudi imel občutek da je to to in bo do konca življenja to pač bolelo, ampak je recimo v roku dveh tednov nehalo in je sedaj OK.

PS. še bolj zavajujoče kot "čiščenje korenin" je "zdravljenje zoba", ki je ista zadeva.

Nehalo naenkrat? Ali pac pocasi je bilo bolecine manj in manj? Jaz bom cakal do torka, ce bo boljse dlje, ce pa se bolecina ne bo spremenila na boljse pa pac grem pa naj ga ven dajo ce cjo, samo da me ne boli vec.

borut_p ::

Spet sami strokovnjaki. Je kaksen zobar tukaj gor? Naj on pove. Odvisno kolk globoko je odpirala. V kolikor je sla stran tudi zascita zivca, jasno da bo bolelo. Vcasih tudi se kaksen teden.
Ce si v skrbeh poklici zobarco ne p sprasevat 'dohtarje' na slo techu

Smurf ::

Avenger je izjavil:


This. Moj zobar gre v terapiji in posvetovanju precej bolj daleč od zgolj (kvalitetnega) popravljanja zob. Zaradi svojih stališč, med drugim, da so sive plombe zdravju škodljive, kar seveda dokazano so, pa ima težave z zobozdravniško zbornico, ampak se ne pusti in jih ne uporablja... Skratka, pojdi k privatniku, če hočeš ti lahko priporočim mojega.

Marketinski bullshit, na katerega si padel. Sive plombe niso skodljive (edinokrat, ko pride do kaksnga izlocanja je pri samemu delanju, ampak zanemarljivo). Se najvecji problem je, ko te plombe zazges v krematoriju, ampak ta dim vdihavas tudi ti z belimi plombami.

borut_p je izjavil:

Spet sami strokovnjaki. Je kaksen zobar tukaj gor? Naj on pove. Odvisno kolk globoko je odpirala. V kolikor je sla stran tudi zascita zivca, jasno da bo bolelo. Vcasih tudi se kaksen teden.
Ce si v skrbeh poklici zobarco ne p sprasevat 'dohtarje' na slo techu

SO, ki je zobozdravnica pravi, da se strinja s tem postom :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

mahoni ::

Kok so kej cene pri privatnikih? Se enkrat sem sel cez komentarje in niti slucajno se ne morem strinjati, da so te bolecine normalne. Evo koliko je ura, jaz sem se zbudil ob bolecinah.

Jebes to. Vceraj sem ruknu paracetamol, ker mi ibuprofen ne ustreza, saj sem ga ze prevec spil in dozivljam krajse vrtoglavice.

Tole bo treba vse se enkrat odpret in najbrz res it v smer ubijanja korenin.

shadeX ::

Če te po tem času še vedno boli seveda moraš še enkrat do zobozdravnika.

tony1 ::

Če so bolečine tako hude, da rabiš analgetike, nazaj k zdravniku.

Glavno vprašanje je: kako velika je bila bela plomba? Delanje velikih belih plomb je ena sama jeba. Prvič, ker je treba površino zoba odlično očistiti, da potem zob spodaj ne gnije, drugič pa zato, ker je treba kompozit nanašati počasi, plast za plastjo, kar lahko za kakšno šestico traja tudi pol dopoldneva; za kar si pa redki zobarji vzamejo čas (ker jim bo to redko kdo mirne duše plačal).

Po drugi strani pa je izdelava velike amalgamske plombe veliko enostavnejša in se jo da kvalitetno izdelati precej hitreje, odlično se prime na sklenino in pod njo zob ne gnije več. Poleg tega tudi niso škodljive za pacienta, morda za tistega, ki jih vsak dan nekaj deset naredi.

Sam sem tako nadrajsal, ko sem dal zamenjati amalgamske plombe za kompozitne, vse je šlo brez zapletov do največje plombe na šestici, ki verjetno ni bila dobro narejena in me zob še po nekaj letih občasno boli in je občutljiv na direkten pritisk, npr. ob ščetkanju. Pojma tudi nimam, zakaj proti bolečini pomaga redno nitkanje, morda se zaradi nitke zob dovolj razboli, da potem običajne bolečine sploh ne čutim :D. Skratka, enkrat bom moral odpreti tošl in iti k kvalitetnemu privatniku dat odpreti zob... Na rentgenu (bitewing) se ni videlo ničesar, no morda je to odvisno tudi od kakovosti zobarja, ki gleda sliko... :P

mahoni ::

Jaz sem sedmico delal. V roku 15-20min sem bil zunaj. Toliko o tem.
Lahko prilepim sliko, ce se kdo spozna.imo ni bilo veliko kariesa.

buttcrack ::

če zob ni bil u nulo zbrušen, lahko kar koli čez daš pa bo spodaj še vedno gnil... zakaj pod amalgmom ne bi, pod belo pa???

tony1 ::

Ker se amalgam (živo srebro ubija bolhe :))) tako dobro veže na sklenino.

mahoni je izjavil:

Jaz sem sedmico delal. V roku 15-20min sem bil zunaj. Toliko o tem.
Lahko prilepim sliko, ce se kdo spozna.imo ni bilo veliko kariesa.


Nima toliko zveze kateri zob se je delalo ampak kako velika je bila luknja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

c3p0 ::

mahoni je izjavil:

Kok so kej cene pri privatnikih? Se enkrat sem sel cez komentarje in niti slucajno se ne morem strinjati, da so te bolecine normalne. Evo koliko je ura, jaz sem se zbudil


Sam sem nazadnje dal okoli 70€, je pa to kakih 5 let nazaj. Z eno plombo se je ukvarjal dobro uro. Od takrat ni bilo več problemov, grem na leto, dve, da se pregleda in poslika situacija.

Največ škode na zobeh so naredili v 80s, ko so nas peljali po cel razred in je obdelala v enem dopoldnevu vse, vsakemu kake 2-3 plombe, na hitro.

mahoni ::

Evo takole zgleda slika.
https://imgur.com/a/wIVzmrV
Ne vem ce se na sliki vidi velikost luknje, ampak glede na 15-20 dela IMO tle ni slo za velik mase. Jaz menim, da je en problem na koncu zoba, ob robu, ker ko gre ledena voda med sedmico in sestico zaskeli in potem boli ko svinja cel dan.

Kar to tocno pomeni v smislu te zalivke pojma nimam, vem samo da tole zagotovo ne bo minilo samo od sebe, ker ce bi ze bi morala bolecina pocasi popuscati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

branimirII ::

Gagatronix je izjavil:

Vzrokov je lahko veliko. Meni je drzavna zobarica enkrat pregloboko zatlacila material za zalivko (amalgamska) in mi je pritiskal na zivec. Seveda je temu sledilo ponovno vrtanje in nova zalivka pri drugi zobozdravnici.

ok razumem. Ampak to se vedno ni razlog za stresanje zivcnosti na druge. Si se ze opravicil vsem, ki so povedali za nsa vohunjenje in si jih zmerjal. Zdaj po nekaj letih, ko so potrdili te domneve, se bos opravicil tistim, ki so imeli prav. So se vedno za psihiatrijo? Imajo blodnje?

Malajlo ::

Na redni kontroli (nova šola, nov zobar) mi je rekla, da bo petko plombirala. Ajde, vidi več kot jaz, bolje preventiva kot kurativa. Zaplombira, naslednji dan bolečina, čez dva dni nazaj. Češ da smo(!) slabo očistili. Odpre plombo, še vrta, zmeče za fangl amalgama. Po treh dneh pridem po karton in k svoji zobarci iz OŠ.
Me pošlje slikat, prinesem fotko, pogleda, reče "ojoj". Posede, še povrta. Med splakovanjem porinem jezik na zob, fsck, saj je samo še lupina!
Ok, bolečine nobene, po desetih letih mi plomba odleti (v tujini). Zadegam nazaj, v dveh dneh nazaj v SLO, na srečo brez nekih bolečin. Spuca, na moje trzljaje zadovoljna ugotovi, da je zob še živ in da bo samo novo plombo dala. Sicer bo šel živec ven, pa kolikor je bilo škode narejene, bo šel ven kar zob, ker je samo še sklenina ostala.
Priporoči sensodyne.
Brez problemov s takim zobom živim že 15 let.
O menjavi plomb, nekatere so stare že četrt stoletja, noče nič slišati, ker so samo površinski zalivki griznih ploskev (zaflikani naravni kanali). Te mi je z belimi plombami že v OŠ zalila kar brez vrtanja. Amalgam pa predlaga za zadnje zobe, ker zdrži daleč več časa kot pa bele plombe. Pa bi jih tudi plačal, ampak vsakih pet, deset let res nisem pripravljen na stolu sedeti.
Sem pa moral živec dvojke odstraniti. Zob na zunaj tipitopi, pa se je vnel in ni imela kaj, čeprav poskuša za vsako ceno rešiti situacijo. Ko je zob mrtev, je konec. Sicer na srečo ni spremenil barve.
Sensodyne pa uporabljam že leta in nekaj haska ima. Ledene kocke lahko grizem bp.

Daliborg ::

Smurf je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Se bom ponovil: Ne šparati na zobeh ljudje! Če boš imel težave z zobmi verjemi da bo tvoje celotno zdravje kmalu sledilo. Skratka k privatnikom je treba it to zadevo urejat če ne drugega lahko reklamiraš in ko urediš več zob pri privatniku se lepo posvetujejo s teboj(moje izkušnje). Meni je enkrat kazalo da bo šestica za nadomestiti z umetnim zobam pa se je potrudila in mi vseeno uredila belo plombo (ostalo mi je 1mm stene) katera trenutno drži že 3 leta.

Ta predpostavka temelji na tem, da so privatni zobozdravniki boljsi od tistih v ZDjih, kar ni res. Dobri in slabi so na obeh straneh. Ampak za najvec hujsih incidentov sem slisal ravno pri privatnikih.

Ne Smurf, ta predpostavka temelji na lastnih ter drugih izkušnjah.
Gre za človeški faktor. Če bom delal veliko ali malo bom na koncu meseca dobil isto plačano PROTI Več in bolj kompleksne stvari bom delal več bom zaslužil + dobro ime si moram narediti.
To da si pa slišal več hujših incidentov pri privatnikih ti pa da vedeti da malokdo še hodi k zobarju na koncesijo. Namreč tudi sam se bom za svoje otroke ognil Šolskih in na koncesijo zobozdravnikih - na njihov račun sem jaz brez dveh zob ostal-so jih izpulili - No sedaj pa pojdi vprašat zobozdravnike, če je to normalna praksa da se puli zdrave zobe zato da se naredi prostor za ostale zobe? (danes raje naredijo operacijo + zobni aparat)
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722369 (11438) w0mbat
»

ko plačaš za zalivko dvakrat

Oddelek: Loža
224610 (2617) umexteacher
»

Zob občutljiv na hladno

Oddelek: Loža
227876 (7345) RejZoR
»

zobar ™

Oddelek: Loža
417670 (5560) detroit
»

državni zobozdrvaniki "mesarji"?

Oddelek: Loža
4810511 (7917) RejZoR

Več podobnih tem