» »

Zob občutljiv na hladno

Zob občutljiv na hladno

draciel ::

Vem da je to tehniški forum ampak ker je moja zobozdravnica na dopustu bom najprej tukaj vprašal, preden grem k dežurnemu.
Torej, kakšnih 14dni nazaj sem bil pri mojemu zobarju, ki mi je vstavil zdravilo v zob, kateri je imel luknjico. Ta zob me prej ni bolel, niti občutljiv ni bil, ampak sem šel k zobozdravniku zaradi tistga zoba ker sem opazil da je v zobu luknjica. Torej tisti karies je upam da odstranil in kot že rečeno vstavil zdravilo v zob. Rekel mi je da bo mogoče zadeva bolela isti dan, ampak potem bi moralo biti boljše. Ubistvu me sploh ni nič bolelo, do sedaj (14 dni pozneje ) , ko je zob postal občutljiv na mrzlo. Torej zob:

- Me ne boli tekom dneva
- Me ne boli če jem/pijem toplo/mlačno tekočino
- Me zelo boli če pijem mrzlo tekočino

Zanima me ali bi moral iti pokazati k dežurnemu zobozdravniku, ali bo mogoče se ustavil bolet čez par dni?
Vprašam zato ker enkrat je moj sprednji zobek, ki je bil odkrušen zaradi udarca , postal zelo občutljiv na hladno ( zelo zelo je bolelo ), ampak je minilo samo od sebe. ( odkrušen je bil 10let, kar naenkrat pa je postal občutljiv, in nato je samo od sebe minilo po nekaj časa - ampak mogoče je sedaj druga zgodba ker je bil v zobu karies)..
  • spremenil: draciel ()

RejZoR ::

Ko se zob odkruši/odlomi se odpre dentin (sicer ga prekriva enamel), ki pa je občutljiv na mrzlo, ker gre skozi slednjega mraz do živca v zobu. Kar učinkovito to lahko odpraviš z zobnimi pastami proti občutljivim zobem, čeprav to je bolj začasna rešitev, ker luknjo boš še vedno imel. Sensodyne Repair & Protect men ful nuca, ima pa Colgate tud eno, sam se ne spomnim imena. Lahko to probaš za začetek oz tud kasneje če bo zob ostal občutljiv tud ko bo že zrihtan...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

draciel ::

Hvala za tako hiter odgovor. Se pravi da razjasnimo še par stvari. Ta zob ki me sedaj boli, NI odkrušen. Ubistvu je imel luknjico ki jo je naredil karies. Luknjo mi je zobozdravnica zakrpala s pač neko začasno maso (ni plobma ali kaj podobnega - bela masa ). Se pravi če kupim kakšno zobno pasto proti občutljivim zobem, bo to rešilo moj problem? Itak imam datum za ta zob, že napisan (čez 2 meseca ), ampak da me v tem času nebi bolel in bi to doma poštimal bi bilo odlično.

RejZoR ::

Jah, ja in ne. Če mraz do živčevja prenaša ta nova snov v zobu ti pasta ne bo pomagala. Če pa je razlog odkrit dentin nekje na zobu, ker se ga je pač obdelovalo, potem pa zna pomagat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JesseP ::

Sensodyne zobna pasta, katera koli, ampak bo za zacetek res repair&protect najboljsa izbira. So malenkost drazje ampak definitivno najboljsa izbira.

draciel ::

Če mraz do živčevja prenaša ta nova snov v zobu ti pasta ne bo pomagala.


Bi rekel bolj da ta masa ni kriva. Masa je bila noter cca 14dni in me ni bolelo. Sedaj kar naenkrat pa ja.

RejZoR ::

Probaj s pasto. Škodit ne more, še vedno pa jo lahko porabiš kot vsako drugo, tko da je dejansko ne boš vrgel stran ampak jo v vsakem primeru lahko porabiš. So pa mogoče mal dražje od čist navadnih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

draciel ::

Ok hvala. Bom poskusil.

Nagi Bator ::

Te finte z zacasnimi gips "plombami" in kao zrdavljenjem so cista slamparija nekaterih novodobnih zobarjev,
razen, ko gre za ekstrakcijo zivca, saj se v tem primeru zob "zdravi".
Ce si imel karijes, ki sam od sebe ni bolel, ne vidim razloga zakaj ti zoba preprosto ni popravila - zaplombirala.
Si dobil protibolecinsko injekcijo pred posegom?

Smurf ::

Pri sebi imam studentko, ki koncuje dentalno medicino in pravi, da ce bolecina kmalu izgine (po stiku z mrzlo stvarjo) ni verjetno nic hudega in ti bo najverjetneje pomagala zobna pasta kot so zgoraj omenili. Ce bolecina ostane dlje case je pa lahko kaj hujsega. Najverjetneje (na razdaljo s skopimi informaciji lahko pac poves najbolj verjetno stvar).

draciel ::

Nagi Bator je izjavil:


Ce si imel karijes, ki sam od sebe ni bolel, ne vidim razloga zakaj ti zoba preprosto ni popravila - zaplombirala.
Si dobil protibolecinsko injekcijo pred posegom?


Ubistvu kadar sem prišel se je ravno mudilo, ker so bili dežurni, tako da ni imela veliko časa se posvečat meni. Injekcije nisem dobil, ampak me niti ni bolelo kadar mi je zavrtala , ampak šele ko je prišla do živca. Takrat sem potrpel tistih 20sekund. Sicer mi pa vedno da protibolečinsko injekcijo, tako da glede bolečine pri njej nimam pripomb.


@Smruf
Pri sebi imam studentko, ki koncuje dentalno medicino in pravi, da ce bolecina kmalu izgine (po stiku z mrzlo stvarjo) ni verjetno nic hudega in ti bo najverjetneje pomagala zobna pasta kot so zgoraj omenili.


Bolečina traja cca 5-10 sekund po stiku z mrzlo stvarjo. Nato popolnoma izgine in se ne pojavi dokler ne pride spet v stik z mrzlo stvarjo.

Sicer sem že šel v trgovino po Sensodyne zobno pasto ( repair & protect ). Je sicer zelo draga za zobno pasto ( 6.30 eur - 75ml ), ampak če bo pomagala to zame ni nič in bi bil pripravljen odšteti veliko več.

Bomo videli. Sedaj sem si temeljito ščetkal zobe, še posebno tistega ki je občutljiv. Ima kdo približno informacijo kolikokrat si moram umiti, oziroma po kolikšnem času začne učinkovati?

cordoba ::

Nisem bral vsega, ampak povem iz svojih izkušenj, da ker je zob občutljiv, zaradi vrtanja in, ker ti je vstavila zdravilo, te sedaj na hladno skeli, ker ta masa prepusti zelo hladno. Sam misli, da bo čez nekaj časa popustila bolečina, ko se zob malo umiri. Zobne paste pa v tem primeru ne pomagajo.

Nagi Bator ::

Ubistvu kadar sem prišel se je ravno mudilo, ker so bili dežurni, tako da ni imela veliko časa se posvečat meni.

Sem si kar mislil in tocno zaradi tega tudi rekel, da so slampasti. Enako se je zgodilo meni pred leti. Posledica je bila unicen zob ter zamenjan šintar za spodobnega zobozdravnika.
Za te vatirane "zdravilne" vstavke nekako velja, da so lahko not tja do enega meseca, potem pa jih je potrebno zamenjat ali pa dokoncno popravit zob.
Ko peres zobe, se posebno pa ta zob, ne drgni premocno, saj ta gips zalivka lahko pade ven. Te paste pa dajo rezultat sele potem, ko jih nekaj casa uporabljas.
Ampak, ce te zob sam po sebi ne boli, se pravi, da ne cutis tiste mucne utripajoce bolecine, verjetno ni potrebno laufat k dezurnemu.
Konec koncev, ko pride do tega, ti itak samo lahko odstranijo zivec, kar pa se cuje huje kot je v resnici.

Yacked2 ::

Mene po vrtanju boli še en mesec, sicer na vsako toliko časa. Mi pa vrta brez inekcije na mojo zahtevo, saj nisem oboževalec, da me nekdo špika
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

GrimReaper ::

Sam sem si tut fejst odkrušil zob 3 leta nazaj. Ena ploščata kost je bla v mesu, in se mi je zarila točno v sredino zoba.
Od takrat naprej sem bil že kar nekajkrat pri zobozdravnici, da mi je zamenjala plombo.
Sprva je sicer dosti bolj bolelo na ugriz, ker je en del zoba ostal napol odlomljen.
Seveda bi lahko na to tut zobarca pomislila, še sam sem imel take pomisleke, ampak ko se je do konca odlomil, je bilo bolje.
Zdej mi ga že kar nekaj manjka, več kot četrtino ga je odlomljenega, ampak še vedno več kot polovico celega.
Tko da mi plombe ne zdržijo dolgo, tam nekje 3/4 leta. Zdej se mi je spet odlomila. Ampak mislim da ni potrebe hodit spet vrtat, ker itak ne more dolgo držat na takem mestu. Edino kar je, da je zob oster na tem mestu.

Sem tut sam uporabljal Sensodyne pasto. Ampak meni je dosti bolje pomagala Total Care (zlata, ne vem če je še v prodaji) kot pa Repair & Protect.
Na čase me še začne bolet, ampak je že po kakšnem tednu bolje, tko da paste ne uporabljam več.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Smurf ::

draciel je izjavil:


Bolečina traja cca 5-10 sekund po stiku z mrzlo stvarjo. Nato popolnoma izgine in se ne pojavi dokler ne pride spet v stik z mrzlo stvarjo.

Sicer sem že šel v trgovino po Sensodyne zobno pasto ( repair & protect ). Je sicer zelo draga za zobno pasto ( 6.30 eur - 75ml ), ampak če bo pomagala to zame ni nič in bi bil pripravljen odšteti veliko več.

Bomo videli. Sedaj sem si temeljito ščetkal zobe, še posebno tistega ki je občutljiv. Ima kdo približno informacijo kolikokrat si moram umiti, oziroma po kolikšnem času začne učinkovati?

Najverjetneje se ti je malce razgalil vrat od zoba (da nisi prevec intenzivno scetkal zob po zadnjem obisku :D) ali pa imas kaksno mikrospranjo, ko ti ga je na hitro pokrpala, kar ni nic tragicnega. Poskusi s pasto, ce v tednu dveh ne bo bolje, pa lahko se zmeraj poklices svojo zobozdravnico (ceprav, ce ni privat dvomim, da bos dobil boljsi datum).

Glede krtacenje je ponavadi 2x na dan dovolj (ampak, takrat dobro in pravilno).

draciel ::

Aha okej. Bomo videli kako bo sedaj s to pasto. Bom tudi povedal če bo kaj boljše. Sicer je zanimivo kako me boli zob ob stiku z mrzlo tekočino. Če recimo je stopnja bolečine najbolj huda 5, potem je to tako:

1. Stik z mrzlo tekočino
2. po 1. sekundi do 5sekund. se začne bolečina počasi stopnjevati. (1,1,2,3,4,4,5)
3. Nato 5. drži 2 sekundi, in nato začne bolečina padati, in nato sploh ne čutim več.

Ok samo da ni kaj hujšega. Če pa po nekaj časa ne bo bolje, bom pa moral obiskati dežurnega zobozdravnika. (moj je na dopustu še dolgo)

STU-III ::

Yacked2 je izjavil:

Mene po vrtanju boli še en mesec, sicer na vsako toliko časa. Mi pa vrta brez inekcije na mojo zahtevo, saj nisem oboževalec, da me nekdo špika


Ali te malo špikne, pa potem dosti manj boli ali pa pustiš, da močno boli brez injekcije... ;)
Line secured.

draciel ::

Torej, po 2dneh uporabe te zobne paste , se že občutno pozna in sicer ni več tiste močne bolečine. Seveda ob mrzli tekočini še vedno nekaj čutim ampak za 70% manj kot sem prej. Tako, da moja odločitev da najprej prašam na forum kot pa da grem k dežurnemu se je izkazala za pravilno. In Sensodyne zobna pasta je vredna vsakega centa.

energetik ::

Jaz sem takole "čutil" 2 zoba nekaj let, že pri hladnem zraku je bil problem. Potem je bilo kakšen mesec OK, pa spet. No, zdaj sta oba mrtva. Bile so male špranje pri plombah.
Tako da ni glih nedolžen problem. Na srečo se da mrtev zob porihtat in zafilat, da je zdaj OK.

RejZoR ::

draciel je izjavil:

Torej, po 2dneh uporabe te zobne paste , se že občutno pozna in sicer ni več tiste močne bolečine. Seveda ob mrzli tekočini še vedno nekaj čutim ampak za 70% manj kot sem prej. Tako, da moja odločitev da najprej prašam na forum kot pa da grem k dežurnemu se je izkazala za pravilno. In Sensodyne zobna pasta je vredna vsakega centa.


Kul da pomaga. Se pa bo še izboljšalo po kakšnem tednu ali dveh redne uporabe, ko te tud najbolj ledena voda ne bo več motila. Mogoče boš nekaj čutil na občutljivih zobeh, ampaksamo toliko, da boš pač nekaj čutil, ne bo pa tista zbadajoča bolečina, ko ti kar glavo potegne skupaj.

Men osebno je ta Repair & Protect daleč najboljša pasta, edino želel bi si, da bi bila mogoče rahlo bolj osvežilna. Čeprav po drugi strani pa je fajn, da ni preveč mentolasta, ker ti ne spremeni preveč okusa na daljše obdobje.

Aja pa še to, obstaja tud Repait & Protect Whitening, ki pa je ne priporočam (vsaj iz mojih izkušenj). Sicer je res rahlo pobelila zobe, ampak mi jih je tud naredila bolj občutljive, tko da sem se vrnil nazaj na navadno. Prov uno če sem pozimi vdihnil hladen zrak skozi usta, sem čutil po vseh zobeh tak nadležen feeling, kot bi imel vse zobe ful občutljive. Z navadno pa je to izginilo in je bilo spet vse ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Če bi ta pasta res počela to kar naj bi glede na ime, potem bi jo po določenem času lahko nehal uporabljat in bi učinek ostal.
Glavni učinek teh past je v resnici v tem, da ti zmanjšajo občutljivost. Ampak isti učinek imajo tudi veliko cenejše sensitive paste.
Tako je!

RejZoR ::

Za Novamin vem da se nanaša na dentin kot dodatni sloj, Colgate recimo uporablja ProArgin (arginin), ki je v osnovi podobna zadeva samo v mal drugačni formuli. Samo še nisem videl bolj in-depth dokumentacije kako deluje na zobe. Al zgolj zabaše mikroskopske luknjice al se isto veže na zobe na podoben način kot Novamin. Po osnovni sestavi bi moral delovat podobno, nisem pa še sprobal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobobol po plombiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517458 (5969) mahoni
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661147 (33547) Andro457
»

Zobna pasta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916829 (14501) francek1
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716939 (14313) harmony
»

Zobna ščetka - samo 6 sekund

Oddelek: Loža
51730 (1396) RejZoR

Več podobnih tem