» »

zobar ™

zobar ™

detroit ::

Živjo fantje mal oklevam da bi šou živc iz zoba vn dat.
Prejšnje leto sm šou k zobozdravnici da mi zob zrihta pa reče da je možno da bo treba dat živc vn in mi za urco dela zaračuna mastne pare (150eur). Torej namontirala mi je plombo. Zdj pa ful odlašam vn živc dat ker baje boli ko žival. Ali je možno to pod narkozo :D?
Skero

xCore ::

so mi vzeli živec iz 2-3 zobov... se da potrpet :P
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Xserces ::

uuu se en tak k se boji zobarja xD saj nisem edini xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Modiano ::

Boli edino tisti trenutek ko dobiš injekcijo, potem pa razen mravljincev ne čutiš popolnoma nič, tko da se ni za bat.

detroit ::

ej učasih nič, zdj pa rajš ne grem:D

modiano hm...sm že dobu injekcijo pred 20leti:D in takrat ni pomagala čisto nič, zob sm čist čutu VSE a ustnce nič:P
Skero

Modiano ::

Mogoče pred 20 leti, js sem jo pred enim letom in mam res dobro izkušnjo s tem.. zagotovit ti res ne morem, da ne bo drugače:)

detroit ::

kje pa si bil če ni skrivnost

Eh ja 20 let nazaj so me še s tistim modrim strupom razkuževal, če kdo pomni;)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

xCore ::

inekcijo ste dobli za to? slabiči :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Modiano ::

stomatološka klinika..sam ne me vprašat kater zdravnik:), se ne spomnim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Modiano ()

detroit ::

najboljš da mi da en šamar da zaspim pa bo. Če ima kdo dobre izkušnje s kakim zobarjem™ povejte da bodo še drugi vedl.
Skero

delfinus ::

Ce je treba dat zivc ven je boljs, da ga das, ker cez cas te ta zob sicer neha bolet, ko zivc cist odmre, ampak gniloba se ti bo s casom spremenila v gronolom in bos dajal zob ven. Ne bi rad strasil, kolega je imel tak gronolom, da so mu na spodnji strani celjusti vrtal eno posebno luknjo in mu pucal se tam.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Modiano ::

tud js te ne bi rad strašil, ampak v torek sem bil na IPP, pa mi je ena ženska, ki je čakala zraven, razlagala, da je imela gronolom, in ji je od tu neka bakterija prišla v kri in ima zdej od tega ničnega gronoloma probleme s srčno zaklopko, ki jo bo pon vsej verjetnosti morala zamenjati, neki v tem stilu..
To, ker je glih delfinček omenil gronolom..

vorantz ::

Meni so pobrali živce iz ene 5,6 mogoče kašn več :(
Je pa bol sigurno, da delaš brez narkoze, da se ve če je pobral dohtar ves živec ven ali ne.
Jaz sem samo enkrat z narkozo in je ostalo nekaj živca not...sem trpel do naslednjega dne, dokler ni spet delala dohtarca da sem šel nazaj.
Mogoče je pa bila samo nesposobna >_>

Wasted ::

Pa tudi če dobiš injekcijo zna bolet, jaz nisem čutil ličnice pa tega, zob pa me je bolel, ko mi je vrtala. Koliko bolel ne vem, ker imam samo eno plombo. Ne vem pa kako delajo to zasebniki, če se kaj bolj potrudijo al kaj? :)
When I'm done there will be nothing left of you...

T0RN4D0 ::

Mene najbolj boli, ko vedno čakam 2 uri preden pridem na vrsto. Potem je tko hitro konec, karkoli že je. Ampak čakat na tisto pa poslušat po možnosti še tist svedr dve uri, ko veš da te ne čaka nič lepega, TO pa res ubija.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

detroit ::

vorantz je izjavil:

Meni so pobrali živce iz ene 5,6 mogoče kašn več :(
Je pa bol sigurno, da delaš brez narkoze, da se ve če je pobral dohtar ves živec ven ali ne.
Jaz sem samo enkrat z narkozo in je ostalo nekaj živca not...sem trpel do naslednjega dne, dokler ni spet delala dohtarca da sem šel nazaj.
Mogoče je pa bila samo nesposobna >_>


ja to je baje razlog za to, zdj pa rajš plačam nekmu maherju (ena babnca iz grosupla k je draga ko ....) pa mi s kamero mučka tm okol pa uničuje tist, sm da ne čutim. Jao bolj str bolj pič...st
Skero

delfinus ::

To, da te boli se ene dva dni po vzetju zivca ven je normalno. Ko ti najprej spuca vse kanale ti potem vlije not peroksid oz neko zdravilo, da pobije vse kar je se ostalo. Tudi tam kjer ga je odtrgal se mora zacelit. Boli, ker so bakterije se vedno tam in sproscajo se plini. Ko vse pobije in se zaceli neha. Vcasih je prevec bakterj in posledicno imas obcutek, da ti bo celjust odtrgal. Meni se to sicer se ni naredilo Ponavadi neha popolnoma bolet po dnevu dveh. Bolecina je zmerna in znatno manjsa kot pa ostra bolecina pri kateri ves, da je zivc v riti. :) Sicer pa za popravilo zivca je procedura kar dolgotrajna. Lahko ti ene 2x do 3x menja peroksid (pavze po 14 dni do 3 tedne) v zobu, preden ti ga dokoncno zafila s cementom.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

xCore ::

sem pa prišel enkrat nasmejan v ordinacijo ker sta se zunaj dva penzionista pogovarjala:

A: Vedno me je blo strah zobozdravnika zaj pa nič več!
B: Resno? kako to?
A: Imam protezo.

Živa resnica :P
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

TESKAn ::

Sotošek na Viču je vredu, bil dvakrat pri njem, zaenkrat nimam pripomb. Samoplačniško si na vrsti takoj, z napotnico čakaš 10 mescev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kixs ::

Eni pa hodijo samoplacnisko na Hrvasko, kjer je cena na porihtan zob od 50-100EUR. Hodijo k temu tudi Italijani in Avstrijci, ki dobijo celo povrnjeno iz zdrav.zavarovanja.

detroit ::

V sloveniji dobiš porihtano sm denarnico, bolj šlank je;)

Hvala za info so far, kar naprej za future reference. Vsem ste v pomoč.
Skero

Bananovec ::

Modiano je izjavil:

Boli edino tisti trenutek ko dobiš injekcijo, potem pa razen mravljincev ne čutiš popolnoma nič, tko da se ni za bat.

Dobil injekcijo, ki je prijela po petnajstih minuta, pa me je vseeno bolelo kot hudič, ko mi je vrtal. Po parih dnevih čutiš še čisto malo tisto bolečino.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

forsmark ::

Meni so iz enega dali živec ven, pa ni bolelo čistno nič, me je pa čez čas zajebaval ko sto hudičev in smo ga potem dali odstranit, problem je bil ker se je že zacementiral skupaj s kostjo.
3 ure(3 ure pa 10min če sem natančen, kake 3 injekcije sem dobil, da je držalo tako dolgo) so mi ruvali pa nič od tega(namreč niso vedeli, da je zacementiran), drugi dan pa sem šel do oralnega kirurga, mu dal 60 eur, 20min kasneje pa je blo že zašito, je pela žagica al whatever :D, bolelo pa me v bistvu niti ni ne vem kako močno, bolj me je potem ko se je celila rana v gobcu.
Airbus Industrie

ravsek ::

Hm, to mi je pa res cudno, glede teh inekcij. Meni so z bormasino (dejansko je bila bormasina in ne tisti nastavki ;(() vrtali luknjo v dlesen in nisem takrat cutil nic. Potem ko je narkoza spustila, je bilo drugo, samo ko inekcija prime, bi moral vsaj po mojih izkusnjah cutiti samo da se nekaj dogaja, ne pa bolecine.

Gwanaroth ::

dr. Sanja Lucija Pečnik
http://pecnik.net16.net/

Pred 3 meseci sem začel hoditi k njej. Prvič sem plačal, potem me je takoj vzela na koncesijo. Rihta mi vse zobe, plačujem cca. 40 EUR za belo plombo. Pred-predzadnjič ko sem bil, mi je jemala živec ven iz šestice levo zgoraj. Dobil injekcijo, čutil popolnoma nič. Ženska je prva liga. Profesionalen odnos, strokovnost na višku, vedno ti pove, kaj ti bo naredila in kolikšen bo približno znesek.

Priporočam vsem. Dejansko sem pri njej popolnoma izgubil strah pred zobozdravniki in zdaj grem z veseljem. Pri njej bom, dokler bo živa ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Nagi Bator ::

Ce injekcija prime te nima kaj bolet. Sam nisem cutil prakticno nic.
Ce pa imas ze mrtev zob, pomeni ce ti je zob ze itak odmrl,
pa ze zaradi tega tak al tak ne bos cutil nic kar ti bodo delali na tem zobu.
In to brez injekcije! Razen ce ti ga izruvajo.

Ce pa ti zob ni odmrl, imas zaplombiranega ali pa ne in te ne boli,
pa ne vidim razloga da bi ti odstranli zivec !!
Sem opazil, da se zobarji v zadnjem cajtu zelo radi odlocajo za to prakso brez potrebe.
Ce te je pred tem nekaj casa bolel pol pa je nehal, je verjetno odmrl,
tudi ce si ga vmes dal zaplombirat!

Poleg tega je to poseg, ki ni gotov v enem dnevu, temvec je treba priti se vsaj enkrat nazaj.
Prvic ti odstrani zivec in nafila zob z nekimi kemikalijami, ki pobijejo se ves ostali zivelj,
nato ti ga zapre z zacasno zalivko (gips). Pazi, ta stvar ni plomba in lahko pade ven!
Naslednjic pa vse to odstrani, se enkrat ocisti vse korenine,
ter ce je srecen z dosezenim, tudi dokoncno zapre s pravo plombo.
Ta "druga seansa" se lahko veckrat ponovi in odkar si brez zivca ne cutis vec nicesar,
tako da ne rabis tezit za injekcijo! Pravzaprav je celo bolje brez,
saj ce med pucanjem se zacutis bolecino kar povej, to pomeni, da bos prisel se vsaj enkrat nazaj.
Ko das to prvic skozi, vidis da ni nic strasnega. Sem prej tud sam bil prpa, kar se tice zobarjev.

Se mi pa 150e za tak poseg zdi absurd! Pa eno uro nima kaj delat!
Malo pogleda - par minut
Da injekcijo in pocaka - 5min
Zvrta luknjo - 3 min
Namota ter izruva zivec - max 5min
Spuca notranjost ter korenine - 5min
Vstavi "zdravilo" ter zapre z gipsom - 5min

Morda bo trajalo vse skupaj celo uro, ce bos se 2x hodil nazaj.

Nekdo je omenil da placa 40e za belo plombo!
Si to mislil kot doplacilo za belo ali kot placilo za vse?
Jaz sicer doplacam 15e za belo, ostalo je koncesija!

TeeCat ::

Dokler je zobna pulpa (="živec") zdrava, se je nikakor ne odstranjuje! (Razen v redkih primerih, ko se npr. velik del zoba odlomi in se zobozdravnik odloči za vitalno ekstripacijo.)

Endodontsko zdravljenje je potrebno, če pride do vdora bakterij v pulpo. Takrat začne zob zelo boleti zaradi vnetnega procesa, ki se dogaja v pulpni komori. Ta bolečina je mnogo hujša od bolečine med zdravljenjem, tako da večina pacientov poseg z lahkoto prenese, saj po odprtju zoba čutijo olajšanje (ni več kljuvajoče bolečine).

Zobozdravnik zob odpre, razširi in očisti kanale. Postopek ni tako enostaven, še posebej če gre za večkoreninski zob (kočnik) z zavitimi in zožanimi koreninami.

All in all...Noben zobozdravnik ti ne bo odpiral zdravega zoba, ker je to nesmiselno. Zato le pridno skrbi za ustno higieno, da ne bo prišlo do kariesa, ki bi napredoval do "živca" in ga poškodoval. V takem primeru bi ga pa moral odstraniti. :)

Wrop ::

Čak mal. Če že govoriš koliko daš za belo plombo vsaj povej koliko plastna je. Jst sem nazadjne dal za 3 ali več plastno 50EUR. To pri zobozdravniku s koncesijo. Ko sem vprašal koliko je brez koncesije je odgovoril, da še 80EUR več. Torej 130EUR. Kar se mi zdi ogromno. S tem, da pri vsakem obisku popravi le en zob (na socialno zavarovanje). Nato je pa treba spet čakati 80 dni.

Dodatek: Pa na računu sploh ne piše koliko sem doplačal. Piše samo, da zavarovalnica plača okoli 30EUR, na koncu pa za plačilo 0EUR. Kako to, ne razumem.
Tako, da se mi zdi vse skupaj šalabajzersko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Nagi Bator ::

@Wrop
Nimam pojma okoli te "plastnosti", priznam, ampak je ocitno zelo odvisno h kateremu zobarju hodis.
Ce bi imel namen vec zakasirat bi mi ze probal to prodati.
En privatnik v MB mi naredi belo plombo za 40-50e odvisno od zoba in dela ki ga ima. To ni doplacilo, pac pa celotna cena.
In priznam, da so njegove plombe remek delo. Moj foter ima eno teh njegovih "remek del" ze skoraj 40 let, pa izgleda kot leto stara plomba.
Vem, plombe naj niti priblizno ne bi zdrzale tolko cajta in zato to tudi povdarjam.
Drugace je tip starosta mariborske stomatologije in eden bolj priznanih zobnih kirurgov z desetletji prakse!
No, k njemu sem zavil, ko se nisem imel koncesijonarja.
Recimo, moj koncesijonar naroca na 30 dni in po moji presoji ima se prevec pacijentov (nekje je spisek koliko jih posamezni ima)!
Ce pa si v procesu zdravljenja zoba (recimo veselje z zivcem) pa naroca na pribl. dva tedna.
Poznam pa primere, ki narocajo na pol leta in res ne vem kdo ima zivce, da se z takimi zajebava?
No morda oni, ki mu je ze vse zivce ven pobral ;)
Se pa najdejo tudi taksni, ki te ne sprejmejo, ce prides k njim z bolecim zobom ter s faco kot lubenica.
Takim bi po moje trebali takoj odvzet licenco!

Dodatek: Pa na računu sploh ne piše koliko sem doplačal. Piše samo, da zavarovalnica plača okoli 30EUR, na koncu pa za plačilo 0EUR. Kako to, ne razumem.
Tako, da se mi zdi vse skupaj šalabajzersko.


No vidis meni pa vse lepo pise na racunu!

Zgodovina sprememb…

detroit ::

zob boli ko žvau če mrzlo pride gor, kr oteče mi fris pa buča začne bolt:(
Skero

delfinus ::

Ce je zelo ostra in globoka bolecina je prislo do zivca ja. Ven ga moras dat. V glavnem ni ga hudga, ker bo tko vse pod inekcijo. Sicer pa poseg pride vse pod kritjem zavarovalnice. Edino belo plombo ce ces doplacas. Cena je pa dodvisna od velikosti. Kar se pa tice odmerlega zivca, da se ga ne splaca ven devat pa pozor. Ce je kdo imel kdaj tako bolecino, ko bi moral it zivc ven, pa jo je zanemaril in je potem s casom nehal bolet naj se ne tolazi prevec. Najboljs je it na slikanje, ce se slucajno ne pricenja razvijati gronolom. Odmrlega moras nujno spravit ven, drugace mas lahko se hujse zdravstvene probleme, ki vplivajo se na druge organe.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Nagi Bator ::

detroit je izjavil:

zob boli ko žvau če mrzlo pride gor, kr oteče mi fris pa buča začne bolt:(

Lahko tudi, da ti je dlesen nekoliko odstopla (lahko zacetek paradontoze) in imas odkrit dentin.
Ce te boli samo kratek cas, najvec par minut, je lahko to. Ce pa te kljuva in ne neha ter boli pol glave, pol pa cimprej ruknit zivc ven!
Po tiste pol ure prezivete na stolu ti bo se najbolj anoying post obcutek injekcije. Nekako tako, kot da se ti je kamijon sparkiral na obraz >:D

xCore ::

da ne boš tako kot jaz ko sem sredi noči trkal pri dežurnih in prosil če mi kdo spipa zob (takrat dežurni zdravniki niso delali...mamo jim)...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

detroit ::

dlesen je že odstopila enkrat pa sm jo pol mal ajčkov z vitamini pa pravilnim sščetkanjem hehe, zdj nitkam vsak dan....

ampak ta živc je za vn jst pa še mudža zbiram
Skero

Drekcpekc ::

Zdaj ne vem, kako to izgleda ko ti živec ven dajo, ampak jaz sem imel za izpulit zgoraj desno oba kočnika.
Me je zobozdravnik poslal na stomatološko v Ljubljano... bilo je boljše kot katerikoli navaden obisk pri zobarju.

Ne pravim da bi šel še kdaj, kje pa, ampak čutil nisem pa nič.
Dal mi je injekcijo, čez par minut sta bila oba zoba zunaj in to je bilo to. Nič bolečine takrat niti potem, čez par dni.

Če imaš možnost, pojdi na stomatološko. Res so profesionalci.

detroit ::

nerad obujam temo ampak se mi zdi da kar rabim, ta zobar ki mi ga je priporočil gwanaroth (nothing against you)
ni vredn naziva. odkar sem bil pri njemu sem zgubil 5živcev. Vse ki mi jih je gospodič tam spucal so sedaj načeti by gniloba. VSAK zob ki mi ga je plombiral ali karkoli sem moral oz. še moram ene dva nanovo zrihtat...in dokonočno. Sicer je dokaj ugodno ker je pač pol na socialno ampak je SHIT. odsvetujem vsem.
Če sm pri njemu pustil ene 500-800€ sm jih v zadnjih 2mescih pustil še 2x več za sanacijo pri pravem zobozdravniku. Tako da blagor vam ki imate zobozdravnike kot se zagre ne pa mesarje ala ta pečnik in vsi grosupeljski v ZD
Skero

power12 ::

Da izkoristim temo, ali kdo pozna dobrega privat zobozdravnika v Domžalah ?

poweroff ::

Heh, meni so delali operacijo na čeljusti - izdrli so mi zob in se je rana zagnojila - brez narkoze.
sudo poweroff

RejZoR ::

power12 je izjavil:

Da izkoristim temo, ali kdo pozna dobrega privat zobozdravnika v Domžalah ?


Dr. Marko Mole. Dela tud preko koncesije. Če bi bli vsi zobarji tko fajn se sploh nihče ne bi bal slednjih imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

deadbeef ::

Šel sem k privat zobarju, dat živc vn.. nafilal je me je z enimi 2-3 injekcijami.. sploh nisem nič čutil... nakonc je še s tistimi palčkami zafilal kanale.. in šlo je vse b.p. tko, da it's not a big deal. Mislm, da to kt ti dajo živc vn.. se reče root canal treatment po ang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

jalovec09 ::

Jest enga zlo dobrga poznam iz LJ Stjapan Fuis, je na Parmovi v kletnih prostorih, na vrhu zgradbe je tabla Lesnina, men je bil zakon, ampak sem pol prešaltal na javnega in zdej že 2 leti hodim k javnemu na pol leta....jeba je če ne hodiš redno k zobarju.

detroit ::

Hmm bi jst lahko kako povračilo stroškov zahteval glede na to da so vsi zobje tretirani tam nepočiščeni in zafilani z "nadomestno" plombo or look a like. Iz tega naslova sem bil deležen gnilobe pod "novo" plombo. Grem v kratkem še ostale plombe zamenjat pa da vidimo.
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laser - Zobozdravnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838832 (2436) Jure14
»

Zobobol po plombiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517314 (5825) mahoni
»

Vprašanje zobozdravnik

Oddelek: Loža
183592 (2511) Sveder1
»

državni zobozdrvaniki "mesarji"?

Oddelek: Loža
4810458 (7864) RejZoR
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918227 (16951) strictom

Več podobnih tem