» »

Nova kišta | 1000€ | video obdelava

Nova kišta | 1000€ | video obdelava

«
1
2 3

RatedR ::

Pozdrav,
obračam se na vas, ker bi rad sestavil računalnik za okrog 1000EUR. Namen uporabe; video obdelava, 3D renderiranje, PS - ne delam s 4K ločljivostmi, Full HD je maksimalo.

O sestavljanju vem toliko, da poznam potrebne komponente in osnovne specifikacije - ne pa drobnih a pomembnih specifikacij (predpomnilnik, jedra, kompatibilnost ipd). Poudaril bi, da ne vem koliko W potrebujem na napajalniku in kakšno matično potrebujem.

Moj poizkus za 1000EUR:


Prosim za mnenje in hvala.

mzakelj ::

Poglej za svoj softwear kaj zahteva, malo razišči če softwear podpira strojno pospeševanje s pomočjo grafične in potem vzemi pravilne komponente. Ker lahko sestaviš računalnik za 5000 € pa ne bo deloval kot mora če ni v programu pravilno podprto.

dxx ::

Kateri pogrami?
Bi znal biti ryzen 1600 in b450 plošča cenejši nakup.

RatedR ::

After Effects, Cinema 4D in 3ds max. AE vem da podpira, za ostale pa ne vem. Če prepostavimo da podpirajo (ker so prvovrstni in široko razširjeni programi), bi prosil koga, če mi na https://www.mlacom.si/ pomaga sestavit eno konfiguracijo.

@dxx
Takole, sem nekaj naredil, kako zgleda tole?

M-XXXX ::

Če greš na intla vzemi 9400 procesor. Je 180€...

DeeCoy ::

Si ziher, da dejansko rabiš vodno hlajenje?

tikitoki ::

Vodno hlajenje, zakaj?
Dva ssd diska? Zakaj? Ce bi manjsi vsaj bil raketa.
Ryzen je verjetno prava izbira za namen. Dobis bistveni vec jeder za podobno ceno

TOP ::

Ryzen 2600 v vsakem primeru,kar se tiče videoobdelave.

freesty ::

Ryzen 2700x in pa 16GB 3200mhz ti naj bo osnova za video editing. Drugo prilagajaj budgetu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RatedR ::

@DeeCoy Ne nisem ziher, zato tu sprašujem.
@tikitoki Diske bom izbral sam. Rabim nasvet za procesor, grafično, RAM.

@TOP in freesty okej nekam smo prišli, Ryzen torej za procesor.

Zanimajo me še komentarji glede matične, grafične in RAM-a.

blackbfm ::

Jaz bi vzel intel 8400/9400 ali močnejše.. torej vsaj 6 jeder.

Kar se amdja tiče, ne da bi dissu, ampak vedno ko imam stik z njim imam feeling da imam v rokah nek pol-izdelek, tako cpu kot gpu, vedno so neki glitchi ali pa se je treba igrat z workaroundi po biosu da dobiš kolikor tok stabilen sistem..


Diske bom izbral sam. Rabim nasvet za procesor, grafično, RAM.


Če daješ nek crap kingston disk v workstation mašino potem ne izbiraš dobro. Vodno hlajenje je tudi mimo. To so dobronamerni nasveti.

Ker lahko sestaviš računalnik za 5000 € pa ne bo deloval kot mora če ni v programu pravilno podprto


Res je, ampak za 5000 euro pa ze res tezko sestavis nekaj kjer bi falil kakšen feature:))

DeeCoy ::

Torej vodnega hlajenja ne rabiš. Jaz bi dal noter nekaj boljšega kot i3, če že ravno sestavljaš novo delovno mašino.. Rama po potrebi, ga lahko kadarkoli dodaš (določeni AMDji imajo probleme z določenimi rami). Na napajalniku ne šparat, vzami corsaira oz. nekaj v tem rangu, cca 600W, da ne bo po 3h letih problemov. GTX 1060 bo vredu, razen, če se gre za neko hudo oblikovanje, potem je 1000EUR premali budget. DVD pogona tudi ne rabiš (razen, če je to tvoja izrecna zahteva). Ohišje vzami zračno, ostalo je nepomembno (to na prvi sliki je bol tak - vzami kaj poceni "gaming", ima boljše hlajenje). Če ne boš veliko okoli selil, ne jemlji microATX, ker bo ob obremenitvi precej vroč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

klinker ::

blackbfm je izjavil:

Jaz bi vzel intel 8400/9400 ali močnejše.. torej vsaj 6 jeder.

Kar se amdja tiče, ne da bi dissu, ampak vedno ko imam stik z njim imam feeling da imam v rokah nek pol-izdelek, tako cpu kot gpu, vedno so neki glitchi ali pa se je treba igrat z workaroundi po biosu da dobiš kolikor tok stabilen sistem..


Lol. i5ko za video editing?
Pa malo manj subjektiven bodi in ne nabijaj baba rekla, baba cula.
Za ta namen in cenovni rang je Ryzen prava izbira. 2600X ali 2700X, ce ne more cakat na 3000 serijo.

RatedR je izjavil:

Zanimajo me še komentarji glede matične, grafične in RAM-a.


Z platami sem jst zelo zadovoljen z Asrock. B450 Pro 4 ali boljsa.
Ram glej vsaj 3000Mhz, optimum je 3200Mhz. Tip pa ko bos izbral plato, saj je pametno preverit kompatibilnost s plosco, ceprav z Asrockom nisem nikoli imel tezav.
Graficna je odvisna od SW. Preglej kak forum kjer se dosti pise o tvojem SW in GPU podpori. Pa ni receno da je Nvidija edina izbira, ker AMD je v compute zelo dober in ga Apple ni izbral kar tako.
Tu si je pac dobro kaj vec prebrat, da ne bos kupoval neke hude grafe, na koncu pa ne bo neke velike koristi od nje.

FireSnake ::

Video obdelava in računalnik za 1000€ v eni sapi tudi ni najbolj posrečena izjava.

Sicer pa, kot so zgoraj rekli: za kaj takega posezi po Ryzen sistemu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Nyana ::

blackbfm je izjavil:

Jaz bi vzel intel 8400/9400 ali močnejše.. torej vsaj 6 jeder.

Kar se amdja tiče, ne da bi dissu, ampak vedno ko imam stik z njim imam feeling da imam v rokah nek pol-izdelek, tako cpu kot gpu, vedno so neki glitchi ali pa se je treba igrat z workaroundi po biosu da dobiš kolikor tok stabilen sistem..


Sori ampak to od tebe res niso dobronamerni nasveti. Ti bi vzel i5 za video obdelavo... Ryzen je pa pol izdelek al kako?
Za tebe bi blo res boljše, da nebi nič napisal.

Leprechaun ::

Prosim, samo ne jemati i3 za videobdelavo, ker je delo potem živa groza.

Za 1000€ se raje ozri po rabljenih računalnikih (če nimaš problema z njimi), ker za 1000€ ne dobiš ravno dostojnega novega stroja, ali dodaj vsaj 500€. Nekaj najslabšega je kupovanje na silo. V Cinema 4D bi prav prišla tudi RTX grafična kartica.
*************************************************************

opeter ::

Saj i5-8400 je šestjedrnik. Pravi šestjedrnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:

ne da bi dissu, ampak vedno ko imam stik z njim imam feeling da imam v rokah nek pol-izdelek, tako cpu kot gpu, vedno so neki glitchi ali pa se je treba igrat z workaroundi po biosu da dobiš kolikor tok stabilen sistem..


Daj tole malo bolj podrobno razloži.
Jaz imam močan občutek, da preprosto .... ne znaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

Lol. i5ko za video editing?
Pa malo manj subjektiven bodi in ne nabijaj baba rekla, baba cula.
Za ta namen in cenovni rang je Ryzen prava izbira. 2600X ali 2700X, ce ne more cakat na 3000 serijo.


Sem napisal *vsaj* 6 jedrni, kar i5 8400 je.


Sori ampak to od tebe res niso dobronamerni nasveti. Ti bi vzel i5 za video obdelavo... Ryzen je pa pol izdelek al kako?
Za tebe bi blo res boljše, da nebi nič napisal.


Em vtipkaj si ryzen random freezes v google in se cudi zadetkom.

Sicer tudi intel rabi kaksen bios updejt, sam po biosu pa mi ni bilo treba izklapljat stvari za stabilen sistem.

Vesoljc ::

blackbfm je izjavil:

Lol. i5ko za video editing?
Pa malo manj subjektiven bodi in ne nabijaj baba rekla, baba cula.
Za ta namen in cenovni rang je Ryzen prava izbira. 2600X ali 2700X, ce ne more cakat na 3000 serijo.


Sem napisal *vsaj* 6 jedrni, kar i5 8400 je.


Sori ampak to od tebe res niso dobronamerni nasveti. Ti bi vzel i5 za video obdelavo... Ryzen je pa pol izdelek al kako?
Za tebe bi blo res boljše, da nebi nič napisal.


Em vtipkaj si ryzen random freezes v google in se cudi zadetkom.

Sicer tudi intel rabi kaksen bios updejt, sam po biosu pa mi ni bilo treba izklapljat stvari za stabilen sistem.




ryzen random freeze - About 193.000 results (0,49 seconds)
coffee lake random freeze - About 6.590.000 results (0,61 seconds)
kaby lake random freeze - About 241.000 results (0,51 seconds)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

blackbfm ::

Ce na hitro pogledas vidis da so ryznovi zadetki konkretni custom buildi, med zadetki tudi yt.. medtem ko intlovi zadetki so bolj medli..

No jaz zase vem pri katerih buildih je vec tezav in na kaksen nacin odplacas tisto ugodnejso ceno pri amdju..

Treer ::

Nič ne bo zaleglo, rdeča falanga je močna tu gor in ne sprejema drugače mislečih. OP-ju pa predlagam kak non-k 8700, ki bi znal biti odlična izbira (odličen single thread, dovolj dober multi in pa ne previsoka cena).

mzakelj ::

Za resno delo Intel, za špilat pa AMD, ker pač dobiš več za igre. Intel pa je nažalost še zmerom bolj stabilen v poslovnem okolju. In nisem za "rdeče" in ne za "plave". Oboje tlačim v mašine odvisno od zahtev.

Invictus ::

Kupiš rabljeno HP Z workstation, po možnostiu dual socket, recimo nekaj takega:

https://www.ebay.de/itm/Workstation-Sup...

https://www.bargainhardware.co.uk/hp-z4...

Pa sestaviš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:


Em vtipkaj si ryzen random freezes v google in se cudi zadetkom.


Kaj se zdaj ven vlečeš z googlom? Ti si govoril, da se tebi zdi, da imaš v rokah polizdelek. In probleme s stabilnostjo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Treer ::

Verjetno svojih izkušenj ni videodokumentiral a ne? In vsekakor se ne zdi samo njemu - Intel je pač dosti bolj plug&play zadeva.

Nyana ::

Ej Treer sam neki me zanima, a si ti mogoče zaposlen pri intelu al pa nvidii, al od kod tebi to "sovraštvo" do AMDja. Res me zanima od kod ti ta energija in volja, da v vsaki temi o AMDju (naj bo cpu al pa grafična), ampak to res v vsaki temi tak proti nabijaš. A dobiš kaj plačano od koga al to pač zato ker se ti pač da in nimaš kaj bol pametnega za delat? :)

FireSnake ::

Eh, on je navijačica za firmo, katera sploh ne ve, da on obstaja ;((

Obenem pa goni zluknjano sranje od 4790K (sicer super procesor .... par let nazaj ;(( ... sem si ga tudi sam lastil, a sem ga takoj prodal, ko je izbruhnil Spectre in Meltdown).

Zagrenjenost pač! Saj se vidi iz pisanja.
Meni se, po svoje, smili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PacificBlue ::

Vzami xeon e-2176g, malenkost dražji kot i7 8700K, porabi samo 60w TDP, torej 16%manj energetsko požrešen. Pa se večjo stabilnost nudi.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Treer ::

FireSnake je izjavil:

Obenem pa goni zluknjano sranje od 4790K (sicer super procesor .... par let nazaj ;(( ... sem si ga tudi sam lastil, a sem ga takoj prodal, ko je izbruhnil Spectre in Meltdown).

:)):)) Zluknjano je samo tvoje dojemanje realnosti, da si nasedel na AMD-fueled paniko iz katere se ni izcimilo nič omembe vrednega.

PacificBlue ::

i7 4970k je približno samo 30% manj zmogljiv kot i9 9900k. Resda ne podpira nove ukaze, samo vseen prevelik hype tudi ni dober:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

blackbfm ::

Kaj se zdaj ven vlečeš z googlom? Ti si govoril, da se tebi zdi, da imaš v rokah polizdelek. In probleme s stabilnostjo.


ce bi imel samo jaz probleme, bi bil tiho ker bi sklepal da sem sam zaje*bal pri sestavi :)) nisem kriv da amd izdaja hardware in software v beta verziji. Sicer sem pa reku, tudi intel kdaj kiksne ampak načeloma deluje bolje out of the box. Ne bi lih zelel da mi pc freezne sredi video obdelave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jarno ::

Sam bi brez zadržkov proporočal R7 2700 in ne bi navijal, glede na budget.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
#65W!

FireSnake ::

Treer je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Obenem pa goni zluknjano sranje od 4790K (sicer super procesor .... par let nazaj ;(( ... sem si ga tudi sam lastil, a sem ga takoj prodal, ko je izbruhnil Spectre in Meltdown).

:)):)) Zluknjano je samo tvoje dojemanje realnosti, da si nasedel na AMD-fueled paniko iz katere se ni izcimilo nič omembe vrednega.


Točno tako.
Zluknjano srsnje, ki niti vseh softverskih popravkov ne bo dobilo.
Nadalje: sploh ne podpira vseh funkcionalnosti Windows 10.
Z vsakim "popravkom" pa je zadeva počasnejša.

AMD ni imel nič pri odkrivanju lukenj. To je storil Google in ostali.
Malo se izobrazi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

Z vsakim "popravkom" pa je zadeva počasnejša


Ne pretiravaj, zmogljivost je se vedno je primerljiva z novejšimi 4 jedrniki.

RatedR ::

Gremo na novo ... a lahko tokrat samo objektivna mnenja? Rabim konkreten odgovor.

Nova konfiguracija:
Procesor: AMD Ryzen 7 2700 procesor z Wraith Spire LED hladilnikom YD2700BBAFBOX
Matična: MSI B450M Pro-M2, AMD B450 - AM4 (7B84-005R)
RAM: DDR4 16GB PC 3000 CL16 G.Skill Aegis 4, F4-3000C16S-16GISB
HDD: Seagate IronWolf HDD, SATA 6G, 5900RPM, 3,5" - 1 TB ST1000VN002
SSD: Transcend 240GB 220S, SATAIII, 2,5'' (TS240GSSD220S)
Grafična: Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6144 MB GDDR5 (GV-N1660OC-6GD)
Napajalnik: INTER-TECH Energon EPS-650W 650W ATX napajalnik 88882022
ohišje itd. sem izpustil.

blackbfm ::

Dober 450w napajalnik bo vrh glave za to konfiguracijo

Hdd: wd black
Ssd: crucial mx ali samsung evo serija.. Lahko gres rang visje, ne pa hodit nizje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Leprechaun ::

2700 in plošča brez VRM hlajenja je daleč od dobre kombinacije.
Vsaj ASRock B450M Pro4.

Napajalnik prav tako vsaj 500W. Če že Inter-Tech potem Argus https://www.mimovrste.com/napajalniki/i... . Sem imel 2 v mining postaji in še po 2 letih delujeta brez težav - je pa bolje vzeti še kaj kakovostnejšega.
*************************************************************

freesty ::

Kje pa kupujes? Da vemo kaksne mas cene komponent? Pomoje se ti splaca vzet ryzen 2700 in pa plato starejse generacije. x370 chipset, ce si na budgetu. Jaz sem novo Asus Crosshair 6 hero wifi dobil za 125eur. Pa je dosti boljsa plata kot bilokera z x470 chipsetom za podoben denar.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

strumf666 ::

Dober recept, da upočasniš procesor in posledično cel sistem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

freesty ::

Kako tocno upocasnis procesor?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Mr.B ::

Leprechaun je izjavil:

2700 in plošča brez VRM hlajenja je daleč od dobre kombinacije.
Vsaj ASRock B450M Pro4.

Napajalnik prav tako vsaj 500W. Če že Inter-Tech potem Argus https://www.mimovrste.com/napajalniki/i... . Sem imel 2 v mining postaji in še po 2 letih delujeta brez težav - je pa bolje vzeti še kaj kakovostnejšega.

Verjetno z b450 celo z oznako M resnicno ne mislis navijat? Prav tako glede da bo vstavljen 64 W cip, bi bilo resnicno vprasanje... razen ce mislis da je to intel, kjer je tdb za base clock, potem pa na uradni prestavitvi ne upajo proc prikazati z defult hladilnikom, ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Wrop ::

freesty je izjavil:

Kako tocno upocasnis procesor?


Nima podpore Precision Boost 2, Precision Boost Overdrive, XFR2. Razlika bo v realnosti verjetno neopazna, tako da res vprašanje, če se splača dajati precej več denarja.

JHabuj1 ::

RatedR...nebi rajsi prebral privat sporocila???

dxx ::

"
potem pa na uradni prestavitvi ne upajo proc prikazati z defult hladilnikom, ..."

Kakšen pa je "default" hladilnik?
Kolikor sem seznanjen, se inteli zadnjih generacij prodajajo brez hladilnika.

D3m ::

Ryzen sistem z B450 ter 16GB rama in Gtx 1660Ti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Wow, celo koristen post od d3m :)
Se strinjam, pod pogojem da SW izkoristi to grafo.
Plata naj bo Asus ali Asrock. Rama je sicer za silo in bi blo boljse 32gb, lahko pa kasneje dodas.

Mr.B ::

dxx je izjavil:

"
potem pa na uradni prestavitvi ne upajo proc prikazati z defult hladilnikom, ..."

Kakšen pa je "default" hladilnik?
Kolikor sem seznanjen, se inteli zadnjih generacij prodajajo brez hladilnika.

Normalno, kako bi pa zgledal hladilnik za oglasevanih 65W porabe hladiti mora pa 105W.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

No saj so večino že povedali, ampak če grem točno v podrobnosti kaj bi jaz kupil v takem primeru:
- Ryzen 2700/2700X (odvisno od budgeta), 8 jeder pride zelo zelo prav za video editing programe (če je višji budget se stegni do 12 jeder)
- Hladilnik kar priloženi box, zdaj smo v časih ko se hladilnikov ekstra več ne kupuje razen če si "modder" in boš za hobi za zabavo navijal, z namenom izbolšanja performanc procesorja se tega ne dela več
- Ram 2x16GB, je cenejše kupiti v paru kot dvakrat po 16GB, vendar če budget ne dovoli lahko greš varjanto 1x16GB da lahko potem kasneje dodaš še 1x16GB...
- Grafična bi komot cenejšo cenejšo kupil če bo izključno video editing brez iger. Ker ti programi ponavadi ne izkoristijo toliko grafične moči (so primarno še vedno CPU dependant), v 99% kar boš delal NE boš opazil recimo razlike med 1050 Ti in 1060 v svojih programih, ker bo grafični del zmlelo v enem primeru v 1 minutu v drugem primeru v 2 minuhat. "CPU del" pa bo trajal 10 minut. To so zdaj zmišljene številke ampak samo za filing kako to deluje ko sem se enkrat poglabljal. Skratka moj predlog je 1050 Ti, to ti bo tudi omogočilo se malce bolj stegniti drugje pa boš bolj profitiral.
- SSD si rekel da se boš sam odločil, jaz pa ti bom vseeno rekel da kupi raje hitrejši SSD namesto navadnimi Sata. Za sistemski disk je dovolj navadni, za tam kjer bodo video fili pa bi ti jaz priporočal kaj takega: https://www.computeruniverse.net/de/int...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RatedR ::

Tole sestavljam na Funtech, ker sem omejen s časom, imajo pa tudi fajn ponudbo:

Procesor: AMD Ryzen 7 2700 procesor z Wraith Spire LED hladilnikom
Matična: ASUS PRIME B450M-A, AMD B450 - AM4
RAM: CORSAIR DDR4 16GB (2X8GB) CL15 3000 Veng
Grafična: ASUS GeForce GTX 1660 Phoenix O6G, 6144 MB GDDR5
HDD: Western Digital Black, SATA 6G, 7200RPM 2,5' 1 TB
SSD: Intel SSD 660p Series 1TB NVMe M.2 disk -- Lonsarg, ti si mi priporočil to, kako da stane 1TB SSD samo 130EUR?

Mnenja ostali - bi katere komponente zamenjali in s katerimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98271107168 (1533) easyrider3
»

Nakup: Plata, Procesor, Rami

Oddelek: Kaj kupiti
402249 (1354) D3m
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352953 (2433) Han

Več podobnih tem