» »

Velikost hibernacijske datoteke

Velikost hibernacijske datoteke

k4vz0024 ::

Koliko je po defoltu nastavljena velikost hibernacijske datoteke v procentih? Se pravi koliko je originalna prevzeta vrednost v Win 10, če je ne spreminjamo s powercfg hibernate size?

GupeM ::

Odvisno od velikosti RAM-a. Mislim, da okrog 75 % velikosti RAM-a.

k4vz0024 ::

Se pravi, da originalna Windows nastavitev 75%? Kako to vpliva na hitrost delovanja računalnika npr., če nastavimo na 60 ali na 100 % Je to neke vrsta kompresije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

GupeM ::

Ne, če nastaviš na manj, se zna zgoditi, da ti računalnik ne bo šel v hibernacijo ali se s hibernacije ne bo zbudil. Če hibernacije ne uporabljaš, lahko zadevo izključiš in prihraniš ta prostor na disku. Zadeva ne vpliva na hitrost delovanja računalnika. Uporablja se samo za to, da se ob hibernaciji vsebina RAM-a zapiše v to datoteko, ko računalnik iz hibernacije zbudiš, se pa podatki iz te datoteke preberejo in zapišejo v RAM.

k4vz0024 ::

Se popravljam, mogoče se pri 100 hitreje zbudi?

Invictus ::

Hibernacijska datoteka je vedno v velikosti RAMa.

Danes je nepotrebna, ker zna biti frišen boot Windowsov hitrejši, sploh če imaš veliko RAMa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Hibernacijska datoteka je vedno v velikosti RAMa.

Danes je nepotrebna, ker zna biti frišen boot Windowsov hitrejši, sploh če imaš veliko RAMa.

Odgovor na bold: Daleč od resnice. Privzeta nastavitev je 75% RAMa. Po želji jo lahko zmanjšaš/povečaš. Če jo preveč zmanjšaš, imaš lahko težave.

Odgovor na ostalo: Hibernate ni potreben samo zato, ker se je zadeva hitreje zbudila, ampak ker mi ni vedno znova potrebno odpirati 16ih programov in jih razporejati tako, kot mi pašejo. Vse ostane tako, kot je bilo.

Ne, nič hitreje se ne zbudi. Ne vem, kako pameten je, ampak prej bi rekel, da se pri 100 počasneje zbudi, saj mora prepisati več podatkov v RAM. Ne me pa držat za besedo. Lahko, da se motim. Zagotovo pa se ne zbudi hitreje.

k4vz0024 ::

Ko sem spremenil na 60, se sistem ni pravilno zbudil. Kar zaciklal se je.

GupeM, hvala za pojasnila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914219 (4619) darkolord
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132152 (1966) In Extremis
»

Vklop v trenutku?

Oddelek: Loža
191730 (1317) BigWhale
»

Hibernate --> Enable???

Oddelek: Pomoč in nasveti
141172 (1019) Cokolesnik
»

Zakaj

Oddelek: Programska oprema
71243 (1082) Ribicija

Več podobnih tem