» »

Hibernate --> Enable???

Hibernate --> Enable???

Microsoft ::

Zdele sm najdu, da lahka pri nadzorni plošči pod Power Options Properities vklopiš neko stvar, ki se ji reče Hibernate. Če jo vklopiš (Enable), pol ti ta stvar na disku zasede ravno toliko prostora, kot je velik RAM --> v mojem primeru je to 512MB.:))

Zdej me pa zanima, če to vklopim, kaj bom s tem pridobil? Mogoče na hitrosti? Prebral sm, da pol vse podatke, ki so v RAM-u shrani na HDD. Ka bi to lahka blo pol uporabno pr naslednjem vklopu računalnika? Ali pa če slučajno naenkrat zmanka elektrike?

Al pa mogoče nč od tega?:\

Mogoče ve o tem kdo kej več?

by Miha
  • spremenil: ali3n ()

Microsoft ::

Hibernate

Sm se pač en mečken zmotu...

by Miha

ToniT ::

Hibernate oz. Mirovanje ti zapiše vsebino RAMa na disk ob zaustavitvi sistema. Ob ponovnem zagonu, ki je mnogo hitrejši se ti pokaže ekran z vsemi odprtimi programi itd., kot si jih imel ob zaustavitvi sistema.

Hypno ::


Če vklopiš hibernacijo je hiberfil.sys datoteka na disku pač velika kot je količina RAM-a, ki ga imaš v računalniku. Preprosto povedano gre za trenutni prepis vsebine spomina na disk. Ob ponovnem zagonu se naloži ta datoteka spet v RAM in voila šibaš od tam dalje, kjer si končal :D

Not to mention the difference in boot speed :)
Great are mysteries of the mind ...

Klemenn ::

..an in stability of the system :\

ulcir ::

Kak pa je če dodaš ram. Se velikost te datoteke avtomatsko poveča za velikost rama?

Microsoft ::

Ka pa takrat, ko si že v Windowsih, se porablja tisti plac na disku? Recimo v mojem primeru je pol to 1/2 GB. Al je ta plac takrat na disku frej, zasede pa se sam takrat, ko računalnik ugasneš?

by Miha

Hypno ::

Kak pa je če dodaš ram. Se velikost te datoteke avtomatsko poveča za velikost rama?


ulcir,
se ti ne zdi logično, da se spremeni tudi velikost datoteke ob povečanju ali zmanjšanju količine RAM-a, če je že bilo rečeno, da gre za "sliko" RAM-a shranjeno v datoteko?

Ka pa takrat, ko si že v Windowsih, se porablja tisti plac na disku? Recimo v mojem primeru je pol to 1/2 GB. Al je ta plac takrat na disku frej, zasede pa se sam takrat, ko računalnik ugasneš?


JimiBtn,
hiberfil.sys zaseda določen prostor na disku in se avtomatsko po nalaganju Oken™ ne izbriše. Kar poglej na root imenik diska s katerega se nalagajo Okna™. Če vidiš datoteko tam, zaseda velikost diska enako velikosti tvojega RAM-a.

Mislim, da se da nastavit celo, da se hibernation file zbriše po nalaganju Oken™ :)
Great are mysteries of the mind ...

CaqKa ::

če bi se ta file po nalaganju oken izbrisal iz diska in bi med delom zapolnil disk do konca se hibernacijska datoteka nebi imela prostora kam zapisat. iz tega sledi, da pusti hibernacijsko datoteko pri miru če hiberniraš....

Ali pa če slučajno naenkrat zmanka elektrike?
v tem primeru ti hibernacija prav nič ne nuca... razn če imaš ups in se ti medtem zapišejo podatki na disk :)

Microsoft ::

Hypno, kje pa je ta root imenik?

Ker stvar sem iskal preko iskalnika, pa mi ni najdl nobene datotreke s tem imenom...:\

by Miha

kuglvinkl ::

c:\ je korenski imenik (če imaš naložene Winse tukaj)

hiberfil.sys je pa file
Your focus determines your reallity

ElectricMan ::

Pa še to: Odkljukaj 'Skrij zaščitene datoteke operacijskega sistema' pod možnosti mape. Potem bo vidno tisti fajl.

CaqKa ::

kaj mu bo pa koristlo če bo videl to datoteko?
hibernacija se vklopi tam ko si že sam ugotovil... filea se ne splača brisat > glej moj zgornji post.
hibernacija pohitri v določenih primerih bootanje sistema... če imaš dosti rama se ponavadi ne pohitri.
hibernacija ti omogoča da ti vsi programi laufajo tak kot prej...
zakaj hočeš vedet kje se nahaja ta datoteka? sej to ti nebo nič koristlo.

hočeš še kaj vedet?

na ostale pa bentim zato ker mu poveste stvari ki niso primerne za začetnika in si bo pubec samo winse sesul!!!;( to leti na tebe electric man

Hypno ::


Nekak pa res nisem preveč podrobno pogledal, da piše "... vklopiš neko stvar, ki se ji reče Hibernate."

No, videl že, sam zavestno ne registriral :)

Great are mysteries of the mind ...

Cokolesnik ::

Pobrskaj malo po netu, s čimer si boš zagotovo izoblikoval mnenje, ali hibernate potrebuješ ali ne, kaj boš pridobil, kaj izgubil...

Veselo branje...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263202 (2631) BorutK-73
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263462 (3078) Invictus
»

Težave z zasedenostjo trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
9782 (698) axee
»

Slikar (paint.exe) ter Photoshop začasne datoteke (temp files) pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
152091 (1638) Ziga Dolhar
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311880 (1441) alum

Več podobnih tem