» »

Kolk imate do prve resnejše trgovine z živili ?

Kolk imate do prve resnejše trgovine z živili ?

zobnik ::

7km spusta v dolino, notri imajo vse kar rabiš za preživetje, ampak vsak izdelek je min.10-20 centov dražji, kot v bližnjem Mercatorju. V tej bližnji trgovini redki kupujejo. Torej imam 11km do prve Mercator trgovine s primernimi cenami.
Če nimaš avta si ga fejst naje*al v našem koncu. Zdravnik je 10km stran.
Torej najbolj so na udaru starejši
  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

Avto je za 200 evrov, ampak vžge, se pelje. Bolj je težava za starejše ljudi, ki ne vozjo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jype ::

Ne moreš v rovtah živet, kot da si v bloku sredi mesta. Potrebuješ kvalitetno klet, pol hektara veliko njivo ter hektar gozda, pa je za preživetje dovolj.

dxx ::

Da bi posebej za to da greš v trgovino se spuščal 10km? Kaj pa če sproti nabavljaš, pa se ne rabiš vozit? Zdravnik 10km? Cela štala. Najboljše da ga ima vsak občan kar čez cesto, da ne bo predaleč...

Samael ::

A to "Kolk imate do prve resnejše trgovine z živili" je dejansko vprašanje, ali pa si želel deliti le svojo tragično izkušnjo?

No, pa poglejmo.
Do prvega Mercatorja cca 200m, do drugega cca 300m, do Hoferja cca 400m, do Spara cca 400m ... aja, potem pa je pri kapitelju se Hofer nad Sparom, torej cca 400m se do drugega Hoferja. Metre sem zapisal tako od oka, po občutku. Mogoče je kje kakšen manj/več.
Ja, stvari se spreminjajo. Ni več tako, kot ko sem živel na potrčevi in sem imel mercator par nadstopij nižje (v pritličju).
Zdravnik je, kaj vem ... 300m stran. Je pa urgenca nekoliko blizje :P

Mogoce sem še kaj pozabil...

Bud_Bundy ::

Jej domače, pa ne boš rabil zdravnika. Ali pa pojdi živet v mesto. Star si pa 13?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Samael ::

Ja, telovadi. Predvsem veliko telovadi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Dr_M ::

Pred leti sem imel trgovino 50m stran, zdej je najblizji pajzelj 6km, malo bolj resna trgovina pa 11km.
Dobra stvar je, da zdej manj zapravim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

Ne moreš v rovtah živet, kot da si v bloku sredi mesta. Potrebuješ kvalitetno klet, pol hektara veliko njivo ter hektar gozda, pa je za preživetje dovolj.


Misliš, da je hektar gozda dovolj? No, odvisno, kako veliko hišo imaš in kako je izolirana. Drugače pa mislim, da rabiš bližje dvema hektaroma gozda. Kaj pa sadno drevje, tisto tudi še kar nekaj prostora zavzame, še posebej stare sorte.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Misliš, da je hektar gozda dovolj?
Na vsakega posameznika, jasno. Če vas je 5, potrebujete 5 hektarov. Ja, mislim, da bi moralo biti dovolj, drži pa, da je odvisno do tega, kako velika je hiša.

PreviousUser je izjavil:

Drugače pa mislim, da rabiš bližje dvema hektaroma gozda. Kaj pa sadno drevje, tisto tudi še kar nekaj prostora zavzame, še posebej stare sorte.
OK, se strinjam, da sem morda malce preveč konzervativno ocenil in da je fino, da imaš vsaj še 5 sadnih dreves na vsakega človeka, da zaloga zdrži skozi leto, pa seveda za izredne razmere (suše, pozebe, poplave, bolezni) potrebuješ še enkrat toliko rezerve iz drugih sort.

Druga možnost je pa, da se preseliš v mesto in ti udobje prinesejo drugi, ti samo sediš na kavču in čakaš.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Misliš, da je hektar gozda dovolj?
Na vsakega posameznika, jasno. Če vas je 5, potrebujete 5 hektarov. Ja, mislim, da bi moralo biti dovolj, drži pa, da je odvisno do tega, kako velika je hiša.

PreviousUser je izjavil:

Drugače pa mislim, da rabiš bližje dvema hektaroma gozda. Kaj pa sadno drevje, tisto tudi še kar nekaj prostora zavzame, še posebej stare sorte.
OK, se strinjam, da sem morda malce preveč konzervativno ocenil in da je fino, da imaš vsaj še 5 sadnih dreves na vsakega človeka, da zaloga zdrži skozi leto, pa seveda za izredne razmere (suše, pozebe, poplave, bolezni) potrebuješ še enkrat toliko rezerve iz drugih sort.

Druga možnost je pa, da se preseliš v mesto in ti udobje prinesejo drugi, ti samo sediš na kavču in čakaš.


Ja, ta druga možnost je, če imaš dovolj premoženja, drugače pa v mestu opravljaš tlako 8+ ur dnevno za to udobje. Plus nimaš stika z naravo, kar tudi dosti pomeni.

dxx ::

In derail teme by jype....
Govor o oddaljenosti trgovine on pa na veliko in široko o samooskrbi....
Zrelo za zaklep.

Samael ::

dxx je izjavil:

In derail teme by jype....
Govor o oddaljenosti trgovine on pa na veliko in široko o samooskrbi....
Zrelo za zaklep.

Ne pa ne. Ker si pozabil povedati koliko imaš do prve resnejše trgovine z živili!
Prvo izpolni svojo dolžnost, nato pa se da mogoče kakšno reči tudi o zaklepu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

SlimDeluxe ::

56 stopnic - Mercator v pritličju bloka :))
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Miha 333 ::

300m do Tuša, 500m do Hoferja, 500m do Mercatorja, 2km do Spara, 2km do Lidla. 700m do zdravstvenega doma, 800m do pošte, 400m do banke, 600m do vrtca in 0m do službe. Živim pa v hiši v kraju z manj kot 5k prebivalci.

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

7km spusta v dolino, notri imajo vse kar rabiš za preživetje, ampak vsak izdelek je min.10-20 centov dražji, kot v bližnjem Mercatorju. V tej bližnji trgovini redki kupujejo. Torej imam 11km do prve Mercator trgovine s primernimi cenami.
Če nimaš avta si ga fejst naje*al v našem koncu. Zdravnik je 10km stran.

11km ni nic, to je slabih 5 minut pa si tam. V mestu v 5 minutah ne prides nikamor.

Prinas na vasi je bilo tako, prvih nekaj let smo imeli v vasi "Potrosnik" so ga v 90ih zaprli, nato je bil nek drug privatnik v sosednji vasi 6km, potem 10km dalec en mini merkator in vaska ambulanta. Cene itak take, da glava pece.

Vse ostalo in vecje trgovine pa 20km. Pa smo preziveli, tudi starejsi. Zdravnik z avtom 20km ni tako huda, sej pa v mestu ce si v centru in moras na klinicni center na drugo stran mesta, zna trajati vcasih celo dlje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

100m,200m, do dveh malih trgovin, 500m,800m do dveh srednjih. Pa kljub temu "luksuzu" nabavljava zgolj 2krat na mesec na zlogo.

Sprotno nabavljanje živil ni noben luksuz ampak zapravljanje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dxx ::

Lonsarg je izjavil:

100m,200m, do dveh malih trgovin, 500m,800m do dveh srednjih. Pa kljub temu "luksuzu" nabavljava zgolj 2krat na mesec na zlogo.

Sprotno nabavljanje živil ni noben luksuz ampak zapravljanje časa.

Sveže meso, sadje in zelenjava. Da uživaš sveže, moraš vsaj 1x na teden v trgovino. Ampak, da bi se vozil posebej za to, pa pač ne.
Ni pa to noben luksuz. Mogoče 30 let nazaj. "Na lager" pa lahko kupuješ makarone in konzervirano-manj pokvarljivo hrano.
Do trgovine imam 3km, do prve "resne" pa 8km. Nikoli nimam težav.

IL_DIAVOLO ::

Do trgovine s prehrano za moje standarde cca 15 km.

Drugace pa se kupi par kil mesa, ko je v akciji in se da v skrinjo. Sproti se kupuje edino sadje oz. stvari, ki ne pocakajo in se jih ne daje v skrinjo.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

SlimDeluxe je izjavil:

56 stopnic - Mercator v pritličju bloka :))


Mislim, da se splaca peljat tedensko 20 km dalec do lidla, ki nima konkurence.

xardas ::

15 minut z avtom.

zobnik ::

Če oni v šovu na kmetiji komaj preživel in vi govorite o samooskrbi. Imel so že vse posjan, papriko na njivi, solato, krompir, ma moraš prej posadit pa negovat da zraste, to delam doma ko je sezona..
Bolj sem mislil za starejše, ko ne morejo več delat in vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

sm4rt4ss ::

V bloku pod stanovanjem imam razmeroma velik Spar. Drugače pa imam skoraj vse trgovine z živili v rangu 1km (Hofer, Lidl, Eurospin, Tuš, Spar, Mercator). Največ hodim v Spar, ampak ne, ker je blizu, ampak ker so mi najboljši trgovec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

zobnik ::

Super potem si lahko zaželiš karkoli.
Nisem preveč zbričen, ampak mi nič ne manjka, sam starejši pa naje*ejo ga...ma se tud to rešuje, že kdo zategne v trgovino, k zdravniku.

Bud_Bundy ::

No si vsaj povedal kaj je smisel te teme. Pač selit se je treba, če si star in sam.

hojnikb ::

jype je izjavil:

Ne moreš v rovtah živet, kot da si v bloku sredi mesta. Potrebuješ kvalitetno klet, pol hektara veliko njivo ter hektar gozda, pa je za preživetje dovolj.

do prve infekcije.

sicer pa, nič te ne ustavlja da se preseliš, če ti to ne odgovarja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kuglvinkl ::

Zelenjava je levo pri kmetu, Hofer pa desno 1km. Prej je še Tuš,500m, sam mi ni nikol potegnu.

Če se le da, se nabavlja osnovna živila in iz teh pripravlja obroke. Pa peš se hodi do trgovine. Al pa s skirojem ;).
Your focus determines your reallity

xardas ::

Drugače pa se probleme starejših z dostopom do osnovnih dobrin rešuje tudi z mobilnimi trgovinami. V moj kraj se vozijo tri, vsaka na svoj določen dan.

Gagatronix ::

150 metrov cca.

dexterboy ::

Kwa je to sploh za ena tema? Trgovino v vsako slovensko vas ali kaj ?!?!
Majke mi, da ne štekam tega folka. Stalno neko jamranje. Kaj pa, če bi OP šel živeti v prikolico, ki je parkirana v centru dogajanja, na avtobusni postaji, da nikogar ne moti? 20 centov je dražje? Le zakaj? A smo špricali šolo, da postavljamo takšna vprašanja?

Dodatek; v trgovino NI POTREBNO hoditi VSAK DAN! Kdor ima s tem težave, naj obišče zdravniško pomoč. Pa še kakšen CT/MR glave naj opravi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

hojnikb je izjavil:

jype je izjavil:

Ne moreš v rovtah živet, kot da si v bloku sredi mesta. Potrebuješ kvalitetno klet, pol hektara veliko njivo ter hektar gozda, pa je za preživetje dovolj.

do prve infekcije.

sicer pa, nič te ne ustavlja da se preseliš, če ti to ne odgovarja.


No, v vsakem primeru moraš plačevati vsaj obvezno zdravstveno zavarovanje, tako da ti zdravstvena oskrba pripada.

m0LN4r ::

Pripada mu, pa ce je to 500m al 50km.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PreviousUser ::

m0LN4r je izjavil:

Pripada mu, pa ce je to 500m al 50km.


Ma se mi zdi, da imajo zdravnika v vsakem malem večjem selu kakor gledam malo. Itak je vsaka vas svoja občina, spodobna občina pa mora imeti svojega dohtarja. :)

Aquafriend ::

Mi smo tut u rovtah ampak mamo gorskega zdravnika. Ce se komu kaj zgodi jih pride iskat s helikopterjem. Pride v 5 minutah, najvec sest..:P

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

V 5 minutah te ne pobere rešilec v centru ljubljane
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Aquafriend ::

itak da ne, resilc more jt cez guzvo. Helikopter pa pride kuj direkt.

zee ::

5 minut. 24/7 minus prvi dan kitajskega novega leta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18020462 (2376) 111111111111
»

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10331191 (2140) 111111111111
»

Nakup gozda

Oddelek: Loža
4310588 (1588) Machete
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824878 (19116) otago
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310258 (9350) Daniel

Več podobnih tem