» »

Brezplačni tečaj programiranja PHP

Brezplačni tečaj programiranja PHP

dunker ::

Pozdravljeni, forumaši!

Nekateri stari Slo-Tech mojstri se morda še spomnite Štamcarjevega PHP tečaja, s katerim se je naučila programirati verjetno polovica prejšnje generacije (1970-1990) spletnih programerjev.

Kasneje je Štamcar s pomočjo istega PHP tečaja učil programirati tudi študente na FRI.

Žal nobena stvar ne traja večno: Približno sedem let nazaj je tečaj na žalost izginil z obličja interneta.

Ampak tečaja je bilo zares škoda... Zato sem konec lanskega leta kontaktiral Štamcarja, če lahko združiva moči in tečaj obudiva.

Odgovor je bil na srečo pritrdilen. :D

Štamcar je tako prispeval celoten tečaj (hvala!), jaz pa sem ga tekom zadnjih mesecev urejal, posodobil vsebine za leto 2019, dodal številne primere delujoče kode ter ga preoblikoval v spletno stran.

Ta vikend je projekt končno zaključen in na voljo:

Brezplačni tečaj programiranja PHP
https://www.php-tecaj.si

Celoten tečaj je popolnoma brezplačen.

Upam, da pride prav tudi novi generaciji programerjev... Originalni tečaj je namreč pred leti meni in še mnogim drugim popolnoma spremenil življenje.

Seveda se obenem priporočam tudi za vsa mnenja, pripombe in predloge!

Lep vikend vsem,

Anže

FormerUser ::

Hvala lepa, bomo pogledali, če bi se kaj zanimivega našlo tudi za nas.

neverlucky ::

Hvala :)
Mislim, da mi bo tole prišlo zelo prav, da v svoj repertoar dodam še osnove PHP.

Vazelin ::

a štamcar je un, ki je uspel v lajfu s Talking Tom?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Trupl0 ::

super, hvala obema!
If you are going through Hell, keep going !

Blinder ::

Zakaj si tole objavil? Imas prevec denarja?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

scipascapa ::

Hvala za tole.

prowb ::

Blinder je izjavil:

Zakaj si tole objavil? Imas prevec denarja?



Zakaj brezplačno?
Tako Marko kot Anže sva z znanjem programiranja v zadnjih 10 letih vsak na svojem področju dosegla zelo lepe rezultate.

Zdaj se nama zdi prav, da omogočiva podobne uspehe tudi naslednjim rodovom — in eden od načinov, kako pri tem pomagava, je tudi tale brezplačni tečaj programiranja.

AndrejS ::

PHP je prej prezplačen tečaj zgodovine

dunker ::

Hvala vsem za lepe besede! :D

scipascapa ::

Imata kaj za HTML in CSS oz. JS? :)

TheBlueOne ::

Pohvalno. Predlagam, da prevedete v anglescino, morda se kaj zasluzite.

Vazelin ::

A nimaš v anglescini like 20377382 tutorialov za pho?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

dunker ::

A nimaš v anglescini like 20377382 tutorialov za php?

Čas za backstory o tem, zakaj sva po 7 letih tečaj programiranja sploh obudila. :)

Lani mi je 17-letni nečak omenil, da ga zanima programiranje, in me vprašal, kako sem pred leti začel jaz. Seveda sem mu odgovoril enako kot velik del spletnih programerjev moje generacije: "Hja, včasih je imel Štamcar en vrhunski tečaj, ampak ga na žalost ni več."

Tako se je vse skupaj začelo. Zdelo se mi je res škoda, da ne morem kvalitetno pomagat nečaku — zaradi tega sem kontaktiral Štamcarja, če ima slučajno še kje originalni tečaj in če bi ga mogoče prispeval, da ga posodobim in preuredim v brezplačno spletno stran. Na srečo je bil takoj za akcijo.

Tekom celotne priprave tečaja sem torej ob vsaki dilemi lahko pomislil na to, kakšen pristop bi bil optimalen za mojega 17-letnega nečaka. To mi je zelo pomagalo pri urejanju vsebin, pisanju tekstov in pripravi primerov kode.

In tukaj se skriva tudi odgovor na tvoje vprašanje: Ja, seveda obstaja 20377382 tutorialov za PHP v angleščini. Ampak predstavljaj si nekoga, ki je recimo pri 17 letih prvič v življenju soočen s koncepti programiranja, ki so mu še povsem neznani. Če se mora ta nadebudni programer pri 17 letih OBENEM spopasti še s prepreko v obliki neke tehnične angleščine namesto domače slovenščine, se njegove možnosti za uspešno dokončanje tečaja verjetno drastično zmanjšajo. Zato — brezplačni tečaj programiranja v SLOVENŠČINI. :)

Vazelin ::

Lep obširen odgovor.
V bistvu je bil moj post odgovor na tilkota, ki je predlagal prevajanje tečaja v angleščino
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

dunker ::

Aaa, okej, vse jasno. :D

No, pa vseeno, sem imel izgovor, da napišem še backstory, haha. Hvala!

Mato989 ::

Tole sem pa bookmarkal in bom šel skozi da malo obnovim pešanje znanja v osnovah programiranja in morda še kaj več!

Svetovna zadeva, HVALA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brezplačen/plačljiv tečaj programiranja

Oddelek: Šola
275238 (2481) dunker
»

Računalniški tečaji mnenja

Oddelek: Pomoč in nasveti
153570 (2982) mlamat
»

Začetek PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
111264 (1073) bluefish
»

[PHP] narekovaji

Oddelek: Programiranje
142061 (1729) mspiller
»

drsni trak na strani

Oddelek: Izdelava spletišč
202025 (1747) Yunai

Več podobnih tem