» »

Začetek PHP

Začetek PHP

cnZz ::

V tem sem popolnoma nov pa bi rad začel s tem. Zanima me na splošno kako začeti, kakršni linki nasveti so dobrodošli itd...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

trnvpeti ::

recimo www.php.net, to bo za kaksen mesec ok, vmes mogoce kaksen google.com

MihaFirst ::

Popolnoma nov? Potem iskreno priporočam TOLE

LP

t3hn0 ::

je ze nekaj casa nazaj, sam po tem tutorialu lahko dokaj hitro osvijis osnove php-ja in mysqla. za vec pa zacni sprot gledat mal php.net dokumentacijo, da se mal navads brskat po tisit strani, ker ti bo v prihodnje zlo prov prslo:D
^.^

R33D3M33R ::

Gledal sem kako napraviti guestbook na linku, ki ga je dal t3hno pa pisec sploh ne upošteva, da lahko kak zlobnež v name, email in url doda kako zlobno kodo. Previdno pri tem, še posebej, če ima nek obiskovalec možnost vnesti podatke v bazo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

t3hn0 ::

R33D3M33R: mozno ves..sicer se sam niti nism tok poglablal v te zadeve, ker sm ta tutorial uporabljal bolj za ucenje delanja z bazo. sicer je pa itak tako, da tezko najdes en tutorial kjer je vse najbols razlozen in moras zarad tega pregledat vsaj se en tutorial (kar pa ni nujno da velja za php.net).
^.^

cnZz ::

Hvala za vse tole bom malo pogledal.

Pa še vprašanje:
To glede PHPja je zaradi tega ker imam projekt naresti spletno stran. Template je že končan. Aja dela se clan-site (login, novice, profili, komentarji in te stvari). Te PHP fajle pa to sem že vse videl, nekaj tudi bral (da moraš vse te fajle dat na FTP pa potem tam install ampak do tja še nisem prišel. Torej kako bi najlažje prišel do tega da bi spravil ta moj template v PHP. Nekateri tudi pravijo da je webspell dober za takpne stvari. Je kdo že kaj počel z njim? Malo obrazložitev itd..

Hvala
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

MihaFirst ::

Uh....

Prosim, preberi si TOLE.

Dobil sem namreč vtis, da nimaš najboljše predstave o vsem tem :\

roli ::

Jaz se tudi nameravam lotiti tegale php-ja. Pa me samo nekaj zanima - ali bi bilo OK, če se najprej lotim HTMLja potem XHTMLja in šele potem PHP? Nekako take nasvete sem našel. Sicer bi najprej moral najti še kak CSS? Ali je to v sklopu HTMLja? Gre semi bolj za to, da znam sestaviti kak enostavnejši portalček.

Sicer nekaj takih osnovnih stvari v htmlju znam nikakor pa ne, da bi lahko stvar kar preskočil in šel na PHP.

Še to a so vodiči na w3schools.com dobri? Ali obstaja kaj boljšega ali celo enostavnejšega?
http://www.r00li.com

bluefish ::

vsekakor se najprej dobro seznani z (X)HTML in CSS. Glede na to, da je stran veliko lažje pozneje urejati s pomočjo CSS je dobro, da se seznaniš z njim. Potem pa preidi na PHP.
Sicer se lahko PHP-ja lotiš tudi brez omenjenih jezikov, vendar pa ti ne bo pra vveliko koristil, ker ga ne boš imel na čem uporabiti (govorimo seveda o spletni strani).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

roli ::

Se bom lotil najprej tega ja. Zdaj še vedno me zanima glede tutorialov za XHTML in CSS - kje bi našel kaj bolj dobrega. Nekaj je sicer na w3schools.com samo najbrž obstaja še kaj boljšega.
http://www.r00li.com

bluefish ::

za osnove bo podani link čisto OK. Ko spoznaš osnove pa ti ne bo težko poiskati potrebnega s pomočjo Googla.
Najbolje je namreč, da se po spoznanih osnovah lotiš izdelave preproste spletne strani, ki si jo zamisliš. Če naletiš na problem ali pa na nekaj, kar še ne poznaš, kako se naredi, malo pogledaš naokoli. Na ta način počasi nadgrajuješ znanje. Ko se ti bo zdelo, da znaš dovolj (X)HTML-ja preideš na PHP in stran postaviš v pogon, pozneje dodaš elemente,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
10963 (745) black ice
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
214102 (3196) zuz3k
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011046 (8558) gamemen
»

Kako se naučiš html in css?

Oddelek: Izdelava spletišč
232722 (1921) mile
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443133 (2497) frenk

Več podobnih tem