» »

Windows XP umrl. Dokončno

1
2
»

          ::

A se je v Windows XP dalo iz zunanjega računalnika dostopati do kompletnega C diska, če uporabnik ni nastavil admin gesla?

RedDrake ::

Daliborg je izjavil:

bobi_palčka , pa si bil ti sploh na 9x windowsih kdaj?

Niso vsi tu tako zelo stari.
Šli smo iz DOS-a, kjer je bilo sesuvanje redko, na Win 3.x, kjer se ne spomnim sesuvanj, do W9x kjer je bil blue screen _NORMALEN_ praktično ob vsaki priliki. Win NT in W2k (ter kasneje seveda XP) so bili rock-solid v primerjavi z W98 in sploh proti Win ME.
Delno je bila Vista taka "katastrofa" ker so XPji na povprečnem par let starem HWju v letu 2006 leteli ko pr' norcih. Razni P4 celyi in AMD semproni iz recimo 2003-2004 so delali čudovito, Vista je bila pa slideshow fest na tem istem HWju. Ko je folk šel iz Win ME na XP so na cca isto starem HWju (kot na primer moj cely 500) stvari funkcionirale "normalno".

oo7 ::

Imam dva računalnika. Na enem imam Win7 na drugem zelo starem pa XP. Tako, da XP še živi in bo živel še naprej :))

Daliborg ::

          je izjavil:

A se je v Windows XP dalo iz zunanjega računalnika dostopati do kompletnega C diska, če uporabnik ni nastavil admin gesla?

Odvisno koga vprašaš. Enako velja za vse današnje še tako zavarovane sisteme.

Razni P4 celyi in AMD semproni iz recimo 2003-2004 so delali čudovito, Vista je bila pa slideshow fest na tem istem HWju. Ko je folk šel iz Win ME na XP so na cca isto starem HWju

Kakšen slideshow? Ja če si imel 2d grafično iz leta 1995 notri. Ko si AERO upalil je lepo GPU delal na GUI-u.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

win64 ::

ni so bile problem animacije(ki si jih zlahka izklopil. Problem je bilo, da se je računalnik po več minut zaganjal. In ko si končno prišel do namizja je še kar mlelo. In stalno nekaj brskalo po disku. Jaz sem visto sicer preskočil, vendar sem opazil to na več takrat novih računalnikih. Morda se je kaj z SP2 spremenilo, ampak takrat je pa tako ali tako že windows 7 bil zunaj.

Matwic ::

Poskusi namestiti XPje na primerno starem računalniku, da si malo osvežiš spomin. "Problem" Viste je bil, da je dejansko zahtevala malo več pomnilnika in rahlo hitrejši procesor. Vse govorice o slabosti Viste izhajajo iz tega, da so ljudje nameščali nov sistem na računalnike, ki so komaj zadostovali za XPje. Tukaj tudi niso pripomogli razni sestavljavci računalnikov, ki so prodajali leta zastarel hardware. Ko je prišel Win 7, je hardware dohitel zahtevam in seveda je kar naenkrat Win 7 "magično" super deloval (samo da se ne bo kdo preveč zapičil v to, seveda je bil Win 7 tudi rahlo bolj optimiziran kot Vista, ampak tu mora biti poudarek na rahlo).

win64 ::

Matwic je izjavil:

Poskusi namestiti XPje na primerno starem računalniku, da si malo osvežiš spomin. "Problem" Viste je bil, da je dejansko zahtevala malo več pomnilnika in rahlo hitrejši procesor. Vse govorice o slabosti Viste izhajajo iz tega, da so ljudje nameščali nov sistem na računalnike, ki so komaj zadostovali za XPje. Tukaj tudi niso pripomogli razni sestavljavci računalnikov, ki so prodajali leta zastarel hardware. Ko je prišel Win 7, je hardware dohitel zahtevam in seveda je kar naenkrat Win 7 "magično" super deloval (samo da se ne bo kdo preveč zapičil v to, seveda je bil Win 7 tudi rahlo bolj optimiziran kot Vista, ampak tu mora biti poudarek na rahlo).

Da ti bo jasno. V tistem času si kupil nov računalnik ali prenosnik z prednameščeno Visto. In je delalo obupno počasi. Pa so imeli vsi tej računalniki recommended opremo.

Cervantes ::

Tukaj se pa posti podvajajo. Pa ni XP. Slo-tech šlamparija.

Daliborg ::

@Win64 WOW ..NOV računalnik brez da nam poveš specifikacije je isto kot da bi pljuval kako NOV kitajski smartphone z "recommeded hardware-om" za 50EUR dela obupno počasi. (ej ne me j**t NOV JE to mora letet bolj kot 1 leto star Samsung S9!!) V povprečju so imeli računalniki na visti performančni score 2.0-3.5(top računalnik) To je bil lep indikator da je potreba po novejši strojni opremi, razen če nisi kot jaz in še marsikdo drug že itak imel naročeno vse novo razen kište.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

win64 ::

Na računalniku tipičnemu za tisti čas: 2GB pomnilnika pa procesorjem core duo je windows 7 delal v redu, Vista pa ne(vsaj prve verzije ne). Pa lahko obračaš kolkor hočeš in delaš neke nenormalne primerjave s 50 EUR vrednim kitajskim telefonom.

PlayTheGame ::

XPji so bili pred sp1 zaradi vseh sesuvanj dejansko neuporabni, tudi P&P je bil bolj plug&pray kot pa play, šele po sp2 so postali rock solid sistem, katerega imamo najbolj v spominu. O Visti pa tudi ni potrebno izgubljati besed, po Windows ME zagotovo drugi najslabši sistem. Šele z sp2 je Vista postala tisto kar bi morala biti na začetku ampak medtem so bili zunaj že itak Win7, ki pa so delovali dobro že od RTM verzije dalje.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Daliborg ::

@Win64 še vedno brez specifikacij tko da bre k** na ohcet hodiš.
Sicer pa core2duo bil crap od processorjev(zato pa so tako pohiteli z I3/i5/i7 serijami) razen core2quad serij, takoj ko je izšla ta tehnologija sem si omislil Q6600 processor, also imel sem že 4 gb ram-a takrat. Spet smo tam da ste kupovali crap od kišt. Zato pa sem jaz okoli do ljudi hodil še vedno z WIN98/ME/XP cd-ji ker sem pričakoval crap od računalnikov. Takrat povprečni uporabniki sploh niso vedeli da je bilo nujno potrebno kupovati rame z hynix čipi performance so bile več kot očitne.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

win64 ::

Še enkrat povzamem:
Windows 7 je delal v redu, Vista ni delala v redu. Na isti strojni opremi.

opeter ::

Daliborg je izjavil:

          je izjavil:

A se je v Windows XP dalo iz zunanjega računalnika dostopati do kompletnega C diska, če uporabnik ni nastavil admin gesla?

Odvisno koga vprašaš. Enako velja za vse današnje še tako zavarovane sisteme.

Razni P4 celyi in AMD semproni iz recimo 2003-2004 so delali čudovito, Vista je bila pa slideshow fest na tem istem HWju. Ko je folk šel iz Win ME na XP so na cca isto starem HWju

Kakšen slideshow? Ja če si imel 2d grafično iz leta 1995 notri. Ko si AERO upalil je lepo GPU delal na GUI-u.
lp.


AERO je bil odličen, kar se GPU pospeševanje tiče, predvsem zato, ker je WDM prevzel nalogo od GDI.
Problem pri Visti pa je bil ta, da so ga ljudje hoteli spraviti na neprimerno strojno opremo. Seveda je bila potemtakem neodzivna.
A Vista s SP2 ni nič slabša od Windows 7-ice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

uio ::

2%... a to so pol samo naše zdravstvo štel?
lol

Daliborg ::

@Win64 to je pa lep dokaz na nisi imel pojma o windowsih takrat(mogoče tudi danes), pač si se malce z registram poigral izklopil neumnosti in je lepo delalo naprej, ja se spomnem da je bilo problem z indexiranjem in je zato vedno brskal po disku in imel je memory leak ampak za takratnega povprečnega (verjetno to danes pomeni ultrasupermegaawesomeuser) uporabnika mladostnika ni bil problem tudi takrat smo imeli internet že.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

win64 ::

Pa kaj se delaš budalo. Dobro poznam registre in vse te trike z izklapljanjem servisov.
V Windows 7 tega ni bilo potrebno pa je delalo normalno.

Pa še procesor na katerem je delal windows 7 v redu, na visti(prvotni sistem) pa ne.
https://ark.intel.com/content/www/us/en...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

MrStein ::

Daliborg je izjavil:

@Win64 še vedno brez specifikacij tko da bre k** na ohcet hodiš.
Sicer pa core2duo bil crap od processorjev(zato pa so tako pohiteli z I3/i5/i7 serijami) razen core2quad serij, takoj ko je izšla ta tehnologija sem si omislil Q6600 processor,

Q6600 sta zgolj dva Conroe čipa (dvojedrnika, Core 2 Duo) zlepljena v isto ohišje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

win64 je izjavil:

Na računalniku tipičnemu za tisti čas: 2GB pomnilnika pa procesorjem core duo je windows 7 delal v redu, Vista pa ne(vsaj prve verzije ne). Pa lahko obračaš kolkor hočeš in delaš neke nenormalne primerjave s 50 EUR vrednim kitajskim telefonom.

ah ne bluzi, vista je na 2gb delala cist kul.

Sicer pa core2duo bil crap od processorjev(zato pa so tako pohiteli z I3/i5/i7 serijami) razen core2quad serij,

kar seveda ni res. Core2 je bil konkreten step forward in je pomlel vse kar je bilo do takrat na voljo.

Arguably je za osnovno uporabo danes kaksen E6400 se vedno good enough. 12 let. star. procesor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

branc je izjavil:

spegli je izjavil:

A še večina bankomatov fura xp ? Kdo ve ?

Ja, pa kafeautomati tut :)


Nič več. Že nekaj časa ne.

WizzardOfOZ ::

Vanadium je izjavil:

PunkDude je izjavil:

spegli je izjavil:

A še večina bankomatov fura xp ? Kdo ve ?

Ravno zadnjič sem šel na bankomat od NLB, se je resetiral pred mano. Windows 7.


Ponavadi so bankomati bli na IBM OS/2, tako da se kaki taki zihr še najde kje...


Tisti so bili zamenjani že mnogo let nazaj, xp pa nekje 5 let nazaj. Sedmica embedded je gor.

win64 je izjavil:

Še enkrat povzamem:
Windows 7 je delal v redu, Vista ni delala v redu. Na isti strojni opremi.


Danes 10 dela na 1GB rama, pa ne vista in ne sedmica ne delata normalno na tako malo rama.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

Arguably je za osnovno uporabo danes kaksen E6400 se vedno good enough. 12 let. star. procesor.


Kolega ima Thinkpada X200 z C2D T9600 (zadnji od C2D serije) in windows 7. Računalnik od leta 2011 deluje brez težav in še vedno lahko vse gor narediš (igrc pa ne špila).

spegli ::

Zanimivo bi bilo zvedet kateri OS uporablja Vojager1.

Voyager 1 @ Wikipedia

WizzardOfOZ ::

spegli je izjavil:

Zanimivo bi bilo zvedet kateri OS uporablja Vojager1.

Voyager 1 @ Wikipedia

Apparently they used the Viking lander’s Computer Command System (CCS) which was custom designed and built by JPL. They made slight modifications for the addition of a Flight Data System (FDS) and an Attitude Articulation Control System (AACS). The CCS is the main computer and is what runs commands and handles memory, of which it has just under 70kB. The FDS handles the science data collection and magnetic tape storage (I’m not sure if the CCS also has access to the tapes but I’d assume so). The AACS is the flight computer and controls how the spacecraft is oriented (apparently the CCS does double duty on some of these things).

DeeCoy ::

RedDrake je izjavil:

XP sem imel še preden so uradno izšli (z znanim FuCKinG Windows-RHQQ2-... ključem) - T1 vod na šihtu in dostop do raznih relativno neznanih travnikov :) Doma sem na Celyu 500Mhz s 128MB spomina stvar nalagal cca eno uro. Dejansko je v primerjavi z ME, ki so tam tekli prej delalo počasneje, ampak bolj stabilno.
Na firmi jih imamo še par na laptopih za neke specifične HW zadeve, ampak se uporablja parkrat letno. Me pa vedno razjezi, ko uporabljam katero od teh mašin ker se spomnim kako superiorni so bili IBM thinkpadi v primerjavi z današnjim crapom ...

Poglej Lenovo T, P, X, Yoga serije. Še vedno na istem nivoju in profi mašine. En kozarec vode jo ne ubije, če nima sreče.

Markoff ::

Gagatronix je izjavil:

d3m1g0d je izjavil:

Moj prvi Windows. Ni bil slab, je pa treba pustiti zgodovino enkrat za seboj. Še vedno je 17 let rekord.

Malinovec. ;) Moji prvi so bili 2.0

Šmrkavec. Jaz sem uporabljal še MS-DOS 3.0, Commodore BASIC in AmigaOS.

Bartol je izjavil:

Na letalih imamo Win3.1, ki poganja Inflight Entertainment System in Airshow. Vse deluje BP. Posodobitve navigacijskih baz so pa še vedno na 3.5 disketah :)

Pol pa nič čudnega, če zaradi MACS vse dol pada! :O
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Microsoft spet posodablja Windows XP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7927040 (21708) Saul Goodman
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723102 (19032) MrStein
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230451 (25879) MrStein
»

Tudi nizozemski javni sektor plačal za podaljšano podporo za XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
168759 (7073) bluefish
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430040 (26756) Half-Saint

Več podobnih tem