» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
175 / 564
»»

Alayne ::

Sem ze spustila standarde, da ne rabi bit novogradnja. Vseeno pa nocem mansarde pri starsih, kar je vedno opcija, ce vse druga zagusti.

Pa nikoli nisem rekla, da meni osebno more kdorkoli karkoli zrihtat (druzba?). Misljeno je bilo, da bi drzava ali spodbudila gradnjo stanovanj (kakorkoli ze) in pravilno obdavcila prazna (da se spravijo ali v najemniski trg ali prodajo). Ne zahtevam, da se meni kaj podari. Vem, da jih ogromno v moji generaciji sluzi veliko veliko manj in je stanovanje zane se bolj nedosegljivo.
Ne razumem jamranja omik v moji vasi. Zivi sama v 300m2 bajti, ki je s svojo penzijo ne more ogrevat. Z otroci skregana in ji ne pomagajo ampak bajto zeli obdrzat, da bojo kaj imeli. Vsi so se vmes odselili in niti ne zelijo biti tam. Gospa bi si naredila uslugo, ce proda in gre v primerno oskrbovano stanovanje. Ampak to ni moj problem. To je problem generacij in generacij slovencev in njihove navezanosti na cegl.

AT definitivno ni normalna po mojih izkusnjah in imajo veliko bedarij. Ampak res je, se preselimo in je. Potem more pac partner gori nekaj najt al pa pac skrbi za otroka doma :) se bo mogel prilagodit.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


In tu je v osnovi napaka naše države... tebi smo mi kot družba plačali izobraževanje in štipendijo, in če odideš bi morala država od tebe terjat vse to z obrestmi vred nazaj... ampak to je druga debata in je tu off topic.


Še ob koncu 80ih si dobil od firme flet na uporabo (nov, ne pa 70let star...), kot bombonček k zaposlitvi in to v istem kraju kot je bila firma, ponavadi tolk blizu da si šel lahko s kolesom ali celo peš. Plače so bile v proizvodnji sicer švoh, ampak še vedno višje kot pa današnji minimalc - najemnina. Inžinirji in vodstvo so itak mel višje in za njih so bile hiše v predmestju.

Sem prepričan da če bi UKC imel svoja stanovanja znotraj kompleksa bi imeli osebja kolkor hočeš. Kadri, sploh višje izobraženi (tisti ki imajo izbiro), so hudo alergični na različne sorte prisile (recimo odplačevanje šolnine). Bodo pač odplačali in spokal v tujino, mi še vedno ne bomo mel kadra.

Po drugi strani, če maš na voljo flet zraven delovnega mesta pa pogoltneš tudi mal nižjo plačo.

Malidelničar ::

nuclear je izjavil:

Moja teorija je enostavna. Elita si zeli srednjo klaso in revne enostavno potisniti iz mest v podezelja. Trenutni sistem je dizajniran, da srednja klasa zivi od place do place, vecni podnajemniki in vecnji suznji sistema. Od 1971 leta je sistem dizajniran, da je v sistemu mnogo mnogo vec denarja kot se ga nameni za produktivnost delavcev, tako da je inflacija enormno visja, kot pa average delavec prejme place. Cene gor, place pa dol v povprecju na pretok kesa. Torej nastane situacija, da je vse v povprecju drazje kot pa je kupna moc povprecnega delavca. Visje klasificirani delavci kot so programerji, inzenirji itd lahko prisparajo, ampak vseeno nepremcnino je skoraj nemogoce kupiti brez kredita.


No ja, trendi so takšni bolj ali manj povsod po razvitem svetu. Slovenija je bila izjema in je glede tega v obdobju 1990-2009 ter še kakšno leto po tem (2012/2013) ponujala izjemno naložbeno priložnost tistim, ki so vedeli kam gredo trendi. Če so bili razgledani in so videli kako je v ZDA in Zah. Evropi so lahko pričakovali isti trend v SLO in pokupili flete. To je bila pač priložnost - tako kot zgodnja investicija v kripto.

Tujina ima glede tega zelo različne opcije. V ZDA je dejansko veliko alternativ, o tem smo že pisali in se mi zdi, da bodo Američani dobro prišli skozi. Kanada ima težave, čeprav ne poznam toliko, vem pa da je koncentracija v mestih dizastr. V EVropi je bila do nedavnega solidna Nemčija, najbolj ugodni za državljane sta recimo Italija in Španija (prva se je trendom izognila, druga je imela enega najhujših nepremičninskih crashov v zadnjih 100 letih). Francija je nekje vmes, imeli bi možnost za boljšo opcijo ampak gre na slabše. Anglija se počasi slabša glede alternativ.

Torej: Vsem, ki imajo težave s tem navalom v mesta in visokimi cenami je skupna urbanizacija in centralizacija držav. Zato ima Slovenija tu toliko večje težave, plus specifičen razvoj dogodkov: sesutje industrij na periferiji po letu 2008, depresija in pomanjkanje zaposlitvenih priložnosti, popolnoma napačna izobraževalna politika za mlade (masovno nezposljivi družboslovci, prekariat, zanemarjanje mladih pri napredovanjih v organizacijah, finančna nepismenost mladih in odsotnost prihrankov), odsotnost vsakršne regionalistične politike (Slovenija ni razvijala nr. štajerskih urbanih središč kot nekega offset-a), cegli kot edini realni hranitelj vrednosti (ob odsotnosti delujočega kapitalskega trga ter odsotnosti tretjega pokojninskega stebra).

Za SLO bi sam bolj rekel, "the perfect storm" oz. posledice slabih razvojnih politik države.

Sam menim, da bo najprej slabše, v obdobju naslednjih 20 let pa pričakujem normalizacijo:
1) LJ je praktično blizu, ali točno na vrhu manije
2) Mlade generacije za nami so bolj finančno pismene in se bodo bolj racionalno odločale (prej bodo varčevale, znajo investirati, itd.)
3) Spremenjeni zaposlitveni trendi mladih (napake preteklih desetletij se čistijo, mladi bodo imeli boljše službe s konkretnimi prihodki, več poklicev, obrtnikov, naravoslovcev, manj družboslovnega prekariata)
4) Razvojne politike države: Pričakujem konkretno investiranje na vzhod države, ker je v interesu da te regije pridejo na Osrednjeslovenski nivo, pričakujem tudi več investicij na Dolenjskem, Notranjskem, na Koroškem. Pomebna je tudi izgradnja 3. osi.
5) Spet pridobiva na pomenu delo z rokami, naredi sam, ljudje bodo počasi začeli obnavljati obstoječi stavbni fond, podeželje bo privlačno az poselitev iz vidika trenutne energetsko-prehrambene krize

Če greta brati na Reddit tudi slovenske skupine imate mlade mlajše pod 25 let, ki imajo že med 50.000-80.000 denarja v ETF-ih in naložbah. To pomeni, da je vedno več mladih, ki ima znesek za polog. Če se dobita takšna fant in punca je to hitro 150.000 EUR osnove, ki popolnoma spremeni zadevo in je popolnoma drugače kot veliko njunih predhodnikov, ki so imeli pri 30-ih max 20.000 prihrankov.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

Na redditu ima vsak 25k privarčevanega še preden je zjutraj vstal iz postelje.

Utk ::

Če greta brati na Reddit tudi slovenske skupine imate mlade mlajše pod 25 let, ki imajo že med 50.000-80.000 denarja v ETF-ih in naložbah. To pomeni, da je vedno več mladih, ki ima znesek za polog. Če se dobita takšna fant in punca je to hitro 150.000 EUR osnove, ki popolnoma spremeni zadevo in je popolnoma drugače kot veliko njunih predhodnikov, ki so imeli pri 30-ih max 20.000 prihrankov.

Sej prav, ampak kako naj bi potem cene nepremičnin padle? Samo še bolj bojo zrastle... Res da bojo reveži še težje prišli do njih, ampak za reveže itak nikogar ne briga.

maticb492 ::

Utk je izjavil:

Če greta brati na Reddit tudi slovenske skupine imate mlade mlajše pod 25 let, ki imajo že med 50.000-80.000 denarja v ETF-ih in naložbah. To pomeni, da je vedno več mladih, ki ima znesek za polog. Če se dobita takšna fant in punca je to hitro 150.000 EUR osnove, ki popolnoma spremeni zadevo in je popolnoma drugače kot veliko njunih predhodnikov, ki so imeli pri 30-ih max 20.000 prihrankov.

Sej prav, ampak kako naj bi potem cene nepremičnin padle? Samo še bolj bojo zrastle... Res da bojo reveži še težje prišli do njih, ampak za reveže itak nikogar ne briga.


Kaj bi pa rad, subvencioniran nakup nepremičnin al kaj? Reveži so pač v najemu. Life isn't fair.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Jaz ne bi nič rad, samo pravim. Če bojo ljudje imeli vse več denarja, in to bojo, nepremičnin kaj dost več ne bomo gradili, ker ne vem zakaj in kdo, potem morajo it cene spet gor.

Pat_MaGroin ::

Sploh v recesiji in borzi - 40% in kriptu - 80% bo folk imel vedno vec, ja :).

teslam2 ::

Vsepovsod je polno 25letnikov z 80k pod palcem, pravzaprav vsak drugi, ki ga srecas na cesti.

Invictus ::

Alayne je izjavil:


Trenutno vztrajam v drzavi, ker mi je iz neznanih razlogov (ne financnih) pri srcu. Pa sem zivela AT, DE in USA. Se vedno sem rada v SLo.

Slovenija je fajn za živet, ne pa za delat in ustvarjat...

Če imaš podarjeno/podedovano nepremičnino, za moje pojme ni boljše dežele kljub konkretni zahojenosti prebivalstva. Ampak drugje ni folk nič bolj zahojen, pa sem bil vb UK, NL, DE, AT...

Zato živiš v Sloveniji in delaš remote v tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Sploh v recesiji in borzi - 40% in kriptu - 80% bo folk imel vedno vec, ja :).

Ljudje imajo 22 milijard na bankah. Kaj je to -80, če so pa prej vsi naredili +2000?
So I'm told...
Kakorkoli, inflacija bo, dolgoročno to pač pomeni več denarja povsod, nominalno, ne nujno tudi realno.

matobeli ::

Če 22mrd zdeliš z 1mil je to lih 22k.

Če ma en 80k morjo trije imet 0. Če ma en 220k jih more met 9, 0.

Utk ::

Bi reku, da jih pol nima čisto, ali praktično, nič. Skoraj 0,5 mio je vsak mesec vsaj malo v minusu.
Tisti, ki imajo, imajo pa še sklade, itd., ki jih tu ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Omembe vreden prihranek je 50k, kar pomen da pol ljudi nima nič, pol jih ma pa neke prihranke.

Na palec bi rekel da ima nekih 10% od tega miljona 50k+ prihrankov.

edit: tisti ki imajo 50k gotovine imajo tud marsikaj drugega. Ampak štejemo trenutno keš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Pat_MaGroin ::

A je v teh 2mrd tudi denar firm ali samo ljudi?

Utk ::

Samo fizične osebe.

matobeli ::

Mislim da je blo rečen da je to na privat računih.

Sej niti ni tolk če pogledaš povprečje in dejstvo da imajo eni krepko čez povprečje.

Pat_MaGroin ::

Pa ene 10 mrd v stumfih bi rekel :).

maticb492 ::

Saj si ni težko predstavljat, da lahko naši starši šparajo... Enkrat ko odplačaš nepremičnino oz. si jo dobil po jazbinšku, ne rabiš visokih dohodkov, da ti 500€ ali več ostaja vsak mesec na računu.

Jaz v svoji družini točnih cifer seveda niti ne vem, imajo pa vsi starejši konkretne zneske na varčevalnih računih.

Poznam tudi takšne, ki ne zaupajo bankam in imajo dobesedno v štumfih ja. Pa to ne starejši, ampak tam 30-40.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Ja, starejši so ful solidarni z mladimi :).

Mi pa tudi se trudimo jim cim manj dat :D.

matobeli ::

"trudimo". Kupovanje nepremičnin od 60letnikov po zlatarskih cenah ni ravno definicija nesolidarnosti z starejšimi.

Utk ::

matobeli je izjavil:

"trudimo". Kupovanje nepremičnin od 60letnikov po zlatarskih cenah ni ravno definicija nesolidarnosti z starejšimi.

60 letniki imajo otroke, ki morajo tudi kupit nepremičnino od drugega 60 letnika. In ta drug je ne bo dal poceni, tudi če jo prvi.

matobeli ::

na konc pride do tega da smo poklicni dediči. Tisti ki vidi da ima še 30let do dedovanja jo pač pobriše v tujino ali pa tukaj grinda in ima mogoče pri 40ih za dvosoben flet v katerem začne premišljevat o družini.

In to ne samo visokokvalificiran kader, še obični radniki hodijo ven. K nam se pa uvaža novodobne sužnje.

Malidelničar ::

matobeli - Ali pa že z 18-imi začneš vlagat, vpišeš resen tehnično-naravoslovni faks in nato pri 24-ih s punco za 32.000 EUR kupiš lastniško hišo 132m? s 154 kvadrati na parceli 3.960m? v Halozah pa še zraven 1.75ha skupaj z gozdom. Delaš remote, ali pa v Magni v Gradcu, MB, Celju.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Imaš vrt si preskrbljen, postaviš gor fotovoltaiko, gozd imaš za drva/sekance.
Takšnih izbir bo po mojem mnenju v prihodnjih 10 letih veliko in tudi to bo cene v mestih potisnilo delno navzdol.

Lahko pa začneš pozno šparat, imaš napačen faks in po 35-em čakaš kako bi prišel do nepremičnine za 500.000 EUR v LJ.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

Morš bit pa konkretno retardiran če misliš da bo nadpovprečno sposoben človek, tak ki je redno končal faks in zraven še fural šiht da je prišparal 16k, šel živet v Haloze. Še bolj moraš pa bit trčen če misliš da bosta to nardila dva taka človeka in to skupaj.

Taki grejo v ameriko ali nemčijo. V slovenijo pridejo ko so 70. Če sploh.

Mato989 ::

Sem ze spustila standarde, da ne rabi bit novogradnja. Vseeno pa nocem mansarde pri starsih, kar je vedno opcija, ce vse druga zagusti.


Seveda, sicer med obema opcijama je še OGROMNO mavereskega prostora... :)

Pa nikoli nisem rekla, da meni osebno more kdorkoli karkoli zrihtat (druzba?). Misljeno je bilo, da bi drzava ali spodbudila gradnjo stanovanj (kakorkoli ze) in pravilno obdavcila prazna (da se spravijo ali v najemniski trg ali prodajo). Ne zahtevam, da se meni kaj podari.


Kdo pa je država če ne družba torej "mi" vsi? Če MI spodbujamo gradnjo stanovanj (kako točno? Če bi bilo ceneje pomeni da subvencioniramo vsi tebi oz. kupcem) ali obdavčujemo stanovanja (torej silimo LASTNIKE da plačajo več ali pa vam prodajo čimprej kar pomeni načeloma ceneje) potem neposredno RIHTAMO novim lastnikom torej "vam"

Vem, da jih ogromno v moji generaciji sluzi veliko veliko manj in je stanovanje zane se bolj nedosegljivo.


Ja ampak ti naj poskrbijo da bo bolj dosegljivo, tako da služijo več...

Ne razumem jamranja omik v moji vasi. Zivi sama v 300m2 bajti, ki je s svojo penzijo ne more ogrevat. Z otroci skregana in ji ne pomagajo ampak bajto zeli obdrzat, da bojo kaj imeli. Vsi so se vmes odselili in niti ne zelijo biti tam. Gospa bi si naredila uslugo, ce proda in gre v primerno oskrbovano stanovanje. Ampak to ni moj problem. To je problem generacij in generacij slovencev in njihove navezanosti na cegl.


S tem se strinjam, ampak če bomo obdavčili PRAZNA stanovanja to ne bo rešilo tegap rimera, ta primer ki si ga opisala, bi rešili z mojim načinom ki sem ga predstavil.

matobeli je izjavil:

Morš bit pa konkretno retardiran če misliš da bo nadpovprečno sposoben človek, tak ki je redno končal faks in zraven še fural šiht da je prišparal 16k, šel živet v Haloze. Še bolj moraš pa bit trčen če misliš da bosta to nardila dva taka človeka in to skupaj.

Taki grejo v ameriko ali nemčijo. V slovenijo pridejo ko so 70. Če sploh.



Tako je... zato pa moramo takim upalit ceno študija če odidejo... in to z zamudnimi obrestmi, to je največja finančna škoda države, učenje ljudi kateri odidejo... takim bi jaz lepo rekel, če nardiš faks v SLO in odideš prej kot imaš 20 let delovne dobe, lepo vrneš cel študij tam ene 100k pol pa lahko greš... pa da vidim heroje. Družba jih financira da ostanejo in vplačujejo tu, če hočejo odit lahko ampak naj plačajo izobraževanje nazaj družbi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Itak, najbolš je imet zdravnika ki mu dol visi za pacjenta in sam čaka da bo tistih nekaj let mimo da lahko spizdi. Pol ne da bomo izgubil mlade zdravnike, izgubil bomo specializante z 5let delovnih izkušenj.

Mato989 ::

Verjemi po 20 let delovne dobe redkokdo odide v tujino... sploh pa zdravnik ki začne delat pri 30tih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Tako, vsem pobrat potne liste prvih 20 let po študiju :D.

Malidelničar ::

matobeli je izjavil:

Morš bit pa konkretno retardiran če misliš da bo nadpovprečno sposoben človek, tak ki je redno končal faks in zraven še fural šiht da je prišparal 16k, šel živet v Haloze. Še bolj moraš pa bit trčen če misliš da bosta to nardila dva taka človeka in to skupaj.

Taki grejo v ameriko ali nemčijo. V slovenijo pridejo ko so 70. Če sploh.


Sploh mi nisi odgovoril z argumentom .....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

A ti moram argumentirat zakaj mladi in sposobni ne želijo živet v halozah? Zato k čjo kej drugega od lajfa.

jabe ::

Kaj pa ti ves, kaj želijo mladi in sposobni...

matobeli ::

Kdo pa bo, ti?

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

A ti moram argumentirat zakaj mladi in sposobni ne želijo živet v halozah? Zato k čjo kej drugega od lajfa.


No daj, kot predstavnik "mladih in sposobnih", ti lahko potem povem, če so pravi argumenti.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Mladi in sposobni lahko živijo dobro kjerkoli v Sloveniji. Kje točno zares živijo je lahko odvisno od preferenc, seveda, ampak iz Haloz se ne seli zato, ker se tam ne da živet tudi če si mlad in sposoben. Bi pa marsikdo bil tam bolj srečen, če bi malo bolj premislil kaj res hoče. Dvomim da je vsem lepo v 9. štuku v Ljubljani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Med 9. štukom v šiški in halozam je še marsikaj.

Glede na to da je taka statistika si očitno ne zmišljujem, če pa hočeš rečt da mladi in sposobni ne vedo kaj hočejo, pol pa ni več moj problem.

Utk ::

Morda vejo, pa ne znajo prit do tega, morda v resnici ne vejo, pa delajo to kar vidijo povsod, da delajo drugi...se vozijo v Lj, ker tam teče med in mleko.
So pa seveda tudi taki, ki vejo in tudi pridejo do tega. Ampak ta tema ni o njih.

Btw, na tem forumu obstaja samo Ljubljana in Haloze. Vse kar ni Ljubljana, so Haloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

maticb492 je izjavil:

če so pravi argumenti.


Nekaj drugega kot Haloze bo zaenkrat dovolj dober argument. Ker očitno drži. Smo pa večkrat že omenjali kaj so poglavitni argumenti.

Lahko pa poveš kaj si misliš o sami statistiki izseljevanja mladih v tujino oziroma izseljevanja mladih oz periferije v mesta/predmestja.

Utk je izjavil:

Morda vejo, pa ne znajo prit do tega, morda v resnici ne vejo, pa delajo to kar vidijo povsod, da delajo drugi...se vozijo v Lj, ker tam teče med in mleko.
So pa seveda tudi taki, ki vejo in tudi pridejo do tega. Ampak ta tema ni o njih.


Morda so pa dovolj sposobni da se znajo sami odločit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Utk ::

Kot rečeno, ta tema ni o teh.

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

maticb492 je izjavil:

če so pravi argumenti.


Nekaj drugega kot Haloze bo zaenkrat dovolj dober argument. Ker očitno drži. Smo pa večkrat že omenjali kaj so poglavitni argumenti.

Lahko pa poveš kaj si misliš o sami statistiki izseljevanja mladih v tujino oziroma izseljevanja mladih oz periferije v mesta/predmestja.



Preden imaš otroke je pač super v mestu, imaš night life, ki je v Sloveniji konkreten praktično samo v LJ, še v Mariboru je bolj bogo, razen kar so študentske čage. Tudi brez avta je veliko lažje živet v LJ, kot kjerkoli v Sloveniji.

In poznam Ljubljančane, ki so rekli, da se ne bi izselili iz LJ samo zaradi tega (kolegov in mestnega življenja). En je šparal za garsonjero, 120k, ker je pač to normalna cena v LJ in njemu dol visi če dobi 45 minut vožnje ven za tak znesek hišo (ok, je takrat bilo to možno, mogoče zdaj ni več)

Meni je pač nepojmljivo it v LJ in trpet prometni kaos in gmote ljudi, ker sem pač tak tip.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

matobeli ::

Ja sej sem rekel, med Halozami in 9. štukom v šiški je marsikaj. Ampak da si pa sposoben mlad niti v enmu Kranju ne more več ustvarit normalnoh pogojev za življenje je pa pač absurd.

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Ja sej sem rekel, med Halozami in 9. štukom v šiški je marsikaj. Ampak da si pa sposoben mlad niti v enmu Kranju ne more več ustvarit normalnoh pogojev za življenje je pa pač absurd.



In ravno okoli definicije le-tega se vrti že 175 strani debate samo v tej temi :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Utk ::

Če je nekdo sposoben, gre komot do šefa in mu reče, glej, firma je tu pa tu, tu so cene take, jaz kot nekdo, ki dela tu to pa to, si tega ne morem kupit, tako da dvigni plačo ali pa grem. Ne pa da se vozite 2 ure na tlako, ali pa živite na 35 kvadratih.

Jaz komot priznam, da si v Lj ne morem kupit hiše na 800 m2 parcele. V "Halozah" pa lahk kupim vsakih 5, 6 let eno. Čeprav bi v Lj imel nekaj večjo plačo. Ni matematike, tudi če zanemarim, da v Lj itak ne bi hotel živet, razen na 1000m2 parceli, kar pa ni realno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jabe ::

matobeli je izjavil:

Kdo pa bo, ti?


Nekdo, ki je mlad in sposoben. Ne stuli se tu zraven, ce niti v kranju ne gre...

matobeli ::

Eni samo razumemo da nismo sami na svetu.

Utk je izjavil:

Če je nekdo sposoben, gre komot do šefa in mu reče, glej, firma je tu pa tu, tu so cene take,


Inžinir biločesa kar ni IT si danes ne more privoščit bajte v predmestju, še celo za dvosoben flet morjo ponavad starši pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Malidelničar ::

matobeli: kaj pa predmestje Ptuja? :)):))8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Inžinir biločesa kar ni IT si danes ne more privoščit bajte v predmestju, še celo za dvosoben flet morjo ponavad starši pomagat.

Naj gre pa za policaja.

matobeli ::

Alpa pečarja. Alpa naj kar odpre OF. Če že dela nekaj čist x je lahk vsaj zabavno.

Utk ::

Ja jebiga. Če si v nečem s čimer se ne da preživet, greš pač delat nekaj drugega. Za mladega in sposobnega pa res ni to problem.

matobeli ::

Malidelničar je izjavil:

matobeli: kaj pa predmestje Ptuja? :)):))8-)


Dobra, dobra ;)

Sam tud tam baje ni neki baš, še ITjevci morjo bit napol židje da pridejo skoz mesec. Baje.

Utk je izjavil:

Ja jebiga. Če si v nečem s čimer se ne da preživet, greš pač delat nekaj drugega. Za mladega in sposobnega pa res ni to problem.


Alpa kar v tujino če je že tko. In pol je to problem za državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
175 / 564
»»