» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
98 / 608
»»

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

[


Vsaka dobrina v katero vlagaš denar (kot v nepremičnino) je hramba vrednosti do neke mere...


In kaj če ne "vlagaš" v nič? Samo porabljaš denar za udobje življenja, torej hiša v kateri živiš, vikend v katerem preživljaš prosti čas, avto s katerim si mobilen, hobiji s katerimi se zabavaš? Vse to ni prav nobeno vlaganje in ne pričakujem hrambe vrednosti. Res mi je vseeno kaj bo s hišo enkrat ko umrem, do takrat pa v njej živim. In če ji bo padla vrednost zaradi trga, vem da bom lahko vseeno prodal in kupil kakšno drugo primerljivo nepremičnino.

Mato989 ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

3p je izjavil:


Hja, tudi BTCjev je več v obtoku kot lani ali 10 let nazaj, in so zato vredni toliko manj. Aja, čakaj. 8-)


Hja, samo BTCji se višajo počasneje kot FIAT izgublja vrednost + tu je še dejstvo da jih bo omejeno količina v FIATu pa noben ne verjame ECBju če reče da nikol ne bo več kot XY FIATa...


Šaljivec. Bitkonji so bili 6 let nazaj 300€. Denar ni izgubil 100 kratnika vrednosti v šest letih. Bolj ~10-15%.


Ja, ampak zaupanje pa je izgubil ECB in še kdo v neomejenih količinah... To je že priced in prihodnost notri delno... pa dejstvo da BTCju bolj zaupamo da jih bo samo 21 mil za razliko od keregakoli FIATa

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

[


Vsaka dobrina v katero vlagaš denar (kot v nepremičnino) je hramba vrednosti do neke mere...


In kaj če ne "vlagaš" v nič? Samo porabljaš denar za udobje življenja, torej hiša v kateri živiš, vikend v katerem preživljaš prosti čas, avto s katerim si mobilen, hobiji s katerimi se zabavaš? Vse to ni prav nobeno vlaganje in ne pričakujem hrambe vrednosti. Res mi je vseeno kaj bo s hišo enkrat ko umrem, do takrat pa v njej živim. In če ji bo padla vrednost zaradi trga, vem da bom lahko vseeno prodal in kupil kakšno drugo primerljivo nepremičnino.



Pokaži mi hišo ki stoji cel tvoj lajf brez 1 € vložka (čas, košnja, popravilo fasade, strehe, čiščenje notranjosti, menjava oken itd...)

Potem pa se pogovarjama o tem scenariju... če pa greva na tako nerealen scenarij bom pa rekel tako, hiša kateri nihče nič ne ureja (zrači, kosi okrog, itd... je vredna DOSTI MANJ kot hiša v katero se VLAGA... simpl
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malidelničar ::

Mato989 je en izmed boljših komentatorjev na tem forumu. Že zaradi njega se je splačalo prijaviti gor. Ze vem zakaj toliko hate-a do njega.
Saj Mato se strinja da cene nepremičnin so problem. Ampak on trdi, da pač ne more vsak kar tako živeti v centru na elitnih lokacijah, sploh pa ne če prej dolga leta ni nič prihranil.
V bistvu sam tega pro-LJ norenja ne razumem. Po mojem mnenju smo na vrhu cikla za LJ, to se vidi tudi v tem, da je okolica LJ pridobila in se približuje nivoju znotraj ringa LJ.
Je pa res, da ko kupuješ ne moreš filozofirati in čakati.
Štajerska kliče, Prekmurje kliče, Ilirska Bistrica kliče. Delaš pa remote. To je to.
Ni pa mladim preprosto, ampak tako je.
Vsi smo odgovorni zase, jaz sem sam zajebal, ker nisem v obdobju 2010-1018 vlagal v vrednostne papirje/sklade/krpito, pa mi je ogromno ostajalo od skromne plače, ker sem pač bil pri mamici in očiju. Kot tudi nisem na začetku želel prevzeti odgovornosti, da sem pač končal 'pofl' družboslovni faks. Ampak nisem šparal in sem leta zamudil. Kriv sem pa sam, to je ogromna življenjska šola za naprej. Ne bom pa zdaj cepetal z nogami in grozil, da bom volil Levico.....rofl
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

l0g1t3ch ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989 je en izmed boljših komentatorjev na tem forumu. Že zaradi njega se je splačalo prijaviti gor. Ze vem zakaj toliko hate-a do njega.
Saj Mato se strinja da cene nepremičnin so problem. Ampak on trdi, da pač ne more vsak kar tako živeti v centru na elitnih lokacijah, sploh pa ne če prej dolga leta ni nič prihranil.
V bistvu sam tega pro-LJ norenja ne razumem. Po mojem mnenju smo na vrhu cikla za LJ, to se vidi tudi v tem, da je okolica LJ pridobila in se približuje nivoju znotraj ringa LJ.
Je pa res, da ko kupuješ ne moreš filozofirati in čakati.
Štajerska kliče, Prekmurje kliče, Ilirska Bistrica kliče. Delaš pa remote. To je to.
Ni pa mladim preprosto, ampak tako je.
Vsi smo odgovorni zase, jaz sem sam zajebal, ker nisem v obdobju 2010-1018 vlagal v vrednostne papirje/sklade/krpito, pa mi je ogromno ostajalo od skromne plače, ker sem pač bil pri mamici in očiju. Kot tudi nisem na začetku želel prevzeti odgovornosti, da sem pač končal 'pofl' družboslovni faks. Ampak nisem šparal in sem leta zamudil. Kriv sem pa sam, to je ogromna življenjska šola za naprej. Ne bom pa zdaj cepetal z nogami in grozil, da bom volil Levico.....rofl


Mato je en mali sociopat, ki so ga sfinancirali tastari da je s kreditom kupil eno malo luknjo.
Ampak ker bo nekoč dedoval sedaj navija za scenarij, da zajebe vse ostale da bo le njegova številka nekaj višja.

Mato989 ::

Ravno nasprotno, kupovanje nepremičnine vnaprej, katera potem del svoje življenjske dobe propada in ničemur ne služi, je okoljsko izjemno nesprejemljivo.
V Ljubljani je cel kup stanovanj praznih, medtem ko se veliko število ljudi vsak dan tja vozi na delo in dodatno onesnažuje okolje, ker si ne morejo privoščiti bivanja blizu službe. Primere, kot je hranjenje prazne nepremičnine za potomce, bi bilo treba zelo visoko obdavčiti, da se taki nesmisli ne bi dogajali.


Daj prvo preveriva če so ta stanovanja RES PRAZNA ali so prazna samo zato ker država hoče procente, potem pa o tem naprej glede LJ a prav?

Nesmisel je to, da imamo skoz več davkov in skoz več težav... =) Tako da je potrebno filozofijo obdavčevanja spremenit... Če ne pa najbolje da damo 12% davke pa bo, pa smo v indiji koromandiji kajne? Ker davki vse rešijo, dajmo jih na 102%!

Ravno nasprotno, to bi škodovalo morda 10k ljudem, ki hoardajo nepremičnine, vsem ostalim bi pa koristilo ali vsaj ne škodovalo.


Daj podatke... ne na pamet, jaz sem ti podal podatke da je več kot 1,85mil v Sloveniji živi v LASTNIŠKIH NEPREMIČNINAH... kje je torej ta tvoja večina ki profitira od česarkoli? Večina folka IMA LASTNO NEPREMIČNINO ali jo bo DOBILA...

To je manjšina, ki nas ne zanima.


Fak, po eni strani smo v vukojebini baje tu okrog Ptuja, ampak tu skoraj vsakega poznam ki ma stanovanje/bajto + vikend kakšen... torej je lastnik 2 nepremičnin... taka vukojebina pa taka manjšina elite torej lol

Zakaj bi spodbujali ljudi, ki bi otrokom kaj dali? Če želimo rodnost zmanjšati, moramo poskrbeti, da bo takih primerov čim manj. Ergo, treba jim je drastično povišati davke na to dodatno nepremičnino, da ne bodo imeli otrok, ker jim ne bodo mogli zapustiti nepremičnine. Skratka, tudi ta tvoja logika zagovarjanja čim manj otrok vodi do tega, da je treba davke za prazne nepremičnine napraviti izjemno visoke. Naj raje denar zapravijo zase, na otroke pa pozabijo.


LOL... torej ti bi spodbujal kaj? Da mora vsak štartat iz nule? In cel lajf garat da kaj pridela... dedovanje je edini način da ljudje čez generacije akumulirajo kapital da začnejo stopničko višje... Moj deda ko se je rodil ni imel ničesar, in on ter njegov sin sta skupaj porihtala tako daleč da jaz ne bom tak revež kot onadva ampak bom mel 3 nepremičnine čez cca 20 let... Ti si pa fauš in bi to rad ukinil... oz. obdavčil.


V resnici bi bil padec vrednosti za marsikaterega lastnika celo koristen. Recimo v primeru, ko nekdo želi nepremičnino zamenjati za večjo (dražjo), bo moral manj doplačati, če bodo cene nepremičnin nižje. Kar v resnici niti ni tako redek scenarij, ko se družine širijo ali ljudje sčasoma zaslužijo dovolj denarja in lahko gredo na boljše.
Tudi Matotu bi utegnilo koristiti, ko bo nekega dne imel dovolj pod palcem, da bo lahko svojo luknjo zamenjal za kaj bolj udobnega, samo tega še ni pogruntal.


Kaj pa v primeru ko hočem prodat nepremičnino v SLO in kupit nepremičnino v Londonu? Kako mi pa takrat koristi padec cen nepremičnin zaradi tvojih idej? Ali pa v Avstriji, ali pa v Črni gori? To pa ne pomisliš? Ni samo Slovenija.

Kaj če hočem prodat nepremičnino in dat vse v obrestovanje za penzijo dodatno, ti bi mi pa rad prikrajšal za ta denar ker je nekdo drug baje pomembnejši, ampak za njegovo stanje so krivi njegovi starši ne drugi ljudje

Ni vedno samo premica da vsak ki proda nepremičnino hoče denar za nakup DRUGE nepremičnine, in vedno ko želiš kupit karkoli drugega kot nepremičnino s tvojo idejo neposredno škoduješ tej osebi zaradi padca vrednosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:


Pokaži mi hišo ki stoji cel tvoj lajf brez 1 € vložka (čas, košnja, popravilo fasade, strehe, čiščenje notranjosti, menjava oken itd...)

Potem pa se pogovarjama o tem scenariju... če pa greva na tako nerealen scenarij bom pa rekel tako, hiša kateri nihče nič ne ureja (zrači, kosi okrog, itd... je vredna DOSTI MANJ kot hiša v katero se VLAGA... simpl


Še en pokazatelj da hiša ali nepremičnina ni hranilnik vrednosti.

Vlagati moraš vanjo, ker biješ boj z entropijo.
Ne pomeni pa to, da bi morala vrednost kar neprestano rasti zarad tega.

Če želiš nekaj kar ne rabi stalnega vzdrževanja kupi zlato. Tam te bo entropija pustila na miru še nekaj miljonov let ...

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

če pa greva na tako nerealen scenarij bom pa rekel tako, hiša kateri nihče nič ne ureja (zrači, kosi okrog, itd... je vredna DOSTI MANJ kot hiša v katero se VLAGA... simpl

Niti ne. To je samo mislenost folka. So to sicer fajn parametrti za zbijat ceno, sam pravi prodajalec ti bo rekel, da se prodaja lokacija.

Pri nepremičnini je lokacija, lokacija, lokacija.

Ti mu lahko 100x rečeš kot kupec, da ima plesnive stene, ampak če ni v stiski za prodajo, ti bo rekel, in kaj potem...

Vsakj, ki kupi rabljeno bajto, jo bo predelal po svoje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Pri nepremičnini je lokacija, lokacija, lokacija.

Ja, to je res. Če samo pogledamo blok Luwigana, je kar razumljivo, da so tam stanovanja po miljonček stotak manj ali več, saj je na izredni lokaciji ob semaforiziranem križišču ene bolj prometnih cest, ki nikoli ni prazno.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Daj prvo preveriva če so ta stanovanja RES PRAZNA ali so prazna samo zato ker država hoče procente, potem pa o tem naprej glede LJ a prav?
Komot. SURS pravi, da jih je slabih 20%. Pripravi boljše podatke in jih predstavi.

Daj podatke... ne na pamet, jaz sem ti podal podatke da je več kot 1,85mil v Sloveniji živi v LASTNIŠKIH NEPREMIČNINAH... kje je torej ta tvoja večina ki profitira od česarkoli?
Ta večina, ki jo omenjaš, nima nič od tega, da se vrednost njihove nepremičnine poveča ali zmanjša, ker v njej živijo. Če bi bile cene nepremičnin nižje, bo marsikdo od njih na boljšem, če bo kupoval večjo (dražjo) nepremičnino. Prav tako bo marsikdo od njih na boljšem, ker bo moral svojim sinovom ali vnučkom primakniti manj, ko bo slednji kupoval stanovanje zase.

LOL... torej ti bi spodbujal kaj? Da mora vsak štartat iz nule? In cel lajf garat da kaj pridela... dedovanje je edini način da ljudje čez generacije akumulirajo kapital da začnejo stopničko višje... Moj deda ko se je rodil ni imel ničesar, in on ter njegov sin sta skupaj porihtala tako daleč da jaz ne bom tak revež kot onadva ampak bom mel 3 nepremičnine čez cca 20 let... Ti si pa fauš in bi to rad ukinil... oz. obdavčil.
Če kot osnovo vzamemo tvojo logiko, da je treba poskrbet za čimmanj otrok, potem je edino smiselno naviti davek na dedovanje v višave, da bo čimmanj ljudi razmišljalo o naraščaju. Enako velja za davek na prazne nepremičnine.
Dedovanje je evolucijsko škodljivo, ker omogoča preživetje in ohranjanje vrste tistim, ki so imeli premožnejše prednike, ne pa tistim, ki so sposobnejši.

Kaj pa v primeru ko hočem prodat nepremičnino v SLO in kupit nepremičnino v Londonu? Kako mi pa takrat koristi padec cen nepremičnin zaradi tvojih idej? Ali pa v Avstriji, ali pa v Črni gori? To pa ne pomisliš? Ni samo Slovenija.
To je manjšina, ki nas ne zanima.

Kaj če hočem prodat nepremičnino in dat vse v obrestovanje za penzijo dodatno, ti bi mi pa rad prikrajšal za ta denar
Če boš prodal in šel v najem, boš plačeval nižjo najemnino, ker bodo nepremičnine cenejše. Pa manj boš moral primakniti vnučku, da bo prišel do svoje nepremičnine. Skratka, tudi za povprečnega penzionista, ki si mora trgati od penzije, da lahko vnuki kupijo nepremičnine, bi bile nižje cene bolj koristne.

Ni vedno samo premica da vsak ki proda nepremičnino hoče denar za nakup DRUGE nepremičnine, in vedno ko želiš kupit karkoli drugega kot nepremičnino s tvojo idejo neposredno škoduješ tej osebi zaradi padca vrednosti.
To je pravilno, ker če nepremičnino prodaš za to, da si potem kupiš nekaj drugega, pomeni, da te nepremičnine itak ne rabiš. In kot že omenjeno je treba tiste, ki si lastijo nepremičnine, katerih ne rabijo, visoko obdavčiti, ker je držanje praznih nepremičnin za družbo (in naravo) škodljivo.

Mato989 ::

Komot. SURS pravi, da jih je slabih 20%. Pripravi boljše podatke in jih predstavi.


SURS nas ne zanima on vzame za dejstvo najemno pogodbo, če je ni ne pomeni da je nepremičnina prazna, upam da se s tem strinjaš.

Ta večina, ki jo omenjaš, nima nič od tega, da se vrednost njihove nepremičnine poveča ali zmanjša, ker v njej živijo. Če bi bile cene nepremičnin nižje, bo marsikdo od njih na boljšem, če bo kupoval večjo (dražjo) nepremičnino. Prav tako bo marsikdo od njih na boljšem, ker bo moral svojim sinovom ali vnučkom primakniti manj, ko bo slednji kupoval stanovanje zase.


Vso srečo razložit nekomu ki je včeraj dal 200k za nepremičnino in mora odplačat kredit, da je za njega bolje, če lahko jutri proda to nepremičnino za 80k in mu hkrati banka zateži da mora dodatno zajamčit hipotekarno z nečim ali odplačat pol kredita KER nepremičnina po drugačni oceni nima več dovoljšnje vrednosti da bi bila kot hipoteka ki pokriva vrednost kredita

Resnično... vso srečo!

Če kot osnovo vzamemo tvojo logiko, da je treba poskrbet za čimmanj otrok, potem je edino smiselno naviti davek na dedovanje v višave, da bo čimmanj ljudi razmišljalo o naraščaju. Enako velja za davek na prazne nepremičnine.
Dedovanje je evolucijsko škodljivo, ker omogoča preživetje in ohranjanje vrste tistim, ki so imeli premožnejše prednike, ne pa tistim, ki so sposobnejši.


ne edino smiselno je prepovedat razplod dokler ne dokažeš tako kot na banki da si na 30 let sposoben vsaj 150k kredita... za vsak kurac morš met papir za froce delat pa nič


To je pravilno, ker če nepremičnino prodaš za to, da si potem kupiš nekaj drugega, pomeni, da te nepremičnine itak ne rabiš. In kot že omenjeno je treba tiste, ki si lastijo nepremičnine, katerih ne rabijo, visoko obdavčiti, ker je držanje praznih nepremičnin za družbo (in naravo) škodljivo.


Neumnost, kaj pa če so do včeraj to nepremičnino POTREBOVALI tvoji starši ki so umrli pol jo pa ti prodajaš... kako si ti drzneš rečt da je niso rabili? Zdaj ko jo je pa dobil drug pa mora bit manjvredna... skratka... to da raste vrednost nepremičninam je za vse lastnike overall bolje... nočemo izgubljat vrednosti ki jo posedujemo.

Tisti ki nimajo nepremičnin naj razmislijo ali se sploh želijo razmnoževat




To je manjšina, ki nas ne zanima.


manjšina je tudi tistih ki nimajo nepremičnin zdaj, torej nas po tvoji logiki ne zanima.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

zavajon je izjavil:


Ja, to je res. Če samo pogledamo blok Luwigana, je kar razumljivo, da so tam stanovanja po miljonček stotak manj ali več, saj je na izredni lokaciji ob semaforiziranem križišču ene bolj prometnih cest, ki nikoli ni prazno.

Bolje kot Haloze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Komaj da.

ginekk ::

Mato989 je izjavil:


ginekk je izjavil:



In kaj če ne "vlagaš" v nič? Samo porabljaš denar za udobje življenja, torej hiša v kateri živiš, vikend v katerem preživljaš prosti čas, avto s katerim si mobilen, hobiji s katerimi se zabavaš? Vse to ni prav nobeno vlaganje in ne pričakujem hrambe vrednosti. Res mi je vseeno kaj bo s hišo enkrat ko umrem, do takrat pa v njej živim. In če ji bo padla vrednost zaradi trga, vem da bom lahko vseeno prodal in kupil kakšno drugo primerljivo nepremičnino.



Pokaži mi hišo ki stoji cel tvoj lajf brez 1 € vložka (čas, košnja, popravilo fasade, strehe, čiščenje notranjosti, menjava oken itd...)

Potem pa se pogovarjama o tem scenariju... če pa greva na tako nerealen scenarij bom pa rekel tako, hiša kateri nihče nič ne ureja (zrači, kosi okrog, itd... je vredna DOSTI MANJ kot hiša v katero se VLAGA... simpl


Ok, ne razumeva se v termilogiji očitno. Kar ti naštevaš je zame vzdrževanje in je analognu vzdrževanje mojega telesa (hrana + kondicija) ali katerekoli žive in nežive stvari, da ohranja svoj izvorni namen. Glede vzdrževanja se strinjam, ampak še vedno žive in nežive stvari v generalnem izgubljajo vrednost. Noben 80 letnik ne bo več 20 in noben avto ne bo čez 50 let isti kot nov iz tovarne, pa tudi če ga "parkiraš" novega in razmiguješ enkrat tedensko, material se postara. Enako hiša.

Se mora kaj drugega zgodit, da vrednost zraste - recimo da imaš bajto v vukojebini in pride investitor ter naredi zraven smučišče in začne tha hodit 20k turistov letno, vrednost bajte naraste za 5x. Ali pa da se Ljubljana še 2x bolj centralizira (javne službe in povezan posel). To drugo je pač loterija, ki se jo lahko gredo dejanski kapitalski vlagatelji in ne nekdo, ki si ustvarja življenjsko udobje zase.

Mato989 ::

Ok, ne razumeva se v termilogiji očitno. Kar ti naštevaš je zame vzdrževanje in je analognu vzdrževanje mojega telesa (hrana + kondicija) ali katerekoli žive in nežive stvari, da ohranja svoj izvorni namen. Glede vzdrževanja se strinjam, ampak še vedno žive in nežive stvari v generalnem izgubljajo vrednost. Noben 80 letnik ne bo več 20 in noben avto ne bo čez 50 let isti kot nov iz tovarne, pa tudi če ga "parkiraš" novega in razmiguješ enkrat tedensko, material se postara. Enako hiša.


Ja saj je vzdrževanje, še predobro razumem terminologijo... To že da to vzdrževanje ohranja svoj izvorni namen, ampak če prenehaš vzdrževat zgubiš vrednost še prej kajne?

Sploh pa 2 letni otrok ima 0 vrednosti ker ne more doprinašat k ničemur, tako da ne pomeni da krivulja vrednosti pada ali stagnira ampak lahko imaš 50 letnika ki je bolj vreden pri 50 letih kot pri 21tih...

Je pa pri hiši še bistven del lokacija... ta ostaja, tudi čez stoletja... in lokaciji se komot viša vrednost in s tem celi nepremičnini...

Primerjat vrednost živečega bitja na enaki premici kot nepremičnino se mi zdi malo nepošteno overall.

Se mora kaj drugega zgodit, da vrednost zraste - recimo da imaš bajto v vukojebini in pride investitor ter naredi zraven smučišče in začne tha hodit 20k turistov letno, vrednost bajte naraste za 5x. Ali pa da se Ljubljana še 2x bolj centralizira (javne službe in povezan posel). To drugo je pač loterija, ki se jo lahko gredo dejanski kapitalski vlagatelji in ne nekdo, ki si ustvarja življenjsko udobje zase.


Ja saj... saj to se dogaja... 20k ljudi hoče kupit bajto v LJ/v SLO in teh bajt NI... zato cena obstoječim raste... težava tvojih analogij je v tem ker gledaš preveč mikro... vrednost neke nepremičnine ni v objektivnih okoliščinah ampak subjektivni odločitvi bodočih kupcev... če jutri pride do mene nekdo in ponudi 200k za mojo stanovanje je pač toliko vredno, ne glede na to če je kdo zraven postavil smučišče, če je prišlo več turistov ali več JU...

Tvoj model predvideva da vsak posameznik vrednoti vse po enakem kopitu, kar pa enostavno ni in nikoli ne bo res.

Je pa to kar praviš glede vrednosti res, ampak to je samo 1 izmed kar nekaj dejavnikov ki vpliva na ceno in vrednost nepremičnine
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

aviator ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989 je en izmed boljših komentatorjev na tem forumu. Že zaradi njega se je splačalo prijaviti gor. Ze vem zakaj toliko hate-a do njega.
Saj Mato se strinja da cene nepremičnin so problem. Ampak on trdi, da pač ne more vsak kar tako živeti v centru na elitnih lokacijah, sploh pa ne če prej dolga leta ni nič prihranil.
V bistvu sam tega pro-LJ norenja ne razumem. Po mojem mnenju smo na vrhu cikla za LJ, to se vidi tudi v tem, da je okolica LJ pridobila in se približuje nivoju znotraj ringa LJ.
Je pa res, da ko kupuješ ne moreš filozofirati in čakati.
Štajerska kliče, Prekmurje kliče, Ilirska Bistrica kliče. Delaš pa remote. To je to.
Ni pa mladim preprosto, ampak tako je.
Vsi smo odgovorni zase, jaz sem sam zajebal, ker nisem v obdobju 2010-1018 vlagal v vrednostne papirje/sklade/krpito, pa mi je ogromno ostajalo od skromne plače, ker sem pač bil pri mamici in očiju. Kot tudi nisem na začetku želel prevzeti odgovornosti, da sem pač končal 'pofl' družboslovni faks. Ampak nisem šparal in sem leta zamudil. Kriv sem pa sam, to je ogromna življenjska šola za naprej. Ne bom pa zdaj cepetal z nogami in grozil, da bom volil Levico.....rofl


To da si clovek mora nekako sam zrihtat dom mi je cisto vsec. Ne rabim neprofitnega. Ni pa vsec, da sem prek place solidaren z babyboomerji in njihovimi penzioni, ki so bojda premali in si morejo pomgat se s tem, da zamejujejo gradnjo in si zmislujejo vse mogoce papirje. Jebes tako medgeneracijsko solidarnosti, kjer bo na moji placi kmalu cepel 1 penzionist, ter se 1 javni usluzbenec, ki nikakor noce iz svojega vrticka.
Za 1,5 milijarde, ki jih kasirajo poleg ZPIZ, dodatno nasi ubogi lastniki nepremicnin iz proracuna, bi vsako leto mlad slovenski par vsake generacije lahko dobil 150 000 eur za resevanje stanovanjskega problema. 10000x150000 je 1,5 milijarde.
Ce se ze gremo Socialisticno slovenijo.

Tko pa vse bolj tipicni pripadnik moje generacije zivi v mansardi pri starih, kjer mu pamet solijo kaksen prekmalu upokojen gospod, katerega garanje poznajo vsi grabni v bivsi okolici.

Ga ni ostarelega Slovenca, ki nebi nekaj poceni ker je revez. Pa je vsaj lastnik bajte, kakega avta, pa skromne vikendice.
Seveda zna povedati, kako noben mlad Slovenec noce delati tako kot so oni, bojda zasluzijo vse te bonitete.

Trzno gospodarstvu je super, dokler ni tako hiper regulirano v korist ene generacije kot je pri nas.
En kup takih Zdravkotov, Sreckotov in Brankotov poznam, ki mu lepo socialno placujem pezjon, zdravstvo in obcasno brusenje pri Rugljevih naslednikih, bojda imajo pa vsi 250 000 jurjev vredne bajte, pa velik del place so puscali v buffetu.
Naj si svoje pokojnine vsaj malo poravnajo iz davka na nepremicnine, meni pa lepo pustijo placo, da se lahko normalno zapufam in si kaj ustvarim.

Ce smo ze solidarni...

Invictus ::

Problem babyboomerjev, ki so šli prekmalu v penzijo, je problem celotne Evrope...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

In prej ko jih odjebemo, prej bo lahko aktivno prebivalstvo normalno živelo.

Lahk pa vlečemo vse skupaj še 10let da grejo tudi boomer politiki v penzijo pa jih takrat odjebemo.
Sam bomo mogli vmes še konkretno šparat da namo lastnih otrok gledal do 30ega doma.

aviator ::

Bom enkrat za spremebo egoisticen in bom rekel,da me ne zanima. Naj crknejo. Moja boomer teta je rekla da je to da mladi nimajo kje zivet ne zanima. Da naj kar vzememo 1000/30 let pufa in bo. Ona ima 37 let delovne dobe dovolj in hoce penzijo. Oni so stanovanje posteno kupil po Jazbinsku. Spomladi bo z transparentom pred parlamentom, ker tale veselica se bo enkrat koncala.
Marsikej sem v zivljenje naredil solidarno, pa jih steje rosnih 30 in krepko nadpovprecno filam proracun. Vsak evro v moje solanje vlozen bo krepko povrnjen. Ko pogledas brutto brutto te zmrazi. Vem solstvo stane, zdravstvo stane, infrastrukturo placujemo se posebej. Prav je, da se davke placa. Da smo civilizirani. A v Slovenji drugega kot davek na place pobrati ne znamo.Ker nic od tega kaj veliko ne koristim in se pocasi vse privatizira. Ker javna blagajna ne zmore, fila jo premalo ljudi, koristili javne blagajna v duhu politicne ekonomije na veliko kradejo in si zraven drznejo mlade ozmerjati z lenuhi. Banda, samo za pezjon oba s punco placava toliko, da bi z razliko med njihovimi procenti iz Juge, ko so placevali 10 posto place in samo iz ZPIZ prispevkov pokrivala obrok kredita.

Boli me, ker so krizo 2008 v celoti prevalili na mladino. Nismo lenuhi, se 2 sosolca, ki sta ga v gimnaziji krepko srala in zabusavala delata, danes najbolj od vseh. Vsi delamo. Ne poznam lenega milenijca, ce je je len zato, ker ga nic ne sili v to da bi delal. Kaksen poklicni dedic. Smili se mi generacija, ki trenutno studira. Ki bo spet pokasirala 2 paket boomerskega govna in njihovih ameriskih sanj da bodo z placo trgovke in skladiscnika iz Merkatorja, ko prodajo svojo megabajto kupil vikend na morju in predpenzijski avto ter se sli piknike. Sej ne cisto za morjem, kupil bi celo kalih 700m ali pa 1 km stran od morja. Ter skladi morajo rasti. Ker so vplacali 4 letne place in morajo ven dobiti 8. Ker so navajeni, da vse rata, pa ceprav zato zapufajo 3 rodove naprej. Ker so entitled. 3 letni otroci, ki hocejo bombone.

Ker bodo spomladi, ko bo Jansa nabil upokojitvene starost na 68, 70 spet jokali, da hocejo penzije. Infantilen svet. Ce je brezposelnost, bodo pa tudi cene ceglov padle. In upam trojko, da koncno nabije davek na cegle ter jim zapleni rit. Itak bodo nafukal mladi, ampak kar te ne ubije te naredi mocnejsega.
Davek, davek, davek. Na premozenje.
Ogabno je to gledat. Pa nisem levicar, sploh, sem pa prepricanja, da ce zares imas, daj bodi junak, pohvali se koliko davka placas.
Ne pa, da sosed Srecko Rudolf z rdecim noskom jamra, da ma mali pezjon, vali pa 5 zazidljivih parcel, vsako bi prodal za 70 jurjev. Pa je samo po domace povedano padel iz prave imel segen, da so se ze vsi stegnili, zejen bil nikoli, revez je zrd alkota sel v invalidsko.

Marsiktera bajta ima 2 generaciji penzijonistov. Bolano.

mr_chai ::

Lepo napisano aviator. Boomerji so vsi pili na račun naše generacije, nam in generacijam za nami se pa počasi izstavlja račun. Jst ne vem od kje bomo dobili za vse te penzije, nataliteta upada. Nefer pogoji, pa bodo ta pridne nagnali ven. Pa naj gredo, da se bodo ti boomerji končno soočili z realnostjo. Imam tudi eno boomersko teto in strica. Oba vse pokradla, da le moja mama ni dobila nič! In pol ti pametujejo kako se z delom vse da... Cigani jugoslovanski!

matijadmin ::

matijadmin je izjavil:

Če imam prave info, se obeta v Kopru gradnja kompleksa z nad 1k5 stanovanji. Zasebni investitor, profitno in brez bank - gotovo bo zato stroškovno na boljšem. Kakšni cenovno politiko in prodajno strategijo bodo imeli, me res zanima. Kot tudi to, kako bo ta ponudba učinkovala na tržnecene.

Prava info je, da se jih bo gradilo slabo 1/3 od tega, kar sem zapisal, torej okoli 400.
Vrnite nam techno!

jabe ::

Glede na vaše izkušnje in izkušnje vaših somišljenikov - je komu kdaj pomagalo, da je frustracije zlival na generacijo svojih staršev? Ni čisto vse enako kot takrat, toliko drugače pa spet ne... Kot vsako generacijo velja tudi za našo enako - kdor se zna obrniti, bo kaj imel, kdor pa samo jamra... Če tega "znanja" ne zna vnovčiti, ne bo imel kaj na kruh namazati. Vedno je tako bilo in vedno bo. Vsaka generacija ima svoje fore in treba je pač zmanevrirati skozi.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

In prej ko jih odjebemo, prej bo lahko aktivno prebivalstvo normalno živelo.

Lahk pa vlečemo vse skupaj še 10let da grejo tudi boomer politiki v penzijo pa jih takrat odjebemo.
Sam bomo mogli vmes še konkretno šparat da namo lastnih otrok gledal do 30ega doma.


Težava je v tem da če kdo predlaga odrešitev celega prebivalstva v zameno za življenja boomerjev je takoj to evgenika itd...

V osnovi je težava večplastna, nekaj je splet okoliščin, nekaj je pa debilnost in kratkoglednost vlad ipd...

Težave z ZPIZom in vsem tem kar se omenja so se začele proti koncu Jugoslavije, ko so še zdravi in čili ljudje lahko hodili v penzije med 52 in 58 letom starosti... nato je bil nov val takoj po samostojni državi ko naša vlada ni vedla kaj bi z ljudmi zaradi propada trgov in se jim je zdelo pametno da 55-60 letnike pošljejo v penzije... tako smo dobili armado ljudi ki so šli v penzije 5-15 let prehitro in nekateri imajo že več penzijske dobe kot delovne dobe.

Tem istim smo pa revalorizirali penzije čisto preveč ugodno (če bi bilo po moje bi jim leta 1991 izplačal dinarje ki so jih vplačevali) in tako zdaj pobirajo čisto nezasluženo preveč evrov... Ker so se upokojili zgodaj in ker je ravno medicina napredovala v zadnjih 50 letih, pa živijo čisto "predolgo" napram temu kar se je pričakovalo ko so se rojevali...

Seveda je veliko tega off topic, ampak na kratko pa gre da je to zadnja generacija ki je gradila poceni bajte...

jabe je izjavil:

Glede na vaše izkušnje in izkušnje vaših somišljenikov - je komu kdaj pomagalo, da je frustracije zlival na generacijo svojih staršev? Ni čisto vse enako kot takrat, toliko drugače pa spet ne... Kot vsako generacijo velja tudi za našo enako - kdor se zna obrniti, bo kaj imel, kdor pa samo jamra... Če tega "znanja" ne zna vnovčiti, ne bo imel kaj na kruh namazati. Vedno je tako bilo in vedno bo. Vsaka generacija ima svoje fore in treba je pač zmanevrirati skozi.


Ja seveda je to res in pravilno razmišljanje, ampak težava je, da ZPIZ ni stvar 1 generacije ampak PRISILNE medgeneracijske solidarnosti... to je solidarnost o kateri nas nihče na referendumu ni vprašal in dejanja takratnih politikov prejšnje generacije (staršev) vplivajo na te nove generacije brez pravoglasa to spremenit in edino upanje je to da bomo mi zažirali naše potomce (oz naslednjo generacijo) kar je moralno sporno.

Če bi današnji penzionisti živeli od penzij ki so jih vplačali sami bi bilo vse ok in prav in bi me baš brigalo kaj in kako, tako pa je to žal stvar vseh nas, in sicer neprostovoljno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Je prostovoljno. Izseliš se.

l0g1t3ch ::

Ne more ker je revež :))
Tukaj pa lahko laja, ker ve da ima spodaj vseeno neko varnostno mrežo pa čeprav tako veselo udriha čez javne servise.

jabe je izjavil:

Glede na vaše izkušnje in izkušnje vaših somišljenikov - je komu kdaj pomagalo, da je frustracije zlival na generacijo svojih staršev? Ni čisto vse enako kot takrat, toliko drugače pa spet ne... Kot vsako generacijo velja tudi za našo enako - kdor se zna obrniti, bo kaj imel, kdor pa samo jamra... Če tega "znanja" ne zna vnovčiti, ne bo imel kaj na kruh namazati. Vedno je tako bilo in vedno bo. Vsaka generacija ima svoje fore in treba je pač zmanevrirati skozi.


Seveda se je treba znajdit pa obrnit.
Samo v resnici to ni noben odgovor ampak podaljševanje statusa quo.

Nekoč je bilo normalno da so delali 16/6, ko so se začeli borit za 40/5 delovnik je mnogo kapitalistov jamralo da jih bo to pokončalo.
Sedaj je pa isto, Matoti tega sveta jamrajo da bodo cenejše nepremičnine uničile vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

aviator ::

jabe je izjavil:

Glede na vaše izkušnje in izkušnje vaših somišljenikov - je komu kdaj pomagalo, da je frustracije zlival na generacijo svojih staršev? Ni čisto vse enako kot takrat, toliko drugače pa spet ne... Kot vsako generacijo velja tudi za našo enako - kdor se zna obrniti, bo kaj imel, kdor pa samo jamra... Če tega "znanja" ne zna vnovčiti, ne bo imel kaj na kruh namazati. Vedno je tako bilo in vedno bo. Vsaka generacija ima svoje fore in treba je pač zmanevrirati skozi.

Ucasih se nabere. Svoje znanje solidno trzimo prek sluzbe in dodatnega sp. Me pa vseeno lahko upraviceno pogreje lezernost tastarih, ki poznajo sluzbo od 6 do 2 in so s to lezernestjo prisli lepo cez na nas racun.Gledam svoje financna nepismene starse z 2 leasingoma za avto in to da z povprecna a placama komej dihata cez mesec, sam pa z puncko na minimalki in svojim sihtom dam 1500 na stran in mi nekdo zabije da sem lenuh.
Misko zacel sem z placo 730 neto. Deda me je vprasal kdaj bom zacel zidat, Sam ima toliko pezjona pa pravi da je majhen. Danes sem na 2x in se kkzga jurja pocez. Sej je kupcek, ampak kupovat sedaj je no go. Ker vem, da vecina teh samoklicanih bogatasev ne prezivi nepremicniskega davka. Ker ce kupim bom na koncu zapufan za 30 let na demografsko ogrozenem trgu.
Za info povprecna placa 30 letnika v slo je 1050. Ne mi govort da je normalno da se v p... domzalskem spb prodajajo stanovanja za 3500 kvadrat. Da je normalno,da cela generacija zivi doma pri starsih in ne da bluzijo, hodijo v solidne sluzbe. Vsaka generacija svoje fore. Rudolf z rdecim nosom je pri 30 imel resen stanovanjski problem. In to z sluzbo od 6 do 2. Bi pomagal, ko bi se organizirali in protestirali ter sli na volitve. Potem bi bili faktor v politicni ekonomiji.

dexterboy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bom ravno zaradi sociopatov tipa Mato volil Levico. Ali pa katero drugo stranko ki bo zagovarjala večjo gradnjo neprofitnih stanovanj za mlade in visoko obdavčitev vsega praznega.
Zakaj nikjer nisem zasledil predloga, da se obdavčijo nepremičnine folku, ki si jih lasti več, pa neki krivulji, kjer več kot imaš nepremičnim, več plačaš davka...
Ker takšnega folka ni ravno za prste ene roke, pridobljen denar bi pa bil kar konkretna cifra.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Ascendor ::

dexterboy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bom ravno zaradi sociopatov tipa Mato volil Levico. Ali pa katero drugo stranko ki bo zagovarjala večjo gradnjo neprofitnih stanovanj za mlade in visoko obdavčitev vsega praznega.
Zakaj nikjer nisem zasledil predloga, da se obdavčijo nepremičnine folku, ki si jih lasti več, pa neki krivulji, kjer več kot imaš nepremičnim, več plačaš davka...
Ker takšnega folka ni ravno za prste ene roke, pridobljen denar bi pa bil kar konkretna cifra.


Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.

kriptobog ::

Ascendor je izjavil:

dexterboy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bom ravno zaradi sociopatov tipa Mato volil Levico. Ali pa katero drugo stranko ki bo zagovarjala večjo gradnjo neprofitnih stanovanj za mlade in visoko obdavčitev vsega praznega.
Zakaj nikjer nisem zasledil predloga, da se obdavčijo nepremičnine folku, ki si jih lasti več, pa neki krivulji, kjer več kot imaš nepremičnim, več plačaš davka...
Ker takšnega folka ni ravno za prste ene roke, pridobljen denar bi pa bil kar konkretna cifra.


Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.


In kaj je s tem narobe? Ne smem dati stanovanja ženi in otroku? Vas res tako boli, da ima nekdo več?

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Ascendor je izjavil:

dexterboy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bom ravno zaradi sociopatov tipa Mato volil Levico. Ali pa katero drugo stranko ki bo zagovarjala večjo gradnjo neprofitnih stanovanj za mlade in visoko obdavčitev vsega praznega.
Zakaj nikjer nisem zasledil predloga, da se obdavčijo nepremičnine folku, ki si jih lasti več, pa neki krivulji, kjer več kot imaš nepremičnim, več plačaš davka...
Ker takšnega folka ni ravno za prste ene roke, pridobljen denar bi pa bil kar konkretna cifra.


Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.


In kaj je s tem narobe? Ne smem dati stanovanja ženi in otroku? Vas res tako boli, da ima nekdo več?


Pa ni to celo bistvo, oni hočejo da bi vsak lahko kupil nepremičnino saj če imajo 4je 4 nepremičnine je to ravno to kar želijo ti zagovorniki tukaj? Da nima 1 10, ampak 4je vsak 1... pol je to ok!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Rudolf z rdecim nosom je pri 30 imel resen stanovanjski problem.

Ker je bilo zadaj cel kup faktorjev. Zelo pomemben je bil ta, da je imelo takrat ogromno ljudi v lasti neko zemljo na kateri so otroci lahko zidali. To je bil prehodni čas od kmetijske družbe v neko industrijsko. Ta zemlja se je potem prodala ali podarila, zdaj je pa ni več. Tudi lokacija te zemlje ni imela kakšnega hudega vpliva, pozidali so kjer je pač bila, zato pa imamo take razpršene zaselke. Potem dodaš še to, da so s tremi listi papirja lahko začeli zidati, da so lahko zidali sami skupaj s sosedi, nadzora ni bilo (pa tiste hiše še vedno stojijo po 50 in več letih) in je zadeva jasna. Ne smeš enačiti tega s sodobnim pristopom, ko večina želi eno moderno hiško na lepi lokaciji (ki jo morajo kupiti) s 5 fascikli dokumentacije za gradbeno dovoljenje in 150 javnosektoraških pijavk, ki se čutijo dolžne, da podajo mnenje in soglasje h gradnji itd.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Rudolf z rdecim nosom je pri 30 imel resen stanovanjski problem.

Ker je bilo zadaj cel kup faktorjev. Zelo pomemben je bil ta, da je imelo takrat ogromno ljudi v lasti neko zemljo na kateri so otroci lahko zidali. To je bil prehodni čas od kmetijske družbe v neko industrijsko. Ta zemlja se je potem prodala ali podarila, zdaj je pa ni več. Tudi lokacija te zemlje ni imela kakšnega hudega vpliva, pozidali so kjer je pač bila, zato pa imamo take razpršene zaselke. Potem dodaš še to, da so s tremi listi papirja lahko začeli zidati, da so lahko zidali sami skupaj s sosedi, nadzora ni bilo (pa tiste hiše še vedno stojijo po 50 in več letih) in je zadeva jasna. Ne smeš enačiti tega s sodobnim pristopom, ko večina želi eno moderno hiško na lepi lokaciji (ki jo morajo kupiti) s 5 fascikli dokumentacije za gradbeno dovoljenje in 150 javnosektoraških pijavk, ki se čutijo dolžne, da podajo mnenje in soglasje h gradnji itd.


Je pa treba izpostavit še nekaj... Takrat ko so naši predniki imeli rešene stanovanjske probleme pri svojih 30tih ali kak dan prej, je bila povprečna pričakovana doba življenja nekje slabih 70 let... oz. dobrih 60 za moške, torej če je moški takrat pri 30ih imel rešen stanovanjski problem je bilo to pri cca 50% njegovega življenja, danes bi to pomenilo da imaš nepremičninski problem rešen nekaj preko 40...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

mr_chai je izjavil:

Jst ne vem od kje bomo dobili za vse te penzije, nataliteta upada.

Rešitev je na dlani, migranti. :))

Valvoline ::

Zgodovina sprememb…

3p ::

kriptobog je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.

In kaj je s tem narobe? Ne smem dati stanovanja ženi in otroku? Vas res tako boli, da ima nekdo več?


Smo že povedali: obdavčiti je potrebno presežne kvadrate ob neki korekciji, da ne "mečemo" z davkom ravno stare mame iz prevelike nič-vredne bajte sredi ničesa. Potem si kar darujte en drugemu, davek mora biti enak, pa če imaš ti 900m2, v katerih živite trije, ali pa žena ti in otrok vsak 300m2 v katerih živite.

Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.

Mato989 ::

3p je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.

In kaj je s tem narobe? Ne smem dati stanovanja ženi in otroku? Vas res tako boli, da ima nekdo več?


Smo že povedali: obdavčiti je potrebno presežne kvadrate ob neki korekciji, da ne "mečemo" z davkom ravno stare mame iz prevelike nič-vredne bajte sredi ničesa. Potem si kar darujte en drugemu, davek mora biti enak, pa če imaš ti 900m2, v katerih živite trije, ali pa žena ti in otrok vsak 300m2 v katerih živite.

Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.


Problem bo kot zmeraj, da je to neuresničljivo... ker največje bajte imajo največji reveži po vaseh itd... v LJ pa načeloma glih ni ogromno nepremičnin po 200m2+ vsaj ne v blokih

Recimo moji stari imajo 2 nepremičnini + vikend pa je vse skup to celih 190m2... pa so to 3 nepremičnine!!!! medtem ko poznam staro ženičko ki živi v vasi 20km od Ptuja in ima bajto 220m2... penzije pa 490 evrov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

3p je izjavil:


Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.

Nekateri imajo PREmalo, ker ne zaslužijo DOVOLJ, ali pa vse skupaj zapravijo. Zakaj bi jih podpirali?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

3p je izjavil:


Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.

Nekateri imajo PREmalo, ker ne zaslužijo DOVOLJ, ali pa vse skupaj zapravijo. Zakaj bi jih podpirali?

Če ima nekdo premalo, ker zasluži 600€ na mesec, pa še to vse zapravi, je pa res zapravljivec. Pa sam si je kriv, da zasluži samo toliko, ne?

Invictus ::

Seveda si je. Sicer pa tako malo ne more več zaslužiti, saj je minimalna plača višja...

Zakaj bi moral tak imeti lastno nepremičnino, mi ni jasno? Najbolje kar v centru Ljubljane...

Naj počaka, da mu ta stari škripnejo, pa bo dedoval... Drugače pa bad luck.

Bunite se nad državo, ki ne omogoča dobrih plač, sodstva zakonodaje in zdravstva. Država ni zavezana k temu, da luzerjem kupuje nepremičnine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Glede na to da je spet na 24ur oglasni članek o nepremičninah (intervjujajo nepremičninske agencije), lahko po mojem kmalu pričakujemo zlom. Isto je bilo namreč pred krizo 2007/2008, skoz članki in debate z nepremičninskimi agenti kako vse laufa brez problema. Poiščite članke iz tistega leta in boste videli.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Povpraševanje je izjemno, prodana so stanovanja, ki se še graditi niso začela, razloži Zoran Đukić, direktor nepremičninske agencije Stoja Trade. Za kupce so najzanimivejše novogradnje in tako imenovana luksuzna stanovanja. "Stanovanja težko prodamo za več kot milijon in pol in hiše za več kot tri milijone. To je realni svet."
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kriptobog ::

zavajon je izjavil:

Invictus je izjavil:

3p je izjavil:


Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.

Nekateri imajo PREmalo, ker ne zaslužijo DOVOLJ, ali pa vse skupaj zapravijo. Zakaj bi jih podpirali?

Če ima nekdo premalo, ker zasluži 600€ na mesec, pa še to vse zapravi, je pa res zapravljivec. Pa sam si je kriv, da zasluži samo toliko, ne?


Halo? Kdo drug pa je kriv, če ne on sam?

LeQuack je izjavil:

Glede na to da je spet na 24ur oglasni članek o nepremičninah (intervjujajo nepremičninske agencije), lahko po mojem kmalu pričakujemo zlom. Isto je bilo namreč pred krizo 2007/2008, skoz članki in debate z nepremičninskimi agenti kako vse laufa brez problema. Poiščite članke iz tistega leta in boste videli.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Povpraševanje je izjemno, prodana so stanovanja, ki se še graditi niso začela, razloži Zoran Đukić, direktor nepremičninske agencije Stoja Trade. Za kupce so najzanimivejše novogradnje in tako imenovana luksuzna stanovanja. "Stanovanja težko prodamo za več kot milijon in pol in hiše za več kot tri milijone. To je realni svet."



Dokler bo tako povpraševanje cene ne bodo padle...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

3p je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Taki ljudje se tudi vedno zmuznejo tako, da prepišejo eno nepremičnino na ženo, druge dve pa na otroka... Žal.

In kaj je s tem narobe? Ne smem dati stanovanja ženi in otroku? Vas res tako boli, da ima nekdo več?


Smo že povedali: obdavčiti je potrebno presežne kvadrate ob neki korekciji, da ne "mečemo" z davkom ravno stare mame iz prevelike nič-vredne bajte sredi ničesa. Potem si kar darujte en drugemu, davek mora biti enak, pa če imaš ti 900m2, v katerih živite trije, ali pa žena ti in otrok vsak 300m2 v katerih živite.

Načeloma nas ne boli, če ima nekdo več. Problem pa je, ko ima nebroj ljudi v državi ali na svetu PREmalo, zato ker ima kar lepo število ljudi PREveč.


Problem bo kot zmeraj, da je to neuresničljivo... ker največje bajte imajo največji reveži po vaseh itd... v LJ pa načeloma glih ni ogromno nepremičnin po 200m2+ vsaj ne v blokih

Recimo moji stari imajo 2 nepremičnini + vikend pa je vse skup to celih 190m2... pa so to 3 nepremičnine!!!! medtem ko poznam staro ženičko ki živi v vasi 20km od Ptuja in ima bajto 220m2... penzije pa 490 evrov...


Tebe boli, da ima ona veliko hiso? Zavist boli.

PrimoZ_ ::

Q: Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

A: Večplasten problem
- hordanje nepremičnin je preveč ugodno napram drugim investicijam
- gradi se premalo in še tisto samo nek "nadstandard"

Malidelničar ::

Ampak nekje vrh balona mora biti kajne? In ko bo vrh bo moralo priti do segmentacije tržišča. Ne vem, meni osebno se predvsem veliko predimenzioniranih socialističnih bajturin zdi predragih, tam vidim možnosti za res konkretno skantanje cene navzdol. Ljubljana je precenjena, ampak verjetno zaradi tržnih sil tistih, ki želijo kupiti, zemlja pod real-soc bajtami v Ljubljani ohranja visoko vrednost, zato v Ljubljani takšnega padca cen bajturin ne pričakujem (le korekcijo).
V bistvu res ne vem, ker sam osebno tudi ne zaupam političnim posegom na tržišče - preprosto se mi zdi, da bi bilo še slabše. Recimo že to, da Stanovanjski sklad ne sprejme odločitve, da v Ljubljani eksplicitno NE bo nič gradil, ampak bo gradil na obrobju - že to je politično pogojeno in urbanistično zgrešena poteza.
Sam vidim kot edino opcijo skantanje cen po različnih tržnih segmentih, tako da bi se pok balona poznal predvsem v zmanjšanju cen v obrobnih regijah, mladi ki pa bi se tja preselili bi se nato delovno navezali na regionalna središča. V Sloveniji za kariero in službo ne obstaja samo vožnja v Ljubljano iz Trzina ali Domžal.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Valvoline ::

LeQuack je izjavil:

Glede na to da je spet na 24ur oglasni članek o nepremičninah (intervjujajo nepremičninske agencije), lahko po mojem kmalu pričakujemo zlom. Isto je bilo namreč pred krizo 2007/2008, skoz članki in debate z nepremičninskimi agenti kako vse laufa brez problema. Poiščite članke iz tistega leta in boste videli.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Baje je prodaja rabljenih avtov v zadnjem mesecu precej upadla, kolk je to res ne vem, kolega dela pr avtohisi pravi da je povprasevanje res v prostem padu. Kolk je to res ne vem, pa tudi ce je to smiselno primerjat z nepremicninami.

LeQuack ::

kriptobog je izjavil:



Dokler bo tako povpraševanje cene ne bodo padle...


Dosti je da se obrne trend in bodo vsi holderji ki držijo kot investicijo začeli prodajati tako hitro, da si sploh mislit ne moreš.
Quack !

3p ::

aviator je izjavil:

Jebes tako medgeneracijsko solidarnosti, kjer bo na moji placi kmalu cepel 1 penzionist, ter se 1 javni usluzbenec, ki nikakor noce iz svojega vrticka.


Ok, vidim da bom očitno glavni advokat JS tule.

Ne, ni ti jasno. Na tvoji plači ne "čepi" 1 javni uslužbenec. Ti si, ko si se šolal, čepel na družbi, ki je plačala tvoje rojstvo, zdravljenje oslovskega kašlja, šolanje. Čeprav ti za to ni bil izstavljen račun, najbrž ne misliš, da je bilo to neproduktivno delo? Ko se pelješ na šiht, čepiš na družbi, ki je financirala te ceste, čeprav nisi dobil računa. Ko se userješ, serjev v kanalizacijo ki... Delo JS ni nič manj produktivno samo zato, ker tebi osebno za storitve ne izstavijo računa.

Kar se pa penzionistov tiče. Ja, smo malo žrtve prenizke natalitete in uspešnega daljšanja pričakovane življenjske dobe. Koliko je za sedanjo "produktivno" generacijo to fer ali ne, se pa da debatirati. Kakega jackpota že nismo zadeli. Če bi vsak zdaj trošil le svoje prihranke, bi seveda manj trošil pred tem. Niso vsi zapravljali za neproduktivne "rdeči nosek" reči, ampak predvsem, bi rekel, za reči, ki so porivale našo družbo (gospodarsko mislim) naprej. Ne pozabimo, generacija ki je zdaj stara je življenje začela v kraljevini, po deželi ni bilo elektrike, vodovoda, kanalizacije, ceste, eh, bajte in stanovanja so bila drugačna, itd.

Pravzaprav sedanje genracije niso tako drugačne od boomerjev. Trošimo občutno preveč. Kupujemo prepoceni reči. Račun za uničevanje okolja pa pišemo "na kredo" bodočih generacij, ki bojo vse to morale sanirati. Praviš da generacija pred nami hodla nepremičnine in s tem slabša življenje mladi generaciji? Seveda. Pa se lahko postaviš 50 let v prihodnost? Boš svojo / svoje nepremičnine podaril takrat mladim? In svoje bitkonje?

Itd, itd.

Malidelničar ::

LeQuack je izjavil:

Glede na to da je spet na 24ur oglasni članek o nepremičninah (intervjujajo nepremičninske agencije), lahko po mojem kmalu pričakujemo zlom. Isto je bilo namreč pred krizo 2007/2008, skoz članki in debate z nepremičninskimi agenti kako vse laufa brez problema. Poiščite članke iz tistega leta in boste videli.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Povpraševanje je izjemno, prodana so stanovanja, ki se še graditi niso začela, razloži Zoran Đukić, direktor nepremičninske agencije Stoja Trade. Za kupce so najzanimivejše novogradnje in tako imenovana luksuzna stanovanja. "Stanovanja težko prodamo za več kot milijon in pol in hiše za več kot tri milijone. To je realni svet."


Jaz ne vem kako bi inflacijska oz. stagflacijska pričakovanja vplivala na to? Lahko malce ugibamo: inflacijska pričakovanja delujejo kot pospeševaleccen nepremičnin (kot zadnjega varnega zatočišča premoženja posameznikov) obenem pa recesijska oz. staflacijska pričakovanja oz. strahovi lahko delujejo kot sprožilec, da se cene sesujejo, ker se kreditni pogoji zaostrijo, denarja ni, torej povpraševanje pade. Vprašanje samo, kateri push/pull faktor je močnejši?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

zavajon ::

kriptobog je izjavil:

zavajon je izjavil:

Če ima nekdo premalo, ker zasluži 600€ na mesec, pa še to vse zapravi, je pa res zapravljivec. Pa sam si je kriv, da zasluži samo toliko, ne?


Halo? Kdo drug pa je kriv, če ne on sam?

Jasno, da nihče drug. Kajti živimo v idealnem sistemu, ki temelji na meritokraciji. Tako kot si je ta, ki zasluži 600€ (ali pa 700, ne vem natančno, kolikšna je minimalna plača), sam kriv, da je tako, ker pač ni sposoben zaslužiti več, imamo na drugi strani nekega Bezosa, ki zasluži toliko kot vsi prebivalci skupaj enega mesteca ranga Ljubljane. Pa Ljubljana ima nekaj znanstvenikov, kirurgov, pravnikov, glasbenikov, odličnih kuharjev, ... Ampak Bezos sam obvlada vse enako kot vsi ti in drugi skupaj. Super.

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:

Ne vem, meni osebno se predvsem veliko predimenzioniranih socialističnih bajturin zdi predragih, tam vidim možnosti za res konkretno skantanje cene navzdol.

Dokler postopek pridobivanja gradbenega dovoljenja ne bo poenostavljen, pohitren, determinističen, pozabi na pocenitev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Dokler bo tako povpraševanje cene ne bodo padle...


Dosti je da se obrne trend in bodo vsi holderji ki držijo kot investicijo začeli prodajati tako hitro, da si sploh mislit ne moreš.


Vprašaj se še kdo obrne trend... Pač navadite se. Nakup nepremičnine ni pravica in ne bo nikoli poceni. Na zahodu vedno bolj oglašujejo nelastniško politiko. Tudi, če cene padejo. Kdo mislite, da bo pokupil kar se bo prodajalo? Raja? Bolj malo ljudi bo šlo takrat v nakup, ker takrat banke ne bodo več tako radodarne s krediti in bodo krediti dražji in bo to problem. Kupili bodo pa tisti s kešom. Večinoma nepremičninska podjetja in bodo oddajali. Bodo pa cenejše najemnine, če se trend obrne. To pa. Ampak vas bo še vedno bolelo, ker si ne boste lastili nepremičnine.
««
98 / 608
»»