» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
88 / 626
»»

damyan33 ::

Bratranec je knjižnicar. Sem ga danes prav vprašal po plači. Zadnje izplačilo na TRR je bilo 2183 eur.

PrimoZ_ je izjavil:

3p, ne se preveč razburjat.
Že vsi vemo da Valvoline laže ko pes teče.

Še sam prizna, da je lažnjvec.

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ok, jaz sem laznjivec, zdaj pa ti odgovori na gor postavljeno vprasanje

Res si.

Valvoline je izjavil:

Ko smo pri tem ....Delo ni več samo kopanje jarkov s krampom.... klasika pac, to je to panzahodno podcenjevanje dela ter poklicev. No pa nam povej, kdo bi po tvojem moral dobit vec za delo, tisti z krampom, ali npr kniznjicarka (2k neto) ki vegetira od ponedeljka do petka?


Glede na minutko googlanja, je knjižnjičar med 20 in 34 plačnim razredom, torej je bruto med 1.024,24 in 1.606,68.
Za 2k neto, bi morali biti plačni razred 50+.

PrimoZ_ ::

damyan33 je izjavil:

Bratranec je knjižnicar. Sem ga danes prav vprašal po plači. Zadnje izplačilo na TRR je bilo 2183 eur.

PrimoZ_ je izjavil:

3p, ne se preveč razburjat.
Že vsi vemo da Valvoline laže ko pes teče.

Še sam prizna, da je lažnjvec.

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ok, jaz sem laznjivec, zdaj pa ti odgovori na gor postavljeno vprasanje

Res si.

Valvoline je izjavil:

Ko smo pri tem ....Delo ni več samo kopanje jarkov s krampom.... klasika pac, to je to panzahodno podcenjevanje dela ter poklicev. No pa nam povej, kdo bi po tvojem moral dobit vec za delo, tisti z krampom, ali npr kniznjicarka (2k neto) ki vegetira od ponedeljka do petka?


Glede na minutko googlanja, je knjižnjičar med 20 in 34 plačnim razredom, torej je bruto med 1.024,24 in 1.606,68.
Za 2k neto, bi morali biti plačni razred 50+.


To plačilno bi pa res rad videl.

matobeli ::

To je blo skupej z regresom.

Mato989 je izjavil:


Zato ker se zelo slabo sliši za jamrača ki pravi da ni primerne nepremičnine oz. je vse predrago, če mu kdo pove da je vbistvu 2uri vožnje stran v ist državi zadeva pretty much 5% cene o katerih on jamra da so predrage...


Zato ker Haloze niso primeren kraj za kariero ter vzgojo otrok.

Razen če ti je kariera vinogradništvo in vzgoja haložanov.

Ljudje ki živijo tam lahko to počnejo ker jim država plačuje prevoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MaticSLO ::

Prosti nepremicninski trg ne funkcionira, skrajni cas je da se nekaj glede tega ukrene.

Drzave iz nicesar printajo denar s cimer se dobesedno razvrednoti vase prihranke in vase delo. Magnati pa to prida izkoriscajo, si izposojajo denar in gradijo luksuzna stanovanja za spekuliranje in zasluzek in s tem hkrati zvisujejo cen ostlaih nepremicnin, tako da postanejo le ta nedostopna za delovno prebivalstvo.

Potrebno je omejiti kredite za spekulativne nalozbe in sprostiti denar za gradnjo povprecnih stanovanj. Trenutno si primoran placati ker pac ni ponudbe. Drzava mora poskrbeti da ponudba bo in da bodo cene dostopne.
Naj se spekulira z kriptovalutami ki nimajo nobene korelacije z realnim svetom, ne pa z osnovnimi dobrinami kot je zivljenski prostor.

Sicer pa vprasanje kaksno je dejansko stanje.... Po evergrandu sodec, se ponavlja zgodba iz 2007. Dokler ne bo zloma, tudi sistemskih sprememb ne bo.

Furbo ::

Špekulira se z vsem, tu ne boš spremenil človeštva.

Namesto novih predpisov, ki naj bi 'urejali trg in delali nepremičnine dostopne' je potrebno samo zmanjšati količino obstoječih predpisov, ki naredijo gradnjo komplicirano in dolgotrajno.

Pa ne se potem pizditi, ko država kak travnik ali gozdiček spremeni v zazidljiv. Ne morete živeti kot janko in metka in imeti še poceni bajto. Oziroma lahko, samo ne v Ljubljani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Ne, pravilno bi bilo da se zapolni prazne nepremičnine oziroma zgradi nove na njihovih mestih.

Torej, obvezna rušitev ali obnova nepremičnin neprimernih za bivanje, prazna stanovanja v lasti podjetji pa nenormalno obdavčit.

Zrven pa še uvest striktno komisijo na državni ravni za spremembo namembnosti iz kmetijskih v zazidljive. Fucking trgovski centri se v Kranju širijo direktno sredi res dobrih kmetijskih površin.

6bt9hmDwY ::

Ja, wishful thinking...

A. Smith ::

Ja za začetek naj ukinejo zavod za spomeniško varstvo (ali mu samo močno zmanjšajo pristojnosti), ker poznam kup ljudi, ki imajo na dvorišču stare hiše, pa jih ne smejo podreti in zgraditi novih.

Nadalje je treba poenostaviti in pohitriti isitem za pridobivanje gradbenih dovoljenj. Da mora v primeru, da se postopek vleče nad 6 mesecev nekdo odgovrjati, ne pa, da poznam ljudi, ki so na dovoljenja čakali po več kot 2 leti. To je absurd.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matobeli ::

Sploh če se gre za gradnjo kjer je bila že prej nepremičnina.

Manjka tudi neka rešitev za gradnjo majhnih hiš, sicer smo slovenci res udarjeni na bajture, ampak nič ne bi blo narobe če bi se spodbujala gradnja funkcionalnih 50-100m2 pasivnih hiš.

Država pripravi 20 tipskih hiš z načrti in vsemu pa da na uporabo. Načeloma se je to dobro obneslo v 80ih.

Lonsarg ::

Jaz pa mislim da glede his in manjsih vila blokov in podobno ni potrebno spreminjati prakticno nic, tega je pac omejeno ker res ne mores vsega pozidat. No marsikaj je za izboljsati ampak recimo da to prepustimo obcinam koliko his hoce.

Bi pa konkretno spremenil regulacijo gradnje 8+ nadstropnih blokov. Vsako mesto ki preseze doloceno stevilo prebivalcev (recimo da je to 25k) bi moralo zagotoviti parcele za gradnjo takih blokov proporcionalno glede na prebivalce. Kako bodo obcine to naredile je njihova stvar, vazno da je stvar na voljo za investitorja in ta lahko od obcine zahteva zemljo za visoke bloke kjer je vnaprej odobreno graditi brez birokracije. Cena seveda trzna, ne gre za to da bi kdo zastonj kaj dajal, zgolj da je zadeva vedno na voljo za morebitne investitorje, zadruge oziroma kdorkoli bi pac gradil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Malidelničar ::

Ma ne vem, te Haloze mi ne dajo miru. Sem šel prav pogledati na Route Michelin. Središče Haloz (in istoimenske občine) so Makole. Na drugem komcu Haloz je znan kraj Zavrč, pod Haloze spadajo še Cirkulane (Haloze na grobo obsegajo to območje).
Na Route Michelin je recimo:
od Haloz (recimo iz Makol) do Maribora, Magne, 45 min.
od Haloz do Kidričevega (Talum), max. 30 min
od Haloz do Odrancev (Carthago), max. 55 min
od Haloz do Celja (cel kup zaposlitvenih možnosti), max. 1h10
od Haloz do Magne Steyr v Gradcu, max. 1h16

Poleg vseh potencialnih zaposlitvenih priložnosti, OŠ v občini imaš, ne vem kako je z zdravnikom ampak v skrajnem primeru ga imaš lahko v Ormožu (20-25min), v Rogaški (20 min iz južnega dela Haloz), na Ptuju (30 min.).

Solidno hišo dobiš za malo več kot 100.000 EUR (https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro.... imaš lahko vrt, njivo, pridelaš si hrano.

Regija se bo lahko dolgoročno razvila, ker bo čista narava pridobivala na ceni in pomenu, vinorodna krajina ima potencial (kot npr. Goriška Brda),....

Zakaj torej ves ta 'Haloze-bashing'?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

Dej link popravi da vidmo kaj je solodna hiša z vrtom za 100k.

matijadmin ::

Če imam prave info, se obeta v Kopru gradnja kompleksa z nad 1k5 stanovanji. Zasebni investitor, profitno in brez bank - gotovo bo zato stroškovno na boljšem. Kakšni cenovno politiko in prodajno strategijo bodo imeli, me res zanima. Kot tudi to, kako bo ta ponudba učinkovala na tržnecene.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Tudi v Kranju se gradi, ampak 3 sobno stanovanje (2spalnici, dnevna, kuhinja in jedilnica skupaj) z kvadraturo po standardih (cca 70-80) bo kar nekaj nad 200k. Ko bo, ene dve leti še ne.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

To je blo skupej z regresom.

Mato989 je izjavil:


Zato ker se zelo slabo sliši za jamrača ki pravi da ni primerne nepremičnine oz. je vse predrago, če mu kdo pove da je vbistvu 2uri vožnje stran v ist državi zadeva pretty much 5% cene o katerih on jamra da so predrage...


Zato ker Haloze niso primeren kraj za kariero ter vzgojo otrok.

Razen če ti je kariera vinogradništvo in vzgoja haložanov.

Ljudje ki živijo tam lahko to počnejo ker jim država plačuje prevoz.


Plača ki ne omogoča nakupa nepremičnin v drugem kraju je tudi neprimerna za kariero in vzgojo otrok =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Problem je ker je ta plača višja od povprečja in tega ne omogoča ;)

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Problem je ker je ta plača višja od povprečja in tega ne omogoča ;)


Če mata 2 osebi plačo višjo od povprečja in jima tega ne omogoča da v 3-5 letih dobita flet v LJ pol morate premislit in se vsest pred excel in uredit odhodke...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

Niso vsi kriptomiljonarji in nimajo vsi možnost otroka vzgajati v hiši staršev. Veliko parov se tudi loči. Tako da je pametno rezervirat še nekaj stotakov za morebitno preživnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

enemon ::

Malidelničar je izjavil:

Ma ne vem, te Haloze mi ne dajo miru. Sem šel prav pogledati na Route Michelin. Središče Haloz (in istoimenske občine) so Makole. Na drugem komcu Haloz je znan kraj Zavrč, pod Haloze spadajo še Cirkulane (Haloze na grobo obsegajo to območje).
Na Route Michelin je recimo:
od Haloz (recimo iz Makol) do Maribora, Magne, 45 min.
od Haloz do Kidričevega (Talum), max. 30 min
od Haloz do Odrancev (Carthago), max. 55 min
od Haloz do Celja (cel kup zaposlitvenih možnosti), max. 1h10
od Haloz do Magne Steyr v Gradcu, max. 1h16

Poleg vseh potencialnih zaposlitvenih priložnosti, OŠ v občini imaš, ne vem kako je z zdravnikom ampak v skrajnem primeru ga imaš lahko v Ormožu (20-25min), v Rogaški (20 min iz južnega dela Haloz), na Ptuju (30 min.).

Solidno hišo dobiš za malo več kot 100.000 EUR (https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro.... imaš lahko vrt, njivo, pridelaš si hrano.

Regija se bo lahko dolgoročno razvila, ker bo čista narava pridobivala na ceni in pomenu, vinorodna krajina ima potencial (kot npr. Goriška Brda),....

Zakaj torej ves ta 'Haloze-bashing'?


Prevozi najprej Haloze po dolgem in počez. Mogoče začni najprej okoli Zavrča, kjer je najmanj strmo. Najprej poleti. Če te ne bo zadosti strah, poskusi še pozimi, ko bodo ceste malo pomrznjene. Samo v info, določene hiše čez celo zimo niso dostopne, ker je dostop že poleti zaradi velike strmine nemogoč, kaj šele pozimi. Pa še vprašaj malo vinogradnike, kako jim gre in zakaj se vedno več vinogradov zarašča, če je vse tako super.

Po mojem je boljša izbira, še posebej če znaš malo nemško, hiša na Goričkem in potem vožnja v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

enemon ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Problem je ker je ta plača višja od povprečja in tega ne omogoča ;)


Če mata 2 osebi plačo višjo od povprečja in jima tega ne omogoča da v 3-5 letih dobita flet v LJ pol morate premislit in se vsest pred excel in uredit odhodke...


Bolje penzija v vukojebini kot flet v LJ. :D

matobeli ::

Mejte vukojebine če čte, eni bomo pa probal normalno pregurat s familijo v non_Lj mestu in ne ratat zagrenjeni alkoholiki.

Utk ::

Tako je. Med Ljubljano in Halozami je še marsikaj vmes. Če bi obstajalo samo to, se bi pa težko odločil...

Furbo ::

matobeli je izjavil:

Ne, pravilno bi bilo da se zapolni prazne nepremičnine oziroma zgradi nove na njihovih mestih.

Torej, obvezna rušitev ali obnova nepremičnin neprimernih za bivanje, prazna stanovanja v lasti podjetji pa nenormalno obdavčit.

Zrven pa še uvest striktno komisijo na državni ravni za spremembo namembnosti iz kmetijskih v zazidljive. Fucking trgovski centri se v Kranju širijo direktno sredi res dobrih kmetijskih površin.

Največji lastnik praznih stanovanj je zagotovo država. In od njih pričakuješ rešitev?

Kmetijske površine? Na večini raste samo trava, ker se nobena stvar ne splača, ker nas skrbi reven kmet iz tretjih držav (uradna linija za sočutne tepčke, v bistvu gre za korporacije).

Pa kako kar pričakujete, da se bo svet prilagodil vam in ne vi svetu? Kaj se vedno zgodi s tistimi, ki se ne prilagodijo na okolje? Odmrejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

matobeli ::

Ne, kot družba lahko napredujemo ali pa napredujejo samo posamezniki ki gredo potem v drugo državo kjer lahko ponovijo zgodbo.

Država se lahko vedno znebi nepremičnin ki jo bremenijo, sploh pa nima v lasti več praznih stanovanj kot zasebne in pravne osebe skupaj... Torej večino. Da jih ima med subjekti največ je verjetno, ampak je ena sama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mejte vukojebine če čte, eni bomo pa probal normalno pregurat s familijo v non_Lj mestu in ne ratat zagrenjeni alkoholiki.


Legitimna odločitev, samo ne jamrat kako ni nepremičnin ker so, samo vi bi radi več =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

6bt9hmDwY ::

matobeli je izjavil:

Ne, kot družba lahko napredujemo ali pa napredujejo samo posamezniki ki gredo potem v drugo državo kjer lahko ponovijo zgodbo.

No, sploh ne, če kaj, je covid ene stvari predčasno postavil na svoje (dolgočasno, sicer) mesto. Če bi ti ti forumski freelancerji pokazali svoje bilance, bi se za glavo prijel, baje eni računovodje se.

matobeli ::

A ti si iz Haloz?

Valvoline ::

https://www.openculture.com/2020/10/den...



PrimoZ_ je izjavil:

damyan33 je izjavil:

Bratranec je knjižnicar. Sem ga danes prav vprašal po plači. Zadnje izplačilo na TRR je bilo 2183 eur.

PrimoZ_ je izjavil:

3p, ne se preveč razburjat.
Že vsi vemo da Valvoline laže ko pes teče.

Še sam prizna, da je lažnjvec.

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ok, jaz sem laznjivec, zdaj pa ti odgovori na gor postavljeno vprasanje

Res si.

Valvoline je izjavil:

Ko smo pri tem ....Delo ni več samo kopanje jarkov s krampom.... klasika pac, to je to panzahodno podcenjevanje dela ter poklicev. No pa nam povej, kdo bi po tvojem moral dobit vec za delo, tisti z krampom, ali npr kniznjicarka (2k neto) ki vegetira od ponedeljka do petka?


Glede na minutko googlanja, je knjižnjičar med 20 in 34 plačnim razredom, torej je bruto med 1.024,24 in 1.606,68.
Za 2k neto, bi morali biti plačni razred 50+.


To plačilno bi pa res rad videl.

Riiight. Vsi lazemo. Tudi korona dodatkov po 1-20k mesecno ni bilo, visji starejsi skif nima 4k bruto, drzavni paraziti kupujejo elektrikase po 60+k itn. To so vse lazi.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

matobeli je izjavil:

A ti si iz Haloz?

Ne, ne, ne... Čeprav, kdo ve, mogoče pa kdaj bom, motilo me ne bi, 'službeno' bi se izšlo, če imajo normalen internet, samo za obdelovanje grunta sem pa hudo prevelika lenoba.

Hotel sem pa reči, da za (slovenske razmere) velik denar ni potrebno iti iz Haloz, ne več.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Čeprav dolgoročno bo država morala vlagati tudi v regije kot so Haloze, tako da je to mogoče dobra lokacija za investicijo.
Je pa res, da osebno mi je boljše Goričko. Ampak Goričko nima negativnega prizvoka tako kot ga imajo Haloze, ker po Goričkem so kmetije kupovali petični Britanci (oz. realno bolj white trash Britanci :)). Ena regija, ki je bila podobno "osrana" kot Haloze je morda bila Bela Krajina oz. Pokolpje, pa poglejte kako se razvija oz. postaja privlačnejša za mlade.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

Če bi občina nardila en načrt za novo naselje kakšnih 30-50 manjših hiš za mlade družine po normalnih (niti ni govora o socialnih!) cenah bi se vse zapolnilo.

Da bi se pa samostojno preselil med staroselce in njihovo kulturo morš bit pa mal poseben ;)

Za investicijo bo pa eventuelno vse primerno, ampak nepremičnine kot investicija so problem, ne rešitev.

nekikr ::

Kaj pa je to normalna cena?

matobeli ::

Taka ki si jo lahko mlada družina privošči, za angleške penziče in ostale investitorje delat lepa naselja je brez veze.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Taka ki si jo lahko mlada družina privošči, za angleške penziče in ostale investitorje delat lepa naselja je brez veze.


Take bajte ni... ker mlada družina mora prvo prihranit vsaj 20-25% začetne cene ampak lenušni ljudje tega več ne zmorejo ker so preveč razvajeni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

100 evrov na mesec za internet in telefon ni dost, jebiga, tolk je. 5x tolk za kupit stanovanje ali najem je pa konc sveta.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Taka ki si jo lahko mlada družina privošči, za angleške penziče in ostale investitorje delat lepa naselja je brez veze.


Take bajte ni... ker mlada družina mora prvo prihranit vsaj 20-25% začetne cene ampak lenušni ljudje tega več ne zmorejo ker so preveč razvajeni...


Seveda so. Ljudi, ki bi toliko prihranili do 30 leta ni veliko. Je nekaj malega takih, in nekaj malega matotov, ki jim stari dajo. OStali pa samo jamrajo kako je vse drago.

Malidelničar ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Taka ki si jo lahko mlada družina privošči, za angleške penziče in ostale investitorje delat lepa naselja je brez veze.


Take bajte ni... ker mlada družina mora prvo prihranit vsaj 20-25% začetne cene ampak lenušni ljudje tega več ne zmorejo ker so preveč razvajeni...


Seveda so. Ljudi, ki bi toliko prihranili do 30 leta ni veliko. Je nekaj malega takih, in nekaj malega matotov, ki jim stari dajo. OStali pa samo jamrajo kako je vse drago.


Eni milenijci IT-jevci imajo. Poglej reddit sekcijo FIRE-Slovenija. Tako, da takšni lahko kar izbirajo kaj in kje kupiti. Tudi v Halozah, ali v Beli Krajini, na Goričkem , Koroškem. Dovolj za hišico. Je pa problem, če se mladi zakoljejo s prevelikimi najemninami in padejo v povratno zanko, ko se jim kupček za polog ne povečuje.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Take bajte ni... ker mlada družina mora prvo prihranit vsaj 20-25% začetne cene ampak lenušni ljudje tega več ne zmorejo ker so preveč razvajeni...


https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Take bajte ni... ker mlada družina mora prvo prihranit vsaj 20-25% začetne cene ampak lenušni ljudje tega več ne zmorejo ker so preveč razvajeni...


https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...


Glej, če imata 2, 25 letnika 1k na računu ne morta kupit niti te bajte, ker morš met 20% za kredit... torej TAKE BAJTE NI
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

25letniki so danes redko z družinami. To da starši dajo 10k je pa tudi "redkost", ampak verjetno nič ne veš o tem, kene?

Govorimo o tem da se zagotovi stanovanja za mlade družine in ne za reševanje socialnih primerov random posameznikov. Ker nikogar ne zanimajo random posamezniki.

Mlade družine so sposobne kreditirat npr. 150k, ampak za tak denar ti ostanejo res bolj haloze in pomurje, ker se gre za to da se tem družinam omogoči kvalitetno življenje jih ne moreš vtaknit v haloze in pričakovat da bodo imeli življenje ki bo iz njih napravil državljane ki bodo z veseljem opravljali svoje delo in vzgajali otroke.

Okolje je bistvenega pomena za vzgajanje zdrave družbe.

In ne, to ni družba zafrustriranih samcev.

perci ::

Dobro si napisal.

jernejl ::

Absurdno je to, da država oz. občina "socialcem" omogoča skoraj zastonj bivanje v Ljubljani, medtem ko morajo mlade družine, kjer starši delajo za povprečno plačo (ali manj) iskati nepremičnino za nakup ali najem na periferiji, ker si bivanja v nepremičnini v Ljubljani ne morejo privoščiti.

Skladi, ki to počno, pa s svojim kupovanjem zemljišč in gradnjo samo še povečujejo povpraševanje po zemljiščih in gradbenih delih znotraj mesta ter kvečjemu povzročajo še višje cene, kot če jih sploh ne bi bilo.
Na koncu pa na teh zemljiščih gradijo še nizke stolpiče, namesto da bi naredili višje z več enotami.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

25letniki so danes redko z družinami. To da starši dajo 10k je pa tudi "redkost", ampak verjetno nič ne veš o tem, kene?

Ko malo vprašaš folk, kako je prišel do lastne nepremičnine, so skoraj vedno vpleteni starši z tam od 50-100%.

Ni veliko folka, ki si sami kupijo, sploh pod 30 leti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

25letniki so danes redko z družinami. To da starši dajo 10k je pa tudi "redkost", ampak verjetno nič ne veš o tem, kene?

Govorimo o tem da se zagotovi stanovanja za mlade družine in ne za reševanje socialnih primerov random posameznikov. Ker nikogar ne zanimajo random posamezniki.

Mlade družine so sposobne kreditirat npr. 150k, ampak za tak denar ti ostanejo res bolj haloze in pomurje, ker se gre za to da se tem družinam omogoči kvalitetno življenje jih ne moreš vtaknit v haloze in pričakovat da bodo imeli življenje ki bo iz njih napravil državljane ki bodo z veseljem opravljali svoje delo in vzgajali otroke.

Okolje je bistvenega pomena za vzgajanje zdrave družbe.

In ne, to ni družba zafrustriranih samcev.


Kako veš da je to da ti starci dajo 10k redkost? Ker saj veš, če od staršev DEDUJEŠ pol ali celo nepremičnino je to enako kot če mi dajo keš, razlika je samo da pač eni starši niso taki gnoji in držijo vse dokler ne umrejo pri 80+ froci so pa 40+... tu je edina razlika.

Večina staršev ima v lastni nepremičnine tako da bo večina teh otrok ki jamrajo da nepremičnin ni, le-te podedovala...

težava je v tem ker so starci zategli in niso sposobni pogledat za dobrobit obeh generacij in raje držijo velike bajte namesto da bi jih prodali šli v manjšo sobico v del Slovenije ki je cenejša preostanek pa namenili novi generaciji... no moji so k sreči bili bolj logični, ker so rekli da ko bodo umrli tega denarja ne bom rabil tako nujno kot zdaj, oz. bom zdaj imel več od njega...

Za ono da so se mlade družine sposobne kreditirat do 150k pa pričakujem VIR... po moji izkušnjah če jutri mladim družinam damo na voljo stanovanja za 150k bodo le redke imele prihranjeno 30k da gredo "jutri" po kredit in TU JE PROBLEM... pomanjkanje varčevanja in preveč zapravljanja in lajfa z danes na jutri.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mlade družine so sposobne kreditirat npr. 150k, ampak za tak denar ti ostanejo res bolj haloze in pomurje, ker se gre za to da se tem družinam omogoči kvalitetno življenje jih ne moreš vtaknit v haloze in pričakovat da bodo imeli življenje ki bo iz njih napravil državljane ki bodo z veseljem opravljali svoje delo in vzgajali otroke.

Marsikdo bi pa reku, da jih ne moreš vtaknit v blok v Ljubljani. V resnici je lahko v Halozah ali pa Ljubljani čisto v redu. Ampak ne če si programer v Halozah in jamraš, da nimaš kaj delat (čeprav se tudi to lahko), niti ne če si kmet ali rudar, pa živiš v centru Ljubljane. Pač se je treba prilagodit. S selitvijo ali delom.
Da je Ljubljana avtomatsko boljše okolje se pa niti slučajno ne strinjam.

Mato989 ::

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...


S tem bi se ne dalo bolj strinjati. Če sta oba partnerja varčna in prihranita vsak med 30.000 - 50.000 to pomeni polog vse od 60.000 pa do 100.000 EUR. To je pa že nekaj s čimer lahko človek operira in planira, kajne? LP
P.S. - poznam zadevo, ker sem nespametno v mladih letih ravnal tudi sam. Če bi takrat vedel......
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PrimoZ_ ::

Valvoline je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

damyan33 je izjavil:

Bratranec je knjižnicar. Sem ga danes prav vprašal po plači. Zadnje izplačilo na TRR je bilo 2183 eur.

PrimoZ_ je izjavil:

3p, ne se preveč razburjat.
Že vsi vemo da Valvoline laže ko pes teče.

Še sam prizna, da je lažnjvec.

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ok, jaz sem laznjivec, zdaj pa ti odgovori na gor postavljeno vprasanje

Res si.

Valvoline je izjavil:

Ko smo pri tem ....Delo ni več samo kopanje jarkov s krampom.... klasika pac, to je to panzahodno podcenjevanje dela ter poklicev. No pa nam povej, kdo bi po tvojem moral dobit vec za delo, tisti z krampom, ali npr kniznjicarka (2k neto) ki vegetira od ponedeljka do petka?


Glede na minutko googlanja, je knjižnjičar med 20 in 34 plačnim razredom, torej je bruto med 1.024,24 in 1.606,68.
Za 2k neto, bi morali biti plačni razred 50+.


To plačilno bi pa res rad videl.

Riiight. Vsi lazemo. Tudi korona dodatkov po 1-20k mesecno ni bilo, visji starejsi skif nima 4k bruto, drzavni paraziti kupujejo elektrikase po 60+k itn. To so vse lazi.


Rad bi videl to plačilno listo, drugače je samo nabijanje.
Pusti zdej korona dodatke, to ni redna plača in tega bo enkrat konec. Pa se sploh ne strinjam s temi dodatki, kar se mene tiče jih ne bi smelo bit.

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...


Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)

matobeli ::

Kljub temu da jih ni imel, ker 10k+ od starcev je pač "redka" stvar.
««
88 / 626
»»