» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
97 / 628
»»

l0g1t3ch ::

Sicer je bilo tu že vprašanje, pa dajmo še enkrat. Zakaj bi vas bolelo, če se nepremičnine pocenijo ?

Jaz sem dal spomladi 2020 240k za hišo in potem še 100k za obnovo. Sedaj je glede na stanje hiše, velikost parcele in cene drugih v istem kraju vredna 400k+.
Ampak kaj mi to pomeni ? Prav nič.
Tu živim in mislim še precej časa, tržna vrednost je brez pomena. Napihnjena cena samo škodi družbi, ker folk nesorazmeren del denarja meče za cigle namesto, da bi vložil v podjetništvo ali v sebe.

Potem pa imamo družbo zahojenih matotov.

A110 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sicer je bilo tu že vprašanje, pa dajmo še enkrat. Zakaj bi vas bolelo, če se nepremičnine pocenijo ?

Jaz sem dal spomladi 2020 240k za hišo in potem še 100k za obnovo. Sedaj je glede na stanje hiše, velikost parcele in cene drugih v istem kraju vredna 400k+.
Ampak kaj mi to pomeni ? Prav nič.
Tu živim in mislim še precej časa, tržna vrednost je brez pomena. Napihnjena cena samo škodi družbi, ker folk nesorazmeren del denarja meče za cigle namesto, da bi vložil v podjetništvo ali v sebe.

Potem pa imamo družbo zahojenih matotov.


Potem se razni matoti nemorejo hvaliti z uspehom in pametno investicijo kako so iz 30k vrednega stanovanja prišli na 60k vrednosti pa čeprav jim to kvečjemu škodi ker če želijo v večje (slej ko prej po večini potrebno) morajo plačati 150k namesto 100k.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sicer je bilo tu že vprašanje, pa dajmo še enkrat. Zakaj bi vas bolelo, če se nepremičnine pocenijo ?

Jaz sem dal spomladi 2020 240k za hišo in potem še 100k za obnovo. Sedaj je glede na stanje hiše, velikost parcele in cene drugih v istem kraju vredna 400k+.
Ampak kaj mi to pomeni ? Prav nič.
Tu živim in mislim še precej časa, tržna vrednost je brez pomena. Napihnjena cena samo škodi družbi, ker folk nesorazmeren del denarja meče za cigle namesto, da bi vložil v podjetništvo ali v sebe.

Potem pa imamo družbo zahojenih matotov.



Bolelo? Torej če imaš 3 nepremičnine in je vsaka vredna 250k, potem pa naenkrat samo še recimo 150k, zakaj bi te to bolelo? Ne vem meni bi to pomenilo izguba potencialnega premoženja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

To je napaka pri tebi, da imaš nepremičnine kot hrambo vrednosti.
Za ta namen so že tisočletja nazaj pogruntali zlato. Danes imaš pa še obveznice, delnice, sklade, kripto,...

Hišo imam da tam živim.
Vikend imam da se tam relaksiram in kmetujem.

Mogoče bom imel nekoč še stanovanje za ljubico, kdo ve...

Ampak v vsakem primeru imam vsako od nepremičnin za nek uporabni namen, ne pa da tja parkiram $$$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

To je napaka pri tebi, da imaš nepremičnine kot hrambo vrednosti.
Za ta namen so že tisočletja nazaj pogruntali zlato. Danes imaš pa še obveznice, delnice, sklade, kripto,...



Vsaka dobrina v katero vlagaš denar (kot v nepremičnino) je hramba vrednosti do neke mere...

Kar ne razumete tukaj, je to, ne raste cena nepremičnin ampak vrednost EURO pada... ampak vi gledate napačno. Če vzamemo v zakup in preračunamo število eura v obtoku danes napram pred 10 leti, bomo verjetno videli da se je procentualno povišalo število FIATa v EU bolj kot je šla gor večina nepremičnin, torej dejansko pada vrednost nepremičninam... to da je glede na plačo višje, samo pomeni da delavci za plačo izgubljajo še hitreje.

Krivda je pa na ECB in EU in Državah EUja... Veste krivda je pri tistih katere kličete da bi to popravili...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Vsi se motimo, samo ti imaš prov.

Poznamo take, da.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Vsi se motimo, samo ti imaš prov.

Poznamo take, da.



Leta 2009 je bilo v cirkulaciji cca 770 milijard EURO, danes pa 1.250 milijard EURO torej vsaka nepremičnina ki se ni podražila za vsaj cca 55% od leta 2009 je v realnosti izgubljala vrednost napram FIATu torej se je cenila =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Nič se ni cenila. Te virtualne številke, ne pomagajo običajnim ljudem, katerim plača ni šla toliko gor kot je šla povprečna cena m^2.

Te številke, se prelijejo v žepe nekaj priviligiranih, ki jih potem parkirajo v davčne oaze in je to to.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Nič se ni cenila. Te virtualne številke, ne pomagajo običajnim ljudem, katerim plača ni šla toliko gor kot je šla povprečna cena m^2.

Te številke, se prelijejo v žepe nekaj priviligiranih, ki jih potem parkirajo v davčne oaze in je to to.


Se strinjam, ampak to še vedno pomeni da ker je danes toliko več EUROv v obtoku so vredni toliko manj...

Ljudje bi se morali zbunit da jim gre plača gor, ne pa silit da se vrednost omejenih dobrin viša ker je preveč denarja v obtoku... Vrednost nepremičnine je veliko tudi odvisna od vrednosti denarja in ker se ta niža se vrednost nepremičnine viša

Dokler bo inflacija bo tako, pa če se vsi skupaj postavite na glavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Par, ki je star dones 30 let in je prišel na trg dela recimo 2015.

Recimo da teh 6 let dajeta na stran po 1k/mesec, je to 72k€. 3 sobno stanovanje v je bilo pred 6mi leti 150k€ danes je pa 230k€, v tisti Škofji Loki, ki je London City ali pa Berlin.
Efektivno sta 8k€ v minusu po 6ih letih varčevanja :D

Res spodbudno.
Potem pač raje kupita manjše stanovanje in sta brez otrok. Ali pa gresta v tujino.

Ampak važno, da je lastnikom nepremičnin šlo premoženje gor. Kdo rabi mlade izobražene ljudi pa otroke. Bomo uvozili nekaj šiptarjev pa bo :)

Al pa lahko gresta v Haloze.

Da! To je vedno opcija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Par, ki je star dones 30 let in je prišel na trg dela recimo 2015.

Recimo da teh 6 let dajeta na stran po 1k/mesec, je to 72k€. 3 sobno stanovanje v je bilo pred 6mi leti 150k€ danes je pa 230k€, v tisti Škofji Loki, ki je London City ali pa Berlin.
Efektivno sta 8k€ v minusu po 6ih letih varčevanja :D

Res spodbudno.
Potem pač raje kupita manjše stanovanje in sta brez otrok. Ali pa gresta v tujino.

Ampak važno, da je lastnikom nepremičnin šlo premoženje gor. Kdo rabi mlade izobražene ljudi pa otroke. Bomo uvozili nekaj šiptarjev pa bo :)

Al pa lahko gresta v Haloze.

Da! To je vedno opcija!


Jap, sucks, ampak tako je.

Po drugi strani pa pomisli drug primer:

2 družini imata vsaka po 1 otroka, ta otroka postaneta partnerja, obojni starši jima zapustijo vsaki po 1 nepremičnino za katero so se odrekali cel lajf, hkrati sta si otroka skupaj kupila še 1 nepremičnino...

Tvoja dejanja bi jim vzelo 100 ali 200k samo zato da bi lahko primer ki ga ti opisuješ dobil ceneje nepremičnino... zakaj je vreden 1 par, več kot delo 2 parov ki sta skrbela da se je vrednost nepremičnine ohranjala in višala z vlaganjem itd?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Zato ker prvi par dejansko ima problem, drugi par si pa samo namišlja da ima problem.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Zato ker prvi par dejansko ima problem, drugi par si pa samo namišlja da ima problem.


Prvi par ima dejansko problem zato ker hoče bivat v škofje loki, in ne zasluži dovolj da bi si to lahko privoščil z nakupom (ŽAL!)

Drugi par pa ima sladki problem se strinjam, ampak to ne spremeni dejstva da je ne-fer da uničujemo vrednost njihovih prednikov zato ker bi eni radi živeli preko svojih zmožnosti pa zdaj ne morejo in so nesrečni.

Teh tvojih parov je dosti manj kot teh parov ki imajo v lasti nepremičnino... po nekih podatkih SURSa in raziskav samo 3-5% v Sloveniji... (beri manj kot 100k!) medtem ko je teh ki imajo in živijo v nepremičnini ki jo lastijo preko 1,7 MILIJONA + cca 170k takih ki živijo v nepremičninah katere lastnik je njihov sorodnik ali ožji družinski član


Se pravi ti bi rade volje uničil vrednost premoženja 1,7 milijona ljudi zato da bi 60-100k ljudi imelo državno subvencionirano (preko zakonov) nakup nepremičnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Če podeduješ dve nepremičnini, je samo namišljen problem to da sta vredni 2x150k namesto 2x po 230k€.

Mogoče bosta pustila to za otroke, ni važna vrednost nepremičnin
Mogoče bosta prodajala pa kupila drugje, ker so cene v splošnem nižje spet ni važn vrednost nepremičnin.

Bolel pa bi jih če želita prodat in kupit poršeja. Ampak to je itak slaba naložba.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Če podeduješ dve nepremičnini, je samo namišljen problem to da sta vredni 2x150k namesto 2x po 230k€.

Mogoče bosta pustila to za otroke, ni važna vrednost nepremičnin
Mogoče bosta prodajala pa kupila drugje, ker so cene v splošnem nižje spet ni važn vrednost nepremičnin.

Bolel pa bi jih če želita prodat in kupit poršeja. Ampak to je itak slaba naložba.



Kaj pa če bi prodala in dala v crypto staking in živela od obresti?

Ampak ni bistvo kaj bosta ali bi naredila, bistvo je to, da bi ti uničeval premoženje drugih (višino vrednosti) zato da bi pomagal mikro manjšini v državi.

Posedovanje nepremičnine ni človekova pravica in prav je tako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:



Se pravi ti bi rade volje uničil vrednost premoženja 1,7 milijona ljudi zato da bi 60-100k ljudi imelo državno subvencionirano (preko zakonov) nakup nepremičnine...


Ne samo ti si glup.
Teh 1,7 miljona je živelo povsem enako leta 2019 ko je bila vrednost nepremičnine X, kot živi leta 2021, ko je cena X+25%.

3p ::

Mato989 je izjavil:

Se strinjam, ampak to še vedno pomeni da ker je danes toliko več EUROv v obtoku so vredni toliko manj...

Ljudje bi se morali zbunit da jim gre plača gor, ne pa silit da se vrednost omejenih dobrin viša ker je preveč denarja v obtoku... Vrednost nepremičnine je veliko tudi odvisna od vrednosti denarja in ker se ta niža se vrednost nepremičnine viša...


Hja, tudi BTCjev je več v obtoku kot lani ali 10 let nazaj, in so zato vredni toliko manj. Aja, čakaj. 8-)

Drugače pa inflacija seveda draži stvari. Povezava količine denarja v obtoku z inflacijo sicer obstaja, ampak se še ekonomisti ne morejo točno dogovoriti, kakšna natančno je. Odvisna je tudi od načina izrabe tega denarja. To da ljudje porabljajo denar za "investicije" v kripto, prenapihnjene delnice in grabljenje neprimičnin je izraz tega, da nimajo in nimamo ideje kako presežek denarja koristno porabiti.

Cene nepremičnin pa so vezane na presežno "tiskanje" denarja. Sicer bolj na osnovi tega, da ob pomanjkanju gradnje in dostopnosti kreditov obstoječa (stara) stanovanja realno pridobivajo vrednost. Ne Mato, ne gre le za denar v obtoku. Stanovanja se dražijo tudi prevedeno v številu let ko moraš služiti povprečno plačo, da jih lahko kupiš. In to kljub temu, da ne živimo iznenada 200 let in nas ni 4 milijone.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Se pravi ti bi rade volje uničil vrednost premoženja 1,7 milijona ljudi zato da bi 60-100k ljudi imelo državno subvencionirano (preko zakonov) nakup nepremičnine...


Ne samo ti si glup.
Teh 1,7 miljona je živelo povsem enako leta 2019 ko je bila vrednost nepremičnine X, kot živi leta 2021, ko je cena X+25%.


Saj tistih 80k si ni moglo privopščit nepremičnine ne pred 10 letimi in ne zdaj, torej živijo povsem enako kot takrat... po tvoji logiki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Jaz bom ravno zaradi sociopatov tipa Mato volil Levico.
Ali pa katero drugo stranko ki bo zagovarjala večjo gradnjo neprofitnih stanovanj za mlade in visoko obdavčitev vsega praznega.

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Par, ki je star dones 30 let in je prišel na trg dela recimo 2015.

Recimo da teh 6 let dajeta na stran po 1k/mesec, je to 72kEUR. 3 sobno stanovanje v je bilo pred 6mi leti 150kEUR danes je pa 230kEUR, v tisti Škofji Loki, ki je London City ali pa Berlin.
Efektivno sta 8kEUR v minusu po 6ih letih varčevanja :D

Res spodbudno.
Potem pač raje kupita manjše stanovanje in sta brez otrok. Ali pa gresta v tujino.

Ampak važno, da je lastnikom nepremičnin šlo premoženje gor. Kdo rabi mlade izobražene ljudi pa otroke. Bomo uvozili nekaj šiptarjev pa bo :)

Al pa lahko gresta v Haloze.

Da! To je vedno opcija!


Jap, sucks, ampak tako je.

Po drugi strani pa pomisli drug primer:

2 družini imata vsaka po 1 otroka, ta otroka postaneta partnerja, obojni starši jima zapustijo vsaki po 1 nepremičnino za katero so se odrekali cel lajf, hkrati sta si otroka skupaj kupila še 1 nepremičnino...

Tvoja dejanja bi jim vzelo 100 ali 200k samo zato da bi lahko primer ki ga ti opisuješ dobil ceneje nepremičnino... zakaj je vreden 1 par, več kot delo 2 parov ki sta skrbela da se je vrednost nepremičnine ohranjala in višala z vlaganjem itd?


Cena nepremicnine se je visala z vlaganjem? Kaksnim vlaganjem. Printanje denarja s strani ECB ni nastalo na plecih tega imaginarnega para.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

smetko ::

l0g1t3ch je izjavil:

Par, ki je star dones 30 let in je prišel na trg dela recimo 2015.

Recimo da teh 6 let dajeta na stran po 1k/mesec, je to 72k€. 3 sobno stanovanje v je bilo pred 6mi leti 150k€ danes je pa 230k€, v tisti Škofji Loki, ki je London City ali pa Berlin.
Efektivno sta 8k€ v minusu po 6ih letih varčevanja :D

Res spodbudno.
Potem pač raje kupita manjše stanovanje in sta brez otrok. Ali pa gresta v tujino.

Ampak važno, da je lastnikom nepremičnin šlo premoženje gor. Kdo rabi mlade izobražene ljudi pa otroke. Bomo uvozili nekaj šiptarjev pa bo :)

Al pa lahko gresta v Haloze.

Da! To je vedno opcija!

Tudi tisti, kateri danes nepremičnino prodaja oziroma njihov predhodnik, je za to moral najti rešitev, sicer nebi prišel do nepremičnine. Razen če misliš, da je bilo to lažje takrat, ko je bila inflacija na tem ozemlju večja kot 100% letno.
Tisti, kateri danes svojo prazno nepremičnino ne prodajajo z tem premoženjem jamčijo, da se le ta ne bo pocenila. Če so se napačno odločili, bodo pač del te "varščine" izgubili. Najti je potrebno samo način, da se le te pocenijo, kar pa ni ravno enostavno.
Po mojih dosedanjih izkušnjah, razni prisilni odvzemi so na dolgi rok naredili več škode kot koristi.
No comment

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Se pravi ti bi rade volje uničil vrednost premoženja 1,7 milijona ljudi zato da bi 60-100k ljudi imelo državno subvencionirano (preko zakonov) nakup nepremičnine...


Ne samo ti si glup.
Teh 1,7 miljona je živelo povsem enako leta 2019 ko je bila vrednost nepremičnine X, kot živi leta 2021, ko je cena X+25%.


Saj tistih 80k si ni moglo privopščit nepremičnine ne pred 10 letimi in ne zdaj, torej živijo povsem enako kot takrat... po tvoji logiki.


Ti zagovarjaš slbše življenje N ljudi, zato, da bodo lahko nekateri imeli višji vrednost nepremičnin, pri čemer je vsakemu jasno da 90% tem ljudem je vseeno ali je njihovo stanovanje vredno 150 ali 300k, ker tam živijo in to ni investicija.

Ampak ker si pač bodoči dedič in sociopat zagovarjaš prakso, ki je škodljiva za vse, samo za to da boš ti imel višjo vrednost.

Mato989 ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se strinjam, ampak to še vedno pomeni da ker je danes toliko več EUROv v obtoku so vredni toliko manj...

Ljudje bi se morali zbunit da jim gre plača gor, ne pa silit da se vrednost omejenih dobrin viša ker je preveč denarja v obtoku... Vrednost nepremičnine je veliko tudi odvisna od vrednosti denarja in ker se ta niža se vrednost nepremičnine viša...


Hja, tudi BTCjev je več v obtoku kot lani ali 10 let nazaj, in so zato vredni toliko manj. Aja, čakaj. 8-)



Hja, samo BTCji se višajo počasneje kot FIAT izgublja vrednost + tu je še dejstvo da jih bo omejeno količina v FIATu pa noben ne verjame ECBju če reče da nikol ne bo več kot XY FIATa...

Drugače pa inflacija seveda draži stvari. Povezava količine denarja v obtoku z inflacijo sicer obstaja, ampak se še ekonomisti ne morejo točno dogovoriti, kakšna natančno je. Odvisna je tudi od načina izrabe tega denarja. To da ljudje porabljajo denar za "investicije" v kripto, prenapihnjene delnice in grabljenje neprimičnin je izraz tega, da nimajo in nimamo ideje kako presežek denarja koristno porabiti.

Cene nepremičnin pa so vezane na presežno "tiskanje" denarja. Sicer bolj na osnovi tega, da ob pomanjkanju gradnje in dostopnosti kreditov obstoječa (stara) stanovanja realno pridobivajo vrednost. Ne Mato, ne gre le za denar v obtoku. Stanovanja se dražijo tudi prevedeno v številu let ko moraš služiti povprečno plačo, da jih lahko kupiš. In to kljub temu, da ne živimo iznenada 200 let in nas ni 4 milijone.


Seveda se ne morajo strinjat, saj tega ne vem če bomo kdaj 100% vedeli, ampak ni to bistvo.

Bistvo je v tem, da VSAKA omejena stvar ki je hkrati potrebna (hrana, stanovanje itd...) se draži ampak večinska krivda za draženje leži v politiki ECB/EU in držav, hkrati pa je potrebno razumet, da dokler svetovna populacija na OMEJENEM planetu narašča bo tako do nadaljnjega...

Nerealno je pričakovat da bodo stanovanja danes dostopnejša kot leta 1975, če je danes na Planetu več ljudi in več denarja kot leta 1975...

In ja, se strinjam da se stanovanja dražijo tudi prevedeno v število let ko moraš delat da jih lahko kupiš, ampak spet, jaz kot ekonomist to vidim samo da vrednost naše plače pada še bolj in hitreje kot pada vrednost stanovanj.... vrednost eura se znižuje najhitreje v zgodovini eura v zadnjem 1,5 leta, krivda pa je na strani tistih katere logitech, jernejj in še kdo klieč da bi to rešili, ampak oni so s svojimi delovanji in printanjem povzročili te težave...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Bomo volili levico, da ti poberejo vse. Še prosil boš da miloščino ;)

njyngs ::

Problem je predvsem v tem, da najbolj pametujejo o šparanju od mladih nog "za reševanje stanovanjeskega problema" ravno tisti, ki so imeli vedno polno rit ali pa so se lahko obešali na starše. Tega pogoja/sreče pač velika večina posameznikov nima. Tega se tudi sam nisem zavedal dolgo časa, dokler nisem pogledal ven iz svojega mehurčka. Mato-ja še ta korak čaka - spoznanje, da je lahko hvaležen okolju, ki mu je ponudilo šanso za šparanje (no, njemu so še tastari dali zraven denar).

(Sem eden tistih, ki je šparal od mladih nog - ampak le zato, ker sem imel priložnost in pogoje za to (Nekaj časa živel doma kar je precej pospešilo kupček kljub prispevanju v gospodinjstvo, imel štipendijo,...)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Se pravi ti bi rade volje uničil vrednost premoženja 1,7 milijona ljudi zato da bi 60-100k ljudi imelo državno subvencionirano (preko zakonov) nakup nepremičnine...


Ne samo ti si glup.
Teh 1,7 miljona je živelo povsem enako leta 2019 ko je bila vrednost nepremičnine X, kot živi leta 2021, ko je cena X+25%.


Saj tistih 80k si ni moglo privopščit nepremičnine ne pred 10 letimi in ne zdaj, torej živijo povsem enako kot takrat... po tvoji logiki.


Ti zagovarjaš slbše življenje N ljudi, zato, da bodo lahko nekateri imeli višji vrednost nepremičnin, pri čemer je vsakemu jasno da 90% tem ljudem je vseeno ali je njihovo stanovanje vredno 150 ali 300k, ker tam živijo in to ni investicija.

Ampak ker si pač bodoči dedič in sociopat zagovarjaš prakso, ki je škodljiva za vse, samo za to da boš ti imel višjo vrednost.



Vprašaj kogarkoli ki ima 2 nepremičnini v lasti če mu je vseeno če nepremičnine izgubijo 30-50% vrednosti v euro? Da vidimo če jim je res VSEENO kot trdiš, jaz trdim da jim ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Sociopatom ni. Ampak take bomo že popucali ;)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Problem je predvsem v tem, da najbolj pametujejo o šparanju od mladih nog "za reševanje stanovanjeskega problema" ravno tisti, ki so imeli vedno polno rit ali pa so se lahko obešali na starše. Tega pogoja/sreče pač velika večina posameznikov nima. Tega se tudi sam nisem zavedal dolgo časa, dokler nisem pogledal ven iz svojega mehurčka. Mato-ja še ta korak čaka - spoznanje, da je lahko hvaležen okolju, ki mu je ponudilo šanso za šparanje (no, njemu so še tastari dali zraven denar).

(Sem eden tistih, ki je šparal od mladih nog - ampak le zato, ker sem imel priložnost in pogoje za to (Nekaj časa živel doma kar je precej pospešilo kupček kljub prispevanju v gospodinjstvo, imel štipendijo,...)).


Če velika večina ni imela take sreče potem bo potrebno razložit kako ima 1,7 mil v Sloveniji ljudi ki živijo v lastniških stanovanjih katerih lastniki so, hkrati pa še nadaljnjih cca 170k živi v lastnipških stanovanjih ožjega sorodstva...

torej od dobrega 2 mil ljudi živi 1,87 mil v LASTNIŠKEM STANOVANJU...

SDrugače se pa overall strinjam s tvojim prispevkom, seveda je to pomemben del, ampak glih tukaj pa jaz trdim da bi morali starši razmišljat ali si lahko privoščijo imet otroka in mu pomagat tudi preko zakonskega minimuma do 18 leta oz. dokelr se šola ampak še par let dalj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tikitoki ::

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.

l0g1t3ch ::

Pač sociopat.
Sej dobro da se z njemu zaključi linija.

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.



Tako kot se tisti na dnu radi prepričujejo da je za vse njihove težave kriva tretja oseba in/ali država... nikoli pa sami in lastne neumnosti ki jih počnejo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.



Tako kot se tisti na dnu radi prepričujejo da je za vse njihove težave kriva tretja oseba in/ali država... nikoli pa sami in lastne neumnosti ki jih počnejo!


Nekateri se borimo za izboljšanja položaja večina.
Sociopati se pa borite za privilegije peščice.

njyngs ::

Mato: Pozabljaš na dejstvo, da lahko nepremičnine prehajajo med generacijami - če babica umre stanovanje ne izgine kar nekam v zrak. Enim (stari)starši podarijo stanovanje, drugih dajo manjši ali večji delež denarja. Vsi pa te sreče nimajo. No, večina nima te sreče. Ravno zato vedno več mladih ostaja doma in ali živijo v mansardi ali pa flikajo dozidave - kjer so lastniki določenega deleža že domače premičnine (torej kvarjenje statistike).

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.



Tako kot se tisti na dnu radi prepričujejo da je za vse njihove težave kriva tretja oseba in/ali država... nikoli pa sami in lastne neumnosti ki jih počnejo!


Nekateri se borimo za izboljšanja položaja večina.
Sociopati se pa borite za privilegije peščice.



Večina ima nepremičnino, tako da če se boriš za večino bi se moral borit ravno za to, proti čemur se drugače ti boriš... ti se boriš za 50-100k ljudi ki je nimajo, jaz pa za 1,87 mil da jim ne bi uničili vrednosti napram drugim dobrinam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

@Mato
Tista tvoja revščina od stanovanja še moj avto komaj poplača.

Samo jaz nisem sociopat.

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.



Tako kot se tisti na dnu radi prepričujejo da je za vse njihove težave kriva tretja oseba in/ali država... nikoli pa sami in lastne neumnosti ki jih počnejo!


Nekateri se borimo za izboljšanja položaja večina.
Sociopati se pa borite za privilegije peščice.



Večina ima nepremičnino, tako da če se boriš za večino bi se moral borit ravno za to, proti čemur se drugače ti boriš... ti se boriš za 50-100k ljudi ki je nimajo, jaz pa za 1,87 mil da jim ne bi uničili vrednosti napram drugim dobrinam


Od teh jih ima večino eno nepremičnino kjer živijo.
Te so popolnoma enako živeli ko je bila nepremičnina vredna X leta 2019 in ko je danes vredna X+25%.

Potem naslednja skupina je tista z nepremičnino kjer živijo + vikendico. In spet oboje uporabljajo in spet jih je popolnoma ravno kaka je cifra na papirju.

Potem ste pa mala in glasna skupina sociopatov, ki se derete ko petelini na kupu gnoja.
Vas bi pa bolel ego, če bi rekli podedoval sm hišo vredno 350k, namesto pol miljona. Ampak to je problem vašega sociopatskega egota.

Poudarek na dedovanju, ker v življenu še nisi naredil kaj prida več, kot pa da boš nekoč dedoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tisti na vrhu se radi prepricujejo, da so tam zaradi lastne vecvrednosti.



Tako kot se tisti na dnu radi prepričujejo da je za vse njihove težave kriva tretja oseba in/ali država... nikoli pa sami in lastne neumnosti ki jih počnejo!


V sistemu, ki mocno penalizira nepriviligirane in mocno nagrajuje priviligirane, je vsaki razumni osebi jasno kdo jebe jeza.

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Mato: Pozabljaš na dejstvo, da lahko nepremičnine prehajajo med generacijami - če babica umre stanovanje ne izgine kar nekam v zrak. Enim (stari)starši podarijo stanovanje, drugih dajo manjši ali večji delež denarja. Vsi pa te sreče nimajo. No, večina nima te sreče. Ravno zato vedno več mladih ostaja doma in ali živijo v mansardi ali pa flikajo dozidave - kjer so lastniki določenega deleža že domače premičnine (torej kvarjenje statistike).


Ne pozabljam na to dejstvo, ampak ravno to je moj argument... VEČINA ima nepremičnino v lasti znotraj svojega drevesa ožjega sorodstva...

Če povzameva še 1x... dobrih 1,7 MIL ljudi živi v nepremičnini ki je lastniška od tiste družine, hkrati pa jih še cca 170k živi v nepremičnini ki je last ožjega sorodnika torej 1,87+ mil ljudi živi v nepremičnini katero bo podedovala prej ali slej (ali vsaj del vrednosti)

Seveda se ta težava pojavlja v tem času tudi zato ker nekoč je pač človek umrl hitreje in je dedovanje prišlo hitreje, danes pa ko nekdo živi do 90tega, je lahko potomstvo že krepko staro preden preide v njihovo last zato prihaja tudi do anomalij

@Mato
Tista tvoja revščina od stanovanja še moj avto komaj poplača.

Samo jaz nisem sociopat.


Si ker hočeš da bi še ta moja revščina v vrednosti padla... in bi še težje tvoj avto poplačala...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Mato: Pozabljaš na dejstvo, da lahko nepremičnine prehajajo med generacijami - če babica umre stanovanje ne izgine kar nekam v zrak. Enim (stari)starši podarijo stanovanje, drugih dajo manjši ali večji delež denarja. Vsi pa te sreče nimajo. No, večina nima te sreče. Ravno zato vedno več mladih ostaja doma in ali živijo v mansardi ali pa flikajo dozidave - kjer so lastniki določenega deleža že domače premičnine (torej kvarjenje statistike).


Ne pozabljam na to dejstvo, ampak ravno to je moj argument... VEČINA ima nepremičnino v lasti znotraj svojega drevesa ožjega sorodstva...

Če povzameva še 1x... dobrih 1,7 MIL ljudi živi v nepremičnini ki je lastniška od tiste družine, hkrati pa jih še cca 170k živi v nepremičnini ki je last ožjega sorodnika torej 1,87+ mil ljudi živi v nepremičnini katero bo podedovala prej ali slej (ali vsaj del vrednosti)

Seveda se ta težava pojavlja v tem času tudi zato ker nekoč je pač človek umrl hitreje in je dedovanje prišlo hitreje, danes pa ko nekdo živi do 90tega, je lahko potomstvo že krepko staro preden preide v njihovo last zato prihaja tudi do anomalij



Od teh jih ima večino eno nepremičnino kjer živijo.
Te so popolnoma enako živeli ko je bila nepremičnina vredna X leta 2019 in ko je danes vredna X+25%.

Potem naslednja skupina je tista z nepremičnino kjer živijo + vikendico. In spet oboje uporabljajo in spet jih je popolnoma ravno kaka je cifra na papirju.

Potem ste pa mala in glasna skupina sociopatov, ki se derete ko petelini na kupu gnoja.
Vas bi pa bolel ego, če bi rekli podedoval sm hišo vredno 350k, namesto pol miljona. Ampak to je problem vašega sociopatskega egota.

Poudarek na dedovanju, ker v življenu še nisi naredil kaj prida več, kot pa da boš nekoč dedoval.

Mato989 ::

Potem naslednja skupina je tista z nepremičnino kjer živijo + vikendico. In spet oboje uporabljajo in spet jih je popolnoma ravno kaka je cifra na papirju.


Ja in če se odoločijo prodat vikend in kupit nov avto, si jim ti s tvojo idejo pravkar uničil vrednost vikendice še bolj...

Nato imamo tudi take ki pač imajo 1 nepremičnino, še eno pa držijo zato da bodo pred penzijo prodali in lagodno živeli, in spet bi jih prikrajšal, itd itd itd... vse za 80k ki bi radi živeli blizu centra države ali na primorju, bledu ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Recimo da starši dočakajo povprečno pričakovano starost bom jaz star 50+.
Do takrat je že vseeno kaj bom ali ne bom dedoval. Sem že moral poskrbeti sam zase. Če bodo pa dedovali vnuki jih je pa tudi veeno koliko je vredna nepremičnina.

Bom aktivno delal za promocijo levice ali stranke, ki bo ta problem naslavljala.

Vsak toj post mi daje ekstra motivacijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kriptobog ::

l0g1t3ch je izjavil:

Par, ki je star dones 30 let in je prišel na trg dela recimo 2015.

Recimo da teh 6 let dajeta na stran po 1k/mesec, je to 72k€. 3 sobno stanovanje v je bilo pred 6mi leti 150k€ danes je pa 230k€, v tisti Škofji Loki, ki je London City ali pa Berlin.
Efektivno sta 8k€ v minusu po 6ih letih varčevanja :D

Res spodbudno.
Potem pač raje kupita manjše stanovanje in sta brez otrok. Ali pa gresta v tujino.

Ampak važno, da je lastnikom nepremičnin šlo premoženje gor. Kdo rabi mlade izobražene ljudi pa otroke. Bomo uvozili nekaj šiptarjev pa bo :)

Al pa lahko gresta v Haloze.

Da! To je vedno opcija!


Ali pa pač ne jamrata, vzameta kredit in kupita stanovanje. 72k je več kot dovolj za polog.

Invictus ::

kriptobog je izjavil:


Ali pa pač ne jamrata, vzameta kredit in kupita stanovanje. 72k je več kot dovolj za polog.

Ja, če imata jajca, lahko kupita nepremičnino za 360k. Do tja sežeta.

Za to pa celo v Ljubljani kaj dobiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Recimo da starši dočakajo povprečno pričakovano starost bom jaz star 50+.
Do takrat je že vseeno kaj bom ali ne bom dedoval. Sem že moral poskrbeti sam zase. Če bodo pa dedovali vnuki jih je pa tudi veeno koliko je vredna nepremičnina.

Bom aktivno delal za promocijo levice ali stranke, ki bo ta problem naslavljala.

Vsak toj post mi daje ekstra motivacijo ;)


Ja in vnuki oz. potomci bodo rekli da hočejo to prodat in se raje preselit nekam in zaradi tvojega delovanja bodo manj dobili kar pomeni da boš jim naredil neposredno škodo ko bodo hoteli v Londonu kupit nepremičnino kot če bi bila cena nepremičnin v SLO višja =)

Genijalno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

smetko ::

Bom aktivno delal za promocijo levice ali stranke, ki bo ta problem naslavljala.

Vsak toj post mi daje ekstra motivacijo ;)

Se bojim da boš v življenju še zelo razočaran.
Res je, da se zelo zavzemajo kako talati dobrine, vendar nimajo pojma kako dobrine ustvariti. In ko se bodo to naučili, bodo te dobrine najprej hoteli zase. Kako to poteka, je zelo dobro opisal George Orwell v knjigi Živalska farma.
No comment

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smetko ()

3p ::

Mato989 je izjavil:

Bistvo je v tem, da VSAKA omejena stvar ki je hkrati potrebna (hrana, stanovanje itd...) se draži ampak večinska krivda za draženje leži v politiki ECB/EU in držav, hkrati pa je potrebno razumet, da dokler svetovna populacija na OMEJENEM planetu narašča bo tako do nadaljnjega...

Nerealno je pričakovat da bodo stanovanja danes dostopnejša kot leta 1975, če je danes na Planetu več ljudi in več denarja kot leta 1975...


V Sloveniji je le 20% več ljudi kot leta 1975. Cena nepremičnin pa? Briga slovenski trg svet.

Hrana se realno ne draži. Da ne govorimo o drugih izdelkih. A veš koliko plač je stal PC leta 1985, koliko danes? Ali pa koliko je leta 1975 stal bistveno slabši avto? Ali pa volneni plašč?

Ne, omejenost prostora ni glavni vzrok za rast cen nepremičnin. Posebej ne izven Pirana, strogega centra Ljubljane in podobnih lokacij.

Skratka, če si leta 1975 vložil 5 letnih dohodkov v nepremičnino na dobri lokaciji, si se takrat odrekel kakim štirim stoenkam ali pa dvema golfoma. Danes boš za to staro stanovanje dobil N golofov (N>2). Avtomobili se dražijo počasneje kot stanovanja. ( https://www.in2013dollars.com/New-cars/..., https://dqydj.com/historical-home-price... )

Vzrok? Tudi tole: Real-estate bubble @ Wikipedia

Nismo posebej unikatni, le da smo pri nas trenutno pri višjih cenah v letnih plačah. Tale graf ilustrila situaciji v "deželi tam doli".

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Recimo da starši dočakajo povprečno pričakovano starost bom jaz star 50+.
Do takrat je že vseeno kaj bom ali ne bom dedoval. Sem že moral poskrbeti sam zase. Če bodo pa dedovali vnuki jih je pa tudi veeno koliko je vredna nepremičnina.

Bom aktivno delal za promocijo levice ali stranke, ki bo ta problem naslavljala.

Vsak toj post mi daje ekstra motivacijo ;)


Ja in vnuki oz. potomci bodo rekli da hočejo to prodat in se raje preselit nekam in zaradi tvojega delovanja bodo manj dobili kar pomeni da boš jim naredil neposredno škodo ko bodo hoteli v Londonu kupit nepremičnino kot če bi bila cena nepremičnin v SLO višja =)

Genijalno!


Kar išči neke za lase privlečene izgovore.
Kot rečeno zaradi nekih robnih primerov, otežuješ življenje velikemu deležu ljudi.

smetko je izjavil:

Bom aktivno delal za promocijo levice ali stranke, ki bo ta problem naslavljala.

Vsak toj post mi daje ekstra motivacijo ;)

Se bojim da boš v življenju še zelo razočaran.
Res je, da se zelo zavzemajo kako talati dobrine, vendar nimajo pojma kako dobrine ustvariti. In ko se bodo to naučili, bodo te dobrine najprej hoteli zase. Kako to poteka, je zelo dobro opisal George Orwell v knjigi Živalska farma.


Trenutni sistem je ravno toliko sfaljen kot komunizem.
Lahko je biti multinacionalka s kupljenimi politi v žepu kjer pobiraš profite, če je pa izguba si pa "too big to fail" pa te država po kateri si prej pljuval vleče iz dreka ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mato989 ::

V Sloveniji je le 20% več ljudi kot leta 1975. Cena nepremičnin pa? Briga slovenski trg svet.


Seveda, ampak saj ni samo neposredna primerjava populacija vs cena, ampak tudi inflacija, omejenost prostora itd... vse to skupaj nanese pač kot nanese.

Hrana se realno ne draži. Da ne govorimo o drugih izdelkih. A veš koliko plač je stal PC leta 1985, koliko danes? Ali pa koliko je leta 1975 stal bistveno slabši avto? Ali pa volneni plašč?


Hrana se realno ne draži? Katera od teh dobrin ki si jih naštel pa še ima vrednost in uporabnost po 25 ali 30 letih? Morda oldtimer če je perfektno ohranjen ali muzejski PC, ampak bistvene uporabnosti nima...

Z leta 1975, je vse kar je uporabnega nepremičnina, vse ostalo je NEUPORABNO za danes živečega 20 ali 25 letnika, in to se odzvanja v ceni.

Hrana pa se realno ne draži enako kot se stanovanja ne dražijo, samo vedno slabše kakovosti je, nepremičnine so pa pač manjše ker je m2 predrag, pri hrani to zamaskiraš... pri stanovanju težko obračaš ceno na m2, pri mleku pa rečeš LITER MLEKA 1980 je stal toliko LITER MLEKA danes pa toliko, ampak nihče se ne vpraša kakovost mleka takrat in danes in to je tista REALNA inflacija in draženje ki ga spregledate v tej statistiki...

Pa da ne bo pomote, tudi meni ni všeč da se to dogaja, ampak za razliko od nekaterih se jaz ne strinjam da bi zrušili vrednost nepremičnin VEČINE DRŽAVLJANOV zato da bi jih nekaj 10 tisoč bilo na boljšem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Nikakor, najmanj kar lahko narediš je tudi to da nimaš potomcev če jim ne moreš zapustit nepremičnine... na tak način bi zmanjkalo takih ki po tvoje rabijo nepremičnino in bi cene padle ker nihče ne bi kupoval.
Ravno nasprotno, kupovanje nepremičnine vnaprej, katera potem del svoje življenjske dobe propada in ničemur ne služi, je okoljsko izjemno nesprejemljivo.
V Ljubljani je cel kup stanovanj praznih, medtem ko se veliko število ljudi vsak dan tja vozi na delo in dodatno onesnažuje okolje, ker si ne morejo privoščiti bivanja blizu službe. Primere, kot je hranjenje prazne nepremičnine za potomce, bi bilo treba zelo visoko obdavčiti, da se taki nesmisli ne bi dogajali.

Tako je, to je izjemno smiselno, ker se bo premoženje preselilo od tam, kjer od njega ni nobene koristi temveč je zgolj škoda, tja, kjer lahko koristi. Če že ne tako, da bodo investitorji prostovoljno to spoznali, bi pa za to poskrbeli s plačevanjem davkov.
Nikakor... ker tako bo vrednost večini ljudi padla, zato da bo profitiralo tam nekaj 10k ljudi
Ravno nasprotno, to bi škodovalo morda 10k ljudem, ki hoardajo nepremičnine, vsem ostalim bi pa koristilo ali vsaj ne škodovalo.

Mato989 je izjavil:

Vprašaj kogarkoli ki ima 2 nepremičnini v lasti če mu je vseeno če nepremičnine izgubijo 30-50% vrednosti v euro? Da vidimo če jim je res VSEENO kot trdiš, jaz trdim da jim ni.
To je manjšina, ki nas ne zanima.

Mato989 je izjavil:

2 družini imata vsaka po 1 otroka, ta otroka postaneta partnerja, obojni starši jima zapustijo vsaki po 1 nepremičnino za katero so se odrekali cel lajf
Zakaj bi spodbujali ljudi, ki bi otrokom kaj dali? Če želimo rodnost zmanjšati, moramo poskrbeti, da bo takih primerov čim manj. Ergo, treba jim je drastično povišati davke na to dodatno nepremičnino, da ne bodo imeli otrok, ker jim ne bodo mogli zapustiti nepremičnine. Skratka, tudi ta tvoja logika zagovarjanja čim manj otrok vodi do tega, da je treba davke za prazne nepremičnine napraviti izjemno visoke. Naj raje denar zapravijo zase, na otroke pa pozabijo.

l0g1t3ch je izjavil:

Od teh jih ima večino eno nepremičnino kjer živijo.
Te so popolnoma enako živeli ko je bila nepremičnina vredna X leta 2019 in ko je danes vredna X+25%.
V resnici bi bil padec vrednosti za marsikaterega lastnika celo koristen. Recimo v primeru, ko nekdo želi nepremičnino zamenjati za večjo (dražjo), bo moral manj doplačati, če bodo cene nepremičnin nižje. Kar v resnici niti ni tako redek scenarij, ko se družine širijo ali ljudje sčasoma zaslužijo dovolj denarja in lahko gredo na boljše.
Tudi Matotu bi utegnilo koristiti, ko bo nekega dne imel dovolj pod palcem, da bo lahko svojo luknjo zamenjal za kaj bolj udobnega, samo tega še ni pogruntal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Gregor P ::

Ponavadi se potem ravno to zamenja; da že lahko, da so nepremičnine zopet "cenejše", postanejo pa zato krediti toliko držaji in ima Janez spet omejene možnosti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

3p ::

Mato989 je izjavil:

3p je izjavil:


Hja, tudi BTCjev je več v obtoku kot lani ali 10 let nazaj, in so zato vredni toliko manj. Aja, čakaj. 8-)


Hja, samo BTCji se višajo počasneje kot FIAT izgublja vrednost + tu je še dejstvo da jih bo omejeno količina v FIATu pa noben ne verjame ECBju če reče da nikol ne bo več kot XY FIATa...


Šaljivec. Bitkonji so bili 6 let nazaj 300€. Denar ni izgubil 100 kratnika vrednosti v šest letih. Bolj ~10-15%.
««
97 / 628
»»