» »

Microsoft se letos ne bo šel prvoaprilskih norčij

Microsoft se letos ne bo šel prvoaprilskih norčij

Pred leti se je Microsoft rogal Googlu

Slo-Tech - Bliža se tisti dan v letu, ko ne gre verjeti prijateljem, sodelavcem ali medijem. Tehnološki giganti za prvega aprila poizkusijo pokazati vso svojo domiselnost, kar se včasih konča smešno, včasih pa precej nespretno. Ko je pred tremi leti Google za prvi april v Gmail dodal gumb Send + Mic drop, kar je v sporočilo dodalo posnetek podanika iz filma Jaz, baraba (minion iz Despicable Me) ter trajno utišalo to nit pogovora, je bilo veliko ljudi zelo nejevoljnih, ker so gumb kliknili po pomoti in potem spregledali kup sporočil. Google se je moral opravičiti. Druge zgodbe so zgolj čudne, kot je bilo Microsoftovo norčevanja iz Googla in obratno pred šestimi leti.

Podobnih zgodb je bilo v zgodovini že kar nekaj, zato se je Microsoft odločil, da se letos prvega aprila ne bo šel. Microsoftov vodja oglaševanja Chris Capossela je zaposlenim poslal okrožnico, v kateri jih je pozval k opustitvi prvoaprilskih šal, ki bi dosegle uporabnike. Zapisal je, da imajo te norčije omejen pozitivni učinek in včasih povzročijo negativno publiciteto. Dodal je, da lahko več izgubijo kakor pridobijo, zato letos Microsoft letos ne bo norčav. Ali bodo sledili tudi drugi tehnološki giganti, bomo videli.

21 komentarjev

shadeX ::

TBH, meni te prvoaprilske šale tehnoloških gigantov, niso bile nikoli smešne.

ZigaZiga ::

Pacmana igrat po Google Mapsih za 1.4. je kar super. Ostale šale sem pa tako ali tako že pozabil.

Glugy ::

Men nikol ni blo do prvoaprilskih šal. No razn v osnovni en omejen čas. So mi v večini primerov preveč prisiljene.

jype ::

Joj, ta Microsoft. Najprej odpustijo Ballmerja, potem najdejo nekoga sumljivega, embracajo open source, Linux in postanejo rekordno profitabilni, zdaj se bodo pa še na prvi april nehali obnašat retardirano, čeprav je tradicija taka?

Groza!

dexterboy ::

Letos itak pristanejo vesoljci na trati pred belo hišo. Se je Trump že zmenil za sestanek z njimi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

Edino prav. Prvoaprilska šala neizogibno prizadane neko posebno snežinko nekje na tej bledi modri piki, tako da je najbolje, da jo kar ukinemo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MIHAc27 ::

Zadnje čase je 'fake news' toliko, da se prvi april dobesedno zgubi v oblaku ostalih novic.

Drugače neke meje seveda morajo biti, ampak če se pa podjetje malce poheca 1x, pa tudi ne bo konec sveta.

carota ::

Nimajo smisla za humor - to so hoteli povedati.

Ahim ::

carota je izjavil:

Nimajo smisla za humor - to so hoteli povedati.

Morda je pa ravno v tej objavi njihova sala? Kot tisti glupi sosolec, ki ga je imel vsak, ki naredi neumnost, nato pa ti pove da "je bila samo fora", ko mu razbijes nos?

Furbo ::

MS mora to javno objaviti, ker drugače bo kdo kako njihovo novo idejo res imel za prvoaprilsko šalo (browserji na osnovi chroma se že slišijo tako).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Egidij88 ::

So se preveč šalili že jeseni (version 1809).

pegasus ::

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna, moram bit tam, da bom nadziral proces.

          ::

pegasus je izjavil:

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna, moram bit tam, da bom nadziral proces.


Pazi de te za prvi april ne nategnejo in ti inštalirajo linuxe, boš moral sobo zračiti skozi ukazno vrstico.

ZigaZiga ::

          je izjavil:

pegasus je izjavil:

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna, moram bit tam, da bom nadziral proces.


Pazi de te za prvi april ne nategnejo in ti inštalirajo linuxe, boš moral sobo zračiti skozi ukazno vrstico.


Popravek: Z uporabo programa, ki dejansko dela.

          ::

Ne razumem te šale ....

ZigaZiga ::

          je izjavil:

Ne razumem te šale ....


Mišljeno kot šaljiv odgovor "Windows === BSOD" kot kontra šaljivi izjavi "Linux === ukazna vrstica".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

jb_j ::

Kako da ne? Men je prestavu uro za dve uri naprej (W10)

pegasus ::

pegasus je izjavil:

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna

Darilo za rojstni dan: nova okna

Niso od microsofta, zato pričakujem zanesljivo delovanje :P

          ::

Če imaš na šipah križe, ki potekajo med vogali, imaš pa X-Windows.

Machete ::

pegasus je izjavil:

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna, moram bit tam, da bom nadziral proces.


Tale je bil menda še edini frej monter.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

Machete je izjavil:

pegasus je izjavil:

Meni pridejo v ponedeljek inštalirat nova okna, moram bit tam, da bom nadziral proces.


Tale je bil menda še edini frej monter.


Vista!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft se letos ne bo šel prvoaprilskih norčij

Oddelek: Novice / Ostale najave
214717 (2007)          
»

Ameriški tehnološki velikani imajo na računih milijarde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5326201 (23569) gruntfürmich
»

Microsoft prevzema Nokio

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
349599 (7316) lopov
»

Letošnje spletne prvoaprilske potegavščine

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
146945 (5338) butl4d

Več podobnih tem