» »

Win XP --> nenadni restarti

Win XP --> nenadni restarti

Theos ::

Kadar kopiram kaj večjega (od 10 MB dalje) iz DVD-Roma ali CD-RWja na disk, mi srdi kopiranja restartne comp. Sem že enkrat odpravil z defragom amapk je bilo to 3 dni nazaj in bi moralo delat normaln. Tako da verjetno to ni defrag kriv. Mogoče ker imam odklopljen autorun?

Aspirinix ::

Autorun po moje ziher ni. MAm tudi izklopljenega na ene pogonu, pa dela isto kot prej. Mogoče velo hitrrjr.

KrizaniX ::

Theos preglej ce je z IDE kablom vse ok... jaz sem mel nek sfukan IDE kabel in mi je dala isto...


8-)

Lith ::

izklop nastavitve da boš imel tako kot na sliki (vsaj tiste kljukice nastavi enako):
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Theos ::

Sem pregledal kable in izgeda vse Ok. Zamenjal sem jih tudi pa nič ne pomaga!

Theos ::

Sem naredil kot po navodilih ampak mi sedaj ne restarta ampak vrže vn blue screen na njem pa piše:

PFN_LIST_CORRUPT

bla bla bla

napaka:
*** STOP: 0x0000004e (0x00000099, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)


Se mogoče klomu kaj sanja? Ful hvala za odgovore!

Duhec ::

Zamenjaj ram !
Če imaš dva, testiraj enega po enega

Theos ::

Lej comp je delal 2 leti ko urca! ne more bit ram ali kaj podobnega. Drgač pa mam noter 1x 256 - 133mHz RAMa, na kintezi K7 plati, AMD 1 GHz, Nvidia geforce 2 MX 400, SCSI controler, Matrox 20 GB, Liteon 52x32x52, Pionner DVD, Soundbluster live!, 3Com mrežno kartico (ADSL). Jaz sem 99,999% da ni to hardwerska napaka ampak nekaj v softwearu. No nisem pa ekspert!

mihhec ::

Sam neki bom reku format c: zakaj zato ker je men isto delal pa je pomagal pol to.

Theos ::

NE! FORMAT C: NE NE NE!!!!!

Zakaj?
Ker sem natoniral svoje winse, da mi delajo ko urca, ne da se mi spet vse to delat in še fora je v tem, da sem že marsikaj odstranil prez format c: in VEM DA SE DA TUDI TOLE!!!!

ToniT ::

Kot je rekel Duhec, preveri RAM!
Nekaj je narobe s hardverom.

Theos ::

Na žalost nimam dveh RAMov, da bi to testiral. Kako bi to mogoče drugače preveril? S kakim SpeedCD programom ali kaj takega. A nima Nero nekaj podobnega zraven?

No drugače pa mi to sedaj dela tudi na pekaču ko pečem CD. Bom še enkrat naredil defrag (nazadnje je za nekaj dni pomagalo).

Ali ima mogoče kdo še kašno rešitev, če ne res enkrat v priliki format C: sam k to tok cajta pa energije vzame!

Hvala vam vsem za odgovore!

McHusch ::

Za testiranje RAM-a -- MEMTEST86

Pusti laufat čez noč (testi so obsežni) in če najde kakšno napako, zamenjaj pomnilnik. [Upam, da nimaš navitega računalnika ;)]. Za več podatkov o MemTestu poglej stare teme z iskanjem.

MaFijec ::

Imel sem isti problem, ko mi je odpoved(ov)ala baterija:\ na matični plošči. Zamenjal sem jo, pa je bilo spet vse v najlepšem redu.

perci ::

Izklopi si restartanje ob bsodu v nastavitvah.

Tako boš dobil bsod in morda videl kaj ga serje.

Jst kot drugi navijam za ram.

Lahko pa se disk s powermaxom stestiras. Jst sem v zadnjem cajtu dva maxtorja menjal.

Theos ::

Evo test je pokazal tole:


Kaj če dam RAM v drug slot?

Kaj je to bsod??? Kje naj dobim novo baterijo za matično? V Pc štacunah al pri urarju? Kok pa stane prbližn?

Aja RAM je pa 256 MB 133 mhz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

MaFijec ::

Če ti ura normalno dela, sigurno ni baterija. Če bi bila baterija slaba, ura ne bi tekla, ko bi imel ugasnjen računalnik.
Baterijca pa stane okol 2000 SIT, najbrž še manj. Dobiš pa jo najbolj sigurno v računlniški trgovini.

CaqKa ::

baterijo boš za okrog 700 sit dobil pri urarju ali pa fotografu.

Theos ::

Ugotovidve sledeče:

1. sem vstavil ram 128 MB -> error
2. odklopil sem DVD -> error
3. odklopil sem CDRW -> error
4. zamenjal ram v drug slot -> error

ne vem več kaj. bom v ponedeljek klical na mlacom in rekel da se mi to dogaja odkar sem kupil pri njih pekač!

koyotee ::

meu sm podobn problem: nek zalaufam pa mi vrze blue screen!
krivi pa so bli gonilniki od xp-jev za graficno gf2 mx400!!
mlacom=težave
loh da bos ceu dan klicu pa se nau noben oglasu
sj to je že dolgo znano!:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Theos ::

No zdej sem pa na novo naložil winse (nisem dal format ampak samo repair) pa tud nič ne pomaga. Driverji za GeForce 2 MX 400 niso nič spremenil. zdaj piše error:

KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

a ni bil kernel en virus včasih?

CaqKa ::

windows.kernel je eden izmed najbolj ram požrešnih virusov tega časa... to morš takoj izbrisat.



na začetku ko se ti winsi nalagajo stiskaj f8 da bo prišel do enega menija kjer lahko izbiraš... tam izberi " Last good known configuration"

Theos ::

Ja zakaj mi ga pa potem norton ne prepozna? Imam updateanga vsak dan!

Pizda ti virusi!!!

CaqKa ::

ker ga norton potrebuje za svoje delovanje.. čist simpl :)

Theos ::

Kako naj se ga pa potem znebim?

obstaja kak program?

CaqKa ::

linux


upam da si videl da sem tole: windows.kernel je eden izmed najbolj ram požrešnih virusov tega časa... to morš takoj izbrisat. s poševno napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Theos ::

Ja zej pa ne štekam več! Kaj? Naj linux naložim da se bom znebil enga virusa? Ja če je pa najbolj znan virus pol bi pa ziher mogu obstajat en program+ za odstrant ga!

Duhec ::

Najprej pravilno priklopi samo disk kot master or single na primarni port. Iz sekundarnega porta izpuli kabel, tako, da bosta ostali CDRW/DVD enoti odklopljeni in testiraj.
V biosu izklopi sistemski cache. Sicer bo zadeva zelo počasna ampak boš videl, če se bo error še pojavil ker je lahko tudi plata.
Možno, da ima disk kakšen slab sektor .
Pojdi v recovery konzolo in vpiši CHKDSK /F /R

ghibly ::

Meni se zdi, da bi imel manj dela z format & reinstall wXP.

Theos ::

No sem naredil format c: ter napaka ostaja!!! Zdaj ne morem inštalirati nobenega programa in sem se zelo zajebu!!! Noter sem dal še en disk iz 386ke in copy iz CDja na drugi disk dela normalno. Pomojem je moj disk fuč. Kej ga jebe ziher. Pomojem bom mogu po nov disk.

perci ::

Ja, če mislis da je disk zalaufi powermax, tko kot sem ti ze zgori napisal.

Theos ::

Ja sem zagnal powermax in naredi oba testa kot da je vse OK z diskom. Jz res ne vem več kaj bi blo to!!!

Pa fullllll mam frko ker moram delat na comp pa ne morem zdej nobenih programov nazaj gor inštalirat!

CaqKa ::

Theos ::

Pa mi ti povej kje naj dobim Photoshop, premier, flash, dreamweaver, corel, indesign, cinemo,... za linux??? Nekaterih reči pač ne moreš početi na Linuxu! na žalost ker sem tudi jaz nekaj časa uporabljal linux in vem da je to the best zadeva. Če pa mi financiraš enga maca bom pa še z večjim nasmeškom okoli hodil!!!

PC is a bitch!

CaqKa ::

kot nujno delo sem mislil da moraš napisat kakšno seminarsko ali kaj podobnega.

sicer nevem zakaj smo take budale in onega skrina ni šel noben preverjat po guglu...
http://www.google.com/search?q=PFN_LIST_CORRUPT

prvi zadetek ki kaže na msjevo stran pravi da je napaka v I/O driverjih...
torej ti neka vhodno izhodna naprava dela težave.
najt moreš samo še katera
kot vhodno izhodne naprave pa smatramo: miško, tastaturo, grafično, monitor, bilokaj na usbju.

za tadrugi error ki si ga napisal pravi mikrosoft nadalje: klik

ko boš napisal kaj se pri kernel stack error še kot argumenti napišejo bomo pa verjetno lahko dalje pomagali.

--------
by moderator: mal sem ti link skrajšal da ne raztegne foruma:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Theos ::

Stvar je resena! Instaliral sem svojo original verzijo win 2000 pro ter vse dela kot bi moralo ze prej! SUPER!!!

HVALA ZA VSO POMOC!!!!

CaqKa ::

:(

čudna rešitev problema
glavno da je učinkovita.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211294 (1020) ST-777
»

Podatki iz Memory-Dump-a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202093 (1647) R33D3M33R
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212612 (2275) 1309976
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594778 (4113) BB4l
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151306 (1138) bili_39

Več podobnih tem