» »

So darilne kartice ena velika potegavščina?

So darilne kartice ena velika potegavščina?

«
1
2

Ribič ::

Že nekaj časa razmišljam o neki stvari, ki mi ne gre v glavo.

Kaj je sploh smisel darilnih bonov oz. kartic?
Veste za tiste plastične darilne kartice (ali pa tudi kaki papirnati boni), ki se jih lahko kupi za določen znesek denarja? Prodajajo jih npr. ob vsaki blagajni v Šparu in še katerih drugih trgovinah. Ideja je, da kupiš darilno kartico oz. bon za določen znesek npr. 50 EUR in ga nato podariš nekomu (npr. za rojstni dan ali katero drugo praznovanje) in on lahko potem v tej trgovini kupi nekaj po želji za ta znesek. Mislim, kaj je sploh poanta tega?

Ker če malo razmislimo...
Ko vi kupite darilno kartico za 50 EUR, je potem prejemnik s tem v bistvu omejen oz. prisiljen z nakupovanjem samo v določenih trgovinah (ima manjšo izbiro). Ampak ali ni potem to v bistvu neumnost, ker gre za potegavščino, saj nas trgovci z darilnimi karticami/boni vlečejo za nos, da zapravimo denar v njihovih trgovinah. Posledično vrednost zneska ob nakupu darilne kartice/bona zarati te omejitve takoj pade. Se pravi, da ima vsak bankovec zaradi širše izbire večjo vrednost od same darilne kartice za enak znesek.

Mar ni potem veliko bolje, da namesto darilne kartice v vrednosti 50 EUR nekomu raje podarimo kar bankovec za 50 EUR?
Vse ribe so mi pobegnile!

Baja ::

ja, valda je bojše da mu 50e porines v roke.

Utk ::

Mar ni potem veliko bolje, da namesto darilne kartice v vrednosti 50 EUR nekomu raje podarimo kar bankovec za 50 EUR?

To je bolje za vse, razen za trgovino. Sem siguren da vsaj 10% bonov ni nikoli izkoriščenih, ostali so pa porabljeni za bedarije. Na bon se pač veliko manj pazi kot na svoj denar.

Master_Yoda ::

Se strinjam - to je samo nategancija trgovin - ker niso nikoli vse te kartice 100% izkoriscene (le zakaj imajo veljavnost samo 1 leto ha ?), pa velikokrat je clovek prisiljen kupiti neko stvar drazje kot v drugi trgovini zato ker ima to kartico.

Potem pa seveda marketing da je denar tako neoseben in se nisi nic potrudil - kot da je s tem, da si zavil v trgovino in kupil darilno kartico kaj vec dela.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

3p ::

Baja je izjavil:

ja, valda je bojše da mu 50e porines v roke.


Potem pa ti jih on vrne (za rojstni dan recimo). In tako si podajata teh 50€, dokler eden ne omaga. :D

Machete ::

Kdo te sili v nakupovanje bonov in darilnih kartic? Namen njih je, da če pač dobro poznaš želje osebe, in veš da bo iz te trgovine vesela nečesa, potem pač ni tako brezosebno kot keš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Hehe s tem odgovorom gre voda na mlin trgovcem.
Dovie'andi se tovya sagain.

Machete ::

Nezaslišano, da hočejo trgovci dobiček in čimveč prodanih kuponov (in čim manj izkoriščenih). Šokiran sem 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stb ::

Gotovina je zagotovo bolj vsestranska, z darilno kartico pa:
- pokažeš da bolj poznaš obdarjenca in veš katera trgovina mu ustreza
- omogočiš mu, da za praznik brez slabe vesti zapravlja za ta namen, zase, ne pa za dolgočasne vsakdanjosti (hrana, bencin, vrtec...)
- pokažeš, da mu ne zaupaš da gotovine ne bi zapravil za neumnosti, mamile ipd

Ribič ::

Master_Yoda je izjavil:

le zakaj imajo veljavnost samo 1 leto ha ?

Oh, vidiš, na to sem pa čisto pozabil. V bistvi še ena dodatna omejitev po vrhu.
Vse ribe so mi pobegnile!

starfotr ::

Veljavnost oziroma neveljavnost bonov je nateg.
Boni so nateg, ker spodbujajo nerazumno nakupovanje. Kot plačilo s kartico, namesto z denarjem. Pri kartici dokazano zapravimo več in tudi večkrat.
Avans, kaj si kot trgovec še lahko želiš boljšega?

zmaugy ::

Ribič je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

le zakaj imajo veljavnost samo 1 leto ha ?

Oh, vidiš, na to sem pa čisto pozabil. V bistvi še ena dodatna omejitev po vrhu.


In če greš v Spar po preteku časa veljavnosti, ne boš imel težav. Meni so že več kot enkrat dali nove darilne bone, ker sem jih pozabil vnovčiti.

St235 ::

ni tako enostavno, še manj pa samoumevno

http://pravninasvet.com/blog/potek-velj...
http://www.pravozavse.si/pravice-iz-dar...

Če bi trgovina zapela, bi imel kar precej dela preden bi karkoli dosegel, še posebej za 10EUR bon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

111111111111 ::

stb je izjavil:

Gotovina je zagotovo bolj vsestranska, z darilno kartico pa:
1. pokažeš da bolj poznaš obdarjenca in veš katera trgovina mu ustreza
2. omogočiš mu, da za praznik brez slabe vesti zapravlja za ta namen, zase, ne pa za dolgočasne vsakdanjosti (hrana, bencin, vrtec...)
3. pokažeš, da mu ne zaupaš da gotovine ne bi zapravil za neumnosti, mamile ipd

Zelo dobri argumenti. Samo ne za špar in merkator. Millerjeve kartice so ponavadi punce strašno vesele in tudi kake DM-ove se ne branijo.

Jaz bi takoj za kakšnega reveža kupil Špar ali Mercator kartico, pa ne morem, ker lahko še vedno kupijo alkohol in cigarete. To mi je pa nesprejemljivo, da bi za razvade dajal v dobre namene.

EDIT: Drugače pa raje denar, kot bon.

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Machete je izjavil:

Nezaslišano, da hočejo trgovci dobiček in čimveč prodanih kuponov (in čim manj izkoriščenih). Šokiran sem 8-)

 Machete be like...

Machete be like...


OP pa kdo te sili da kupiš bon? Jaz lahko vrečko dreka prodajam za 100€, nekdo ki jo bo kupil in bo vedel, da kupuje vrečko dreka za 100€ ne more reči, da je bil prevaran. Določena cena za določen izdelek, vzemi ali pusti.

Val202 ::

Darilne kartice obstajajo, ker se denarja ne podarja.

showsover ::

St235 je izjavil:

ni tako enostavno, še manj pa samoumevno

http://pravninasvet.com/blog/potek-velj...
http://www.pravozavse.si/pravice-iz-dar...

Če bi trgovina zapela, bi imel kar precej dela preden bi karkoli dosegel, še posebej za 10EUR bon.


ja, torej, od trgovine je odvisno, če prizna veljavnost bona po poteku datuma veljavnosti, ni pa to samoumevno...

111111111111 ::

showsover je izjavil:


ja, torej, od trgovine je odvisno, če prizna veljavnost bona po poteku datuma veljavnosti, ni pa to samoumevno...

Do sedaj mi je še vsaka. Ker ko bi se enkrat razvedelo da katera ne bi prodaja njihovih kartic drastično upadla.

Glugy ::

Ja to je totaln nateg. V bistvu namest da bi imel denar s katerim lahko plačaš vse dobiš denar s katerim lahko plačaš samo v eni izmed trgovin. Nič ne pridobiš; samo zgubiš.

kixs ::

Meni je cisto cool, ce tamale dobijo kaksno kartico iz Mullerja za RD. Potem gremo skupaj in si kaj "pametnega" izberejo po svojih zeljah. Lahko pa kupis tudi od recimo CityParka ali Qlandie in imas dovolj veliko izbiro trgovin. Ce kdo kaj gradi/prenavlja, pa das od Merkurja in podobno...

bbbbbb2015 ::

Ribič je izjavil:



Mar ni potem veliko bolje, da namesto darilne kartice v vrednosti 50 EUR nekomu raje podarimo kar bankovec za 50 EUR?


Vsaka stvar je za nekaj dobra, to bi pri teh letih, če surfaš po Internetu, že lahko ugotovil.
Denarja se pri nas (in po večini Evrope) ne podarja.

So situacije, ko je dobro podariti bon.
Mladoporočencema, nmesto da jim kupiš jedilni pribor, jima podariš bon. Ker bosta drugače končala, kot midva nekoč z mojo ženo, s tremi pribori in 6 mlinčki za kavo.
Mladi družinici, kjer se je rodil otrok, tudi lahko podariš bon. Za otroka je strašno težko kupovati, sploh novorojenega.

Glede skrbi, da bon ne bo izkoriščen... To ni tvoja skrb. To je skrb obdarjenca.

In če kupiš pajacka za dojenčka, kako veš, da ga bo dojenček nosil. Iz prakse ti povem, da je dosti stvari za dojenčka ostalo neizkoriščenih. Pač neka odejica mu ni pasala, babica je podarila ovčjo kožo. To mu je strašno pasalo, odejica pa pač ne, ker ga je malo pikala.

Pač tako je.

MIHAc27 ::

Mene moti to pri bonu, da ne vračajo denarja. Ok razumem, če za 100€ bon kupiš zvečilko. Ampak če kupiš več kot 50% vrednosti bona ali celo tam 90% bi pa lahko vrnili denar. Na pa da moraš potem še nekaj brezveznega zraven kupovat, kar ne rabiš.

Drugače bom pa rekel le to, kjer je povpraševanje je tudi ponudba. Če folk bonov ne bi kupoval, jih ne bi nihče niti ponujal.
Pa še vedno velja, da je bon lepše darilo kot gotovina. Pač ja, v stilu da poznaš osebo, ki jo obdaruješ, in si si vzel vsaj toliko časa, da si šel v trgovino po bon, ne pa sam denarnaca na plano.

Drugače pa, sem tudi že dal npr. darilno za Dekatlon osebi, ki bi mogoče gotovino zapravila za pijačo, ker pa športa ogromno, mu je to tudi prišlo prav (mislim da si je kupil novo žogo pa hlače).

Pa še ena glede bonov... Ena potovalna agencija je bone z veseljem prodajala še dan, preden so šli v stečaj. Koliko jih je denar dobilo povrnjen ne vem.

kixs ::

Mullerjev bon je dejansko placilna kartica in ti lepo dol potegne kolikor je treba. V Merkurju enako...

Netrunner ::

Ribič je izjavil:

Kaj je sploh smisel darilnih bonov oz. kartic?

Smisel je v temu, da si trgovci zagotovijo prihodek id strank ki nevedo kaj kupit za darilo bližnjim.

Ribič je izjavil:

Ker če malo razmislimo...

Ti ne rabiš razmišljat, to prepusti trgovcem :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Darko! ::

Val202 je izjavil:

Darilne kartice obstajajo, ker se denarja ne podarja.


Zakaj pa ne?
Sam se ga ne bi branil.

Lahko mi ga podarite kolikor hočete.
Ne zamerim, sploh.
;)

tomy5 ::

Ribič je izjavil:

Že nekaj časa razmišljam o neki stvari, ki mi ne gre v glavo.

Kaj je sploh smisel darilnih bonov oz. kartic?
Veste za tiste plastične darilne kartice (ali pa tudi kaki papirnati boni), ki se jih lahko kupi za določen znesek denarja? Prodajajo jih npr. ob vsaki blagajni v Šparu in še katerih drugih trgovinah. Ideja je, da kupiš darilno kartico oz. bon za določen znesek npr. 50 EUR in ga nato podariš nekomu (npr. za rojstni dan ali katero drugo praznovanje) in on lahko potem v tej trgovini kupi nekaj po želji za ta znesek. Mislim, kaj je sploh poanta tega?

Ker če malo razmislimo...
Ko vi kupite darilno kartico za 50 EUR, je potem prejemnik s tem v bistvu omejen oz. prisiljen z nakupovanjem samo v določenih trgovinah (ima manjšo izbiro). Ampak ali ni potem to v bistvu neumnost, ker gre za potegavščino, saj nas trgovci z darilnimi karticami/boni vlečejo za nos, da zapravimo denar v njihovih trgovinah. Posledično vrednost zneska ob nakupu darilne kartice/bona zarati te omejitve takoj pade. Se pravi, da ima vsak bankovec zaradi širše izbire večjo vrednost od same darilne kartice za enak znesek.

Mar ni potem veliko bolje, da namesto darilne kartice v vrednosti 50 EUR nekomu raje podarimo kar bankovec za 50 EUR?


Pač niso zate, večini se zdijo boljše darilo kot pa gotovina ki je res totalno brezosebna in darilo pokaže koliko se dejansko potrudiš za obdarovanca.

Ales ::

Ne bi rekel da ravno večini.

Meni še nihče ni dal bona, če pa bi mi, bi se mu lepo zahvalil in ga/jo poprosil, naj tega ne počne več. Sem pa že dobil gotovino kot darilo in s tem nimam nobenega problema.

Ko so ravno omenjali mlade družine s svežim naraščajem, poroke in podobno, sam sem v takih primerih vedno dal ali gotovino ali pa vprašal, kaj rabijo. Ali pa so imeli pripravljen seznam, kaj bi želeli kot darilo.

Boni so debilizem, IMHO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

bambam20 ::

Ribič je izjavil:


Ko vi kupite darilno kartico za 50 EUR, je potem prejemnik s tem v bistvu omejen oz. prisiljen z nakupovanjem samo v določenih trgovinah (ima manjšo izbiro).


Odvisno za katero trgovino je darilna kartica. Sam se nič ne protižujem , če dobim darilno kartico za Drogerijo Muller.

Miha 333 ::

Bon oz. vrednostna kartica je produkt, ki ga lansira trgovec oz. izdajatelj. Omogoča mu, da že vnaprej sproducira dobiček od nakupov, ki se sploh še niso zgodili in se bodo morda v prihodnosti. Torej zagarantira si, da od kupca pokasira denar, ne glede na to, ali bo ta sploh opravil nakup. Se pravi edini, ki ima tukaj korist, je prodajalec oz. izdajatelj bona.

gruntfürmich ::

zadnje čase najraje podarjam darilne kartice. keš je beden. recimo materi raje podarim to kot pa denar. pa namesto po 50EUR ali 100 ji dam po 10EUR.
rok uporabe pa bi morala biti vsaj recimo 5 let.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Vau, samo pohvale lahko izrecem nekaterim komentarjem.

Direkten denar je zelo neosebno darilo, darilni bon iz spara ali mullerja ali od kod drugje pa izredno osebno darilo, za katerega si se res potrudil, da si ga izbral. Super!

Stari maček ::

Kdor kupuje za darilo bone je bedak. Če bi meni kdo podaril kaj podobnega bi bil užaljen, ker nasplošno ne maram prisile.

bbbbbb2015 ::

Miha 333 je izjavil:

Bon oz. vrednostna kartica je produkt, ki ga lansira trgovec oz. izdajatelj. Omogoča mu, da že vnaprej sproducira dobiček od nakupov, ki se sploh še niso zgodili in se bodo morda v prihodnosti. Torej zagarantira si, da od kupca pokasira denar, ne glede na to, ali bo ta sploh opravil nakup. Se pravi edini, ki ima tukaj korist, je prodajalec oz. izdajatelj bona.


To, kar si rekel, je neumnost. Vrednostna kartica se mora knjižiti kot finančni prihodki in iti na rezervacije.
To niso prihodki. Edino, če se kartica izteče, pa ni bila uporabljena, so to čisti prihodki od prodaje.

Problem je v tem, da če bi trgovec te kartice prikazoval kot prodajo, bi tudi moral (že v naprej) PLAČATI dobiček. Koliko je realno dobička, pa še ne ve. Skoraj prepričan sem, da v medletnih bilancah oblikujejo rezervacije.

neverlucky ::

Da se malo dodam od prej: ce ti recimo poznas nekoga, da se ukvarja s kaksnim specificnim hobijem in potem mu podaris darilni bon za trgovino, ki je izkljucno za ta hobi, to se seveda razume kok cisto vredu darilo. Sam neves kaj tocno on rabi, njemu bo pa prislo pa se kako prav.

Za vse tiste, ki pa podarjate bone iz Spara, Leclerca ali od podobnih trgovin, ste pa popolnoma isti, kot tisti, ki podarijo denar. In se vam ni treba pretvarjat, kamo "izjemno" ste se potrudil za to osebno darilo.

bbbbbb2015 ::

neverlucky je izjavil:

Da se malo dodam od prej: ce ti recimo poznas nekoga, da se ukvarja s kaksnim specificnim hobijem in potem mu podaris darilni bon za trgovino, ki je izkljucno za ta hobi, to se seveda razume kok cisto vredu darilo. Sam neves kaj tocno on rabi, njemu bo pa prislo pa se kako prav.

Za vse tiste, ki pa podarjate bone iz Spara, Leclerca ali od podobnih trgovin, ste pa popolnoma isti, kot tisti, ki podarijo denar. In se vam ni treba pretvarjat, kamo "izjemno" ste se potrudil za to osebno darilo.


To je pač tvoje mišljenje. Drugi imajo drugačno mišljenje.

Recimo, moja znanka je enkrat rabila avtomobilski akumulator, ker ji je stari crknil sredi parkirišča. V nedeljo. Šla je na Petrol, s pomočjo svojega moža, prečesala sta vse, točno takega akumulatorja ni bilo. Nakar se je nekdo v družini spomnil, da je videl, da v Sparu tudi akumulatorje prodajajo. Šli so tja, točno pravega so imeli (amper ure, dimenzije, levi desni, s cevko). Nakar na blagajni prodajalka vpraša če imajo bon za popust. Seveda niso imeli. Nakar prodajalka potegne sfotokopiran bon in ga poskenira... Ekola popust.

Ma to je bila materializirana sreča, ta moja znanka.
Ne mine pol leta, ko ji crkne prednja žarnica. To je bil Megan, navadne H7 halogenske luči. Prosi serviser 10 EUR. Mu plača, nakar, čisto iz firbca, zavije v trgovino. Dve žarnici - 3,99 EUR. Kupila je še to, za rezervo. Od takrat serviserju tala te Šparove žarnice, namesto da jo kasirajo 10 EUR / žarnici.

Ta ženska ima sicer napačno mišljenje, da je pa Špar pa taka huda firma. In če bi njej dal darilni bon za Špar, pa to bi se razcvetela.

Jaz ji nič ne pravim, v Špar ne hodim, pač tako je. Ona pa še po pasje brikete tja hodi,čeprav gre mimo trgovine, kjer sem prepričan, da imajo boljšo pasjo hrano. Ne, pač Špar.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Bon oz. vrednostna kartica je produkt, ki ga lansira trgovec oz. izdajatelj. Omogoča mu, da že vnaprej sproducira dobiček od nakupov, ki se sploh še niso zgodili in se bodo morda v prihodnosti. Torej zagarantira si, da od kupca pokasira denar, ne glede na to, ali bo ta sploh opravil nakup. Se pravi edini, ki ima tukaj korist, je prodajalec oz. izdajatelj bona.


To, kar si rekel, je neumnost. Vrednostna kartica se mora knjižiti kot finančni prihodki in iti na rezervacije.
To niso prihodki. Edino, če se kartica izteče, pa ni bila uporabljena, so to čisti prihodki od prodaje.

Problem je v tem, da če bi trgovec te kartice prikazoval kot prodajo, bi tudi moral (že v naprej) PLAČATI dobiček. Koliko je realno dobička, pa še ne ve. Skoraj prepričan sem, da v medletnih bilancah oblikujejo rezervacije.

Obesil si se na računovodske izraze. Hotel sem reči, da že vnaprej dobi sredstva (denar) in z njimi razpolaga, preden izpolni svojo obveznost iz nakupa kupca. In od tega denarja ima korist, saj ga lahko uporabi za različne namene. Cash-flow.

delfinus ::

Boni so bolje kot brezvezne bedastoce, stvari, ki ti ne odgovarjajo, ali ne pasejo, stvari ki ti oblezijo v omari ali jih vrzes v klet. Bon za CityCenter je zame najboljsi, imas trgovin kolker ces. Koristis jih lahko po vseh CityCentrih po SI in ne samo v tistem, kjer je bil kupljen. Ce ne druga gres v Spar in pac zapravis za RibEye steake, krompir, rozmarin, pa buteljko rdecga.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mkk20 ::

Veliko je prihranjenega, če se darilom odpoveš ali pa so ti na simbolni ravni (roža, pir, vin, čokolada, fora) za 5-10 €.
V moji družbi smo že pred 10 leti razčistili, da si na rojstne dneve ne nosimo ničesar...Pred tem pa vem, da sem bil že en teden prej živčen kaj kupit, potem smo začeli z boni in smo si jih podajal - primer. 3 rojstni dnevi v enem mesecu - enemu kupimo iglu bone, drugi meni intersport, tretjemu spet iglu - ker prvi ni ravno potreboval iglu bonov jih je zdilal tretjemu. Smešn! Potem sem začel malce špikat, da je vseen, če vodimo navidezno knjigo bonov in računamo razlike ter koncu leta komu razliko izplačamo in drugega rubimo glede na to koliko je kdo mislil dat. :D
Skratka, olajšanje totalno potem ko smo sprejeli, da se ne bomo več obdarovali...Za vse! Tudi z mojo in domačimi imam isti sistem.

thetech ::

Mogoče ne veste ampak naprimer z bonom Qlandie lahko kupujete v skoraj vseh trgovinah znotraj tega centra.

Ali so boni nateg ali ne mi je pa popolnoma vseeno. Mi je škoda časa in energije, da bi se ubadal s tem.

mkk20 ::

S predpostavko, da vsi dobimo plačo je smešn, da mi gre nekdo kupit qlandia bone in grem v spar po sadje in goveje pleče, jaz pa drugemu kupim miller bone in gre za ta dnar po plato sojinega mleka. Če nekdo ne bi imel in mu kupiš, podariš je pa morda bolj na mestu....Banaliziram primer - v enem mesecu: nekdo da men za hrano jaz pa drugemu? V čem je štos?

thetech ::

mkk20 je izjavil:

S predpostavko, da vsi dobimo plačo je smešn, da mi gre nekdo kupit qlandia bone in grem v spar po sadje in goveje pleče, jaz pa drugemu kupim miller bone in gre za ta dnar po plato sojinega mleka. Če nekdo ne bi imel in mu kupiš, podariš je pa morda bolj na mestu....Banaliziram primer - v enem mesecu: nekdo da men za hrano jaz pa drugemu? V čem je štos?


Katerega dela mojega prejšnjega komentarja nisi razumel?

mkk20 ::

Nobenega :D.., samo iztočnico si mi dal.

thetech ::

thetech je izjavil:

mkk20 je izjavil:

S predpostavko, da vsi dobimo plačo je smešn, da mi gre nekdo kupit qlandia bone in grem v spar po sadje in goveje pleče, jaz pa drugemu kupim miller bone in gre za ta dnar po plato sojinega mleka. Če nekdo ne bi imel in mu kupiš, podariš je pa morda bolj na mestu....Banaliziram primer - v enem mesecu: nekdo da men za hrano jaz pa drugemu? V čem je štos?


Katerega dela mojega prejšnjega komentarja nisi razumel?


Hvala

Gagatronix ::

Glugy je izjavil:

Ja to je totaln nateg. V bistvu namest da bi imel denar s katerim lahko plačaš vse dobiš denar s katerim lahko plačaš samo v eni izmed trgovin. Nič ne pridobiš; samo zgubiš.


Jaz sem ze nekajkrat dobil, sicer ne za rojstni dan, ampak kar tako, darilne bone za Hofer. Vzames nekaj minimum cene, preostanek pa dobis vrnjen v denarju. Problem solved.

kunigunda ::

Ti bom konkretno povedal primer:

Sodelavec je dubu froca, zbiral smo denar in mu kupili darilni bon Baby centra.
Zakaj ?
Ker smo hoteli, da se ta denar porabi za otroka (in ne za cigarete, prsut ipd.), sami pa nismo hoteli darila kupiti, ker sam najbolj ve kaj potrebuje.
Verjetno je pa odvisno od posameznika, ki kupuje, in tistemu, ki je namenjeno (case by case).

Glugy ::

Gagatronix je izjavil:

Glugy je izjavil:

Ja to je totaln nateg. V bistvu namest da bi imel denar s katerim lahko plačaš vse dobiš denar s katerim lahko plačaš samo v eni izmed trgovin. Nič ne pridobiš; samo zgubiš.


Jaz sem ze nekajkrat dobil, sicer ne za rojstni dan, ampak kar tako, darilne bone za Hofer. Vzames nekaj minimum cene, preostanek pa dobis vrnjen v denarju. Problem solved.


Ok če imaš trgovino ki to omogoča, pa po možnosti da gre za trgovino za katero obdarovalec ve da vanjo zahajaš tud sicer recimo ok. Al pa če ve da je velika verjetnost da bi denar porabil za alkohol; cigarete al pa kej druzga ; da imaš težave pri kontroli porabe denarja in ti zaradi nespameti zmanjkuje denarja za otroka. Sam pač lahko se pa zgodi da dobiš darilno kartico za Baby center; bi pa rajš kje drugje pogledal kje za otroka kaj kupit. Če vsi najprej pomislijo na Baby center to pol škodi strankam ker so potem višje cene. Al pa če se bone po večini sam za to otroško trgovino kupuje. Drugo je če veš da je znanec že prej rad zahajal kupovat v Baby center za otroške zadeve. Nevem no pač... so situacije k je ok sam v večini primerov pa bolj izkrivlja sistem kot ne.
Jz sm enkrat dobil bon za 10 000 tolarjev za eno piškavo trgovine računalniške opreme; nikol prej nisem slišal za tisto mini trgovino; in nikol nisem prišel pogledat kaj prodajajo. Enostavno mi je totalno iz misli ušla trgovinca; pa verjetn tud ne bi imel kej dobre ponudbe bi pa kej vzel sam da bi porabil bon pa neki prihranil z njim. Sam sj veš..predvidene višje cene xy trgovine kljub bonu pač pomen da darovalec + obdarovanec skupaj pod črto plačata več za izdelek/storitev.

Recimo da večkrat rečeš da kupuješ v Hoferju; pa da ti dajo darilno kartico. To je okej. Sam je pa skor vseen če daš tist dnar v roke še vseen. Mislim konec koncev če vsak teden daš recimo 50 evrov za nakupe; pa dobiš 50 evrov bona pomen da teh 50 evrov denarja ostane namest bona in v bistvu iz kartice dobiš ven denar. Mogoče edino to da je bon malenkost manj vpadljiv kot denar.

Še vedno me boni ne prepričajo. Ampak mogoče pa so kkšne specifične situacije kjer mogoče ima kak smisel več kot bi jim sam osebno dal.

c3p0 ::

Boni za Europark, ki veljajo tudi v CityPark in City Center, so meni čisto OK. Veljajo do konca 2023, v vseh trgovinah in restavracijah. Imam jih za 150€ in v tem času jih bom gotovo uspel porabit.

Boni za neko ozko specializirano trgovino, s kratkim rokom veljave, pa že malo dišijo po nategu. Kot da upajo, da se bo pozabilo in bodo potekli. Free money.

l0wc4 ::

Ko sem še bil preko luže, smo kolegu za RD kupili nekaj temu podobnega:
http://www.treatgiftcards.com/gift-card...
se ni pritoževal.

Zakaj ne dajat denar kot darilo? Denar je umazan in rabljen, umazanih in rabljenih stvari se ne daruje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l0wc4 ()

starfotr ::

Folk prodaja razne bone. Če imaš kak targetiran nakuo, se splača pogledat, če se kdo želi znebiti bonov.

Sicer so pa te boni isti nateg, kot razni portali za kupone in popuste.

jype ::

Če gotovine ne marate podariti, ker se kao ne spodobi, vedno lahko kupite predplačniško visa ali mastercard kartico, ki je podobna kot darilni bon, ni pa omejena na nobeno specifično trgovino (seveda pa je omejena na trgovine, ki sprejemajo kartice).

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer boni

Oddelek: Loža
315391 (1952) MIHAc27
»

Lyoness (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6320437 (6676) pingvin116
»

Darilo za rojstni dan (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510746 (9379) Meiniken
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385842 (4535) starfotr
»

Prodaja e-knjig strmo navzgor, papirnatih navzdol

Oddelek: Novice / Rezultati
3111021 (9307) web bird

Več podobnih tem