» »

Darilo za rojstni dan

Darilo za rojstni dan

«
1
2

Bye ::

Dajte prosim predloge za (uporabno) rojstnodnevno darilo za 40 let za prijatelja.

looser ::

budget?

D3m ::

Kaj, ko bi ga direktno vprašal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FormerUser ::

Najboljši bi bil kakšen darilni bon iz trgovine v katero rad zahaja, pa naj si sam izbere kaj bi imel.

Bye ::

Pa ni fora, če ga vprašam, potem ni presenečenje. Darilni boni so omejeni na trgovine in zelo neosebni. Rad bi mu nekaj konkretnega kupil. Zdaj budget, to je relativno. Ne rabi biti nujno drago, temveč uporabno, kvalitetno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Tr0n ::

Heh, ne poznamo prijatelja, da bi vedeli kaj mu je vsec. Mogoce kaksno potovanje/letalsko karto recimo.

Scorpy84 ::

Kuverta pa notri ves kaksna vsebina. Bo se najbolj konkretno, ne pa da bos slucajno nasel na bolhi z vsebino, prodajam ker sem dobil za darilo in ne rabim....

looser ::

10? 20? 50? 100? 500? ... EUR
je razlika
40 letnilk, hmm, verjetno ma že vse takšne drobnarij, ki padejo v rang 100€...
mogoče ga kdo (bolj ovinkasto) potipa, kaj si želi?

Bye ::

Kuverta, to je še slabše k darilni bon :D

Ales ::

Darilni boni so ena od največjih neumnosti, kar sem jih kdaj videl. Denar je najboljši "darilni bon", če že. Ne pa da mora potem porabiti bon nekje, kjer morda nima sploh kaj za kupit. Bedarija na kvadrat.

Drugače pa težko človek svetuje darilo, če nima pojma o osebi, ki naj bi ga prejela. Sam denarja (ali bog ne daj, bona) nimam za darilo, ampak za izgovor nekoga, ki se mu ni dalo ukvarjat. No, precej bolje kot nič... ;)

Razen če se ve, da se denar za nekaj konkretnega in večjega zbira in se ob rojstnodnevni priliki prispeva, to je nekaj drugega.

Drugače pa: športni rekvizit, če se ukvarja s kakim športom; nekaj, kar je sam omenjal, da bi si kupil, pa si še ni; kak gadget, če je na to vižo; nekaj, kar sam izdelaš, če si kaj umetnika ali rokodelca; ...

Povej kaj o človeku, bo lažje še kaj predlagat.

nevone ::

Pa ni fora, če ga vprašam, potem ni presenečenje.


V resnici ni fora niti, če ti tu povemo kaj. Ti ga poznaš, in lahko najbolje oceniš, kaj bi mu kupil.

Seveda predlogi so vseeno dobrodošli.

Seveda pa je veliko lažje svetovati, če veš s kakšnim budgetom imaš opravka, pa če poveš, kaj počne poslovno in v prostem času.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Bye je izjavil:

Pa ni fora, če ga vprašam, potem ni presenečenje. Darilni boni so omejeni na trgovine in zelo neosebni. Rad bi mu nekaj konkretnega kupil. Zdaj budget, to je relativno. Ne rabi biti nujno drago, temveč uporabno, kvalitetno...


Wellcum
|HP EliteBook|R5 6650U|

looser ::

evo, recimo za 40 letnika, če še nima, tečaj potapljanja/padalstva/golfa/čolnarjenja/motorja/...

chucki ::

mal bitcoina
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Samael ::

Težko je svetovati ne da bi poznali vsaj delček osebe, za katero sprašuješ.
Pred tedni je napr. nekdo iz te teme https://slo-tech.com/forum/t425393/7549 kupil prijatelju (mislim, da lovcu) za rojstni dan kakovostno Klarus XT2CR CREE XHP35 HD led svetilko. Meni se zdi to fantastično, uporabno darilo. Nekomu drugemu spet mogoče ne.

Bye ::

Ma ja, ni panike, hočem slišati čim več predlogov. Nima smisla, da delam psihoanalizo dotične osebe.

Ales ::

Lahko pa poveš kak njegov hobi?? Ali kaj ga v lajfu zanima?

FormerUser ::

Ales je izjavil:

Darilni boni so ena od največjih neumnosti, kar sem jih kdaj videl. Denar je najboljši "darilni bon", če že. Ne pa da mora potem porabiti bon nekje, kjer morda nima sploh kaj za kupit. Bedarija na kvadrat.

Potem si pa še zelo mlad. Predideva se, da človek toliko pozna svoje prijatelje, da ve kje in kaj radi kupujejo.

Ales ::

Daj ne bluzi, sem že zdavnaj siv. Darilni boni so debilizem. Zame. Ti pa kar...

Samo ne ga meni nosit. :))

Samael ::

Tudi meni osebno darilni boni niso ne vem kako simpatično darilo. Pa tudi to, da prijatelji vedo kje in kaj kupujem ni merilo ... Običajno tisto kar "tam" kupujem že imam. Razen, če gre za špecerijo ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

shadeX ::

Jaz vsem z razliko partnerke (ker jo res dobro poznam), dam kuverto in čokolado/bonboniero/rožo (odvisno komu dajem).

Najslabše so se do sedaj obnesla razna darila, ker jih potem itak niso potrebovali (isto velja zame).

FormerUser ::

Samael je izjavil:

Tudi meni osebno darilni boni niso ne vem kako simpatično darilo. Pa tudi to, da prijatelji vedo kje in kaj kupujem ni merilo ... Običajno tisto kar "tam" kupujem že imam. Razen, če gre za špecerijo ;-)

No saj, tudi Mercator ima darilne bone, pa tam lahko kupiš še marsikja drugega od špecerije. Pa razni Hervisi, Merkurji, Big Bangi... ne mi reči, da tam ni ničesar kar bi si lahko kupil.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Partnerko od kolega vprašat kaj bi blo ok.

Darilni boni so debilizem, najbolš bi blo da vsi kolegi date keš, pa naj si nabav nekaj bolj orenk.

moose_man ::

"Uporabni del" darila je lahko kuverta z denarjem. Spremlja naj jo pozornost, ki ga bo ganila/razveselila. Nekateri bi rekli: "nekaj, cesar denar ne more kupit". Tipicen primer darila, ki lahko preverjeno dobro vzge, so fotke iz preteklosti, ki jih ti imas, on pa ne, in se jih da predelat v lepo cestitko ali kaj podobnega. Ali pa kaksen video ali kaj podobnega. Tako je darilo obenem uporabno in ima osebno noto.

Je pa moznosti seveda ogromno.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

FormerUser je izjavil:

Samael je izjavil:

Tudi meni osebno darilni boni niso ne vem kako simpatično darilo. Pa tudi to, da prijatelji vedo kje in kaj kupujem ni merilo ... Običajno tisto kar "tam" kupujem že imam. Razen, če gre za špecerijo ;-)

No saj, tudi Mercator ima darilne bone, pa tam lahko kupiš še marsikja drugega od špecerije. Pa razni Hervisi, Merkurji, Big Bangi... ne mi reči, da tam ni ničesar kar bi si lahko kupil.

Seveda je, pač nekaj se bo že našlo. Če že imam bon, se bom pa ja sprehodil do tja do Mercatorja ali Hevisa in nekaj izbral. Pač, saj kaj dosti izbire tu nimam ane? Razen, da mi kupon zapade.
Mi pa vseeno to ni najbolj simpatično darilo.

tikitoki ::

Jaz ne vem zakaj bi komurkoli dal darilni bon, ce nimas ideje kaj mu dati, mu vsaj das denar in pustil proste roke.

Bye ::

Darilni bon ali keš sigurno NE bo :) Torej, dosti potuje službeno po svetu, nima dosti prostega časa, naslednje leto bo položil izpit za motor (sam ne mi zdaj s čeladami :)), ima playstation 4, težko je kaj več o njem...

DeeJay ::

Za dobro darilo je najboljš nabrat 10 ljudi in da vsak po 50€ ali več, da vsaj dobiš neki konkretnega.

Nekej predlogov, vendar so v višjem cenovnem rangu:

Adrenalinski vikend v Bovcu (zip-line, kanyoning, rafting, ....)
Fura z rally avtom in voznikom
Kvalitetna ročna ura
Dober Whiskey 18 let ali več
Najem avtodoma + organizacija roadtripa s frendi

Če ne veš za stvar, mu kupi dogodek.

FormerUser ::

Samael je izjavil:


Seveda je, pač nekaj se bo že našlo. Če že imam bon, se bom pa ja sprehodil do tja do Mercatorja ali Hevisa in nekaj izbral. Pač, saj kaj dosti izbire tu nimam ane? Razen, da mi kupon zapade.
Mi pa vseeno to ni najbolj simpatično darilo.

Seveda jo imaš. Lahko ga tudi v smeti vržeš, če ti je odveč, mnogo manjša obremenitev za okolje od kakšnega brezveznega darila, ki bi ga zavrgel. Lahko ga daš pa kakšnemu klošarju ali neseš na Karitas.
Vidim , da ste vsi kontra darilnim bonom, no, meni se zdijo pa super, niso toliko neosebni kot denar, a vseno puščajo možnost, da izbereš tisto, kar si resnično želiš/rabiš.

Bye ::

Vi sam šibajte ideje, hvala vsem vnaprej :)
Denarja in darilnega bona mu ne mislim dati iz preprostega razloga - ker je denarno dobro preskrbljen in bi bilo bedno ter povsem brez domišljije dajati nekaj, kar že ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

sajmon ::

mogoče tu kaj pametnega: www.zvezdar.com

nevone ::

Torej, dosti potuje službeno po svetu, nima dosti prostega časa, naslednje leto bo položil izpit za motor (sam ne mi zdaj s čeladami :)), ima playstation 4, težko je kaj več o njem...

A to bo zabava na katero boš darilo prinesel, ali bolj voščilo ena na ena?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Bye ::

1-na-1. Rad bi mu kupil kakšno fora uporabno darilo, nekaj, kar bo praktično lahko uporabljal vsakodnevno. Bolj se nagiba(m) k stvari kot nekemu dogodku/aranžmanu. Enkrat sem mu kupil LED svetilko s špico za razbijanje stekla, in je bil čisto navdušen, in jo je potem uporabljal pogosto. Telefon in uro ima že top, tu nimam kaj praskati. Ima prenosnik, stacionarc, konzolo, tablet, nov TV, avto :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

nevone ::

Pižamo z napisom: Nimam veliko časa, ampak spati moram pa vseeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Bye ::

Hahahahaha!

Bye ::

Spomnil sem se, da je enkrat omenil nakup drona, sam 1.000+ ojrov ni v mojem dosegu.
Trenutno v ohlapnem izboru:

- multitool
- preklopni pipec
- powerbank
- brezžični polnilec Qi
- UPS

Še najboljša ideja (tj. kar mislim, da bi bilo zanj najbolj uporabno) se mi zdi radarski detektor, ampak je predrag za moj žep.

koyotee ::

Bye je izjavil:

Spomnil sem se, da je enkrat omenil nakup drona, sam 1.000+ ojrov ni v mojem dosegu.
Trenutno v ohlapnem izboru:

- multitool
- preklopni pipec
- powerbank
- brezžični polnilec Qi
- UPS

Še najboljša ideja (tj. kar mislim, da bi bilo zanj najbolj uporabno) se mi zdi radarski detektor, ampak je predrag za moj žep.


Kupi mu umetno vagino!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Meiniken ::

Enega čokoladnega dildota mu kupi. Dvojni užitek!
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

gendale2018 ::

Bye je izjavil:

Spomnil sem se, da je enkrat omenil nakup drona, sam 1.000+ ojrov ni v mojem dosegu.
Trenutno v ohlapnem izboru:

- multitool
- preklopni pipec
- powerbank
- brezžični polnilec Qi
- UPS

Še najboljša ideja (tj. kar mislim, da bi bilo zanj najbolj uporabno) se mi zdi radarski detektor, ampak je predrag za moj žep.

drone maš tudi za ~50 eur (ali še manj) in so ok za ta denar

od tvojega seznama bi imel jst najraje ups ampak a ni to tudi drago?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Samael ::

Bye je izjavil:


- preklopni pipec

Tole (Kizer Kesmec z ročajem iz titanija in rezilom iz Crucible CPM-S35VN superjekla) za 76.80USD je trenutno (na 11.11., ko so special deali) verjetno najkvalitetnejši pipec, ki se ga dobi za to ceno na celem planetu (ne zafrkavam se, te reči zbiram - TU imaš še nekaj predlogov ;-), vendar zna nekoliko prepozno prispeti do tebe (čeprav ni treba čakati na 11. nov, če daš v košarico ne da bi plačal in kontaktiraš prodajalca, ti popravi ceno in pošlje že zdaj) oz. odvisno kdaj tvoj prijatelj praznuje.

Običajno ga US retailerji prodajajo za 150-200USD, v EU pa še nekoliko dražje. In ker je eden, če me spomin ne vara, pred kratkim discontinued Kizer modelov, bo med zbiratelji prav kmalu še kako zaželjen.

Cenovno precej ugodnejša ampak še vedno izredno kvalitetna VG10 verzija se dobi na istem naslovu za nekih 35USD in tudi tu lahko rečem, da dobiš izredno veliko za to zmerno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

leil ::

Kupi mu kitaro!

matobeli ::

Meni se tudi zdi multitool ali švicar zelo lepo darilo. Če kadi komot tudi zippota.

Pa še gravuro lahko daš gor.

Če najdeš še kakšno fotko zraven iz dni ko ste z zobmi odpiral pivo pa še tolk bolš.

gendale2018 ::

jaz sem lani kupil tisto roku tv škatlico in je bilo super darilo, praktično vsak dan je v uporabi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

bajsibajsi ::

Bye je izjavil:

Torej, dosti potuje službeno po svetu, nima dosti prostega časa, naslednje leto bo položil izpit za motor (sam ne mi zdaj s čeladami :)), ima playstation 4, težko je kaj več o njem...


Lahko mu kupis kvaliteten disc-lock z alarmom in verigo za motor. Pa na Bolhi rabljen klavir, ali pa vsaj pianino (cca. 200+ eur), da bo imel kam prikleniti motor. Posledicno mu ga bodo nepridipravi tezje odtujili; medtem ko bo dosti potoval sluzbeno po svetu.

edit/ Ce pa zaradi pomanjkanja prostega casa, motorja sploh ne bo kupil, mu pa kupi Moto race 4 ali pa TT Isle of man igro za PS4. :P

Zgodovina sprememb…

urosh ::

Jaz sem dobil namensko denar za smoker, ker niso bili 100% katerega sem imel nagledanega (zena slabo brskala po mojih zaznamkih - no v resnici je bil pod "watched items" na ebayu). Kar sem potem tudi nabavil.
http://www.friesstylesmoker.de/Smoker/
Letos pa so ob obletnici dobili rebra, "ftrgano" svinjo in kravo za burgerje iz njega. So bili navduseni nad darilom, ki so mi ga dali :)

astraios ::

Tandemski skok s padalom.

GreenT ::

Letos sm od svoje dobu srečko za jackpot z mojim in njenim rd ter še par številkami, ki samo nama neki pomenijo. Men se je dejansko zdela fajn fora. Izvirno in poceni. Koštalo je 11e. :)

koyotee ::

GreenT je izjavil:

Letos sm od svoje dobu srečko za jackpot z mojim in njenim rd ter še par številkami, ki samo nama neki pomenijo. Men se je dejansko zdela fajn fora. Izvirno in poceni. Koštalo je 11e. :)


In pol si ga vrgel v smeti?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pero50 ::

preberi si malo o radar detektorjih.. so nateg. Skoraj tako velik kot piramidni sistem. Piskajo v trenutku, ko te že pomeri + piska za vsaka avtomatska vrata, table za omejitve hitrosti itd. Sem videl že kar nekaj kolegov, ko so jih vrgli v predal in jih tam tudi pustili.

še moj nasvet: Stvar ki jo rabi vsak, dnevno pride prav in ob primernem čiščenju zdrži 10 ali več let. Deska za rezanje. Naj bo priročna, primerne velikosti cca 15x20 - 20x30 cm iz trdega lesa. Osebno mi tiste iz bambusa niso najbolj všeč. osebno se mi zdi, da je najbolj primerna debelina 15 - 18 mm, Končna obdelava pa mi je najljubša klasično jedilno olje. Namočiš v olje, počakaš da vpije in še 2x ponoviš. Potem pa po potrebi desko lahko namaže vsak sam doma in je po več letih še vedno kot nova. S čim so obdelane spodnje ne vem, predlagam pa, da ga vprašaš in ti po želji desko pusti surovo in jo obdelaj sam, ali pa naj ti jo zrihta on.

Da naredim malo reklame kolegu:
https://www.facebook.com/DSwoodworks/
Če ti ni všeč reklama še vedno lahko poiščeš kaj drugega, v skrajni sili ti jo izdelam tudi jaz - da ne bo kdo mislil, da delam sebi (kao kolegu) reklamo. Bila sva sošolca na lesni šoli v LJ in oba imava mizarstvo, le da se jaz običajno nimam časa ukvarjati s takimi "malenkosti" :)

p.s. mislim, da lahko tudi kaj vgravira na deske.

m0LN4r ::

Bye je izjavil:

Pa ni fora, če ga vprašam, potem ni presenečenje. Darilni boni so omejeni na trgovine in zelo neosebni. Rad bi mu nekaj konkretnega kupil. Zdaj budget, to je relativno. Ne rabi biti nujno drago, temveč uporabno, kvalitetno...

Bye je izjavil:

Kuverta, to je še slabše k darilni bon :D


To je neka stara navada, nic drugega. Bon je lahko zelo oseben, isto velja za darila na porokah. Sem ze videl, ko nekdo dobi 3 mixerje al stiri sete posode. Al pa na velikem abrahamu neko bedarijo, ki potem stoji cez eno leto v garazi.

Jaz ce bi dobil bon al kuverto, bi dejansko bil bolj vesel, kot tipicno darilo, ki ga v bistvu clovek ne rabi ali pa liter alkohola, ki potem v regalu stoji.
Imam sodelavca in mu bom za 30 let pac dal bon za amazon, ker vem da ima novorojencka in nekaj sigurno rabi, pa mogoce mu bolj prav pride tistih nekaj evrov in si kupi to kar rabi, magari plenice, obleko za dojencka, dudo ali karkoli, ce se mu kaj pokvari, kot pa ce mu jaz kupim nekaj, kar potrebuje manj ali pa slucajno ze ima.
Sem mu tudi povedal, da sem bolj prakticen clovek kar se daril tice. V sluzbi, zbiramo denar in potem ta denar damo naprej, namesto da bi kupili neko glupo darilo.

Po mojem z lepo zapakiranim bonom ali kuverto z neko malenkostjo, prides boljse skozi, kot ce nabavis nekaj in se izkaze za totalen polom.

Seveda, ce nekoga poznas do potankosti in ves, da nekaj nima in bi imel je drugo. Samo pri teh letih je bolj tezko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer boni

Oddelek: Loža
315435 (1996) MIHAc27
»

So darilne kartice ena velika potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912118 (10097) 111111111111
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385905 (4598) starfotr
»

Kaj kupiti stari mami za 80 let...

Oddelek: Kaj kupiti
247915 (7123) darkolord

Več podobnih tem