» »

Pokvrajen računalnik

Pokvrajen računalnik

TroxWe ::

Pozdravljeni,

meni se je pokvaril računalnik. Med tem ko sem delal na njemu se je pojavila črna slika in nato nazaj na normalno sliko, vendar je bila zamrznjena. Nato sem resetiral računalnik in se je računalnik zagnal in prišel do login screen v windows, nato pa spet črna slika. Sedaj če ga prižgem, na monitorju ni slike, kot da ni siginala. Kupil sem novo matično, procesor in rame, vendar še vedno isto. Grafična kartica pomoje ni kriva, saj sem kupil matično z integrirano grafično kartico in tudi ni slike. Zamenjal sem napajalnik, vendar isto ni slike. Trdi disk sem pa isto priklopil nek drug iz drugega računalnika in isto ni bilo slike. Probal sem tudi na drugem monitorju pa isto brez slike. Zdej nimam več idej kaj bi lahko bilo, če bi mi lahko kdo prosim pomagal.

Lp TroxWe

Baja ::

priklopi samo novo matično, proc in rame na nov napajalec in poskušaj zagnati. pa speaker priklopi da boš slišal če kaj piska.

nov komplet mobo, proc, rami so kompatibilni?

če je stara grafa defektna in si jo tiščal na novo plato, lahko da je šlo tudi kaj na plati.

DeeCoy ::

V bistvu si sestavu nov računalnik in ne dela... Bi povedal prejšnjo in zdejšnjo konfiguracijo? Zna komu pomagat pri odgovoru...

DeeCoy ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

MIHAc27 ::

Ekran je edina skupna točka z starim računalnikom? Čeprav če slika je bila ne verjamem, da je crknil.

Lahko da si kaj pozabil priklopit. Na osnovni plošči morata iz napajalnika iz 2 kabla, en debel pa en dosti tanjši....
da nisi ta tankega 4pinskega pa pozabil.

Pa probaj samo z 1 ramom zagnat...

TroxWe ::

Sem probal prižgati samo z ramom in proceosrjem na novi matični plošči, vendar isto ni slike. Dodal sem speaker. Najprej zapiska enkrat, kar je pomoje normalno. Nato pa en dol in 3 kratki piski in nato se en dolg in 4 kratki piski.

Prejšni sistem je bil:
Matična: Gigabyte 970-D3
CPU: AMD FX-8350
GPU: Readeon HD 7970 X-vapor Ghz edition
RAM: DDR3 8Gb
PSU: Thermaltake SmartM750W

Zdej:
Matična: Asus PRIME x370-a
CPU: AMD ryzen 7 1700
GPU: Readeon HD 7970 X-vapor Ghz edition
RAM: DDR4 16gb
PSU: Thermaltake SmartM750W (za tesiranje mam še 350W, ki preverjeno deluje.)

Probal sem tudi samo z enim ramom in rezultat je isti.

TroxWe ::

Je to zaradu tega ker nimam GPU-ja notri? Ali bi moralo zaznati integrirano?Na ta 350w napajalnik ne morem še grafične kartice dodat, saj nima dovolj priključkov za napajanje. Lahko probam z starim napajalnikom in vidim kako bo speaker pisakl.

Baja ::

resetiraj bios, mogoče bo zagrablo integrirano

TroxWe ::

Bios se drugače nisem nikol resetiral. Sem pa pogledal na youtubu in naletel na težavo. Z baterijo ni bilo težav. Z tako imenovanim jumperjem pa pa imajo na posnetkih "čepe, ki jih dajo gor". Jz tega čepa nimam, sem pogledal zraven matične, če se dobil in nisem. Niti ni blo na matični gor na samo enem pinu, kot so opisovali na posnetku.

Baja ::

lahko baterijo ven vzames za 10min al pa si sposodis kakšen jumper(mostiček?) na stari plati.

solatko ::

Kabel za monitor zamenjaj ali pa je celo monitor fuč.
Delo krepa človeka

TroxWe ::

Baterijo sem pustil uzuni 30 minut, še vedno so piski isti. Sem probal več različnih kablov(VGA, DVI in HDMI) ter tudi na drugem monitorju, ki preverjeno deluje. Rezultat še vedno isti. Mostička nimam niti na stari plati.

gddr85 ::

kje imaš ti kako integrirano grafično?
tvoja plata podpira cpu z igpujem, ki je tvoj 1700 nima..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Riff ::

probat z drugo grafično

TroxWe ::

Sem mislil da ima integrirano. Bom probal z drugo grafično, samo da jo dobim.

TroxWe ::

Evo sem probal z novo grafično in sedaj deluje. Hvala za pomoč.

TroxWe ::

Za hardware failuer, kot je pisal speaker. Je možno da je bilo zaradi tega ker sem imel CPU FAN povezan na navaden fan channel, ne pa prov na fan cpu?

dxx ::

Zna biti ja, da ima detekcijo če se cpu fan vrti.

Riff ::

super sm da deluje in katero grafično si nabavil ?

TroxWe ::

Za grafično sem gledal GTX 1660 Ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923739 (6496) hojnikb
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517168 (4962) barocco
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323810 (22134) mihibo5
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689421 (7883) Helena123
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392800 (1875) PIK7

Več podobnih tem