» »

nakup očal s cilindri

nakup očal s cilindri

mulc007 ::

Kakšen je postopek pri nas da najceneje prideš do očal s cilindri? Jih delno sofinancira tudi zdravstvo ali kako je s tem?

Jih je že kdo naročal iz kitajske?

Reaper ::

Jaz imam očala s cilindri iz Zennija, vse ok. Cena očal z boljšimi premazi in plačano carino okvirno 80 €.

tony1 ::

Tudi sam naročil (sicer rezervne) iz Zenni optical, nisem še dobil, izvedba naročila pa je bila zelo korektna.

LenartB ::

https://www.dellaspina.si/how-it-works

Tukaj imaš najcenejši način saj če ti očala ne ustrezajo jih lahko vrneš.

Master_Yoda ::

Tudi sam sem narocil za rezervo ocala iz zennioptical in jih sedaj uporabljam kot primarna ocala. Cena slabih 70 eur za -5.25 na obe ocesi, -1 cilinder na enem ocesu, ter blue blockers stekla z najboljsim premazom.
Dovie'andi se tovya sagain.

mulc007 ::

So tam tolk cenejša ali zakaj ravno iz Zennija ki je v tujini?
Kaj pa na kitajsko je že kdo naročal očala s cilindri in nekaj dioptrije?

buttcrack ::

preberi temo očala z dioptrijo z aliexpressa

Master_Yoda ::

Saj ocala od zennioptical ti iz kitajske posljejo - verjetno direkt iz tovarne. In ja so toliko cenejsa - za enako diptrijo sem tukaj v sloveniji minimalno 300 eur dal. Ta cena ki sem jo napisal (okoli 70 eur) je drugace imela vstetih 10 eur za slovenske dajatve (9% ddv + stroski).

Poglej malo po ulici ko hodis v kaksnem mestu, vsakih 5 metrov optika pa skoraj vsaka optika v marmorju, etc. in lahko takoj vidis kaksne marze so tukaj. Pa te optike imajo miljon razlicnih znamk okvirjev (gucci, ray ban, etc), ki jih dejansko vse dela eno italjansko podjetje Luxxotica.

Pa da te ne bodo strasili, kako so taka ocala slabsa, da bos slabse videl etc.: Jaz vidim enako z tem za 70 eur kot z temi za 300-400 eur kupljenimi tukaj - imam isto diptrijo ze vec kot 10 let in sem primerjal z obstojecimi ocali. Je pa mali riziko ce si ne narocis pravih okvirjev - samo temu se skoraj 99% izognes s tem da iz obstojecih ocal preberes mere in ko nabavljas nova ocala fitriras po teh merah.
Dovie'andi se tovya sagain.

Reaper ::

Jaz zenni očala primarno uporabljam, kmalu jih bodo tudi ostali člani družine. Cena × 3 za enako zadevo pri nas. Sem preveril pr isvojem optiku, družinski prijatelji, on ima za boljšo lečo nabavno ceno 70 €, toliko so mene prišla komplet očala (2 leči + okvir) iz Zenni ;)

joze67 ::

Saj vidiš kakšne so marže že če pogledaš, da dellaspina računa, da bo prodal največ 1/3 izdelanih očal, pa jih gre vseeno izdelovat in pošiljat naokoli.

tony1 ::

mulc007 je izjavil:

So tam tolk cenejša ali zakaj ravno iz Zennija ki je v tujini?
Kaj pa na kitajsko je že kdo naročal očala s cilindri in nekaj dioptrije?


Toliko cenejša so, okvirji pa so njihove lastne (in ne znamk kot so Gucci in kaj jaz vem kaj še vse) znamke.

Naročil sem njihov najcenejši kovinski okvir, ki me je stal 6 $. Bom videl, kakšen bo.

Zenni je ameriška firma, robo pa delajo Kitajci. Tudi support so Kitajke, ki ti odgovarjajo v perfektni ameriški angleščini.

robertml ::

Kako pa pri naročilu (npr. pri Zenniju) definiraš vrsto očal,
torej, če so za bližino ali pa daljavo? Jaz imam za daljavo dioptrijo
+1,75, za bližino pa tudi +.

tony1 ::

Naročiš dva para očal (če se ne greš fensi progresivnih ali kakšnih že stekel)...

louser ::

Bifokalna?

Kamion ::

Priporočam brille24, poceni in kvalitetna očala.
Nemška trgovina (tako da ni nobene carine), okvirji proizvedeni v Tajvanu, končno sestavljene v Nemčiji.
https://www.brille24.de

Imaš veliko opcij, lahko si kupiš res osnovna očala ali pa si jih predelaš zase, saj ponujajo veliko dodatkov in opcij ob nakupu. Omogočajo od tega, da si narediš sončna očala, fotosenzibilna, očala za računalnik itd.
Očala si lahko na spletni strani virtualno nadeneš na sliko tvojega obraza.

tony1 ::

Hudič z brille24.de je, da ne delajo očal z več kot 10 dioptrije... Takrat moraš poseči po Kitajskih Američanih:)

Bellzmet ::

Pa je kje kakšen review za te online prodajalne - predvsem katera stekla uporabljajo pri dioptriji?

zuz3k ::

zdravo

mene zanima ali je kdo tukaj ki je skupil očala za ovalni obraz, se pravi da so pri straneh OVITA
in nekaj takšnega:

Addidas A628 6052
nikevision ovit model

uglavnem, da so stekla ovita in da nosi takšna očala?

sprašujem, ker mi eni optiki pravijo da lahko ne vidiš ok pri straneh
ali da bodo pikice itd..

sicer ko gledaš z očali itak obračaz cel obraz, le poredko samo oči levo desno
tako da če se čisto pri straneh ne vidi to ni nek problem

drugi optiki priporočajo da se takšna očala kupi samo brez brez cilindra

je kdo tukaj ki nosi takšna očala, da pove mnenje


lp
Life is a psychological game.

-=Tomaz=- ::

Georgi, to so tudi mene opozorili - takšna očala je težko narediti, stranke pa po navadi niso zadovoljne. Najbrž odvisno od človeka.
Jaz jih potem nisem jemal in sem se odločil za klasične. Pa saj tiste na tvojih linkih niso videti zaobljene?

Pa verjetno boš bolj čudno izpadel z Nike športnimi očali v službi kot pa s klasičnimi, ki se bodo le tebi zdele na vogalih štrleče. Kolega ima zelo ozko ovalno glavo pa nima z ravnimi očali nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -=Tomaz=- ()

gdjv ::

kako pa rešite težavo, da ti v primeru tega nakupa ne zmerijo razdalje med očmi in višine nosu. Meni je bilo rečeno, da je to nujno in potem na stekla točno označijo višino, da tisti ki izreže stekla, ve kako in kaj.

Je kakšna opcija, da naročiš samo stekla, in ti jih potem optika v Slo izreže in vgradi v okvir?

Cena okvirja me ne moti tako, problem so stekla, ki so zaradi cilindrov 400€+.

tikitoki ::

gdjv je izjavil:

kako pa rešite težavo, da ti v primeru tega nakupa ne zmerijo razdalje med očmi in višine nosu. Meni je bilo rečeno, da je to nujno in potem na stekla točno označijo višino, da tisti ki izreže stekla, ve kako in kaj.

Je kakšna opcija, da naročiš samo stekla, in ti jih potem optika v Slo izreže in vgradi v okvir?

Cena okvirja me ne moti tako, problem so stekla, ki so zaradi cilindrov 400€+.


Večina optik ti približno zmeri medzenicno razdaljo in je to to.

zuz3k ::

@tikitoki:
hočeš rečt da potem ko to zmerijo je ok

a nosiš takšen model očal? kera?

@tomaž:
taprve so malo zaobljene, take iščem samo da nimajo spodaj okvirja
lepše izpadejo taki, ki ne štrlijo športne, tudi za na bicikl s čelado jaz iščem take


lp
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380899 (8857) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829740 (4121) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514380 (3738) tomlin
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437915 (29957) Dzhimen
»

Leče za očala

Oddelek: Loža
165120 (4796) Primorec

Več podobnih tem