» »

kilometrina SP

kilometrina SP

Rok Woot ::

Imam normiran SP, stranka me plačuje po uri dela. Dodatno mi plača kilometrino, če se kam vozim in tam opravim servis, sedaj me zanima kako in koliko to računam?

Kleemen ::

Potni stroški mislim, da so uradno 0,18eur/km. Za sigurno pa pogooglaj, če je še vedno ista tarifa.

Najboljše pa, da se z delodajalcem dogovoriš kar na približno za neko cifro, glede na to da verjetno enkrat delaš več, drugič manj.

Saul Goodman ::

0.37e/km

Miha 333 ::

Koliko boš računal, je stvar dogovora, 0,37 zgolj predstavlja max. znesek, ki si ga lahko s.p. da v strošek za službeno pot. Zaračunani znesek je lahko tudi višji, v tem primeru ti pač veča dobiček. V primeru normiranca to itak nima veze. Skratka računaš lahko prosto, toliko kot je stranka pač pripravljena plačati. Jaz računam 0,37 EUR/km + 20 EUR/h poraba časa na poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

luli ::

Nič ne bo. Če si normiranec so vsi prihodki obdavčeni po normirani stopnji. Če se ti bolj splača obračunavati stroške boš moral izstopiti od normiranega obdavčevanja. Časa imaš do konca marca.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

martincek1 ::

Sej pomojem ne sprašuje zato, da bi dal v stroške, ampak samo kolk naj mu računa.

Miha 333 ::

Računa naj toliko, kot je stranka pripravljena plačati. Ni regulirane omejitve.

Furbo ::

Računaš kolikor hočeš oziroma verjetno ima tvoj delodajalec že kako idejo, če nisi edini, ki tako dela zanj.

Obračunavaš pa po tem, koliko daleč si se pač peljal zanj, pač vodiš evidenco.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Dogovori se s stranko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rok Woot ::

Ja delodajalec plačuje 0.38 € na km. Samo jaz potem plačam še davek a ne? Torej moram računati več? Oziroma gre tu za neko povračilo stroškov, se da to na kak drug način?

jype ::

Ti povej da je čas, ki ga izgubiš na cesti, vreden enako kot čas, ki ga porabiš za opravljanje dela.

Rok Woot ::

Saj to seveda je, ampak imam zraven še dodatne stroške amortizacije vozila in gorivo :)

jype ::

Ja, zaračunaj po 0.5 namesto 0.38 in povej, da imaš drag avto.

tony1 ::

Ta možnost obstaja, ampak morda naročniku ne bo preveč všeč, ker so pač kilometrine po 0,37 EUR/km vajeni; vsaj dokler ne gre za mini avtobus.

Včasih je lažje takšne stroške malo skriti v kakšno zaračunano uro več, pa so vsi bolj srečni...

Furbo ::

Ne zgleduj se po tisti miloščini, ki ti jo država prizna kot strošek. To je isto, kot če bi zdaj imel s.p. zato, da bi bil na minimalcu.

1€/km je lepa okrogla in vsakemu jasna številka. Seveda oni to itak naprej zaračunajo po 2€ ali več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

Rok Woot je izjavil:

Ja delodajalec plačuje 0.38 € na km. Samo jaz potem plačam še davek a ne? Torej moram računati več? Oziroma gre tu za neko povračilo stroškov, se da to na kak drug način?

Šteje se v tvoj dohodek, kot vsi drugi dohodki. Če ne bi bil normiranec, bi si potem obračunal 0,37 € stroškov in bi bilo to direktno povračilo stroška brez tvojih dodatnih obveznosti (ne bi ti povečevalo davčne osnove). Ampak ker si normiranec, je v bistvu ta strošek že vštet v tistih 80 % (ali koliko že) normiranih odhodkov. Kateri pa so lahko višji ali nižji od dejanskih stroškov.

@jype: Pri IT firmah, s katerimi imam opravka, ni redko, da poleg kilometrine zaračunajo še čas, porabljen na poti, saj je v osnovi kilometrina samo pokrivanje stroškov prevoza.

Invictus ::

Rok Woot je izjavil:

Ja delodajalec plačuje 0.38 € na km. Samo jaz potem plačam še davek a ne? Torej moram računati več? Oziroma gre tu za neko povračilo stroškov, se da to na kak drug način?

Pravzaprav gre za povračilo stroškov. Zakonska kilometrina ti je lahko neka osnova za pogajanje...

Ampak kot je jype rekel, računaj urno postavko za vožnjo kot za delo. Osnova ti je pa lahko čas na Google Maps....

Ja, in ta kilometrina bo tvoj dohodek, ampak mislim, da 4% davka na to ne bo preveliko breme ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služben avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634774 (3144) tony1
»

Potni nalogi

Oddelek: Loža
255011 (2591) Map
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013434 (8922) Vikking
»

Študentsko delo - potni stroški

Oddelek: Loža
318346 (5477) St235
»

povračilo stroškov - služben avto

Oddelek: Loža
214423 (3670) Ejsi_Disi

Več podobnih tem